Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

gorky89

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
66
0
Merhaba Kızlar;
Bu yazacaklarım '' bunlar sadece benim başıma mı geliyor'' diye düşünen arkadaşlara anlatıyorum. Ben 3 aylık bir gelinim. Eltim falan okur şimdi ben o yüzden hakkımda çok fazla bilgi vermeden yüzeysel bir şekilde başımdan geçenleri sizlerle paylaşayım.
Ben Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinden mezunum. Eşim de aynı şekilde tahsilli doktorasını yapıyor şu an iyi bir işe ve dolayısıyla bulunduğumuz yer de iyi bir itibara sahip. Benim annem ve babam da üniversite mezunu yaşadığımız yerin önde gelen insanlarından. Biz şuan benim memleketimde oturuyoruz ve burası küçük bir şehir buraya X diyelim. Ancak eşimin ailesi büyükşehirde oturmalarına rağmen kendilerini hiç geliştirmemiş kimseler. Eşimin bir erkek kardeşi var düşman başına. eşim X şehrinde işe başlayınca kaynım olacak şahıs da meslek yüksekokulu okumak için buraya geliyor ve eltim olacak şahısla tanışıyor. Bu sırada benim eşim tüm maaşını evini arabasını bunlara açıyor çünkü gerçekten gözü gönlü tok bir insan zaten hala şaşıyorum öyle bir aileden nasıl böyle bişey çıktı diye :) neyse eltim ve kaynım mezun olunca nişanlanmışlar yine eşim neyi var neyi yok bunlara yardım etmiş. daha sonra eşimle biz tanıştık ve ilişkimiz başladı ben eşimle tanıştığımda artık çocukcağızın parasını nasıl sömürdülerse kredi kartı borcunu ödemek için kredi çekmişti her ay onun ödemesi vardı. az önce de dediğim gibi ailem burada tanınan kimseler olduğu için eşim ailemi benden önce tanıyormuş ve annem eşimi çok sevdiğini ve ilişkimizi onayladığını söyledi ve biz çıkmaya başladıktan 6 ay sonra nişanlandık. ve olaylar başladı....
kayınvalidem beni sürekli yüksekokul mezunu kendini geliştirmemiş anca dedikodu yapan böyle saçma bi insan olan eltimle kıyasladı. Ona şunu aldık sana da bunu almalıyım benim iki oğlum var ikisine de eşit deyip durdu sürekli. nişan alışverişine gittik hep beraber manyak gibi cümbür cemaat :) neyse bişeyler beğeniyorum şu olsun diyorum kV'nin suratı kırk karış sanki etini koparıyorum. Ayıptır söylemesi benim eşimin herşeyini vakko'dan aldık. tamam ben eşimin ailesinin durumu bizimkiler kadar iyi değil ben de ona göre seçiyorum. ama Kv beni sürekli eltimle kıyasladığı için herşeye muhalefet. O görmemiş ise benim suçum mu gitmişler pazardan nişan alış verişi yapmışlar ben onunla bir olmak onunla aynı zevkleri taşımak zorunda değilim ki. neyse o alış verş o kadar stresli geçti ki oturdum ağladım artık kendimi o kadar kötü hissettim ki böyle sanki ne koparsam kar diye düşünüyormuşum gibi davrandı KV bana.
Sonra sıra geldi nişan bohçasına, kızlar gerçekten görmelisiniz bizim onlara hazırladıklarımızı iğne oyaları mükemmel havlular falan herşeyin en kalitelisi... ama bana gelen bohçayı görseniz var ya, ya gülme krizine girersiniz yada cinnet geçirirsiniz.. ben teşekkür ederim dedim uğraşmadım ama eşime de söyledim çok özensiz hazırlamış annen dedim. şimdi size ceyizimdekileri söylüyorum.
1) yelek (babaannem bile bu ne böyle yaşlı işi dedi )
2) boyunluk (KV 'nin ifadesini aynen yazıyorum: murat bozun boynunda gördüm 1 saatte örüverdim ve sonra benim çeyizime koymuş canım adeta melek :)
3) nişanda aldıklarımız ( o günden sonra hiç heves falan kalmadı )
4) havlu ( allah muhafaza öyle iğrenç pullar var ki üstünde yüzümü silsem yüzümü yırtacak
5) bir de olmazsa olmaz Tüylü terlik ( 100 kere bana tüylü terlik alma dememe rağmen)

