Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim 19 u normalde 30 günde okurum geçen ay 8 gün gecikmeyle adet oldum o ypzden yine batı 30 günde 1 oluyor varsayarak 19 u diyorum yumurtlamanda 2-5 arası oldu zaten
Benim her ay 3ngün öncesinden olur, geçen ay benimde sen gibi geç olmuştu adetim, bu ay normal düzenine göre hesaplamalıyım di mi?
Birde yumurtlamadan 14 gün sonra mı hesaplardan buda ikinci bi şık?

Ama kokusuz akıntı pregestron yükselince oluyor östrojen falan.oda gebelikle yükseliyor falan filan ne bileyim umutlandıran ben olmak istemem ama ben şüpheli gördüm halini bu ne dersin
Kokusuz şeffaf akıntı mı, beyaz akıntı mı progesteronla alakalı?

koenzim Q10 kullanıyormusunuz, yumurta kalitesi icin cok onemli, ben omepa q10 kullanıyorum. doktorum bir de impryl onerdi. bir de over rezervi düşük olan kadınlara oneriyorum dedi goodday dim plus diye bir takviye. ama sizin yasınız genc, olur inşallah kısa zamanda saglıkla
Over rezervi düşük, alttan muayenede görülen yumurta sayısı mı?
Gooodday impyrl ile aynı görevi mi yapıyor ikiside takviye ya?
Senin amh, Fsh kaçtı? Benim düşük.

Kızlar 4 gün gecikince evde idrar testi yaptım ama negatif 😒 pozitife dönermi bilmem ama adet olacak gibi belirtim de yok kızımda 10 gün geçince öğrenmiştim hamile olduğumu acaba Buda mı geç döllenme
10 gün ne kadar gecikmiş, adete yakın mı yumurtlama olmuştu ki testte geç çıkmış?

Evet bu ay topiğe katıldım bende ondan görmüşsündür beni:)

Yok canım kardeş olacak nasip olursa, 1,5 yıla yakındır korunmuyoruz, ovulasyonla takip ettim yumurtlamayı, 10 u çatlaması, yumurtlamayı mı, çatlamayı mı baz almalı test yaparken?
Hiç bilmiyorum ki çatlamayıdır heralde. Allah bagıslasın evladınızı. Bizde hiç cocuk yok bşr ara korku geliyo bana bir ara da cok istiyorum deliler gibi 😂

Geç mi yumurtlamıştın adete yakın?
8 gün bayağı geç çıkmış?
Yok ben hiç test yapmadım daha öncesinde cünkü bu ayda olmadı sacma sapan stresten gecikmiş tir yine diye düşünerek. Ben 22 günde adet oluyordum o dönem ve sat tan sonra 27. Gün ögrendim döngüm cok kısaydı en son cok asırı haşsizleşince karnıma bıcal saplanır gibi 2 kere acı girince süphe etmiştim 79 la ögrendim bat ta yapsam ögrenemezdim belkide

Benim her ay 3ngün öncesinden olur, geçen ay benimde sen gibi geç olmuştu adetim, bu ay normal düzenine göre hesaplamalıyım di mi?
Birde yumurtlamadan 14 gün sonra mı hesaplardan buda ikinci bi şık?
Yumurtlama dan 14 gün sonra testte cıkar derler. Benim normalde cok dğzenliydi son aylarda gecen ay antibiyotik Soguk algınlığı ilaçları içtim diye gecikti muhtemelen o yüzden ben gecikneyi pek saymıyorum

X