Sorun annemde mi eşimde mi?

Eşiniz tamamen haklı oluyor bu durumda. Başka bi şey olsa onada uyarı yapılır mesela öpme ile ilgili vs bunlara alışacak yeni nesil ananeler, babaneler kusura bakmasınlar.
Yakın arkadaş grubumla hepimizin bu yıl bebeği oldu ya da hamile. Hepimiz aile büyüklerinin bu davranışlarıyla ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Sadece bazı arkadaşlarım aman anneni idare et neden öyle yapıyorsun dediği için konu açtım burası daha objektif geliyor bana

İyi yapmışsınız o zaman kapatmakla telefonu. Devam ederse ona gerekeni söylersiniz. Kolay bulunmuyor iyi eş. Kızının iyi bir eşi var. Ona bunun yetmesi lazım

Bebeğinize sağlık diliyorum inşallah şimdi iyidir. İnanın bu kadar korumacı olmadık. Kucağa da verdik ayağını falan öptürdük. Ama sigara hassas çizgimizdi bu konuda anlayış bekledik.

İyi yapmışsınız o zaman kapatmakla telefonu. Devam ederse ona gerekeni söylersiniz. Kolay bulunmuyor iyi eş. Kızının iyi bir eşi var. Ona bunun yetmesi lazım
İşte ben de bunu anlamıyorum. Kendi evliliği sorunlu bir sürü sorunlu evlilik varken kızım iyi mutlu damadım da iyi demesi lazımken sürekli böyle şikayetlerde bulunması sanki bize geldiğinde onu azarlayıp mutsuz ediyormuşuz gibi konuşması dokunuyor bana sinir oluyorum

Anneniz haksız . Bebeğin 1 paket sigara içen biriyle zaten aynı ortamda bulunmaması gerekiyor . Anneniz kendisi düşünmesi lazım tiryakidir vazgeçemiyordur ama elini yıkasa üstünü değişse ya da süreç geçene kadar gelmeseydi daha iyi olurmuş

Ben böyle bakmadım duruma aslında. Aksine gelip evle ilgilenip anneliğe alışmamı desteklemesini bekledim. Gerçekten çok zorlandım ve yanımda istedim. Ama o bahane bulup gidince üzülmüştüm arkadaşlarım anlatıyordu annem bende şu kadar kaldı şunu yaptı bunu yaptı diye. Benim annem de iki gün sonra gidince üzüldüm ne yalan söyleyeyim

Nihan Kaya anlatıyordu sanırım. Anne, erkek çocuğunu ayrı bir birey olarak görüp, kız çocuğunu ayrı bir birey olarak görmez, kendi uzantısı olarak görürmüş. Çocuğunun büyürken yaşadığı şeylere, daha beslenip, daha çok sevgi görmesine, daha iyi bir şeye sahip olmasına içerleyebilirmiş. Ben bunları yaşamadım diyerek. Anladığım buydu. Yanlış olabilir. Bu kadar derin olmayabilir elbette durum siz de çocuk değilsiniz tabi artık ama evlat sahibi olduğumuzda kendi çocukluğumuza dönermişiz. Kırgınlıklarımız, isteklerimiz küçük kriz anlarında tepkilerimizle çıkarmış. Belki sizden beklentisi, daha iyisini yaşadığınız için onu pohpohlamanızdır. Ki denge kurabilsin.

Eşinizi haklı gördüm. Küçücük bebeğin yanına sigara içip bile yaklaşmaması lazım. Kendi düşünmeli zaten bunları. Bundan sonra eşiniz değil siz söyleyin olmazsa. O hiç karışmasın. Annenizin de dolduruşuna gelmeyin, evdeki huzurunuza odaklanın.

Tribinizi yanlış yerde atmışsınız. Anneniz belki de hafif bir hastalık belirtisinde çekinir olmuştur laf işitmekten, o yüzden tam emin olmadan gelmek istememiştir. Onun dışınsa siz de eşiniz de haklısınız.

Maalesef sigara içenlerde genel bi hijyen eksikliği görüyorum ben de. Bebeğimi asla kucağına bile vermem sigara içen birinin. Annenizde de o hassasiyetin eksikliği mevcut demek ki. Eşiniz çok çok haklı. Ben de olsam derdim, alınan alınsın istiyorsa. Kışın da domates bulursunuz boşverin gelmesin anneniz.

