para,balayı,ev meselesi

evlendikten sonra zor günler seni bekliyor
eğer ki orta yolu bulmak istiyorsan balayını erteleyebilirsiniz
geri kalanda ortaklaşa karar verin derim
parasızlıktan geri duruyor gibi geldi
otur konuş bence

ben hep haklıydım aslında şimdi anlıyorum
Yok genel olarak açtığın konularda çok hassassın ,bu kadar takıntılı olma diyordum .Şimdi ise tam takıntılı olacağın zaman ,sakın ama sakın bu şartlarda evlenme ,bir kere nişanlın sözünün arkasında durmuyor .

Yok genel olarak açtığın konularda çok hassassın ,bu kadar takıntılı olma diyordum .Şimdi ise tam takıntılı olacağın zaman ,sakın ama sakın bu şartlarda evlenme ,bir kere nişanlın sözünün arkasında durmuyor .
Ya Allahın izniyle gidicek zaten biliyorum benim dediğim oluyor da neden böyle konuşuyor
neden boşuna üzüyor

Al karşına konuş .
Özellikle altın meselesinde senin gibi kadın nasıl olur da sessiz kalır ?
10 tane çeyrek çok önemli değil dedim mutsuz olmayayım dedim
babası böyle konular konuşunca fenalaşıyor o yüzden o da konuşamıyor
akrabalarıma derim sana takarlar dedi

evlendikten sonra zor günler seni bekliyor
eğer ki orta yolu bulmak istiyorsan balayını erteleyebilirsiniz
geri kalanda ortaklaşa karar verin derim
parasızlıktan geri duruyor gibi geldi
otur konuş bence
ya zaten gidelim sen ayarla diyordu sen de bak dedim uzattım dün konuyu ilgilenmiyorsun bilmem ne çok üstüne gittim ondan böyle oldu

1- Kimin ne takacağına siz karar veremezsiniz!

2- Balayı bir ay sonra değil, bir sene sonra olsun ne olacak, önemli olan sevdiğinle yuva kurmak değilimi?

3 - O altınları düğünden sonra kimseye vermiyorsun! Yok efendim bende dursun siz sahip çıkamazsınız gibi laflara kulak tıkıyorsunuz!
1 ay sonra balayı mı olur Allah aşkına

Ters giden şeyler var.

Senin gibi kaprisli bir insan için gerçekten zor.

Ama ben bu dafa sana hak verdim.

Kandırıyor seni sanki. Sözünden dönüyor hevessiz görünüyor. Sanki zorla nikah masasına oturtuluyor gibi triplerde.
ya ben bu sözü ona yedircem de neyse
gidecek zaten neyin tatavasını yapıyor anlamıyorum

5 bine yurt dışında 3 gün kalamazsınız:KK45:kur almış başını gitmiş bir şişe suya 5 tl mi vereceksiniz daha ev kirasını sayıyorken. Sonradan okudum Üsküp mü, sırf yurtdışı diye de bilemedim:110:
Orta bütçeli bir düğün yapın derim, ayrıca ne münasebet üstünüzdeki takıları alıcaz demek. Hem takı takma hem de al:KK11:
Ben olsan :KK11: yapardım:kahve:
Bu Arada siz çalışıyor musunuz, adam niye gelinlik önerisinde bulunsun o konu sizin konunuz saçma model önerecek boş yere kavga çıkacak beklentiniz yüksek
çalışıyorum geçen bana diyor sen de benim kadar maaş alsan o evi tutabilirdik terbiyesiz

ya zaten gidelim sen ayarla diyordu sen de bak dedim uzattım dün konuyu ilgilenmiyorsun bilmem ne çok üstüne gittim ondan böyle oldu

şahsen benim eşimde ilgilenmek istemezdi sevmiyordu ama benim eşim böyle diye senin nişanlın da böyle olacak diye demiyorum açık ve net olmalısınız 2 tarafta ve senin ne düşündüğünü önemsiyor mu mesela boynum boş kalmasın diyorsun onun yerine bir bilezik eksik olsa tura ve zincir veya imitasyon alsan elaleme karşı mahcup olmamak için diye düşünüyorsan unutma bu senin düğünün eğer ki maddi konuda çok zora sokarsa evde huzurun olmaz canım maalesef kimsenin dediğini umursama kendi hayatına ve geleceğinde ki konulara odaklan her şey yoluna girer ben balayını gitmeyi düşünmedim düğüne bir kaç güne kala karar verdik basit pansiyonda kaldık ben bunu sorun etmem başkası edebilir ve çok mutlu olduğumuz zamanlardan biriydi o yüzden şu zamanın tadını çıkar derim

Yurtdışına balayı için geç kalmadiniz mı? vizesi v.derken 3 ay vaktiniz kalmış, ha illa yurtdışında olmak zorunda da degil bence de.

