Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

Allah allah ben hayali bir şey okuyup atıp tutuyorum herhalde?
Siz değil misiniz türkiyenin seçkin üniversitesinden lisans mezunu?
Ya da konuyu yazarken kafanız mı güzeldi?
Yüksek okul mezunu, dedikoducu görgüsüz eltim, işsiz güçsüz kaynım...
Leş diye tabir ettiğiniz şehirde bulunmaları, sizin aileniz gibi üniversite okumayışları, sizin yaşadığınız yerin elit oluşu, ailenizin itibar sahibi oluşu??
Bunlar aşağılamak değilse aşağılamak nedir?

Önemli olan insanın kendini geliştirmesi... Niye üzerinize alındınız anlamadım.

aynen ya o zıtlık benim de gözüme çok battı.. dün o ilk mesajı yazan gitmiş yerine başka biri gelmiş gibi valla

Arkadaşım eger sen ilk başta konunu anlatırken ben türkiyenin en iyi okulundan mezunum ailem çok tanınmış birisi fakat eşimin ailesi okumamış kendini geliştirememiş yada kayınvalidene şeytan gibi cümleler kurmasaydın burda herkes sana destek verirdi fakat sen direkt konuya ailelerin egitim durumu zenginligi yada saygınlıgı gibi cümleler kurarak olaya başladın kimseyi sevmek zorunda degilsin ama ilkbaşta böyle yazmasaydın sadece şikayet ettigin konuları yazsaydın sana hak verirlerdi

Olumsuz tepkiler ne zamandır yargılamak oluyor? Dünya' yı kurtarmak mı? Siz devam edin.. Hayal gücünüze maşallah.
Buraya bir konu açıyorsanız her türlü eleştiriyi kabul etmek zorundasını demektir.
Allah sabır versin ama bence dertli olan asıl kişilere, zavallı eşin ve ailesine.. Üzgünüm..

Bizde damat olmadık heralde, bizde gelin olduk. Ama dediğiniz gibi senin gördüklerinle bizim gördüklerimiz çoook farklı heralde.

Sesini çıkmarmamış camdan bağırarak yüzük fırlatmışsın, demekki sesini çıkartsan yakardın heralde o şehri.

Sen istmezsin annem ister şimdi oturup annemi mi yargılayalım yani..Konunun neresinden tutsan elinde kalıyorsa tutma kardeşim konuyu zorla değil.. Sen bana hakaret edemezsin önce kendini bil... terbiyesizliğin lüzumu yok.. Evin işin yok mu senin kalk evi süpür..

Ya of komikleşiyorsunuz artık hırsızın hiç mi suçu yok düğün gecesi evin içi akrabalarla dolup taşıyor evin önüne gelmiş bunlar bağırıp çağırıyorlar anneme allah senin belanı versin diyorlar beni anlaman için yaşaman lazım umarım da yaşarsın. böyle bilip bilmeden atıp tutmayı görürsün.

Şimdi oturup size ahlak dersi veremem ama herşeyin bir seviyesi var o seviyeyi aştığında bu iş fesatlığa kıskançlığa doğru gidiyor...

arkadaşlar bende yenı gelın oldugum ıcın arkadası anlamaya calısıyorum..
bu kız bohçasını kayınwalıdesını düğününü dert etmıs kendısıne..
zira düğün dediğiniz şey hayatınızdakı en onemlı gunlerden bırı...
kötü geçmesı onu cok üzmüş..
uslubunu bıraz bende sert buldum..
yanı ıkı aıle arasında karsılastırma yapman yanlıs..
herkes kendı capında bı aıle işte..
sana tavsıyem kayınvalıdenlede eltınlede konusmuyormussun ztn
senın ıcın en ıyısı bu gıbı gorunuyor...
sakin ol aklına getırme o gunlerı..
unutma kapını kapatınca sadece esın ve sen kalıyorsun. mutluluguna bak..
eltıne gelınce..
işsiz güçsüz ama bi kapta yemek yıyen cok mutlu aıleler gördüm..
inş. öyle olurlar......

Okudukça içim şişti hata üstüne hata yapılmış büyükler büyük gibi eğitimliler de eğitimli gibi davranamamış. Sen de fevri davranmışsın; zorla düğün gününü berbat etmişsin belki de eltini sevindirmişsin.

Evdir eşyadır bunlar bir şekilde olur çok takılmayın. Madem ailesinin size aldığı eşyaları beğenmiyordunuz teşekkürler biz kendimiz zamanla hallederiz diyip kibarca geri çevirseydiniz. Aileler çocuklarının kullanacağı eşyaları almak zorunda değiller alırlarsa güzel olur şık olur ama almazlarsa da tü kaka olmaz diye düşünüyorum.

Tapu konusuna gelince madem eltinin ve kayınbiraderinin işi yok durumları size göre daha kötü ses etme onlar otursunlar Allah da size güç kuvvet versin kendiniz çalışın kazanın alın terinizle alın; inan çok daha anlamlı olur.

aa ev işimi?
gündelikçilerim yapar canım, ben çok seçkin bir firmanın genel genel müdürüyüm..
ayrıca hakaret etmiyorum ben sana yazdıkları dön de tekrar oku.

Bravo bu kadar güzel tespit edilebilir durum
Üzgünüm konu sahibi ama yazdıklarından buram buram cahillik,sonradan görmelik, eziklik ve kıskançlık akıyor.
Eşinin ailesine ve eşine çok üzüldüm bu evlilik uzun sürmez ...

Son düzenleme:

Bedduanızı geri size iade ediyorum. Haddinizi lütfen aşmayın.

Ya okumuyorsun yada okuduğunu anlamıyorsun, bana bohça bile hazırlamadılar, sadece 3 tane 7 şer gramdan toplam 21 gram bilezik taktılar, hiç bir eşya almadılar, evimde iğneleri bile yok, yukarıda da anlattım. Ama sizin sarf ettiğiniz sözleri sarf etmedim.

Şimdi oturup size ahlak dersi veremem ama herşeyin bir seviyesi var o seviyeyi aştığında bu iş fesatlığa kıskançlığa doğru gidiyor...

Kıskançık ve fesatlık dersini kesinlikle sizden alabileceğim doğru bir tespit, ama önce kendime sormam lazım ister miyim diye?

ne k.validenize ne de eltinize melek demiyor kimse.ama sizin üslubunuz o kadar nahoş ki insanlar haklı olarak tepki gösteriyor.kendinizi ve ailenizi övüp de eşinizin ailesini birden aşağılamaya başlayınca normal olarak tepki aldınız.sadece ben şunu şunu yaşyadım,bana böyle davrandılar şeklinde yazsaydınız sorun olmayacaktı.ama siz aynen şunu yaptınız;yüksekokul mezunu eltim,görgüsüz kaynanam,vb.... bunlar hoş mu sizce?

şimdi kızıyorsunuz ağır mesajlara ama aynısını siz eşinizin ailesine yaptınız burada.demek ki hoş olmuyormuş.

Bunlar hakaret değil canım konu sahibi kesinlikle ailesini aşağılamdığını ve hakaret etmediğini söylemiş..

Hemen hemen konunuzun her yerinde kendinizi ne kadar üstün gördüğünüzü belli etmişsiniz.
Ben yüksek okullarda okudum, ailem böyle şöyle. Onlar (eşinin tarafı) kendilerini geliştirmemiş, cahil...
Anlıyorum sinirlisiniz, haklı da olabilirsiniz kendi pencerenizden ama karşı tarafı olduğu gibi kabul etmeye çalışmazsanız daha çok böyle günler geçirirsiniz... Sinirli, mutsuz ve düşmanvari...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…