Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba benim bat 25 şubat eklerseniz sevinirim

Olabilir bazen tek yumurtlama günü bile oluyor sperm 5 gün yaşıyor

Benimde burnum kuruyor kılcal damat çatlıyor sanırım çok acıyor ama bu bir kere daha Olmuştu ozaman bakardım Sivas’ın kuru soğuğu vardı şimdi almanyadayım havadan diyordum acaba mıacaba ?

Benimde burnum kuruyor kılcal damat çatlıyor sanırım çok acıyor ama bu bir kere daha Olmuştu ozaman bakardım Sivas’ın kuru soğuğu vardı şimdi almanyadayım havadan diyordum acaba mıacaba ?
Ne desem yalan olur su an canim, benimde dedigim gibi 6.-7. ay gibi olmustu doktor normal diyip krem vermisti. Hatta bak o zamanlarimda yine kis aylarina gelmisti. Bende isvicredeyim ustelik bizim buralarda hava cok nemli olmasina ragmen kaloriferler yandikca da burun daha cok kuruyor. Oyle degisik degisik belirtiler yasiyoruz ki insallah bebekten olsun her belirti En basinda yasamis olsam kesin belirti derdim. Gögüste asiri hassasiyet, kati beyaz peceteye bayagi gelen akinti, carpinti belirtileri bir onceki hamileligimde oldu. Mesela asiri kasik agrisi, mide bulantisi, bas dönmesi yasayip her iki ayda da kendimi o kadar hamile sanmistimki onlarda idrar yolu enfeksiyonu cikti klasik hamilelik belirtisi ustelik hepsi. Insallah cabucak gelsin bebisler insallah bizim gibi yurt disinda yasayanlar cok daha sabirli olmak zorunda kan tahlili yok, 7-8 haftadan once kontrole gel diyen yok. Yumurtam ayin 8 inde catladi, 18 de kan verip ögrenme sansim olurdu belki

Aynen bende bu durumla yeni karşılaşıyorum Almanya’da yeniyim bir doktor bulup rutin kontrol görüşmesi için bile 3 ay bekledim.burada herşey çok ilginç ve kan tahlilini bile 1,5 yıllık evli değilsen özelden yapıyorlar biz okadar olduk ama ben yeni gelebildiğini için bunu saymıyor burası ülkeye giriş tarihimi sayıyor kursum bitene kadar Tr gitmek gibi bir şansım da yokki gidip muayene olup tahlil falan verelim.Tr ye göre istersek şuan aşılama tüp vs yapılabiliniyor da aman işte herşey bir zor burada.burnumda şöyle bence havadan kuruyor ama öyle garip olup olmadık ihtimaller çıkıyor ki düşün mesela elde uyuşma gebelik belirtisiymiş bende var ama ayın başından beri falan var oysaki ilerleyen gebelik belirtisi bu normalde.böyle böyle umutlanıyoruz sonrada fıssss.normalde ağrım sızım olur hiç ama hiç birisi yok bu ay yumurtlama sonrası diye düşündüğüm kısımda tahmini oldu ver geçti çok ilginç her değerlendirdiğim ay tüm herşey olurdu.kafalar yine karmaşık gün gelmeden o adet zamanı gelmeden anlaşılmıyor ya ne desek ne yapsak nafile o kırmızılar gelmeyecek ki kesinlik kazansın test falan yanı sıra

Merhabalar yeni üyeyim,bende (bat)25subati bekliyorum,anne adaylarınin hepsine şimdiden hayırlı sağlıklı şanslı bebisler diliyorum

Sen geçen ay hamile çıkmamışmışsın ben mi öyle hatırlıyorum hatta aynı gün bat vardı ikimizin
Kimyasal geçirdim sanırım testlerde pozitif gördüm farklı marka testti hemde 4 gün gecikme ile adet oldum öldüm resmen ama çok sanciliydi canım

Kızlar aranızda tecrübeli olanlar vardır illaki bişey sormak istiyorum bata 4 gün var dün prodoctor test yaptım negatifti bugün iki damla kadar bile değil pembemsi akıntıyla birlikte lekelenme oldu sizce bunun regliyle bi alakası varmı zaten döngü sürem kısadır daha erken olmam diye düşünüyorum

Elinde test varsa tekrarla canım yerleşme kanaması olabilir zaten bebek yerleştikten sonra hcg yükselir

Yerleşme kanaması nasıl bişey bilsem bi yorum yapıcam ama çok ikilemde kalıyoruz of of olmadı yarın sabah aç karnına kaset test vardı yapsam mı bi diyorum
Bende hiç bilmiyorum kızımda hiç anlamadım hamile kaldığımı ne yerleşme kanaması ne bi belirti hiç bisey yaşamadım ogrendigimdede adet günün gecmismiydi onuda bilmiyorum çünkü o zaman hiç takip etmiyodum şimdi ikinci çocuğu düşünüyoruz ama nasip kuzum istersen gününün geçmesini bekle kasette çıkmayabilir boş yere hevesin kırılmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…