para,balayı,ev meselesi

Altınlarınızı sakın vermeyin, ne münasebet.
Şuan burda en önemli mevzu altınlar, vermeyin de vermeyin!

Balayı için de 5bin ile sırf yurtdışına gitmek için uyduruk bi yere gidecek gibisiniz.
Ülkemizde pekala güzel bir yer seçer gidersiniz mevsime göre.

Gelinlik seçmek de sizin işiniz.

Merhaba herkese iyi günler,
düğünüme 3 ay kaldı
mobilyalar beyaz eşyalar tamam, elektrikli ev aletlerini de nişanlımla yavaş yavaş alıyoruz
daha gelinlik bakmadım, balayı ayarlanmadı
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
kiraya gidicez 1500tl ye bir ev beğendim çok uçma diyor
düğün yerimiz için o istediğim kır yerini tutmayalım başkasını eğlendireceğimize yurtdışına gidelim o paraya balayına dedi tamam dedim ki zaten benim hayalim yurtdışında balayı
balayı için araştırma yapmıyor, gelinlik bakıp öneri sunmuyor her şeyi ben seçiyorum
neymiş onun için sadece benimle evlenmek önemliymiş,ayrıntılarla ilgilenmiyormuş
ama bu isteksizlik gibi değil mi her detaya ben karar veriyorum
balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor (çoğu şeyi nişanlımla ikimiz yapıyoruz da paramız ucu ucuna yetiyor)
düğünden 1 ay sonra gitsek olmaz mı diyor
düğünden 1 ay sonra balayı mı olur yaaaaaaaaaaa :KK43:
yurt dışına hava atmak için mi gidecekmişiz türkiyede yapsaymışız ya
baştan 10 bine kadar yaparız istediğin yerde diyordu şimdi 5000lik balayı çok geliyor
babası set takamam dedi parası olduğu halde
boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
babası çok cimri altınları da düğünden sonra üstünüzden alıcaz dediler düşünün
çok stresliyim
D

Set istiyorsanız 6-8 bilezik alsınlar. Buna yanaşmıyorsunuz sanırım. 10 bilezik oldukça fazla zaten. Siz kısabilirsiniz.

Kıbrıs’ta gezilecek yer yok ama otel anlamında iyidir. Neden istemeniz kötü tecrübe mi? Diğer şehir/ülkeler için Pasaport ve vizeler tamam mı?
bilezik neden istiyoruz satıp ev alıcaz

Sizin giyeceğimiz gelinliği nişanlınız niye araştırsın? 10 bilezik zaten takıyorlarmış. Derdiniz gerçekten boynunuzun boş kalmamasıysa çok güzel imitasyon setler var, onlardan alabilirsiniz. Ya da iki bilezik az takıp altın su yolu set alabilirler.

Anladığım kadarıyla biraz premsessiniz, 5-10 bine yurt dışında balayı standartlarında bir tatil yapamazsınız. Temiz olmayan hostellerde konaklamak, karnınızı doyurmak için üçün beşin hesabını yapmak zorunda kalırsınız. Antalya balayı için daha iyi bir seçenek bu yüzden. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, nişanlınız da aşırı vizyonsuzmuş, yurt dışına hava atmak için mi gidiliyor?

Babası hem yardım etmiyor, hem de altınları istiyor. Nişanlınızın bir dediği diğerini tutmuyor. Bence rest çekin, düğünü iptal edebileceğinizi söyleyin. Cimri oldukları için bunca masraf-emek boşa gidecek korkusuyla belki daha makul fikirlerle gelebilirler. O da belki...
Ya nerden bulaştım bu işlere ben bu adamı sevmiyordum zaten ya aşık etti kendine of

''boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
çok stresliyim''
bence bu damat seni uğraştıracak canım,Altınlarını asla verme canım böyle diyen kayınpeder mi damat adayı mı ?valla bunu diyen damatsa benim gözümde bitik,kayınpeder ise başın çok ağrıyacağına işaret
zaten imitasyon gerçeğe en yakın olanlardan alalım diyecektim dinlemeden tepki verdi
babası

Herşey maddiyata bakar. Balayı yurtdışıda olacağına, bir sürü belde var balayı İçin oralara bakın ne olur yani. Kpeder altın hakkında iyi şeyler dememiş. Konunuz içinde dişe dokunur tek konu bu bence.

Herşey maddiyata bakar. Balayı yurtdışıda olacağına, bir sürü belde var balayı İçin oralara bakın ne olur yani. Kpeder altın hakkında iyi şeyler dememiş. Konunuz içinde dişe dokunur tek konu bu bence.
onu hallederiz o benim için sorun değil benim için sorun nişanlımın tavırları

Çoğu erkek ayrıntılarla ilgilenmez , gerçekten tek dertleri sevdikleri kadınla evlenmek oluyor çünkü. Kendi eşim de çoğu konuda seçmeyi bana bırakmıştı, hep ben seçtim yani. Gelinlik için falan fikir vermemesi normal yani, o konulara pek takılma, beğendiğin şeyleri seç aldır gitsin derim.

