Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Biz kadınların umudu hiç bitmiyor.. Bu ay o kadar emindim ki hamile olduğuma.. Hep ben hamileyim kesin hamileyim diye gezdim ortalıkta.. Sağ kasığımda ağrı etim çekiliyor gibi sızlıyordu. Karnıma iki kez şiddetli ağrı girdi.. Kokulardan tiksindim.. Mide bulantısı yaşadım.. Göğüslerim sızladı ve neredeyse burada okuduğum tüm belirtileri yaşadım sayılır.. Ama hamile olduğumu düşünmeme sebep kasık ağrısı olmuştu çünkü çok farklı bir ağrıydı. Adetime bir hafta varken negatif çıkmıştı test tabi ona inanmadım. Adetim 2 gün gecikti predictor test yaptım ki adetim hiç gecikmez her ay 6 gün önce gelir şaşmaz ama o da negatif çıktı inanmak istemedim ve onu yaptığım gün adet oldum. İlk defa hiç ağrısız belirtisiz adet olmuştum.
Adet oldum kahverengi bir akıntıyla başladı acaba yerleşme kanaması mı diye araştırmalara başladım. 1 gün 2 gün derken pıhtılı kanama oldu. Acaba üstüne mi gördüm dedim ümidimi kaybetmek hiç istemedim. Sonra ağlayıp sızlayıp sorguladım adetim gecikmesine bile sevinmişken neden böyle oldu diye... Her defasında hep ümidimin yok olmasından yoruldum artık.. Gerçekten yoruldum...😥

Yok canım kimyasal değil baya düşük.. keseyi gorerek öğrenmiştim gebeliğim ama çok başındaydı olayın 10 kusur gün sonra düşük yapmış oldum ..
Çok üzüldüm canım ama her şerde bir hayır var biliyorsun belki sağlıklı bir gebelik olmayacaktı. İçini ferah tut canım en yakın zamanda bu güzel habere ereceksin 🤲 amiin

Ya çok duygulandım 😭😭😭🤲
Rabb'im sağ salim kucağına aldırsın meleğini🤲
İnş ayağını sürttüm devamı gelir tüm arkadaşlarımıza🤲🤲

Kendine geldiğinde yumurtlamadan itibaren tüm belirtilerini tek tek yaz lütfen:)
Çok teşekkür ederim kuzum size her seyi tek tek anlatacağım inşallah hepiniz güzel haberler alacaksınız en yakın zamanda🤲

Yaaa 😍😍hey masallahh ilk konuştuğumuzda sana insallah bu ay 14 şubat hediyesi olur demiştim ama gecikmeli hediyeniz geldi, hemde çok güzel bi hediye😍 çok sevindim kuzumm çoook yarin hemen kan ver çokta belli cikmis 😍😍
Çok şaşkınım ya gerçekten umudum yoktu bu aydan da aşkım vallahi duaların kabul oldu Allah razı olsun 🤲 iyi dileklerin iyi düşüncelerin için coook teşekkür ederim şimdi kan vermeye gideceğin 8 gibi doktoruma 🥲 doktorumda şaşırcak 😂❤️

