Kocam ve para meselesi

Master a kabul aldığın yerde kadro var mı? Şu an kadro + torpilin varsa bile senin o kadroya yerlsmen en az 3 yıl sürecek de ondan
Suanda devlet memuru değilim ne iste çalışırsam çalışayım benim için geçici olacak. O yüzden yüksek lisans yapıp hedefimde ilerlemek benim için daha mantıklı. Kaldı ki hem çalışıp hem yüksek yapmaya çalışıyorum

Suanda devlet memuru değilim ne iste çalışırsam çalışayım benim için geçici olacak. O yüzden yüksek lisans yapıp hedefimde ilerlemek benim için daha mantıklı. Kaldı ki hem çalışıp hem yüksek yapmaya çalışıyorum
Tatlım sen bı mesleğini mezuniyetini yazsan da burdan doğru düzgün kariyer planlaması tavsiyesi alsan iyi olmaz mı? Kocan seni iki gün önce s.kt.r etti afedersin, ailen sırt çevirdi, çok zor durumdasın, kaybedecek hiç vaktin yok gibi... farkındasın değil mi?

Bende akademik kariyer hayaliyle yuksek lisansa basladim. Tez asamasinda biraktim. Cok acik konusayim, torpiliniz yoksa hic vakit kaybetmeyin. Tum emeklerimi hic ettikler, yaptigim proje calismalarinin ustune yattilar ,

Bende akademik kariyer hayaliyle yuksek lisansa basladim. Tez asamasinda biraktim. Cok acik konusayim, torpiliniz yoksa hic vakit kaybetmeyin. Tum emeklerimi hic ettikler, yaptigim proje calismalarinin ustune yattilar ,
Akademide benzer süreçlerden geçmiş biri olarak tavsiye veriyorum ben de ama konu sahibi pek farkında değil durumun ciddiyetinin...

Akademide benzer süreçlerden geçmiş biri olarak tavsiye veriyorum ben de ama konu sahibi pek farkında değil durumun ciddiyetinin...

Tam bir vakit kaybi oluyor. Bende pisman oldum basladigima.
Ha kendimi geliştirmek istiyorum, akademik kariyer hedefim yok , kariyerimde bana + sağlayacak diyenler yapsin tabi. Yanlis yonlendirmis olmayayim. Akademik kariyer icin torpil gerekiyor

Tam bir vakit kaybi oluyor. Bende pisman oldum basladigima.
Ha kendimi geliştirmek istiyorum, akademik kariyer hedefim yok , kariyerimde bana + sağlayacak diyenler yapsin tabi. Yanlis yonlendirmis olmayayim. Akademik kariyer icin torpil gerekiyor
Mezuniyetini de yazmıyor ki burdan doğru düzgün bı tavsiye verelim...Yüksek lisansın bı kıymeti de kalmadı artık, 10 yıldır çoğu üniversite resmen master+PhD paket bile satıyor parasini verene 😂 Ama ODTÜ veya KOC tan mühendislik mezunu degilsen çoğu bölümde hiçbir katkısı olmuyor lisansa veya kürsüye , kadrolar zaten daha açılmadan rezerve...Bunları bilmiyor mu acaba , niye bu ısrar ben anlamadım

Mezuniyetini de yazmıyor ki burdan doğru düzgün bı tavsiye verelim...Yüksek lisansın bı kıymeti de kalmadı artık, çoğu üniversite resmen master+PhD paket bile satıyor parasini verene 😂 ODTÜ veya KOC tan mühendislik mezunu degilsen çoğu bölümde hiçbir katkısı olmuyor lisansa veya kürsüye , kadrolar zaten açılmadan rezerve...Bunları bilmiyor mu acaba , niye bu ısrar ben anlamadım?

Ya iste cok havada kaliyor konu. Ben bitirseydim girecegim baska bir sinavda katki saglayacakti, nerden mezun oldugunun onemi yok. Boyle bir durumu mu var acaba?