Ben eşime annen çok özensiz hazırlamış deyince benim deli eşim de gitmiş annesine niye öyle özensiz hazırladın falan diye kızmış. annesi beni aradı noldu beğenmedin mi dedi ben de beğenmedim dedim. O gün bugündür kadının yüzü bana doğrulmadı. neyse nişan günü geldi bu kadının suratı bir asık bir asık o kadar çirkin ki insanın işi rast gitmez bunu görenin.nişanımı burnumdan getirdi yok neymiş ben ona soğuk davranmışım yok erkeğe takılan erkekte kıza takılan kız da kalırmış bende aldım bana takılan altınları gittim KVye dedim ki artık siz biz diye birşey yok alın benim altınlarımda siz de kalsın dedim. aa yok olur mu öle şey falan diyor. Annem gidiyor yanına onunla konuşmamak için masadaki tüm ikramları ağzına tıkıyor :)) o kadar misafirin önünde bizi rezil ettiler. sanki annemler beni zorla veriyorlarmış gibi oldu. Nişanlılık dönemimizi de burnumdan getirdiler eşya alıyoruz hepimizin aldığı fiyatlara eşyalarımzı aldık ama aldığım sandalye bile burnumdan geldi yok o pahalı yok bu pahalı yok onu alamayız yok kelebek olmasın bellona olsun yok istikbal olsun.. Kızlar beyaz eşyalarım arçelik eşyalarımı da ankara sitelerden aldık. benim de kendime göre bir çevrem var bir gördüğüm yaşam standardım var onun kat be kat altına indim yine de yaranamadım. Kv bir gün evi yerleştirirken geldi benim yemek masamı göstererek bu mobilyalar herşeyin önüne geçmiş sende dedi. daha neler neler ne hakaretler duydum da ben de unutuyorum işte. Bu da düğünden iki üç hafta önce oluyor ben iyice tiksindim bunlardan. Annem de öyle illallah dedi ama işte eşime kıyamadığı için sesini çıkarmadı. düğüne 1 hafta kala eltim ve kaynım eşimin ailesinin diğer evlerinin kaynımın üzerine geçirmeleri eğer tapuyu vermezlerse eltimin ailesi kızı vermeyeceklerini söylediler. düğünümüze 1 hafta kala eşime kaynım geldi abi yapılacak birşey var mı nasıl gidiyor hazırlıklar demek yerine bu ev benim olacak tamam mı diye sordu. Eşim de bana sormadan karar veremeyeceğini söylemiş bu sefer bana iyice düşman oldular.
Neyse bunlar bana 5 bilezik bi set sözü verdiler biz de çok yormak istemediğimiz için 5 bilezik dedik. onlar sordular bir de ısrarla yoksa biz rakam vermeyecektik. Düğüne bir hafta kala kadın anneme gelip 5 demedik 3 dedik dedi hoppalaaa bizimkiler yalancı durumuna düştüler bu sefer. annem bir de demişti ki düğünden sonra el öpmeye gelirken giymesi için bir de elbise alın demişti. kadın ne dese beğenirsiniz 'elbiseyi kız tarafı alır.' böyle bir talep gelmiş iki elin kanda olsa alırsın elbise ya bu. neyse bizim isteklerimizi bu şekilde savdılar ama öteki işsiz güçsüz beş para etmez eltim ve kaynım ( o da işsiz) istediklerini yaptırdılar ve evin tapusunu kaynımın üzerine geçirdiler. annem ve babam bu duruma çok üzüldüler. Buldular yağlı kapıyı enayi bunlar diye düşünüyorlar herhalde diye düşünmeye başladılar ister istemez. Neyse düğün günü geldi çattı