Biz kadınların umudu hiç bitmiyor.. Bu ay o kadar emindim ki hamile olduğuma.. Hep ben hamileyim kesin hamileyim diye gezdim ortalıkta.. Sağ kasığımda ağrı etim çekiliyor gibi sızlıyordu. Karnıma iki kez şiddetli ağrı girdi.. Kokulardan tiksindim.. Mide bulantısı yaşadım.. Göğüslerim sızladı ve neredeyse burada okuduğum tüm belirtileri yaşadım sayılır.. Ama hamile olduğumu düşünmeme sebep kasık ağrısı olmuştu çünkü çok farklı bir ağrıydı. Adetime bir hafta varken negatif çıkmıştı test tabi ona inanmadım. Adetim 2 gün gecikti predictor test yaptım ki adetim hiç gecikmez her ay 6 gün önce gelir şaşmaz ama o da negatif çıktı inanmak istemedim ve onu yaptığım gün adet oldum. İlk defa hiç ağrısız belirtisiz adet olmuştum.
Adet oldum kahverengi bir akıntıyla başladı acaba yerleşme kanaması mı diye araştırmalara başladım. 1 gün 2 gün derken pıhtılı kanama oldu. Acaba üstüne mi gördüm dedim ümidimi kaybetmek hiç istemedim. Sonra ağlayıp sızlayıp sorguladım adetim gecikmesine bile sevinmişken neden böyle oldu diye... Her defasında hep ümidimin yok olmasından yoruldum artık.. Gerçekten yoruldum...😥
Canım lütfen olumsuz düşünme canını sıkma umudumuz her ay devam edecek pes etmeyeceğiz ve çok düşünmemek gerekiyor gerçekten ben 9 aydır yaklaşık deniyordum ama her ay daha çok çabalıyordum farklı şeyler denedim inandım ettim tabi sonra umudumda kırıldı. Ama şunu anladım bu belirtiler bence adet belirtileri aynı zamanda ve bu belirtlerden anlayamıyoruz en büyük belirti adetin gecikmesi.
2 gün genelde gecikebilir stres faktöründen veya başka bir nedenden. Ama lütfen umudunu asla kaybetme ve olumsuz düşünme. Her şey iyi olcak ve hayırlı bir zamanı var inan bana. Bebeğimizin olmayacağı için bir engel yok. Her ay adet oluyorsun bu çok güzel bir durum her ay şansın var demek. Lütfen üzülme..

Kızlar ben pcoyum. Kasımda kimyasal gebelik geçirdim. Çok ama çok üzüldüm 2 gün sürdü üzüntüm ve daha çok çabalamaya başladım.
Eğer doktorunuz yoksa ilk işiniz güvenilir bir doktor bulmanız
Daha sonra gerekli kontrolleri yaptırın kızlar adetin 3 günü hormonlara baktırın eşiniz sipermiyografisine baksın emin ilerleyin.
Bende ve eşimde sorun çıkmadı tahlillerde ama bana pco teşhisi koyuldu. Gerçektende küçük küçük bir sürü yumurtam vardı ve ben zaman içesinde yumurtalarımın sağlıklı büyüyemediğini bu yüzden geç yumurtladığımı anlamış oldum.
Gynositol diye folik asit var onu aldım. İçinde yüksek doz inositol var yumurtaları zenginleştiren. Daha sonra 1 ay öncesi kullandığım tek doz klomen bende işe yaramamıştı bu ay o yüzden ekstra gynositol ve 2 doz klomen kullandım.
Gynositol alabilirsiniz ama klomen için mutlaka doktorunuza başvurun.
Daha sonra ovülasyonla yumurtlama takibi yapmaya başladım ama daha önce hiç yaşamadığım yumurtalıklarımda baskı ağrı hissettim bi kaç gün sonra yaklasık adetten 15 gün sonra yumurtladım. İlk kez bu kadar erken oldu ve pik yumurtladım buraya yumurtlama testimide koyuyorum.
Hemen o aksam birliktelik oldu daha öncesinden 3 gün önce birlikte olmuştuk o yüzden eşimin spermi bence cok daha iyiydi. Üst üste yapınca spermin sayısının düştüğünü düşünüyorum. Neyse daha sonra 1 gün ara verdik çatlama gördük tabi ben yumurtlama görür görmez bu arada 4 tane falan havuç yedim çünkü çatlatma iğnesi olmamıştım. Havuçlar işe yaramış cidden çatladı yumurtam.
1 gün sonra yine birliktelik oldu. Sonra yine bir gün ara verdik yine birliktelik oldu. Adeti sayarsak 21 gün var mfk yönteminde de diyorlar ya 21 gün mutlaka yapın diye pcolular için ben 22 gün yaptım. İlişkide de bazen diz dirsek pozisyonu bazende alttaydım. İki türlüde yaptık. Ama bilginiz olsun ters rahimlilerde diz dirsek yöntemini öneriyorlar.
Yumurtlamadan 2 3 gün sonra göğüs hassasiyetim başladı ama benim hep oluyordu bu zaten. Hatta kimysalda daha çok hassas olmuştu.
En çok yaşadığım kısa zamanda belirti olarak gaz sancısı şişkinlik diyebilirim ama bunlar kızlar adet belirtiside aynı zamanda geçen ayda böyleydim. Benim tavsiyem belirtilere çok kafayı takmamanız. Ben bu ay salmıştım yine olmayacak diye. Daha rahattım ama bir anda dayanamadım testm yokken ovülasyon testi yaptım ama o test ilk defa çok hızlı anında iki çizgi çıkarmıştı. En pembe haliyle de paylaşacağım testi 👇🏻Sonra yumurtlama gibi olduğunu gördüm süphelendim
Erken gebelik yaptım pozitif gördüm. Kızlar umarım güzel haberlerinizi en yakın zamanda alacağım lütfen canınızı hiç sıkmayın..
en doğru zamanda en güzel şekilde öğreneceksiniz

