Şeytan elti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu evin tapusu senin üstüne mi kocanın mı

Şu vakitte uğraştığımıza değer mi ya ?Nasıl olsa konu sahibi kafayı kilitlemiş sonuna kadar haklı olduğunu düşünüyor, hiç boş yere kendinizi yormayın .
Konu sahibi size gelince de eşinizle boşanma aşamasına gelmişsiniz ,eşiniz sizden habersiz evi satmaya kalkmış abisinden de parça parça o dönem diğeri 900 bin lira olan daire için 170.000 Lira para almış sonra evi satmaktan vazgeçmişsiniz. Evin değerinin 2 milyona çıktığını söylüyorsunuz ağabeyinin ödediği 170.000 lira sabit mi kalıyor? ayıp değil mi yaptığınız ? O çok güvendiğiniz eşiniz ise sizden habersiz evi satmış .Siz burada eltinizin satın aldığı evi kullanmasından yakınıyorsunuz. İyi yapmış İyi ki de sizin eşyalarınızı kullanmış kadın parasını vermiş kullanmış size mi soracak? Ha bu arada o çok anıları olduğu için satmaya kıyamadığınız abiden geri aldığınız evi başkasına satıyorsunuz .Ayrıca eşinizin parayı ne yaptığı da meçhul. Bence dönün ve eşinizle ilişkinizi gözden geçirin. Çünkü sizden habersiz sizin üstünüze olan evi satıp sizin yatak odanızı eltinizin kullanmasa sebep olan kişi tam da eşiniz. Ayrıca bugün abisine bunları yapan sizin arkanızdan neler yapmıyordur? Tabi bunları ortak kararla yapmıyorsanız

Veriyoruz parayı daha ne vereyim

Parasını vermemiş benim bir oturma grubumum onun verdiği paradır

Öyle ayrıntılar çıktı ki :

1. Ev kocasının.Parayı kocanın babası yani kayınpeder vermiş. Sedanın değil (tabi karısıyım kontenjanından evi sahipleniyor olabilir)

2. Mirastan gelen parayla alındığı için satmak için eşlerin izni gerekmez eşi satabilir

3. Evi başkasına sattık kısmına inanmadım.

4. Beynim yandı ben yatariyi geceler

Ya
Evet saatım suan da of ta oturuyorum inanma kardeşim inandırmak zorunda değilim

Aslında pek gizli saklı değil çünkü sizin eşiniz onların gelip eve yerleşmesine izin vermiş. Sizin evinizi satmış tabi sizi muhatap almadığı için size söyleme gereksinimi duymamış ve siz ne kadar şu an kabullenmeseniz de verdikleri para kadar eden oturma odanızı kullanmış, yatak odanızda yatmışlar yani evinizi gönüllerince kullanmışlar, sefalarını sürmüşler ve bu durumdan sizin zerre haberiniz olmamış

Evi de ben alacak halim yok eşim ben bölüştük ay aman ben niye uyumadım boş şeyler haydi bb

Konuşmuyorduk boşanma aşaması sildim ben gittim babamın evine evet verdi izin doğru evet öyle oldu

Karışık ya düzenlesenizmi yazınızı okudum ama anlaşılmıyor dogru dürüst.

Ya konu sahibini boşuna darlıyorsunuz. Anlatamıyor işte:))
Ben yukarıda anlattım. Evin tapusu ha eşinin Üzerine olmuş ha bunun fark etmez ki... Resmi olarak tapusunu vermemisler zaten. 1 yıl önce 170bin liralarini evi satıcaz diye almışlar. Geri öderken de 1 yıl önceki kurdan ödemeyi hak ve reva görüyorlar. Diger tüm yan konular boş muhabbet. Olay özetle bu. Baştan sona haksız konu sahibi. Ev 1 milyon degildi yok 2 milyondu bilmen neydi. Neyse ne... ( bu arada bence kayın haklı ev 1 milyon degerinde...) Sonuçta geçen yıl eşi, kardeşine evi 1 milyona satmak istemiş. İki taraf anlaşmış. Satıştan vazgeçmek de hukuksuz bir mevzu ama hadi kardeşim denmiş sineye çekilmiş. Bir de adamı hem mağdur edip üzerine dolandırmaya kalkıyorlar..yuh!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…