Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

Bende bu 2500 kişilik düğün olayına takıldım..
Genelde güzel özel dügünler daha az sayıda gelen misafirlerle yapılır..
Yani masa da da bir tane degil bir çok iceçek olur.. Onun yanında garson olur..
Konuda bir tutarsızlık var..

yani kız anası olarak kendini ağırdan alıp sadece misafirlere hoş geldin demekle uğraşmalıydı.kolaymış pastaymış düğün organizatörlerinin işi değil mi :)))

ayy bana neyse ben bu konuya başka cevap yazmayacagım

Kendimiz kiraya çıkmadık benim evim var orada oturuyoruz şimdi. Babam almıştı. Ama tapu yine de babamın üzerine bu işler böyle olur çocuğuna niyetle alırsın ama tapuyu kendi üzerine yaparsın kimsenin yarın ne olacağı belli değil.

ya işte ne güzel bi cümle ya.. neden konunu ilk açarken millete yukarılardan bakarken bu cümleyi baştan düşünmedin...neden sahip olduklarının erdemiyle oturup susmak yerine insanlara duvar yedirmeyi uygun gördün.............

Böyle insanlar dengiyle evlensinler lütfen! Arada eşitsizlik söz konusu ise evlenme işine girmesinler.. Balık baştan kokuyor işte, maddi durumu sınırlı olan insanları kendi hayat standardına göre kıyaslayıp sizin gibi '' vakko '' gibi yerlerden alışveriş yapmalarını beklemeniz çok büyük hata..
Küçümseye, hakir görmeye hakkın yok, kimse sana şunlar olacak diye söz vermemiş..
Bu kibir iyi değil, seni götürür benden söylemesi. Elti seni kıskanıyor, çünkü sen tahsillisin, onun gibi görmemiş ancak yüksekokulu bitirmiş insan değilsin ki, senin önünde eğilmeleri lazım bir kere, omuzlar ne demek, başlarında taşımaları lazım değil mi? Türkiye' nin en seçkin üniv. birinde lisans btirmiş gelin duruyor karşılarında. :KK19:

bende şunu anlamıyorum;bu insanların durumu ve tavırları daha nişan döneminde belliymiş peki bile bile lades demek neden?

herkes düğüne takılmış da ben düğünden sonra el öpmek için giyilecek elbisenin bile dillendirilip o görgüsüz(!) k.valideden istenmesine takıldım..

bilmiyorum ama gerçekten böyle bir gelenek var mı?

bende şunu anlamıyorum;bu insanların durumu ve tavırları daha nişan döneminde belliymiş peki bile bile lades demek neden?

herkes düğüne takılmış da ben düğünden sonra el öpmek için giyilecek elbisenin bile dillendirilip o görgüsüz(!) k.valideden istenmesine takıldım..

maalesef bu ve bunun gibi biçok gelenek hala devam ediyor.. aslında gelenek dediğimiz şeyler bizim özümüz ama eskiden bi yazma bi fistan vardı.. şimdi aldığın çorabın markasını beğenmeyenler var..bu durumda gelenekleri yaştmanın bi anlamı olmuyor ki..fakir olup karşıdan beklemeyeni de gördüm zengin olup karşıdan zorla iç çamaşırı idteyeni de gördüm..

ikinizde güzel üni. okumuş çalışan insanlarsınız keşke bu tarz formalitelere hiç girmeyerek kendiniz halletseydiniz herşeyinizi , hem eşinizin tarafının nasıl insanlar olduğunu anlamışsınız bile bile lades demişsiniz resmen hem bu kadarda yüz göz olmamış olurdunuz

İnan öyle bir geleneğimiz yok, olsa da asla el öpme gibi bir sebeple elbise talep etmezdim, bahsini bile geçirmezdim.
İşte bende o lades durumunu anlamıyorum? Bu insanlar iyi/kötü maddi durumu belli iken kalkıp çok aşan şeyler bekle, yapılmayınca da kız, sitem et, ben şuradan aldım, buradan aldım de? Aileyi aşağılamaya başla sonra da bizim kültürümüz bu, tahsil görmüş insanlarız de?
Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor.
Bana hiç öyle gelmiyor söylemeden geçemeyeceğim, daha çok gelenekçi ve görmemiş bir aile yapısı sezdim.
Boşuna tahsiller, saygınlıklar, itibarlarla övünüp durulmuş.

