Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

yazmıyacagım dedim ama yazıyorum yine.

bizim düğünde de buna benzer şeyler olmuştu ama ben gerçekten bir şey yapmamıştım ((((((

neyse eşimin düğünde olanlara yorumu "hayır işine şeytan karışır, demek o kadar hayırlıymış ki şeytanları coştu" olmuştu.hep hatırlarım.

olanları böyle değerlendirin ve sinirlenip üzülmeyin.ben de aynı şeyleri yapmıştım hala da yaparım.bir dokunan bir ahh işitir.o yüzden buraya bütün ayrıntısıyla yazmanızı da anlıyorum ve eminim ki yakın buldugunuz herkese de anlatıyorsunuzdur.çunku olaylar daha çok yeni.tutun ki 10 yıl oldu ben bile unutamadım.ayrıca eşimin ve benim universitelerimiz, eğitim durumumuz ne deyim dereceli insanlarız o derece yani. ama olacagı varsa oluyor.

neyse konuyu bence uzatmayalım ve yeni evli arkadaşımızın eminim evi çok guzeldir.fotolarını koymasını isteyelim :)))))))

ayyy nasıl bal şeker gibi insanım görüyorsunuz ama eltim ve kayınvalidem tarafı için ben bir ucubeyim :))))))

Kafaya taktıkça insan içinden çıkamıyor zaten, bende yeni evliyim konu sahibini anlıyorum, diğer yorumcu arkadaşların dediği gibi anlatımdaki uslup biraz ağır olmuş, haklıyken kendini haksız yere düşürmüş. Ben yaşadıklarımı anlatsam sayfalar sürer :)

Benim eşimin ailesi bohça yapmadıkları gibi 1 mendil de almadılar hiç sesimizi çıkarmadık. Ailem bohça yapmak istedi hepsine kendi çapımızda bişeyler hazırlayıp hediyelerimizi verdik,
kaldı ki eşimin ailesi ile adetlerimiz geleneklerimiz birebir aynısı nerdeyse, neyse dedim huzurum mutluluğum çulda çaputda değil, moralimi bozmadım takii benden kısa zaman önce evlenen görümcemin hazırlıkları için konuşmalara tanık olduğumda aklım başıma geldi. Bana maddi imkanları varken yapmadıklar herşeyi görümcemin eşinin tarafına yaptırmışlar ve yapılmayanlar içinde üzülüp laf ediyorlar, bunlar yapılması gereken şeylermiş biliyorlar. Şimdi nasılmıyız sadece saygılıyım eşimin ailesi olduğu için saygımı korumak zorundayım, bana değer verdiklerini kızları gibi gördüklerini hissettirselerdi ilişkilerimiz çok daha farklı olurdu. İşin komik tarafı bütün konuşmalarıda benim yanımda yapmaları :=)

Konu sahibi beterin beteri her zaman var.

Konu sahibi siz hiç kendi kendine yetmenin,hiçbir işe kimseyi
karıştırmadan kendi başına halletmenin keyfini yaşadınız mı?
Kuralları kendin koyuyorsun,ne bohça,ne elbise,ne eşya.
Bunlara takılmıyorsun bile,kendi gücünün yettiğince ,ne kendi
ailene ne eşinin ailesine yük olmadan,düğününü yapıyorsun,eşyalarını
alıyorsun,hatta takılarını bile kendin alıp ailelere veriyorsun.
Kimse sana karışmıyor,karışamıyor,açık ve net bohça yapmayın diyorsun.
Alışverişi kimseden beklemiyorsun,alınacakları kendin eşinle alıp,gerekli yerlere
ulaştırıyorsun.İnan bana bundan daha keyiflisi yoktur.
Böylece kim ne yapmış niye yapmış gibi ayrıntılara da takılmıyorsun.
Yazınızda çok iyi bir üniversiteyi bitirmiş olduğunuz belirtmişsiniz ama
maalasef üslubunuz ve beklentileriniz hiçte üniversite bitirmiş birine
benzemiyor.

valla ben burada en büyük problemi eşiniz olarak gördüm !!!!!!!
madem parası var size hiçbir şekilde sahip çıkmamış siz iki kelime ettiniz diyede silmiş sizi...
kendiniz etmişsiniz herşey başta belliymiş....