Gelinlik ve düğün yeri için artık acele etmeniz lazım ki içinize sinen birşeyler olsun. Nişanlınız bayağı savsaklıyor bu evlilik işini.

Ayrıca altınlar sizin kismeye vermeyin.
Düğün yerini çoktan tuttuk da gelinlik işte

çalışıyorum geçen bana diyor sen de benim kadar maaş alsan o evi tutabilirdik terbiyesiz
Senin parana güveniyor bak .her şeyi böyle zorla ite kaka mı yaptırmak istiyorsun hayatın boyunca? Hadi balayını bir şekilde yaptın diyelim peki ya diğer meseleler? Ki bence ona verdiği tepkiler bile çok yersiz .ayeıca 1500 tl ev kirasına neden çok diyor anlamadım ,gayet de ucuz .

Maddi imkanlarınız doğrultusunda yapın herşeyi o zaman. Düğünden sonra yıllarca borç ödemek zaten saçma. Çok pahalı olmayan yerde düğün yapılabilir, balayına da yurtdışına değil de burada gidebilirsiniz.
Sadece sorun olarak gördüğüm kısım altınlarınızın alınması, çok saçma bence ne münasebet yani. Kesinlikle vermeyin.

Merhaba herkese iyi günler,
düğünüme 3 ay kaldı
mobilyalar beyaz eşyalar tamam, elektrikli ev aletlerini de nişanlımla yavaş yavaş alıyoruz
daha gelinlik bakmadım, balayı ayarlanmadı
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
kiraya gidicez 1500tl ye bir ev beğendim çok uçma diyor
düğün yerimiz için o istediğim kır yerini tutmayalım başkasını eğlendireceğimize yurtdışına gidelim o paraya balayına dedi tamam dedim ki zaten benim hayalim yurtdışında balayı
balayı için araştırma yapmıyor, gelinlik bakıp öneri sunmuyor her şeyi ben seçiyorum
neymiş onun için sadece benimle evlenmek önemliymiş,ayrıntılarla ilgilenmiyormuş
ama bu isteksizlik gibi değil mi her detaya ben karar veriyorum
balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor (çoğu şeyi nişanlımla ikimiz yapıyoruz da paramız ucu ucuna yetiyor)
düğünden 1 ay sonra gitsek olmaz mı diyor
düğünden 1 ay sonra balayı mı olur yaaaaaaaaaaa :KK43:
yurt dışına hava atmak için mi gidecekmişiz türkiyede yapsaymışız ya
baştan 10 bine kadar yaparız istediğin yerde diyordu şimdi 5000lik balayı çok geliyor
babası set takamam dedi parası olduğu halde
boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
babası çok cimri altınları da düğünden sonra üstünüzden alıcaz dediler düşünün
çok stresliyim

Hazır değilseniz düğün yapmaya ilerki yıllara erteleyelim diyin komşunun oğlu evlenecek kızın ailesi geçen yılki düğünü bu yıla ertelemiş ev alamayacaksanız seneye kalsın demiş mecbur aldık diyor düşünün :) hem hevesim kursağımda kalacak hem altınların ilerde anlaşabileceksiniz evlenin zira ben anlaşamazdım başkaları tarafından yönetilmek zor olur

Merhaba herkese iyi günler,
düğünüme 3 ay kaldı
mobilyalar beyaz eşyalar tamam, elektrikli ev aletlerini de nişanlımla yavaş yavaş alıyoruz
daha gelinlik bakmadım, balayı ayarlanmadı
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
kiraya gidicez 1500tl ye bir ev beğendim çok uçma diyor
düğün yerimiz için o istediğim kır yerini tutmayalım başkasını eğlendireceğimize yurtdışına gidelim o paraya balayına dedi tamam dedim ki zaten benim hayalim yurtdışında balayı
balayı için araştırma yapmıyor, gelinlik bakıp öneri sunmuyor her şeyi ben seçiyorum
neymiş onun için sadece benimle evlenmek önemliymiş,ayrıntılarla ilgilenmiyormuş
ama bu isteksizlik gibi değil mi her detaya ben karar veriyorum
balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor (çoğu şeyi nişanlımla ikimiz yapıyoruz da paramız ucu ucuna yetiyor)
düğünden 1 ay sonra gitsek olmaz mı diyor
düğünden 1 ay sonra balayı mı olur yaaaaaaaaaaa :KK43:
yurt dışına hava atmak için mi gidecekmişiz türkiyede yapsaymışız ya
baştan 10 bine kadar yaparız istediğin yerde diyordu şimdi 5000lik balayı çok geliyor
babası set takamam dedi parası olduğu halde
boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
babası çok cimri altınları da düğünden sonra üstünüzden alıcaz dediler düşünün
çok stresliyim
Balayı erken rezervasyonla çok önceden alınmalıydı artık pahalı olur. Ama güzel bir balayı unutulmaz anı oluyor.
Gelinlik bakacaginiz yerlere karar verip gidip birlikte deneyin. Gelinlik işiyle niye damat uğraşsın siz yonlendirin. Çok pahalıya kaçmayın (sonuçta 1 kez giyiliyor ve yıllar sonra sizden başka hatırlayan olmayacak ).
Taki istemeniz de hoş değil neyi uygun görürlerse onu takarlar buna müdahale etmemeniz gerekir bence. Kayinpederin cimriliginden size ne sonuçta siz Kayinpederle evlenmiyorsunuz.