Amacım yargılamak ya da sorgulamak değil öncelikle bunu belirteyim
Bu tarz konularda hep merak ettiğim bişey vardır
Sizden sadece onun cevabını rica edeceğim
İkinizde tahsillisiniz, eşinizin iyi bir işi var, siz çalışıyor musunuz bilmiyorum ama
Aileniz belli bir konumda olan insanlar
Madem öyle ;

3-5 bilezik
Bellona mı Kelebek mi
Bohçaya onu koymuş
Alışverişe çıktık
vs vs gibi şeyleri neden yaparsınız?

Olmayıversin diye, kendi yaptığınız/olduğu kadarıyla yetinseniz olmuyor mu?
Yoksa illa adet yerini bulsun mantığı mıdır?

Hani maddi manevi ihtiyacı olmayan biri için bu tarz ortamlara diyaloglara niçin girilir anlayamıyorum.

Tekrar söylüyorum maksadım size olumsuz tepki vermek değil.

Canım demek istediğini çok iyi anladım çünkü tam olarak senin gibi düşünüyorum.
asla adet yerini bulsun mantığı değil. Sanırım bekarsın yada oğlun var:)
olduğu kadarıyla yetinmeye çalışırken karşı taraf daha da azı daha da azı diye ısrar edince insan kendini bir zaman sonra enayi gibi hissediyor.
Şu konuda kesinlikle katılıyorum keşke herşeyi kendimiz alsaydık. Ama ben de ailemin tek kızıyım annemin benim üzerinde ne kadar çok hayalleri vardı
Hepsinden feragat ettik zaten. Ama bohçaya konulanlar insanla dalga geçilir gibiyse insana koyuyor. Eğer durum bir zamandan sonra çirkefliğie dönüşüyorsa senin iyi niyetini suistimale dönüşüyorsa işte bu insanı gerçekten çok üzüyor. Benim arkadaşlarımın evleriyle benim evim şuan kıyaslanamaz bile hepsinin ultra lüks evleri ve arabaları var zaten benim de gözüm yok mal da mülk de öyle olsa eş olarak kendime böyle bir aileyi seçmezdim. Ben durumlarını en başından beri biliyordum. ona göre seçtim tüm mobilyamı zaten. Kaynımın mobilyaları benimkinden çok daha kaliteli. ben buna da asla sesimi çıkarmadım daha da iyileri onların olur inşallah ama eğer ortada bi adaletsizlik varsa işte bu insanın canını gerçekten yakıyor.

İnan öyle bir geleneğimiz yok, olsa da asla el öpme gibi bir sebeple elbise talep etmezdim, bahsini bile geçirmezdim.
İşte bende o lades durumunu anlamıyorum? Bu insanlar iyi/kötü maddi durumu belli iken kalkıp çok aşan şeyler bekle, yapılmayınca da kız, sitem et, ben şuradan aldım, buradan aldım de? Aileyi aşağılamaya başla sonra da bizim kültürümüz bu, tahsil görmüş insanlarız de?
Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor.
Bana hiç öyle gelmiyor söylemeden geçemeyeceğim, daha çok gelenekçi ve görmemiş bir aile yapısı sezdim.
Boşuna tahsiller, saygınlıklar, itibarlarla övünüp durulmuş.

Umarım benim yaşadıklarımı kimse yaşamaz. Başka bişey diyemeceğim size. Kimseyi aşağılamk gibi bir niyetim yok onları aşağılamak gibi bir niyetim olsa niye onlara gelin olayım değil mi aslın çok kolay bir mantık.

Bir şişe kola için oğlunun mutluluğunu geleceğini karatmayı göze alan birine insan demekte zorlanıyorum alah sana yardım etsin

Şeytan kayınvalide ve yamagı elti bana başka birşeyi hatırlattı arkadaşlar konu sahibi arkadaşım kimseyi böyle küçük göremezsin sen türkiyenin en iyi okulundan mezun olabilirsin çok zengin olabilirsiniz ama bu karşınızdaki insanları küçük görme anlamı taşımıyor türkiyedeki bütün insanlar üniversite mezunu olmak zorunda degil lise mezunuda olabilirler ilkokul mezunuda olabilirler ilkokul yada lise mezunları bu dünyada yaşamasın mı madem sizin maddi durumunuz bu kadar iyi 3-5 takılmayın ben maddi durumu ve insanların egitim durumlarını bu kadar sorun edenleri hiç anlamıyorum

2500 kişilik nezih bir düğün yapılacak.(Hatta organizatör tutulacak.)
Türkiye çapında sanatçı getirtilecek.
Ondan sonra masaya plastik şişede litrelik kola getirilecek ve servis yapılmayacak.
Düğün sahibi kalkıp servis yapacak.

Garson yok mu orada ? Düğün sahibi,hele de kayınvalide,kalkıp servis yapar mı ?
Bu kadar nezih bir düğünde,masaya plastik şişe gelmemeliydi.Garson servis yapmalıydı.