Bunlar hakaret değil canım konu sahibi kesinlikle ailesini aşağılamdığını ve hakaret etmediğini söylemiş..

e bizim okuduklarımız neymiş o zaman?bunca kişi neye tepki verdik?hallüsünasyon mu gördük biz

neredeyse yorum yapanlar suçlu çıkacak.hakaret ve beddualar bile başlamış.

ben konu sahibinin yerinde olsam ya bu insanlar bana neden sert çıkmış bi oturup düşüneyim derim ki kk da k.valideler pek sevilmez ve savunulmaz aslında.ama bu konuda tam tersi oluyor.bu bile bir işaret değil mi

Arkadaşlar tamam anlaşıldı hep beraber beni linç etmeyi falan düşünüyorsunuz.. Biz bu konuyu aştık zaten eşimle oturup tasalanmayın. ben sadece yaşadıklarımı ve hissettiklerimi anlatmak istedim çünkü o sıralar Allahım bunlar sadece benim başıma geliyor diye düşünmüştüm benim düşününen birileri varsa hee her düğünde bazı sürtüşmeler olabiliyor desinler diye yazdım Gülücükler falan da koydum yazıma ki biraz da artık eğlenebiliyorum bu yaşadıklarımla. tabi burada yazdıklarım yanlış anlaşılmış olabilir çünkü beni tanımıyorsunuz ama hepiniz beni görmemişlikle suçluyorsunuz şu yazdıklarınızı arkadaşlarım okusalar çok gülerler çünkü benim nasıl biri olduğumu biliyorlar. Gelin buluşalım bigün yaşadıklarıma oturup ağlamayana yemek ısmarlarım..

sevdim seni kapilarda :))

hadi boşver çek şu yeni gelin evinin fotolarını koyda gözümüz gönlümüz açılsın :)))

geçmiyor ne yazık ki ve evlenmeden anlaşılmıyor, bekarken anlatırdı arkadaşlarım kızardım 1 yıl oldu hala dün yaşamış gibiyim, bazen diyorum beyin silme diye bir şey olsa belirli tarihleri sildirebilsek :)

oralara gelirsek ben hiç başlamayayım susturamazsınız sonra :) benim k.validem düğünümü bile terk etti düşünün.daha yazmak istemiyorum.yani haybeden ahkam kesmiyorum burada.sadece konuyu açan kişi yaşamıyor bazı zorlukları,biz de taş duvar değiliz dimi? ama konu değil anlatım biçimi sorunlu ve hala da öyle..tepki buna.

sebatiye canım bence bir karar ver,sende üslup konusunda haksız bulanlardan değil miydin? :)

Haklısınız unutulmuyor, bekarken anlatılırdı ama evlenince anlayabiliyor insan yaşamak lazım mış :) Keşke beyin yıkama olsa da belirli tarihleri sildirebilsek diyorum bazen :)

uslup kötü ve kesinlikle kendini haksız konumuna düşürüyor.insanlar usluba takılıyor orası kesin

Arkadaş ben de bu mantığı anlayamıyorum ya.Gelin oluyorsun da ne oluyor yani ?
Aman gelin oluyorsun ya çok büyük iş başarıyorsun koca buldun ya sen on numarasın beş yıldızsın.
Herkes seni pışpışlasın,eşin canım karıcım,kraliçem desin, ailesi aman da prenses gelinimiz desin, kadına çemkir saygısızlık et o alttan alsın nede olsa gelinsin ya !!!
Seni anlayamıyorum ve senin gibileri, asla da anlayamayacağım..

tamam ama iddayı kazanırsak türkiye de değil FRANSA da yemek isterim ben yemeğimi.. olur di mi????

okumuş,mesleği elinde olan 2 kişi kendi düzenini kendi kurmuş,tebrik ederim.oğullarımın da böyle olmasını dilerim

aa ev işimi?
gündelikçilerim yapar canım, ben çok seçkin bir firmanın genel genel müdürüyüm..
ayrıca hakaret etmiyorum ben sana yazdıkları dön de tekrar oku.

24 yaşında genel müdür olduğunu iddia eden bir arkadaş vardı yoksa o sen misin

sadece ilk mesajı okudum ama içim şişti resmen
okadar karışık anlatmışsınızki okumak işkence gibiydi
yaşadıklarınız şansızlık her insan düğününün muhteşem geçmesini ister:26:
fakat sizde her fırsatta bir seviye üstünlüğünü dolamışsınız dilinize buda hoş değil yok görgüsüz yok işi gücü yok yani kendi maduriyetinizi anlatırken onlarıda aşağılamayı unutmamışsınız teprikler

Sana bişey diyeyim mi ben herşeyi kabul ettim düğün gecesine kadar gıkımı çıkarmadım ama eltim sürekli birşeyler istedi ve istediklerini elde etti..ve sonuç ortada ne kadar sesini çıkarırsan o kadar değerlisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…