Sorun annemde mi eşimde mi?

Bebek konusunda esiniz ve siz yuzde bir milyon haklisiniz. Anneniz de yuzde bir milyon haksiz. Gelmezse gelmesin. Sigarasi el kadar bebekten daha onemliyse kalsin evinde icsin sigarasini.

Zaten sorun eşimin dedikodusunu yapmaya çalışmasıydı. Hiçbir şekilde müsade etmek istemedim. Domatesi batsın aman

Annenizin sizde kalmasını falan hayal etmişsiniz ama bırakın iyi ki gitmiş hiç üzülmeyin valla. Ben annem her gün gelmeye başlayınca artık gelme hergun gelmene gerek yok dedim. Baya alındı. Ama napayım. Gelip akşama kadar oturuyordu yardım etmeye geliyor gibi gelip. İnsan bir süpürge açmaz mı? Akşama yemek lazım kendimize yapiyorum, bir de onların yemeğini düşünüyorum. Ne anladım ben bu yardimdan? Eşim de sinirlendi benim üstüme geldi. B.mb.k bir lohusalık geçirdim ikisinin sayesinde. Keşke şehir dışında olup tek buyutseydim bebeği diye düşündüm hep. Siz de uzak durun. Eşinizle araniz bozulmasin, sinirleriniz yıpranmasin hem de annenizle kötü olmayın. Mesafe uzaklık ve sınırlar iyidir

Sevgili güzel kadınlar güncelleme paylaşayım. Dün kandil sebebiyle annemi aradım kandil kutladım. Kendisi geçen gün yüzüme kapattın falan deyip konuyu açtı. Ben de haksız olduğunu bebeğim zor zamanlardan geçerken daha anlayışlı olması gerektiğini ve sigara için sürekli alınganlık yaptığını söyledim. Yine yine yine eşimin onu rahat ettirmediğinden şikayet ederken lafını kestim ve
Anne ne söylesem ne yapsam şikayet edeceksin o yüzden sen bilirsin kızımın çocuğu olsaydı senin gibi davranmazdım eşiyle mutlu diye sevinirdim sigarayı da içmeyiverirdim ya da olması gerektiği gibi dikkat ederdim o yüzden kusura bakma seni anlamaya çalışmak istemiyorum lütfen bir daha eşimin dedikodusunu bana yapma ben senin akrabaların gibi değilim sürekli bu ikilemde de kalmak istemiyorum senden herhangi bir beklentim Yok kendini kasma dedim. Tabi annem böyle bir konuşma tarzıma alışık olmadığı için alttan aldı ben de torunumu önemsiyorum işte senin eşini de öyle kabullendim falan dedi. Haftaiçi geleyim domatesi halledelim şunu da yapalım bunu da yapalım dedi. Sen bilirsin gelmek istediğinde söylersin dedim. Konuşma böyle bitti :)

elini yıkar mısın demesi lazım üslup bozukluğu var bi de bana da bana saygılı davranması gereken bi küçüğüm tarafından elini yıka diye uyarı yapılsa hele bi de misafir olup rahat olmadığım bi yerde ben de uyuz olurum :-D

Öncelikle bu konuya sadece soran için cevap yazdım. Herkes aynı görüşte olmayabilir. Benim yorumum bu şekilde. Kimse anne de olsa bakmaya mecbur değil, geldiysw minnet duyulmalı. Hatırlatma ya da ricada bulunulması durumunda da bu evlada düşer.

Burası bi forum, soru cevap sitesi değil. Dolayısıyla sizin yorumunuz üzerinden yorum yapabiliriz öncelikle.

Bakmaya mecbur değil tabii ki, hemfikiriz, ama geldiyse düzgün bakmak zorunda. O çocuk şu an hastalansa sorumlusu anne babası, dolayısıyla babanın da söz hakkı olmalı. Anne diye her şeyde dokunulmaz olmuyor maalesef

Soran kişinin anlatımına göre cevap yazdım. Baba söz hakkı istiyorsa, kendi tarafı baksın düşüncesindeyim:) Daha önce de yazdığım gibi herkesin görüşü ayrı olabiliyor, anneden dinlesek kim bilir nasıl yorumlar gelirdi.

Baba çocuğun babası olduğu için söz hakkına sahip zaten. Benim çocuğum hayırlısıyla doğduğunda kayınvalidem destek olacak, ben annesi olarak söz hakkına sahip değil miyim şu durumda tabii ki herkesin görüşü ayrı herkes hemfikir olsun diye yazmıyorum, değişik geldi yorumlarınız ondan anlamaya çalışıyorum

Aslında söylemek istediğim ilk yorumumdaki. Evlat söyleyince kırılmıyor, bir süre sonra da unutuyor ama damat/gelin söyleyince unutulmuyor. Eminim anne de dikkat etmiştir, 20 defa sigara içtiğini düşünürsek, daşgınlığını unutkanlığını yüzüne çarpan, utandıran damat olmamalı. Evlat rica etmeli. Ben dili ve gönülden sevgi bağı olan kişiyle çözülür bu iş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…