Canım seni tebirk ediyorum öncelikle bu formaliteleri çok iyi biliyorsun. Eğer gelen bulunduğun ilin valisiyse ve gelen kişi sayısı beklenin üzerindeyse bu acil durum demektir tabiki de düğün sahipleri bu işe el atacaktır.

konu sahibi çok yanlış yazmış evet, sanırım çok da genç. ama kk da çoşmuş yani. kızın ne zenginliği kalmış ne görgüsüzlüğü ne okuması. evlenenler kendilerinden bilirler, bu nikah düğün vs çok stresli olaylardır. anne babalar sakince çözmezlerse işi, işte böyle olur. problem ailelerde, bu işi karşılıklı görüşselerdi tahminim hiçb,ri olmazdı. konu sahibi de isteklerini gerçekleştirememiş, ne var yani, herkes kendine en iisini ister, bunu burda yazınca herkes üstüne gitmiş. kimseden duymadım, ben çok asilim dur bi fakiri alıyım ailesini de başımda taşıyım, yok yani böyle bi durum. herkese bol sabır diliyorum, önce kendime :KK16:

Son düzenleme:
doğrumu anladım şu noktayı ; kayınvalidenizin tek bir evi var bunu kaynınıza veriyor ve siz kirayamı çıkıyosunuz??
eğer böyleyse çok büyük haksızlık,ama allah bu haksızlığı onların karşısına çıkartır merak etme sen..

Canım seni tebirk ediyorum öncelikle bu formaliteleri çok iyi biliyorsun. Eğer gelen bulunduğun ilin valisiyse ve gelen kişi sayısı beklenin üzerindeyse bu acil durum demektir tabiki de düğün sahipleri bu işe el atacaktır.

canım benım babam ılkokul mezunu
annem babam koy insanı

bız ulke degısımden okuyamadık mecnuren lıse mezunuyuz abımle ben
babamda ınsaatlarda kalfalık vs yapıyor
3 sene oncede ıs yerı actı ve hala kendısı ınsaatta calısıyor

babam bızım cocuklarımızın cocuklarına kadar ev bıraktı

sizin durumunuz elbettekı daha ıyıdır butun kısa devre yaptıgınız konularda sanırım aılenız sıze benım babamın bana verdıgınden kat be kat fazlasını verecek guce sahıptır
yanılıyormuyum :KK52:

Son düzenleyen: Moderatör:
olduğu kadarıyla yetinmeye çalışırken karşı taraf daha da azı daha da azı diye ısrar edince insan kendini bir zaman sonra enayi gibi hissediyor.
Şu konuda kesinlikle katılıyorum keşke herşeyi kendimiz alsaydık. Ama ben de ailemin tek kızıyım annemin benim üzerinde ne kadar çok hayalleri vardı
Hepsinden feragat ettik zaten. Ama bohçaya konulanlar insanla dalga geçilir gibiyse insana koyuyor. Eğer durum bir zamandan sonra çirkefliğie dönüşüyorsa senin iyi niyetini suistimale dönüşüyorsa işte bu insanı gerçekten çok üzüyor. Benim arkadaşlarımın evleriyle benim evim şuan kıyaslanamaz bile hepsinin ultra lüks evleri ve arabaları var zaten benim de gözüm yok mal da mülk de öyle olsa eş olarak kendime böyle bir aileyi seçmezdim. Ben durumlarını en başından beri biliyordum. ona göre seçtim tüm mobilyamı zaten. Kaynımın mobilyaları benimkinden çok daha kaliteli. ben buna da asla sesimi çıkarmadım daha da iyileri onların olur inşallah ama eğer ortada bi adaletsizlik varsa işte bu insanın canını gerçekten yakıyor.

Valla arkadaşım hiçte ses çıkarmamışa benzemiyorsun, onlara direkt çıkarmasan bile içindekileri çok güzel buraya kusmuşsun. Yani onlara ne beslediğin belli. Buraya eltin ve kaynından sürekli dedikoducu, yüksekokul mezunları, işsiz güçsüzler diye bahsetmişsin, bu onların iyi bir yerlere gelmemelerini istemeni anlamamıza yeter de artar bile, sanırım yorumlardan dolayı yan çizme metodunu uyguluyorsun..
Zira konunla verdiğin cevaplar arasında ciddi tutarsızlıklar var.