Konu sahibinin belki torpili vardir bilemiyorum bisey demiyor

Beş on gönderiyor duruma göre diyetim biz kiradayız evet onlar değil. Bana dediği biraz önce göndereceğim zaten suan en fazla beş on bindir. Zaten onu da göndermiyorum artık babam çalışıyor. E tamam bunda hemfikiriz o zaman sen niye durduk yere bana babam çalışıyor zoruma gidiyor keşke o çalışmasa da ben baksam diyorsun ozaman. Ne alaka yani ne alaka?? Her şeyi konuştum yüzüne ama böyle de çok yuz göz oluyoruz. Suanda durum ne olur ne biter bilmem. Ama ben de geri adım atmadım o da
Madem eşiniz dini değerlere düşkün o zaman sizde dini hükümler üzerinden girin konuya. Erkek öncelikle eşine ve alt soyuna bakmakla sorumludur. Usul yani üst soyuna verdiği nafaka icin şartlar vardır bunun ilk üst soyun fakir olması yani maddi olarak kendi ihtiyaçlarını karsilayamamasidir.
Eger kendi ihtiyacni kendi karşılıyorlar usul nafakasina gerek yoktur.

Ayrıca dinen erkeğin parasi kadının parasi kadının parası yine kadının parasidir. Kadın parayi istediği gibi harcar ama Erkek eşinin nafakasini gözetmelidir

Madem eşiniz dini değerlere düşkün o zaman sizde dini hükümler üzerinden girin konuya. Erkek öncelikle eşine ve alt soyuna bakmakla sorumludur. Usul yani üst soyuna verdiği nafaka icin şartlar vardır bunun ilk üst soyun fakir olması yani maddi olarak kendi ihtiyaçlarını karsilayamamasidir.

Ayrıca dinen erkeğin parasi kadının parasi kadının parası yine kadının parasidir. Kadın parayi istediği gibi harcar ama Erkek eşinin nafakasini gözetmelidir
Genelde dinin kendine yansıyan yanını alıyor erkekler.dinimizde kaynanaya bakmak da yok ama hangi adam bundan bahseder hiçbiri.

Tüm bunları söyledim tartıştığımız vakitte, suanda artık konuyu açmyorum. İş başvurusunda bulundum, kocamın parasında acımıyorum, kendimi alacağım her şeyi onun bana verdiği paradan değil gene kendi kartından alıyorum . Tüm bunları aklı selim herkes bilir, kayınvalidemler de biliyor eminim. Eşimin düşüncesi değişecek gibi durmuyor. Suanda para gönderme muhabbeti yok. Kayınpeder çalıştığı için. Ama ileriki zamanlarda bakacağız.

Öncelikle herkese merhaba , 1 senelik evliyim. Kendim çalışmıyorum , hem kendi ailemden hem eşimin ailesinden uzaktayız eşim memur. Eşimin ailesi de ortalama yaşayan bir aile diyeyim, evleri var, arabaları var ve kayınpeder yeni emekli oldu emekli maaşı var, biz evlendikten sonra 8 ay boyunca her ay eşimin ailesin aynı miktarda para yolladık ve faturalarını ödedik. Babası emekli olduğu için eşim bu şekilde geçinemeyeklerini söyledi ve biz de yolladık. Her neyse şimdi babası ise girdi ve eşim sürekli içim hiç rahat değil babamık çalışmasını istemiyorum modunda. Ne demek istiyorsun sen dediğimde resmen esimdekş düşünce su babam çalışmasın ben ona bakayım, ömür boyu ben ona maas yollayım o yeter ki çalışmasın. İste faturalarını ödeyim vs vs. İyi benim ailem eşek basımı da benim babam da emekli olmasına rağmen çalışıyor? Eşimle baya tartıştık babasının işini beğenmeyip burun kıvırtıyor sanıyordum ama aslında olay adamın çalışması veya zor durumda olmalarını düşünmesi de değil. Kaldı ki gerçekten zor durumda olsalar önce eşimden evvel ben söylerdim yardım edelim diye. Eşimin derdi babam artık yorulmasın. Babası 50li yaşlarda , hastalığı yok şükür bi şeyi yok. Ben anlamıyorum, madem böyle bir düşüncen vardı bana neden söylemedin dedim nişanlıyken. Bana diyor ki benim babamla aramızda senim benim param diye bir şey yok. Benim param babamım parası da . Öyle bir şey mi var ya? Arkadaşlar gerçekten bu konular beni zaman zaman zaten geriyordu, ama iki gündür ben artık ciddi ciddi boşanmayı düşünmeye başladım . Diyeceksiniz ki para meselesinden mi boşanıyorsun? Daha çok kazanmayı istemesinin tek nedeni ailesine para yollamakmıiş bu adamın. Ayrıca bizim kesemiz nasıl olur da babasının kesesi olur ya? Nerede yazıyor böyle şeyler, ben gerçekten çok bunaldım.

