Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

yani kız anası olarak kendini ağırdan alıp sadece misafirlere hoş geldin demekle uğraşmalıydı.kolaymış pastaymış düğün organizatörlerinin işi değil mi :)))

ayy bana neyse ben bu konuya başka cevap yazmayacagım

ya işte ne güzel bi cümle ya.. neden konunu ilk açarken millete yukarılardan bakarken bu cümleyi baştan düşünmedin...neden sahip olduklarının erdemiyle oturup susmak yerine insanlara duvar yedirmeyi uygun gördün.............

bende şunu anlamıyorum;bu insanların durumu ve tavırları daha nişan döneminde belliymiş peki bile bile lades demek neden?

herkes düğüne takılmış da ben düğünden sonra el öpmek için giyilecek elbisenin bile dillendirilip o görgüsüz(!) k.valideden istenmesine takıldım..

bilmiyorum ama gerçekten böyle bir gelenek var mı?

maalesef bu ve bunun gibi biçok gelenek hala devam ediyor.. aslında gelenek dediğimiz şeyler bizim özümüz ama eskiden bi yazma bi fistan vardı.. şimdi aldığın çorabın markasını beğenmeyenler var..bu durumda gelenekleri yaştmanın bi anlamı olmuyor ki..fakir olup karşıdan beklemeyeni de gördüm zengin olup karşıdan zorla iç çamaşırı idteyeni de gördüm..

ikinizde güzel üni. okumuş çalışan insanlarsınız keşke bu tarz formalitelere hiç girmeyerek kendiniz halletseydiniz herşeyinizi , hem eşinizin tarafının nasıl insanlar olduğunu anlamışsınız bile bile lades demişsiniz resmen hem bu kadarda yüz göz olmamış olurdunuz

İnan öyle bir geleneğimiz yok, olsa da asla el öpme gibi bir sebeple elbise talep etmezdim, bahsini bile geçirmezdim.
İşte bende o lades durumunu anlamıyorum? Bu insanlar iyi/kötü maddi durumu belli iken kalkıp çok aşan şeyler bekle, yapılmayınca da kız, sitem et, ben şuradan aldım, buradan aldım de? Aileyi aşağılamaya başla sonra da bizim kültürümüz bu, tahsil görmüş insanlarız de?
Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor.
Bana hiç öyle gelmiyor söylemeden geçemeyeceğim, daha çok gelenekçi ve görmemiş bir aile yapısı sezdim.
Boşuna tahsiller, saygınlıklar, itibarlarla övünüp durulmuş.

Canım demek istediğini çok iyi anladım çünkü tam olarak senin gibi düşünüyorum.
asla adet yerini bulsun mantığı değil. Sanırım bekarsın yada oğlun var:)
olduğu kadarıyla yetinmeye çalışırken karşı taraf daha da azı daha da azı diye ısrar edince insan kendini bir zaman sonra enayi gibi hissediyor.
Şu konuda kesinlikle katılıyorum keşke herşeyi kendimiz alsaydık. Ama ben de ailemin tek kızıyım annemin benim üzerinde ne kadar çok hayalleri vardı
Hepsinden feragat ettik zaten. Ama bohçaya konulanlar insanla dalga geçilir gibiyse insana koyuyor. Eğer durum bir zamandan sonra çirkefliğie dönüşüyorsa senin iyi niyetini suistimale dönüşüyorsa işte bu insanı gerçekten çok üzüyor. Benim arkadaşlarımın evleriyle benim evim şuan kıyaslanamaz bile hepsinin ultra lüks evleri ve arabaları var zaten benim de gözüm yok mal da mülk de öyle olsa eş olarak kendime böyle bir aileyi seçmezdim. Ben durumlarını en başından beri biliyordum. ona göre seçtim tüm mobilyamı zaten. Kaynımın mobilyaları benimkinden çok daha kaliteli. ben buna da asla sesimi çıkarmadım daha da iyileri onların olur inşallah ama eğer ortada bi adaletsizlik varsa işte bu insanın canını gerçekten yakıyor.

Umarım benim yaşadıklarımı kimse yaşamaz. Başka bişey diyemeceğim size. Kimseyi aşağılamk gibi bir niyetim yok onları aşağılamak gibi bir niyetim olsa niye onlara gelin olayım değil mi aslın çok kolay bir mantık.