kızlar ben düğün bitiminde eşimden ayrıldım bitti bu iş dedim yüzüğü fırlattım 5 gün ailemin evinden dışarı çıkmadım. Benim Düğünümü burnumdan getirdiler tüm akrabalarımıza eşe dosta rezil rüsva ettiler. Düğün gecesi eve gelince aldım elime makası çok beğenerek aldığım kızım olursa o da giyer dediğim gelinliğimi paramparça ettim aldım elime makası kestim attım. Düğünümüz rüya gibi başladı gerçekten Türkiye çapında ünlü bir sanatçı getirttik eltim kıskançlıktan ne yapacağını bilemez haldeydi oynamıyordu dansa kalkmadı hiç ama hiç de umrumda olmadı çünkü yaklaşık 30 kadar kız arkadaşım vardı ve hepsi birbirinden asil ve güzeldi o gece. bir hafta sonra düğün eşimin memleketindeydi bizim memleketteki düğünü benim ailem yaptı düğüne yaklaşık 2500 kişi katıldı. Herşey harikaydı gecenin sonunda Dj çıktı süper eğlenmeye devam ediyorduk eşim geldi bana dedi ki annelerimiz tartışmış gittim anneme sordum ne oldu anne dedim o da yok bişey kızım dedi ama ağlamış belli gittim Kvnin yanına noldu diye sormaya bir de baktım ki annemi eşimin bir arkadaşına çekiştiriyor ve bunu bağıra bağıra yapıyor. ondan sonra ipler koptu ben KVye o kadar sinirlendim ki sen elin adamına nasıl benim annemin dedikodusunu yapabilirsin dedim. Düğün organizatörleri tuttular beni kolumdan gelin arabasına bindirdiler sonra eşim beni eve bıraktı olay suymuş bu eltim olacak ve ailesi ile benim annem aynı masada oturuyorlarmış. Bunlar masadan kalkıp annem sürtüne sürtüne geçmişler ama ne bana ne de annemi bi hayırlı olsun ya da hoşçakalın demeden çekip gidiyorlar sebep de neymiş ,inanılmaz komik, annem onların masasından kolayı alıp başkasına vermiş :))))) annemde gitmiş KVye demiş ki ne kadar terbiyesizlik insan bi Allaha ısmarladık der demiş. Kvnin cevabı ee .... Hanım bu iş tek taraflı değil bunun bir evveliyatı var demiş. annem bekliyormuş ki kusura bakmayın işte farketmemişlerdir falan demesini beklemiş yani. bu kadın tutmuş anneme ders veriyor ki evveliyatı 1 lt kola :) annem de çok bozuluyo zaten düğünün başından beri somurtup oturan kaynanama sizin gibi bir aileye kız verdiğime çok pişmanım diyor. Eşimde beni eve götürürken benim aileme kimse böyle davranamaz benim annem haklı falan deyince yani dedim ne haliniz varsa görün dedim indim arabadan eve çıktım. Neyse eşim ailesini de almaya gitti düğün yerinden sonra bunlar geldiler evi bastılar evin için hınca hınç akrabalarla dolu gecenin bi vakti gelinle görüşecez gelinle görüşecez ben hiç biriyle görüşmek istemedim annem de gidin burdan şimdi daha sonra gelin falan deyince eşim çıldırdı anneme senin yüzünü bir daha görmek istemiyorum allah belasını verisn böyle işin diye mahallenin ortasında bağırıp çağırınca ben pencereyi açtım eşime seslendimal bunu bizi rahat bırakın artık dedim yüzüğü fırlattım... onlarda yüzüğü aldılar ve gittiler... onlar gidince ben de gelinlğimi paramparça ettim.

Ben evden çıkmadım, eşimin babası telefon açtığında babam bu iş bitti dedi ailecek bu kararı aldık dedi. Sonra noldu eşim geldi 4 gün sonra özür diledi ben onu çok seviiyordum ve bişeyleri elde etmek için mücadele etmek gerekiyor dedim benim zorluğumda buymuş dedim ve tekrar barıştık eşimin memlketindeki resmen iğrenç, böyle leş düğünler olur ya öyle bir düğün yaptılar orada. 3 ayımızı bitirdik 4 gün önce şimdi çok mutluyuz...Kvyle konuşmuyorum ne diyeyim allahlarından bulsunlar..Eltimle kaynımda bu hafta evleniyor ikisinin de işi yok gücü yok ama evleri var evin duvarlarını kaynatıp yerler artık :)

evi kayınbiraderin üzerine vermeleri adaletsizlik olmuş çünkü o evde sizin eşinizin ve ileride doğacak çocuklarınızın dahi hakkı vardı. çünkü sonuçta kayınvalidenize ve kayınpederinize bişey olsa o ev ortak miras malı olacaktı. bu konuda çok adaletsiz davranmışlar. ya size de bir ev alacaklardı ki bu öyle hemen mümkün oalcak bişey değil ya da onlara hiç vermeyeceklerdi kayınvalide ve kayınpederinizin üstünde kalacaktı ev.

