ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Umarım şu yazdıklarım farklı yöne çekilmez .

Şu an dışarıdan bir gözle bu durum nasıl görünüyor biliyor musun?; sanki sen 40-50 yaşındasın da bazıların deyişiyle " evde kalmışsın" veya körsün, topalsın da hiç talibin olmuyor. Veya mahallede bir sebeple adın çıkmış. Bu yüzden sen ve ailen şu anki nişanlına bulunmaz hint kumaşı gözüyle bakıyorsunuz ve erkek tarafı ne derse he diyorsunuz.

Cidden bunları yazıp kalp kırmak istemezdim ama dışarıdan bir gözle tam olarak böyle görünüyor. Kendine gel diye yazmak istedim.
Şu yazdıklarım diye bu alıntıyı kastetmistim de alıntı eklenmemiş. vera96 vera96

Yaa cidden acayip şaşırdım. Kız tarafı çoğu erkek tarafının yapmadığı kadar şey yapıyor. Gelinlik 2. el, düğün yok, set yok, o yok, bu yok. Ee pekiyi ne var? Gelin tarafını soymak var.
ev alıcaz dedikleri için öyleydi . Yine de istemek lazımdı işte zora sokmayalım dedik başıma ne geldi

Sosyal medyada bangır bangır evlenmeden önce avukata danışın, yoksa boşanırken ağır bedeller ödersiniz diyor avukatlar, gerçekten çok haklılar. Örneğin ben ev alırken bütün altınlarımı bozdurdum ve ev aldık. Ev ortak tamam ama altınlarım gitti. Eğer ben altınları noter huzurunda veya bankada resmi olarak bedelini göstererek verseymişim boşanma durumunda hem evin yarısını hem de altınlarımı alabilirmişim. Ama ben naptım sazan gibi kuyumcuda bozdurdum ve hesaba yatırdım şahit var mı yok. Eğer haklarımı bilseydim bunu kesinlikle yapardım.ha boşanma var mı yok ama dünya hali bu devirde kardeş kardeşi dolandırmış eşimin dolandırmayacağı ne malum. Mesela geçen gün boşanmak üzere olan bir arkadaşına akıl veriyor maaşı düşük göster nafakayı az verirsin diye. Kimseye güven olmaz valla

Sosyal medyada bangır bangır evlenmeden önce avukata danışın, yoksa boşanırken ağır bedeller ödersiniz diyor avukatlar, gerçekten çok haklılar. Örneğin ben ev alırken bütün altınlarımı bozdurdum ve ev aldık. Ev ortak tamam ama altınlarım gitti. Eğer ben altınları noter huzurunda veya bankada resmi olarak bedelini göstererek verseymişim boşanma durumunda hem evin yarısını hem de altınlarımı alabilirmişim. Ama ben naptım sazan gibi kuyumcuda bozdurdum ve hesaba yatırdım şahit var mı yok. Eğer haklarımı bilseydim bunu kesinlikle yapardım.ha boşanma var mı yok ama dünya hali bu devirde kardeş kardeşi dolandırmış eşimin dolandırmayacağı ne malum. Mesela geçen gün boşanmak üzere olan bir arkadaşına akıl veriyor maaşı düşük göster nafakayı az verirsin diye. Kimseye güven olmaz valla
Altınları o şekilde bozdurucam ben de teşekkür ederim söylediğniz için

Bir de şey diyordu normalde böyle paramız yettiği kadar ev alırız sonra zamanla büyütürüz gibydi şimdi en güzelini alalıma döndü iş. Bankada altın olarak bozdurmak lazım ysni dimi ekstra bir şey yapamay gerekyok ?

Konu sahibi henuz nisanli ve durumu sizden cok farkli ama sizinki de cok abarti.

Bir anne baba,çoğunun garantisi olsun diye evlilikten önce ev alabilir..ama olmamış düğünün altınını ,sizin birikiminizi istiyorlarsa bu iyi niyet değil..hadi verdiniz,nişanı attılar diyelim paranızı nasıl geri alacaksınız..bi de sen tapuya kadar yorulma demişler 😁konu sahibesi dikkat edin bunlara dolandırabilirsiniz ..evlilikten sonra bile ortak tapu yaptırın ..