Bir şişe kola için oğlunun mutluluğunu geleceğini karatmayı göze alan birine insan demekte zorlanıyorum alah sana yardım etsin

Şeytan kayınvalide ve yamagı elti bana başka birşeyi hatırlattı arkadaşlar konu sahibi arkadaşım kimseyi böyle küçük göremezsin sen türkiyenin en iyi okulundan mezun olabilirsin çok zengin olabilirsiniz ama bu karşınızdaki insanları küçük görme anlamı taşımıyor türkiyedeki bütün insanlar üniversite mezunu olmak zorunda degil lise mezunuda olabilirler ilkokul mezunuda olabilirler ilkokul yada lise mezunları bu dünyada yaşamasın mı madem sizin maddi durumunuz bu kadar iyi 3-5 takılmayın ben maddi durumu ve insanların egitim durumlarını bu kadar sorun edenleri hiç anlamıyorum

Canım seni tebirk ediyorum öncelikle bu formaliteleri çok iyi biliyorsun. Eğer gelen bulunduğun ilin valisiyse ve gelen kişi sayısı beklenin üzerindeyse bu acil durum demektir tabiki de düğün sahipleri bu işe el atacaktır.

konu sahibi çok yanlış yazmış evet, sanırım çok da genç. ama kk da çoşmuş yani. kızın ne zenginliği kalmış ne görgüsüzlüğü ne okuması. evlenenler kendilerinden bilirler, bu nikah düğün vs çok stresli olaylardır. anne babalar sakince çözmezlerse işi, işte böyle olur. problem ailelerde, bu işi karşılıklı görüşselerdi tahminim hiçb,ri olmazdı. konu sahibi de isteklerini gerçekleştirememiş, ne var yani, herkes kendine en iisini ister, bunu burda yazınca herkes üstüne gitmiş. kimseden duymadım, ben çok asilim dur bi fakiri alıyım ailesini de başımda taşıyım, yok yani böyle bi durum. herkese bol sabır diliyorum, önce kendime

Son düzenleme:

canım benım babam ılkokul mezunu
annem babam koy insanı

bız ulke degısımden okuyamadık mecnuren lıse mezunuyuz abımle ben
babamda ınsaatlarda kalfalık vs yapıyor
3 sene oncede ıs yerı actı ve hala kendısı ınsaatta calısıyor

babam bızım cocuklarımızın cocuklarına kadar ev bıraktı

sizin durumunuz elbettekı daha ıyıdır butun kısa devre yaptıgınız konularda sanırım aılenız sıze benım babamın bana verdıgınden kat be kat fazlasını verecek guce sahıptır
yanılıyormuyum

Son düzenleyen: Moderatör:

Valla arkadaşım hiçte ses çıkarmamışa benzemiyorsun, onlara direkt çıkarmasan bile içindekileri çok güzel buraya kusmuşsun. Yani onlara ne beslediğin belli. Buraya eltin ve kaynından sürekli dedikoducu, yüksekokul mezunları, işsiz güçsüzler diye bahsetmişsin, bu onların iyi bir yerlere gelmemelerini istemeni anlamamıza yeter de artar bile, sanırım yorumlardan dolayı yan çizme metodunu uyguluyorsun..
Zira konunla verdiğin cevaplar arasında ciddi tutarsızlıklar var.

Evet dışarıdan bakınca çok maddiyatçı gözüküyor olabilirim çünkü sadece yazdıklarım kadar beni anlayabiliyorsunuz. ben yüzeysel biçimde anlatmaya çalıştım olanları. Eğer dikkatli okuduysanız şimdiye kadar duyduğum tüm hakaretleri unuttum. KV benim yanımda eşime 'sen bizim kanımızda o yabancı, Bizim yerimze yenisi gelmez ama onun yerine gelir' mi demedi okumuşsun ama adam olamamışsın mı demedi. daha neler neler anlatbiliyor muyum dünyanın en kötü gelini olayım hiç bir genç kızın düğününü mahfetmeye kimsenin hakkı yok.

Sana bohça getirmişler, bana onu bile getirmediler, baktılar ki alacak gücüm var kendisi alsın diye düşündüler.

Ama inanın ben ne sizin kadar dertlendim, ne de sizin gibi hakaretler ettim.

Şimdi onların zamanında almadığı herşeyim var, iyikide almamışlar ne evimde, ne arabamda, ne giyimimde laf edecek hakkı kendilerinde bulmuyorlar.

Evet canım anlayamamış da olabilirsin. Kimseyi yargılamak sana düşmez ben bu konuda dertliyim bir derdim var başlığı altında da derdimi dile getirdim. Tamam bu kadar basit düşün dünyayı kurtaramazsın burdan...

Arkadaş ben gelin oluyorum ya... Bilmiyorum benim gördüklerimle sizinkiler çok farklı herhalde sizi anlayamıyorum. ben geldim kimseye sesimi çıkaramadığım için artık buraya kustum yani.. Bunu niye anlayamıyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…