ama bunun haricinde düğünde olan kavga bu kadar basit bir konu yüzünden büyümemeliydi iki tarafın da suçu eşit bana göre düğündeki kavgada. anneniz hemen gidip kayınvalidenize bu olayı anlatmasaydı kayınvalideniz de karşılık vermeseydi çok güzel hatıralar kalacaktı düğünden size ama böyle çok kötü olmuş.

eşinizin ailesiyle mesafenizi koruyun ama eşinize çok şikayet etmeyin. erkekler evlendikten sonra ailelerine daha düşkün oluyorlar bunun aldıkları eğitimle falan da ilgisi olmuyor genelde çünkü.

Oy oy oy ah be guzelim neler atlatmissin

İnsanin doyasiya tadini cikaracagi anlarin nasil gecip gitms

Malesef hayati duzgun giden insanlarin kaderi bu

Mutlaka cirkefle karsilasiyorlar

İyi sen barismsin. Seviyorsunuz birbirinizi demek

Allah yardimcin olsun

Hersey esinde biter. Sınır cizerse etkileyemezler sizi.

Kaynina gelince ustunde gozyaśi olan maldan hayir gelmez

Bosver sana boool mutluluklar

Ben okurken gercekten inanamadim !!!
Allah herkesi duzgun insanlarla karsilastirsin, benim sasirdigim nokta , soyle bir aileden esiniz gibi duzgun bir adamin cikmasi.
Bosverin eltiyi de , kaynanayi da, ne yaparlarsa yapsinlar, sizden uzak olsunlar da. Hatta dugunde kavga cikmasi iyi olmus, bundan sonra size bulasmazlar, konusmaya yuzleri olmaz.
Omur boyu mutluluk dilerim :)

sizin yerinizde olsaydım hakkım olan evi asla paylaşmazdım haksızlık olmuş

İçim şişti okurken.
Aile çook önemli, evlenirken onlarıda kabul ediyorsun malesef.
Umarım bundan sonra herşey yoluna girer.
Boşuna demiyorlar davul dengi dengine diye.

doğrumu anladım şu noktayı ; kayınvalidenizin tek bir evi var bunu kaynınıza veriyor ve siz kirayamı çıkıyosunuz??
eğer böyleyse çok büyük haksızlık,ama allah bu haksızlığı onların karşısına çıkartır merak etme sen..

İşte malesef insanın en güzel günlerini zehir ediyorlar değilmi. Ama sağlık olsun en azından simdi mutlusunuz.

Amacım yargılamak ya da sorgulamak değil öncelikle bunu belirteyim
Bu tarz konularda hep merak ettiğim bişey vardır
Sizden sadece onun cevabını rica edeceğim
İkinizde tahsillisiniz, eşinizin iyi bir işi var, siz çalışıyor musunuz bilmiyorum ama
Aileniz belli bir konumda olan insanlar
Madem öyle ;

3-5 bilezik
Bellona mı Kelebek mi
Bohçaya onu koymuş
Alışverişe çıktık
vs vs gibi şeyleri neden yaparsınız?

Olmayıversin diye, kendi yaptığınız/olduğu kadarıyla yetinseniz olmuyor mu?
Yoksa illa adet yerini bulsun mantığı mıdır?

Hani maddi manevi ihtiyacı olmayan biri için bu tarz ortamlara diyaloglara niçin girilir anlayamıyorum.

Tekrar söylüyorum maksadım size olumsuz tepki vermek değil.