1 ay sonra balayı mı olur Allah aşkına

Altınlara falan bir şey demiyorum da biz de balayına gidememiştik, üç ay sonra gittik, o kadaaar güzel oldu ki. Mesela hayaliniz Ubud'muş ya, ben olsam illa balayı hemen olsun istiyorsam iki üç günlük ucuz yollu yurt içi bir şey ayarlardım, sonrasında bir süre paramı biriktirir, programımı yapar, gerekirse bir sene sonra Ubud'a giderdim. Ohh.

Yani biraz kıvırma gibi geldi bana müstakbel eşinizin davranışları.
Anlatımızdan da gıcık oldum eş adayınıza...

Düğün yapmayalım balayına gidelim demiş, sonradan da ne gerek var yurtdışına demiş.
Bir dediği diğerini tutmamış.
Sizi niye babası ile yüz göz ediyor, kendisinin halletmesi gereken konuları size iletmiş.
Düğünden sonraki altınları alıcaz ne demek yahu?
Hangi devirde yaşıyoruz.
Bunu da müstakbel eşinizle konuşun.

Düğün yapmayalım, balayına da gitmeyelim diyorsa o zaman erteleyin düğünü.
Gün almanız birşey ifade etmiyor, her daim iptal edebilir, erteleyebilirsiniz.
Davetiye yok ortada, gelinlik yok ortada, bence evlilik için yapılması gereken şeyleri tek başınıza niye üstleniyorsunuz.

Tamam kalkıp müstakbel damat adayı sizin gelinliğinizi seçerken orası burası gezmesin.
Ama en son olabilir dediğiniz modellere bakmaya sizinle gelsin birlikte karar verin misal.
Sizin yaptığınız seçimlerde de yorum sahibi olması gerekir "ne gerek var buna" dan ziyade.

Oturup etraflıca konuşun.

Evet, evleniyorsunuz ve o gün geçtikten sonra, herşey bir anı olarak kalıyor.
Çok kafada büyütülmemesi taraftarıyım ancak bazı şeyler unutulmuyor.
İnsan içine sinsin istiyor.

Ben yaşadığım birşeyi paylaşayım, bir nişanlık istemiştim eşimden, eşim demişti ki "ya fiyatı çok yüksek hadi gelinlik olsa anlayacağım o para verilir!" bende maddi anlamda kendisini zorlamamıştım ve tamam haklısın daha makul şeylere bakalım demiştim ve gerçekten içimde kalmıştı o elbise.
Nitekim nişan alışverişinde onun kıyafetine sıra geldiğinde, tam anlamıyla benim istediğim elbise bedelinde onun ihtiyaçlarını gidermiştik ve çok bozulmuştum...
sonrasında çok pişman oldu o ayrı konu.

Düğün zamanında da fotoğrafçıyı vaktinde ayarlamadığı için, düğün fotoğraflarımız istediğim gibi olmadı mesela.
Aceleye geldi ve nişan fotoğrafları ile düğün fotoğrafları arasında dağlar var.
Hala o albüme bakmayı sevmem (6 senelik evliyim).

Düğün zamanında düğün ile alakalı bir çok şeyi beraber kararlaştırdık ve düğünüm gerçekten güzel oldu.
Gelinliğimi istediğim yerden aldım, istediğim şekilde aldım mesela.

Diyeceğim o ki, oturun konuşun aranızda halledin meseleleri.
Yoksa ilerde daha büyük sorunlara ve önemsiz olan fakat ilerde önem kazanacak problemlere yol açılmasın.
Ya mesela gelinliğe bakmaya senle gitmicem diyorum ailemle gidicem ona da kızıyor yok bakar gider saatlerce gezer ama oturup internetten araştırma yapmaz
bu arada üzüldüm sizin olay için bu erkekler niye böyle bencil

X