Güncelleme: Kızlar sabah geldi, orta yolu bulalım diye tekrar bi konuşma yaptım. Ama eşim kesinlikle yanaşmadı hala aynı şeyleri düşünüyorum fikrim de bu dedi. Ben de artık ozaman annemin evine gidiyorum dedim. Eşyalarımı topladım yarına bilet aldım. Gidiyorum. O da kendi ailesine anlatmış ve ailesinden benimle konuşan da olmadı, arayan soran vs. Bana umduğun kişi ben değilmişim, Allah karşına umduğunu çıkarsın dedi. Ne valizimi toplarken gitme dedi, ne de tatlıya bağlanması için bir adım attı. Sorsan tüm suçlar benim 1 senedir çektiğim yeter, bugün bunu sorun ettin yarın başka bir şeyi sorun edeceksin hep ailemle ilgili dedi. Dediğim gibi ailemin evine dönüyorum. Gerisine zaman içinde bakacağım. Belki bu şehire tekrar dönüp, kendime iş bakıp 1+1 bi ev tutup yüksek lisansıma devam ederim. Suanda her şey gözümde büyüyor, bunca eşya nasıl gidecek, bir yandan evliliğim bitiyor 1 buçuk senedir de beraberiz. Zor anlar yaşıyorum.

Gerçekten hemcinsin olarak seninle gurur duyuyorum.
Güçlü olup kendi değerinin farkındasın.
Böyle biriyle ömür geçmezdi zaten.
Asla barışma.

Gerçekten hemcinsin olarak seninle gurur duyuyorum.
Güçlü olup kendi değerinin farkındasın.
Böyle biriyle ömür geçmezdi zaten.
Asla barışma.Maalesef
Barıştım, şöyle ki hala eşime güvenmiyorum, iş başvurusunda bulundum. Yani bu konuları suan açmıyorum , açmak da istemiyorum. Zamanla kendisi görsün, totosu sıkışınca çok afedersiniz . Acımıyorum parasına da, kendim çalışıp para biriktireceğim, böyle bir süre izleyeceğim. Başka sıkıntılar çıkacak mı bakalım göreceğiz aile konusjnds

Konu sahibi mesajlarınızın birinde "ailenle mi evlendim" tarzı birşey yazmışsınız, iş döndü dolaştı sizin ailenizin yoğun ısrarı! üzerine evliliğinize şans vermeye geldi. Üstelik eşiniz talep dahi etmemişken. Adamla aileniz mi evlendi ki devam kararını onlar aldırıyor?

Adam sizden vazgeçti, karısını bıraktı, evliliğini bitirdi. Daha acısı sizin başka bir adamla olmanız gerektiğini düşündü/söyledi. Bunun nasıl büyük, kötü bir durum olduğunun farkında değil misiniz cidden ki istenmeyen şansı veriyorsunuz evliliğe?

Yine bir mesajda düzelmezse biter tarzı birşey demişsiniz, adam niye düzelsin? Düzelmesi gereken artık sizsiniz farkında mısınız? Adam tüm maaşını babasına verse ses çıkaramayacaksınız, çıkarsanız kapı orda diyecek, gidecektin neden kaldın diyecek, şans mı istedim, söz mü verdim diyecek. Ne cevap vereceksiniz?

Bu evlilik eninde sonunda bitecek, şuan çocuk yokken bitmedi, belki seneler sonra çocuk varken bitecek. Bir mesajda yine anne olmak istiyorum yazmışsınız, demekki bu evliliğin olmazsa olmazı! çocuğu içten içe istiyorsunuz...

Sizin için üzgünüm ama adam sizi sevmiyor, bu evlilikte zerre değeriniz yok gibi görünüyor...

X