Eklentiler

• B8B9771C-7B5A-47A5-BC56-D9B25056B0D3.jpeg
    B8B9771C-7B5A-47A5-BC56-D9B25056B0D3.jpeg
    93,7 KB · Görüntüleme: 56
  • CD9DD336-520E-4384-9A22-58DD384201F2.jpeg
    CD9DD336-520E-4384-9A22-58DD384201F2.jpeg
    147 KB · Görüntüleme: 56
hepinize bu aksam çok içten dua edeceğim. 8 9 aydır bu haberi bekliyordum gerçekten doğru zamanı var kızlar sabredin bekleyin ve inanın olmaması için hiç bir engel yok ben pcoydum yaptığım seyler size söyleyeceğim bi kendime geleyim
Çool tebrik ederim o kadar güzel bir haber ki darısı başımıza inşallah 🥰🥰sağlıkla ilerlesin 🥰

Kızlar ben test yapacağım diyordum bu saatte kalktım heyecanla yaptım. Erken gebelik testi kullandım. Çok emin olmamakla beraraber çook silik bir hayalet çizgi gördüm gibi geliyor. Yani telefonla çekmeye çalıştım ama tam belli olmuyor. Baya belli belirsiz gibi. Nasıl yapsam acaba bat 19 u

Kızlar ben test yapacağım diyordum bu saatte kalktım heyecanla yaptım. Erken gebelik testi kullandım. Çok emin olmamakla beraraber çook silik bir hayalet çizgi gördüm gibi geliyor. Yani telefonla çekmeye çalıştım ama tam belli olmuyor. Baya belli belirsiz gibi. Nasıl yapsam acaba bat 19 u
Teste bakabilir miyimmm

Teste bakabilir miyimmm
İşte telefonla çekmeye çalıştım ama telde belli olmuyor ben yakından ışık altında bakınca belli belirsiz gördüm. Ama emin de olamıyorum. Çekmeye çalışayım tekrar. Kaset test yapsam mı acaba bilemedim. Erken gebelikte bu kadar çıktıysa onda h çıkmayabilir gibi

İşte telefonla çekmeye çalıştım ama telde belli olmuyor ben yakından ışık altında bakınca belli belirsiz gördüm. Ama emin de olamıyorum. Çekmeye çalışayım tekrar. Kaset test yapsam mı acaba bilemedim. Erken gebelikte bu kadar çıktıysa onda h çıkmayabilir gibi
Canım bekle adet günü yap kaset testi belki hcg hormonu henüz yükselmemiştir çok bekleyelim 🙏

Çok şaşkınım ya gerçekten umudum yoktu bu aydan da aşkım vallahi duaların kabul oldu Allah razı olsun 🤲 iyi dileklerin iyi düşüncelerin için coook teşekkür ederim şimdi kan vermeye gideceğin 8 gibi doktoruma 🥲 doktorumda şaşırcak 😂❤️
Ay ne güzel kuzum yaa duygulandim bak🥲 ben hepiniz için dua ediyorum hep bebeğim böyle sizden de güzel haber alınca içim pır pır ediyor çok seviniyorum ya 🥲😍 hadi gitte güzel haberlerle gel kuzum yaz bana değerin güzel çıkacak gibi çok belli çıkmış masallahh😍😍

Ay ne güzel kuzum yaa duygulandim bak🥲 ben hepiniz için dua ediyorum hep bebeğim böyle sizden de güzel haber alınca içim pır pır ediyor çok seviniyorum ya 🥲😍 hadi gitte güzel haberlerle gel kuzum yaz bana değerin güzel çıkacak gibi çok belli çıkmış masallahh😍😍
İnşallah kuzum benimde kalbim pır pır dün geceden beri uyuyamadım düzgün😂

X