Ama burda sıkıntılı olan birkaç şey var onları söyleyeyim.

Öncelikle en başta kır düğününü beğendiğin salonu boşver ,ona vereceğimiz parayla balayına yurtdışına gidelim deyip sonradan yurtiçi olsun diye kıvırması pek hoş değil, hatta bana o konuda seni kandırmış gibi geldi. Benim fikrim tatile her zaman gidilir, yani düğünden sonra borçlar bitince de yurtdışında tatile gidilir ama düğün bir kez oluyor. O sebeple ben olsam düğün için paraya kıyar istediğim salonda yapardım düğünümü, balayına da gerekirse yurt içinde güzel bir otele giderdim. Balayı zamanında yapılınca güzel, bir sene sonra gittiğinizde yeni evli gibi heyecanınız olmayacak. Ertelemek yerine bütçenize göre güzel bir yere gidebilirsiniz.
Diğer konu ise altınlar. Ailesi şuan size destek olmuyorsa size takılan takılarda da hak iddia etmemeli, şimdiden bu konuyu konuşup her şeyi kendi paramızla yaptık bu sebeple de takılan takıları kesinlikle vermem deyin.

Ucuzgezi.info
Bak bu sitede en uygun biletleri bulabilirsin. Antalya'ya yakinsiniz ya,Dalaman havaalanından bir sürü uçuş var sitede. Umarım uygun tarih bulunur.
Gerçi daha geçen hafta pegasusun yüzde kırklık indirimi vardı, onda alsanız da ekonomik olabilirdi...
Diğer konular için yorum yapmayayim. Asla ilgi alanıma girmeyen şeyler boynumun boş kalması falan:KK76:

balayi icin egeye gittim apartlarda kaldik otele bayilacagim parayla muğlanin her yerini gezdim canim nerede ne yemek istiyorsa onu yedim sonrasindan bes yildizlilarada gittim hic biri o balayi tatilinin tadini vermedi
Ya ben de büyük beş yıldızlı otellerden ziyade nedense, pansiyon (güzel olanları) tarzı yerleri daha sıcak ve samimi buluyorum.

Bir sürü otelde kaldım (gerçekten gereksiz masraf) ama hiçbiri bekarken ablamlarla gittiğim pansiyonlu tatilin tadını vermedi. Hiç nedir ne değildir bakmamıştım otel fiyatlarına.

Bu yaz eşim doğumdan sonra tatile mi gitsek dedi. Bebeği emzirdim yatırdım yanına gittim otellere bakıyordu. Fiyatları görünce gözlerim yuvalarından çıkıyordu. 30 bin altı bir tatil görmedim. Tabii o zaman tatil sezonuydu ama bir sene boyunca çalışıp, 10 gün bir tatile o parayı vermek... Yurtdışında 10 bin liraya tatil bu zamanda hayata toz pembe bakmak olur herhalde.

onu hallederiz o benim için sorun değil benim için sorun nişanlımın tavırları
Hangi erkek detaylarla ilgilenir ki? Vardır mutlaka ama istisnalar kaideyi bozmaz. Nişanlınız da evlilik sorumluluğu taşıyacağı için biraz ürkmüş. Maddi konuda panik olmuş. Bu sendrom hemen hemen herkeste olur zaten. Evlenince oturuyor yavaş yavaş. Benim eşim de biraz panik olmuştu. Balayı İçin Ağva’yı tercih ettik mesela :) önemli olan birlikte geçireceğiniz kaliteli zaman. Detaylara takılmayın bence hepsi geçiyor.