Ben de 29. Haftada kanama yaşadım 31.haftada erken doğum yaptım aynı süreçlerden geçtim kızım 35 gün kaldı yoğun bakimda . Birebir aynı olayı yaşadım süt pompasıni yıkamak için kayinvalidem ellerini tertemiz yıkarken anneme elini yıka dediğimde 1 kere hızlıca yıkadı ben de uyardım daha temiz olması konusunda ve o da bana alındı beni azarliyorsun diyerek yanımda kaldığı 20 günde bana nerdeyse hiç yardımcı olmadı ne ev temizledi ne başka bisey ben de çok kızdım hatta dönüş biletini kızımı görme günü olan perşembeye almış bize sormadan evde tek araba var onu mu havaalanina götürelim kendi bebeğimiz görmeye gidelim en sinir olduğum şeylerden birisi oldu bu ayrıca biz eve döndükten sonra kapıda bizi elinde bavulu ile karşıladı gülerek e hadi beni bırakın da gideyim artık dedi .:) bak sana küçük bir kısım anlattım ben de sonra aradım herseyi döktüm içimdeki bana yaptığı haksızlıkları kırıklığım noktaları desteğe ihtiyacım olduğunu anne gibi davranmadigini herseyi ama herseyi söyledim 1 aydan fazla küs kaldım sonra barıştım,ama düzeldi kendisi örgüler örüp yollamaya başladı sürekli aradi sordu ilgili görünmeye çabaladı ha açıkçası suan umrumda mi değil çünkü prematüre annesi olmak zaten yeterince zor Allahima şükürler olsun bebeklerimiz sağlıklı benim sana tavsiyem asla kendinden ödün verme çocuğun için ailen için dik dur annen haksız hem de çok haksız. Eşin haklı. Bak eşimin babası sigarayı bıraktı torunu için yanına maske ile geldiler hastalık mevsimi bitene kadar anlayacağın yapmak isteyen çok güzel yapıyor . Şuan ben bana değer verene veriyorum kendi ailemden destek görmediğim için suan onlara ben de destek olmuyorum yani önceliğim kendi evim ve düzenim. Bazı anneler malesef annelik değil bebeklik yapıyor ilgi bekliyor annen istiyor ki ona yine hizmet et işi görülsün kendi yorulmasın. Kendini kullandirtma eşini bahane ettiğini de ona belirt

Bu açıyı da bilmiyordum düşüneceğim üzerine teşekkür ederim

Reactions: Gao
Evde huzurluyum eşim bilmiyor bunları anlatıp onu üzmeyeceğim onun bir suçu yok bence. Annem de bir süre gelmez zaten
Yanlış yerde derken ? Yani eşime laf söylediğinde alttan mı almalıydım aslında sorduğum o. Gelmesinde sorun yok ki hep bunu söyledim bebeğim iyi zaten dikkat ediyoruz ama bahane bulan hep o.
Ah domates ne ettin bize

Beni anladığınız için teşekkür ederim. Prematüre annesi olmak çok farklı ve zor. Bebeğinize size sağlıklı bir ömür diliyorum. İşte 30 yıl onların herşeyine her hastalıklarına koşup başıma bu gelince değişik triplerle bu durumu yaşamak zoruma gidiyor sanırım

Inanki sana bu hayatta en çok ihtiyaç duyan kişi bebeğin. Anadolu anneleri böyledir erkek çocuklara toz kondurmaz kiz çocukların tepesine biner iyiken erkek çocuğu arar hastayken kızını. Ben şahsen asla enerjimi vermiyorum bu tarz durumlara çünkü biliyorum ki beni en çok düşünenler beni en çok sevenler ha bir de sana çok güzel,bir şey söyleyeyim ben de okuyunca çok beğenmiştim
Bana çok güçlüsün diyenlerden uzak duruyorum artik çünkü aslında benden destek bekleme diyorlar

Ölümden dönen çocuğunun sağlığını düşünmek neden bencillik olsun. Annen kocaman kadın torununa böyle mi davranmasi lazim.

Her insan o dönemde annesinden destek bekliyor o beklenti için siz haklısınız ama bebek zaten yeni küvezden çıkmış ve uzun süre kalmış siz de kendinizi o dönem az çok toparlamışsınız şahsen ben annem günde 1 paket değil yarım paket bile içse çağırmazdım ta ki bebeğin bağışıklığı güçlenene kadar . Az kalması sizin için iyi olmuş . Başka annelerle kıyaslamayın üzülürsünüz . Herkesin rutini huyu suyu farklı . Annenizi olduğu gibi kabul edin çakıştığınız yerlerde gelmesi için ısrar etmeyin . Tatlı uslüp her şeyi çözer . Annenizi de kırmayın eşinizi de annenize ezdirmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…