Terk Eden Babamdan isteğim

Bak benim anne baba birlikte ama issizlik donemimde babamdan ogle agir laaflr duydum ogle gururum kirildi ki intihati dusundugum gunler oldu sirf ekonomik olarak ozgur olmadigim icim.Şuan Allaha sukur iyi kotu calisiyorum ve ben babamdan hic paaraa istemedim Allahtaa muhtaç etmesin, ne zaman eve gitsem hep cebimden alisveris yaparim beklemem ondan bisey cunku gecmiste kisa bi donem issiz kaldigim icin evde yedigim ictigim kahvltilik, norml ogunler icin bama bunlar bedava gelmiyor sofraya demisti. Bu sözü çok kirdi ve bn bir daha babamdan para almayi birakin benim evime gelirken alisveris yapsa kiziyorum almasin diye ya kartimi ya da nakit veririm.Sizin babaniz genc evli durumu iyide olabilir sizin anlamadiginiz adam sana destek olmak istemiyor!O mesaji atsan da atmasan da yardim etmiycek. Kendine gel bi baba destegi aramaktan vazgec neden calisarak cabalayarak biseylerin hedefini hayalini kurmuyosun. Yukarda biri sen babanin degil parasinin pesindesin demiş hakverdim o kisiye bence de ögle.

Allah sizden razı olsun ya. Beni anladığınız ve destek olduğunuz için çok teşekkür ederim. Yok paranın peşindesin gurursuzsun şöylesin böylesin. Kadınlar için oluşturulmuş sitede bu öfke bu kaba tabirler neden hiç anlamış değilim. Sizin gibiler çoğalsın ve hayatınız hep güzelliklerle dolsun inşallah.

Evet paranın peşindeyim çözmüşsünüz olayı bravo

Baba olmasaydı o zaman . Yaşlanınca da siz ona bakmayın . Manevi desteği yok bari maddi sorumluluğunu alsın . Ama almaz . Üzücü gerçekten. Bir de böyleleri evlenir tekrar . Büyük konuşmak istemiyorum ama böyle adamlarla kim evlenir . Kendi çocuklarına sahip çıkmayan adam bana acayip itici gelir . Gözümde değeri olmaz yani .

Evet paranın peşindeyim çözmüşsünüz olayı bravo
Babanızın Parasının peşinde değilsiniz tabi ki . Canınızı sıkmayım . Sevgili mi bu adam . Parasının peşinde ki kadın konumuna mı geliyorsunuz. En doğal evlatlık haklarınızı istiyorsunuz . Maddi manevi destek hakkınız . Kardeşinizle beraber Sizin hakkınız o para . Bazı yorumlara bende şaşırıyorum . Canını sıkma .

Herkesin hayatta tepkileri farklıdır.
İnsanlar size gurursuzsunuz derken aslında bu olanlardan duygusal olarak etkilenmiyor musunuz demek istiyor.
Ben şahsen böyle bir babaya muhtaç olmakta, beş kuruşunu da istemem, böyle bir babayı duygusal olarak sevemeyeceğim için parasını da istemem.
Bu adama duygusal olarak babalık yaptıramazsınız zaten, yapmamışta, o istese de istemese de evladısınız, evet netice de eşek gibi de sorumluluk almalı ama itekleyerek zorlayarak birşeyler istemek devamlı sizin için yorucu ve duygularınızı incitmiyor mu hiç.

Biraz gururlu olun da sizi istemeyen babanızın eline bakmayin

Anladığım kadarıyla konu sahibi okumuyor çalışıyor. Nafaka davası açsa da hakimin vereceğini sanmıyorum. Keşke daha önce dava açıp öğrencilik zamanında maddi destek alsaymış.

gurursuz kelimesiyle duygusal olarak etkilenme arasında nasıl bir alaka var

Çok çok teşekkür ederim.

Sonunda aradığım yorum. Aynen öyle. Duygusal olarak nasıl etkilenmez diye düşünüyorum ben şahsen. Yani sana böyle yapandan ne parası ya? Git kendin çalış kazan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…