Offfff cok uzucu oturdum aglıcam yanı gercekten

Arkadaşım kızma ama sen meslek yüksekokulu mezunu olmadığın için ne yapmaları lazımdı ki? Yani bu gelinim daha iyi okul bitirmiş, tahsili yüksek ona en iyisi, en pahalısı mı demeleri lazımdı ben onu anlayamadım?.. Beni o yüksekokul mezunu eltimle kıyasladılar derken maddi şeylerden bahsetmişsin sürekli, tabiki aynı şeyleri beğenmek zorunda değilsin ama bu durumda eltini hakir görmek niye anlam veremedim? Ve yazdıklarınızdan eltinle bire bir yaşanmış bir şey göremedim, ama sürekli kendinizi onunla kıyaslamışsınız, dedikoducu, kendini geliştirememiş, yüksekokul mezunu diye vurgulamalar yapmışsınız. Ortada bir çekememezlik varsa bana kalırsa karşılıklı..

Siz lisans mezunusunuz, çok iyi bir üniversiteyi bitirmişsiniz, öyle ki güzel bir düğünle de evlenmişsiniz düğün, alışveriş gibi konularda sorun çıkaran kayın valide, anlattığınız gibi bir düğünü kendisi yapsa, mazallah düğüne değil hastaneye yetiştirilirdi.

Yani demem o ki, maddi durumunuzun iyi olduğunu düşünüyorum, kime ne verirlerse versinler boşverin, evet sizinde hakkınız var o evde, ama sanırım kaynınız ve eltiniz işsiz olduğu için böyle bir şey yapmışlardır diye düşündüm. Doğru mu? elbette değil, eşitsizlik tabiki. Ama bunlarla kafanızı yormayın bence, zor dönemlermiş geride kalmış şuanın tadını çıkarın.

Ayrıca eltine ve kaynına şaşırdım ben, işleri yokken nasıl evlenebildiler hayret doğrusu? Valla benim babam sevgilim askere gidip gelmeden (kısa dönem) söz bilem yapmıyor, evlilik şöyle dursun..

Son düzenleme:
ne yalan söyliyim içimden bende mi böyle olucam dedim..benimde annem babam eğitimli..erkek arkadasımın ailesi ilkokul mezunu..bizimkilerin durumu iyi..ama onların ki değil..6 senedir cıkıyoruz ama ailesiyele tanısmadım henüz..ama sorunlu ve aileden ne koparırsam kardır mantığında abileri var tam 4 tane..bu arada ben 23 o 28 yaşında

valla suan kendimi cok kötü hissettim :2:

Tapu ıslemını muvazaalı satış ve miras payı haksızlıgından dolayı Tapu ıptalı yaptırabılırsınız..İyi bi avukatla gorusun bence..

Şöle kısaca bahsedeyım muvazaa nedir,

hiç kimse, üçüncü kişilere zarar vermek maksadıyla malını, iradeyi sakatlayan nedenlerle devir edemez.
İradeyi sakatlayan nedenlerin başında, hile, hata, gabin, tehdit gelir. Bir önemli sebep de, muvazaadır. Yani “danışıklı döğüş”tür. Veya “kanunu dolanmak”tır. Kişi, aslında bağışladığı malını satmış göstermesi veya satmadığı malını satmış gibi göstermesi muvazaa nedenlerindendir.

Genellıkle kız cocuklarına mıras payı bırakmamak ıcın yapılırda..Aceleyle okudum uzun yazınızı aMa tapu devrıyle ılgılı avukata detayıyla anlatıp konusursanız Hakkınızı yenıden kazanma sansınız olur.. Cocugunuzun hakkını bırakmayın derım..

Ayrıca, Kaynanıza karsı yasadıgınız antıpatı ne kadar saklamak ıstesenızde karsı tarafa aksetmıs gıbı duruyor Vee karsılıgında aldıgınız davranıslarda bunu gosterıyor ..İnsanların hedıyelerını,egıtım duzeylerını,gorgulerıne hoşgoruyle bakamalıydınız bence..Bak bız buyuz sızın sevıyenıze dusmusuz bıde ustune bana bunu nasıl yaparlar tavrı var yazınızda..Karsı tarafta masum degıl tabı! Bazı noktalarda sızı anlayabılıyorum kopus noktalarınızıda Ikı aılenınde bırbırınden uzak durması basından hayırlı olmuş

sen bizim düğünde neler yaptıklarını bana sor.o elti denilen u... Allaha havale ettim.10 yıl oldu hala gorusmem konusmam.kıskanc haset elti denilen yaratıklar Allahtan hiç korkmaz mısınız?

