Sorun annemde mi eşimde mi?

[/QUOTE] Söylediklerini alttan almanızla ilgili değil. Mevzunun domatesten patlaması yanlış olmuş bence

Konuyu sanki ben açmışım gibi hissettim bebeğin prematüre doğmasından tut sigaraya kadar aynı. Bebek küvezdeyken benim eşim de defalarca uyardı annemi. Tek avantaj annemin farklı Bi şehirde olması. Küvez sürecinde geldi geri gitti ama bebek şuan beş aydır bizimle. Ne kadar ve nasıl daha erteleyeceğimi ben de bilmiyorum. Ben de hamilelik döneminde annemler yüzünden ev içi bir çok sorun yaşadım

Annem Bulgar aslında ama demek ki babamın Anadolu kültürünü benimsemeyi tercih ediyor ne diyeyim :)

Ölümden dönen çocuğunun sağlığını düşünmek neden bencillik olsun. Annen kocaman kadın torununa böyle mi davranmasi lazim.
Çocuğuma değil de bana davranış şekli baya üzdü beni. Hayalimde böyle lohusalığımı annemle geçirmek falan vardı

Bunların benzerini yaşayanlar olduğunu bildiğim için konuyu açtım. Hastane ve yoğun bakım döneminde burda bana destek olan çok insan oldu. Derdimizin aynı olmasına da sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Annen gelmek mi istiyor şu an ?

Evet gelmek istiyor erteliyorum çünkü korkuyorum sürekli ellerini yıka üzerini değiş vs diyecek gücü kendimde bulamıyorum. Bağımlı birine de sigara içme demenin bir işe yaramayacağını da biliyorum. Küvez sürecinde hergün yoğun bakıma giderdik bebekleri görmeye. Defalarca Uyarmamıza rağmen sigara içip gelip yanıma otururdu. O koku bana öyle bi gelirdi ki alt üst olurdum. Eşim de konuştu bu defa o da alındı. Bebek prematüre diye eve aylarca ziyaretçi almadım dışarı çıkmadım nasıl süreçlerden geçtiğimi çok iyi biliyor ona rağmen sadece bu konu değil diğer konularda da bana karşı bu kadar vurdumduymaz davranmasını kaldıramıyorum. Ne kadar ertelerim eşimle ikisinin arasında nasıl kalmam sürekli düşünüyorum napcam bilmiyorum o şuan hiçbişey olmamış gibi

Bazı anneler neden böyle yapıyor ya . Benim de doğumdan sonra yardım konusunda annemle benzer hikayelerim var. Kızların logusalıgı bitince düzeliyorlar ama :) bir çok arkadasımdan da duydum bunu. Hiç bir şey yapmayın kendinizi de ezdirmeyin eşinizi de

Sanırım yapmamız gereken aynı. Biz de anne olduk en kıymetlimiz çocuğumuz. Annelerimizden anlayış bekleyip sınır çizmeliyiz. Çocuğumuz hasta olursa kimse bizim kadar yanmaz…

Acaba çok mu bekletiyor girdim diye düşünüyorum. Bazı anneler var dört dönüyor kızının etrafında. Benimki de sen bakıyorsun zaten çocuğuna deyip gitmişti. Ne bileyim çok hayal kurmuşum sanırım bu süreçle ilgili ondan üzüldüm böyle.

Annenize iyi bile sabır göstermişsiniz. Ben olsam tepkim daha sert olurdu. Çocuğumun sağlığı annemin minnoş kalbinden daha önemli. Ortada bir sağlık sorunu olmasa neyse gereksiz alınganlık sizde hiç vicdanda kalmayın konserve yapamıyorsanız domatesleri soyup robottan çekip buzluğa atın ben öyle yapmıştım bu yılda öyle yaptım zahmetsiz. Annenizden olsa ağız eğmeyin. Ve net bir şekilde sen benim çocuğumun sağlığını tehlikeye attın eşim de sana gerekeni söyledi diyin.

Eşiniz gibi hassas olduğum için, eşiniz haklı. Bende el yıkama ve çocuk öpme konusunda çoğu kişi ile kavga ettim

Anneniz günde 1 paket sigara içiyorsa, 20 kez üzerini değişip, 20 kez elini yüzünü yıkaması gerekiyor
illa ki dalacak unutacak,oda rahat ve huzurlu olamaz bu durumda, sizde zaten rahatsızlığınızı dile getirmişsiniz ,oda incinmiş çekip gitmiş

Zaten bu durumda yardımcıda olamazdı size
Gitmesi iyi olmuş bir nevi
Keşke aradığınızda hiçbir şey olmamış gibi davransaydınız
Ben kim haklı kim haksız bilemem
Kimileri çok hassas kalplidir

Annen haksız, bebeğim küvözden çıkıp eve geldiğinde eşimin ailesi de dahil kimseyi kabul etmedik sigara icmedikleri halde ki eşimin ailesi bebeklere karşı aşırı dikkatli olmasına rağmen uzun süre kimseyi eve bile almadık, unutmayın bebeğiniz herkesten kıymetli...

Eşiniz haklı. Siz evinizin huzurunu, bebeğiniz ve eşinizin mutluluğunu ön plana koyun, kalanını boşverin bence. Bu sigara mevzusu bana çok bencilce geliyor. İnsan erken doğmuş, kuvözde kalmış torununun hayrına gerekirse 1 ay sigara içmez, ne bileyim sadece gece içer sonra duşa girer. Hamilelikten önce sigara kullanan birisi olarak söylüyorum bunu. İlk üç ay ben de sigaradan uzak tuttum bi şekilde bebeğimi, sigara içen yakın akrabaları uyardım, kimisi dikkat etti, kimisi beni suçlu çıkardı ama yapacak bir şey yok. Bebeğin sağlığı uğruna bundan feragat edilebilmeli.
Ayrıca eşiniz de ne düzel takip etmiş bebeğin sağlığını, başkası olsa farketmeyip uyarmayabilirdi. Ben yazdıklarınızdan eliniz ve sizin iyi bir takım olduğunuzu çıkardım, böyle devam edersiniz inşallah.

Konu dışı ama bebeğiniz şu an kaç kilo? Benim oğlum da 27 haftalık doğdu da merak ettim sadece

İnanın domates falan önemli değil o bahaneyle olan tartışmaya üzüldüm. Sürekli alındı mı alınacak mı diye düşünmek istemiyorum artık haklısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…