Ben hepsini okuyamadık cok uzun geldi. Ama Suna takıldım. Madem iyi bir unvdrn mezunsunuz iyi bir ise sahipsiniz, aileniz cok iyi konumda.
Neden eşyaya bohçaya bu kadar takılıyorsunuz ? Kimseyi hor görmek degil niyetim yanlış anlaşılmasın , ama hayatının buyuk kısmını okula ayırmış, iyi bölüm bitirmiş kızlar genelde bu lalara pek takılmaz.
Ben ve benim arkadaşlarımda hic görmedim bohçaya eşyaya markaya takılmak.
Ben de bu tarz durumlarla karşılaştım evlenirken, ama hic laf etmedim ailem de neye heveslendiysem aldılar onların yapmadıklarını ya da yapamadıklarını.
Kv kotu olabilir , yanlış yapmıştır ama buna biraz siz de katkı sağlamissiniz bence.
Benim ailem esime Nisan bohçasına laptop bile koydular . Esimin ailesini ise bana getirdiği cok kötüydü benim icin hayal kirikligiydi. Benim standartlarımın altındaydı.
Ama hic esime demedimki neden böyle bohça geldi? 3,5 yıllık evliyim hala esime bunun lafını bile etmedim.
Kv , kp bana karşı cok iyiler, sizce ben de o zaman böyle yapsaydım iyi olurlar miydi?
Cok tecrübeli değilim ama size ve evlenecek arkadaslara tavsiyem oyle her seyi kafanıza takmayın, taktıkca icinde boğulursunuz. Olan yine size olur kotu de siz olursunuz. Hayat fani, maddiyatla bir sey olmuyor. Kimseyi üzmeye kırmaya gerek yok kanımca.
Bana alınmayan , yapılmayan bir cok seyi evliliğimde kendim veya esim aldı yaptı. Siz de is güç sahabisiniz yaparsınız alırsınız.
Simdi kayinviraderim evlenecek, inanın zerre umurumda degil ne yapacaklar, ne alacaklar.
İnanin ev verseler onu bile umursamaz. İnsanlara , kendi ailem de dahil, gebe kalmaktansa kendi yağımda kavrulurum daha iyi.

Evet dışarıdan bakınca çok maddiyatçı gözüküyor olabilirim çünkü sadece yazdıklarım kadar beni anlayabiliyorsunuz. ben yüzeysel biçimde anlatmaya çalıştım olanları. Eğer dikkatli okuduysanız şimdiye kadar duyduğum tüm hakaretleri unuttum. KV benim yanımda eşime 'sen bizim kanımızda o yabancı, Bizim yerimze yenisi gelmez ama onun yerine gelir' mi demedi okumuşsun ama adam olamamışsın mı demedi. daha neler neler anlatbiliyor muyum dünyanın en kötü gelini olayım hiç bir genç kızın düğününü mahfetmeye kimsenin hakkı yok.

Sana bohça getirmişler, bana onu bile getirmediler, baktılar ki alacak gücüm var kendisi alsın diye düşündüler.

Ama inanın ben ne sizin kadar dertlendim, ne de sizin gibi hakaretler ettim.

Şimdi onların zamanında almadığı herşeyim var, iyikide almamışlar ne evimde, ne arabamda, ne giyimimde laf edecek hakkı kendilerinde bulmuyorlar.

Valla arkadaşım hiçte ses çıkarmamışa benzemiyorsun, onlara direkt çıkarmasan bile içindekileri çok güzel buraya kusmuşsun. Yani onlara ne beslediğin belli. Buraya eltin ve kaynından sürekli dedikoducu, yüksekokul mezunları, işsiz güçsüzler diye bahsetmişsin, bu onların iyi bir yerlere gelmemelerini istemeni anlamamıza yeter de artar bile, sanırım yorumlardan dolayı yan çizme metodunu uyguluyorsun..
Zira konunla verdiğin cevaplar arasında ciddi tutarsızlıklar var.

Evet canım anlayamamış da olabilirsin. Kimseyi yargılamak sana düşmez ben bu konuda dertliyim bir derdim var başlığı altında da derdimi dile getirdim. Tamam bu kadar basit düşün dünyayı kurtaramazsın burdan...

Sana bohça getirmişler, bana onu bile getirmediler, baktılar ki alacak gücüm var kendisi alsın diye düşündüler.

Ama inanın ben ne sizin kadar dertlendim, ne de sizin gibi hakaretler ettim.

Şimdi onların zamanında almadığı herşeyim var, iyikide almamışlar ne evimde, ne arabamda, ne giyimimde laf edecek hakkı kendilerinde bulmuyorlar.

Arkadaş ben gelin oluyorum ya... Bilmiyorum benim gördüklerimle sizinkiler çok farklı herhalde sizi anlayamıyorum. ben geldim kimseye sesimi çıkaramadığım için artık buraya kustum yani.. Bunu niye anlayamıyorsunuz.

X