Merhaba herkese iyi günler,
düğünüme 3 ay kaldı
mobilyalar beyaz eşyalar tamam, elektrikli ev aletlerini de nişanlımla yavaş yavaş alıyoruz
daha gelinlik bakmadım, balayı ayarlanmadı
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
kiraya gidicez 1500tl ye bir ev beğendim çok uçma diyor
düğün yerimiz için o istediğim kır yerini tutmayalım başkasını eğlendireceğimize yurtdışına gidelim o paraya balayına dedi tamam dedim ki zaten benim hayalim yurtdışında balayı
balayı için araştırma yapmıyor, gelinlik bakıp öneri sunmuyor her şeyi ben seçiyorum
neymiş onun için sadece benimle evlenmek önemliymiş,ayrıntılarla ilgilenmiyormuş
ama bu isteksizlik gibi değil mi her detaya ben karar veriyorum
balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor (çoğu şeyi nişanlımla ikimiz yapıyoruz da paramız ucu ucuna yetiyor)
düğünden 1 ay sonra gitsek olmaz mı diyor
düğünden 1 ay sonra balayı mı olur yaaaaaaaaaaa :KK43:
yurt dışına hava atmak için mi gidecekmişiz türkiyede yapsaymışız ya
baştan 10 bine kadar yaparız istediğin yerde diyordu şimdi 5000lik balayı çok geliyor
babası set takamam dedi parası olduğu halde
boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
çok stresliyim
Takılanları asla ama asla vermeyin.bu ne yüzsüzlüktür,düğüne yardim etmiyorlar birde takıları alacaklar öyle mi?
Ayrıca bu da adet oldu.gelin damat kendi düğününü kendi yapıyor.düğününü de yapmayacaksan niye anne babasın sen?

Çoğu erkek ayrıntılarla ilgilenmez , gerçekten tek dertleri sevdikleri kadınla evlenmek oluyor çünkü. Kendi eşim de çoğu konuda seçmeyi bana bırakmıştı, hep ben seçtim yani. Gelinlik için falan fikir vermemesi normal yani, o konulara pek takılma, beğendiğin şeyleri seç aldır gitsin derim.

Ama burda sıkıntılı olan birkaç şey var onları söyleyeyim.

Öncelikle en başta kır düğününü beğendiğin salonu boşver ,ona vereceğimiz parayla balayına yurtdışına gidelim deyip sonradan yurtiçi olsun diye kıvırması pek hoş değil, hatta bana o konuda seni kandırmış gibi geldi. Benim fikrim tatile her zaman gidilir, yani düğünden sonra borçlar bitince de yurtdışında tatile gidilir ama düğün bir kez oluyor. O sebeple ben olsam düğün için paraya kıyar istediğim salonda yapardım düğünümü, balayına da gerekirse yurt içinde güzel bir otele giderdim. Balayı zamanında yapılınca güzel, bir sene sonra gittiğinizde yeni evli gibi heyecanınız olmayacak. Ertelemek yerine bütçenize göre güzel bir yere gidebilirsiniz.
Diğer konu ise altınlar. Ailesi şuan size destek olmuyorsa size takılan takılarda da hak iddia etmemeli, şimdiden bu konuyu konuşup her şeyi kendi paramızla yaptık bu sebeple de takılan takıları kesinlikle vermem deyin.
karadeniz turu yapalım diyor ama onu her zaman yaparız

Düğün bir günlük önemli olan geçinebilmek. Gelinlik kısmını niçin o seçsin anlamadım. Geliriniz ne bilmiyorum ama şu anda bana ödediğim 750 tl lik ev kirasi fazla geliyor.( ikimiz de çalıştığımız halde) Varken yapmamak onların problemi ama ısrarla istemek bana göre gereksiz. Şubat tatilinde evlendik. Ikimizde yaz tatilini sevdiğimiz için temmuzda deniz kıyısında bir otele balayına gittik. Ailelere yazın balayınızı yapıp geleceğiz dedik. Eşya borcu ödememiz 2 senede bitti. 15bin iken sıkışmamak için az az ödedik. O arada bir de araba için kredi çektik. Bizim için ihtiyacı. Sonra arabayı değiştirmek için tekrar kredi çektik. Kredi kartları dolu. 4 senelik evliyim ve borç hiç bitmiyor. Dengeli harcamayı öğreniyorsun. Çocukla beraber diğer masraflar geldi. Ben bileziklerini borç olarak kv verdim, daha ödemediler. Altınlarla borularınızın büyük kısmını kapatabilirsiniz. Davetiyeyi son 1 ay kala internet üzerinden en uygunundan sipariş ettik. Gelinlik bakmak istiyorum dedim, beraber 3 gelinlikçi dolaştık, beğendiğim 3 modeli denedim ve kararımı verdim. Tabi yanımda iken ona da fikrini sordum. En zor damatlık almak oldu. Beğenemedi adam :)) gelinlik alırken bu kadar dolaşmadık diye espri yaptım:)) bana en çok koyan ona 350 liraya ayakkabı aldık düğün gününden sonra bir daha giymedi. Ben 60 liraya ayakkabıyı aldım, 50 liraya suslettim. Bende giymiyorum:)) Mutluluğa huzura odakların. Mutlu olmak değilse tercihiniz lütfen evlenmeyin. Insanoğlunun başına çok şeyler geliyor, önemli olan üstesinden gelebilmek beraberce.Bunlar en basitleri diyeyim size. Size göre bu adam umursamaz, ilgisiz.. Peki niye evlenmek için diretiyorsunuz?
çok net anlatmışsınız

X