bence gençler ne isterlerse onu alsınlar demeleri gerekirken, ben diğer gelinime şunu aldım buna da onu alıcam olayona giren onlar.neticede nerden ne alırlarsa alsınlar kendileri ödeyecekler mutlu olsunlar içlerine sinsin denmez mi böyle güzel bir olayda.

bence kayin valdeni begenmiyorsun ama sende aynisin
ay sunu aldik bunu aldik onlarin aldigi kalitesiz ya ne sacma sey alinan sonucda hediye marka deyilki
simdilik idareten bir seyler alirsiniz ilerde esinde sende istedigin her seyi alirsin bence begenmedigin aileye gelin gitme
ay simdiden kayinvaldeni ve aileyi begenmiyorsun isallah sonun iyi gelirrrrr

aslında sorun ne biliyormusun,kendi ailene göre bir aile seçmeliydin.eşin istediği kadar okumuş olsun ailesi böyleyse malesef böyle şeylerle karşılaşırsın.zaten iyi niyetli tipler de değillermiş bir de görgüleri o kadar işte.en basit örnek,mesela dürüden bahsetmişsin.o kadın istediği kadar özensin,istediği kadar para harcasın ona göre olur işte.görgüsü bilgisi o kadar.mesela onun zevki de o pullu havlular .yani anlatabiliyor muyum bilmiyorum.bu herşeyde böyle oluyor işte.aile uyumu okadar önemliki.insan mutlaka kendi ailesinde gördüğünü arıyor.
şimdi mutluyum demişsin.en azından eşine ailesiyle ilgili birşey deme.git gide savunmaya başlayacaktır çünkü.bir de senin annenin tavrı şimdi nasıl bilmiyorum ama o da biraz daha ılımlı olsa iyi olur.zaten çok da anlayacak bir tip yok karşısında en iyisi hiçbirşey söylememek.

Ben hepsini okuyamadık cok uzun geldi. Ama Suna takıldım. Madem iyi bir unvdrn mezunsunuz iyi bir ise sahipsiniz, aileniz cok iyi konumda.
Neden eşyaya bohçaya bu kadar takılıyorsunuz ? Kimseyi hor görmek degil niyetim yanlış anlaşılmasın , ama hayatının buyuk kısmını okula ayırmış, iyi bölüm bitirmiş kızlar genelde bu lalara pek takılmaz.
Ben ve benim arkadaşlarımda hic görmedim bohçaya eşyaya markaya takılmak.
Ben de bu tarz durumlarla karşılaştım evlenirken, ama hic laf etmedim ailem de neye heveslendiysem aldılar onların yapmadıklarını ya da yapamadıklarını.
Kv kotu olabilir , yanlış yapmıştır ama buna biraz siz de katkı sağlamissiniz bence.
Benim ailem esime Nisan bohçasına laptop bile koydular . Esimin ailesini ise bana getirdiği cok kötüydü benim icin hayal kirikligiydi. Benim standartlarımın altındaydı.
Ama hic esime demedimki neden böyle bohça geldi? 3,5 yıllık evliyim hala esime bunun lafını bile etmedim.
Kv , kp bana karşı cok iyiler, sizce ben de o zaman böyle yapsaydım iyi olurlar miydi?
Cok tecrübeli değilim ama size ve evlenecek arkadaslara tavsiyem oyle her seyi kafanıza takmayın, taktıkca icinde boğulursunuz. Olan yine size olur kotu de siz olursunuz. Hayat fani, maddiyatla bir sey olmuyor. Kimseyi üzmeye kırmaya gerek yok kanımca.
Bana alınmayan , yapılmayan bir cok seyi evliliğimde kendim veya esim aldı yaptı. Siz de is güç sahabisiniz yaparsınız alırsınız.
Simdi kayinviraderim evlenecek, inanın zerre umurumda degil ne yapacaklar, ne alacaklar.
İnanin ev verseler onu bile umursamaz. İnsanlara , kendi ailem de dahil, gebe kalmaktansa kendi yağımda kavrulurum daha iyi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…