Konu sahibi henuz nisanli ve durumu sizden cok farkli ama sizinki de cok abartı
Neden abartılı olsun ki. Boşanırken bir çok kadın mağdur ediliyor. Kocalar varlık içinde bir eli yağda bir eli balda gezerken bir çok kadın maddi yetersizlikle uğraşıyor veya maddi kayıp yaşıyor. Devletin kadına verdiği her türlü hak sonuna kadar kullanılmalı bence. Eşlerimize güvenelim ancak zor zamanımızı da düşünelim

Bir de şey diyordu normalde böyle paramız yettiği kadar ev alırız sonra zamanla büyütürüz gibydi şimdi en güzelini alalıma döndü iş. Bankada altın olarak bozdurmak lazım ysni dimi ekstra bir şey yapamay gerekyok ?
Bunu bilmiyorum ama araştırıp öğrenmek lazım. Lakin ben sizin yerinizde olsam evlenmeden ev almam veya bir bilene danışmadan nikah öncesi yatırım kararı almam. Birikime gelince nişanlınıza birikimden şu kadar para harcadım diyip en azından sizde daha az para olduğu imajını vermenizi tavsiye ederim.

vera96 vera96
Bu arsa kaca satildi?
Ev kaca alinacak?
Birikimin ne kadar?
Ne kadar altin gelecegini hesapliyorsunuz?

Esyalari kac liraya aldiniz?

Bu esya parasi ne diye erkek arkadasinin hesabina atildi? Yani havale aciklamasina ne yazdiniz?

Altin bozdurduk demissin, bu altin nerede bozduruldu? Kuyumcudaysa hemen bir sekilde o bozdurma tarih ve saatiyle ilgili bilgi bul kendine.

Whatsapp mesaji, kuyumcu fisi vs ne varsa. Ayrilirsaniz, savciliga goturulecek delile ihtiyacin var, unutma.

Neden abartılı olsun ki. Boşanırken bir çok kadın mağdur ediliyor. Kocalar varlık içinde bir eli yağda bir eli balda gezerken bir çok kadın maddi yetersizlikle uğraşıyor veya maddi kayıp yaşıyor. Devletin kadına verdiği her türlü hak sonuna kadar kullanılmalı bence. Eşlerimize güvenelim ancak zor zamanımızı da düşünelim

Bilmem ben altinlara benim gozuyle hic bakmadim bu gune kadar. Bizim gozuyle baktim. Zor zamani dusunelim derken evli ciftler arasinda boyle ince hesaplar kitaplar bana cok ters geliyor. Ornegin konudaki nisanli gibi biri ile evlilik yapiliyorsa o zaman dogru. Boyle tipler de konuda gordugumuz gibi kendilerini saklamiyor zaten bence. Keske bosanmayi dusunmeden once boyle tiplerle evlenmeseler.

vera96 vera96
Bu arsa kaca satildi?
Ev kaca alinacak?
Birikimin ne kadar?
Ne kadar altin gelecegini hesapliyorsunuz?

Esyalari kac liraya aldiniz?

Bu esya parasi ne diye erkek arkadasinin hesabina atildi? Yani havale aciklamasina ne yazdiniz?

Altin bozdurduk demissin, bu altin nerede bozduruldu? Kuyumcudaysa hemen bir sekilde o bozdurma tarih ve saatiyle ilgili bilgi bul kendine.

Whatsapp mesaji, kuyumcu fisi vs ne varsa. Ayrilirsaniz, savciliga goturulecek delile ihtiyacin var, unutma.
Eşya için
Bilmem ben altinlara benim gozuyle hic bakmadim bu gune kadar. Bizim gozuyle baktim. Zor zamani dusunelim derken evli ciftler arasinda boyle ince hesaplar kitaplar bana cok ters geliyor. Ornegin konudaki nisanli gibi biri ile evlilik yapiliyorsa o zaman dogru. Boyle tipler de konuda gordugumuz gibi kendilerini saklamiyor zaten bence. Keske bosanmayi dusunmeden once boyle tiplerle evlenmeseler.
Herkesin yüzü ortada olmuyor ki arkadaşım. Çok severek evlenen arkadaşlarım var ancak günün sonunda boşandılar ve kadın mağdur olan taraf oldu. Erkek çok zengin ama maaşı asgari ücret göstererek nafakayı azıcık veriyor çocuğun süt parasına yetmez. Bazı insanlar sonradan değişebiliyor ne yazık ki ya da bazen tehlike geliyorum diyor ama bir tarafın gözü o kadar kör oluyor ki görmüyor bile

Ya para ev almaya yetseydi belki direkt nisanlim kendi ustune alacakti . O zaman belki daha kotu olurdu
Öyle olsaydı sorun olmazdı.Hatta kira vermeden o evde otururdunuz senin için de rahat olurdu üzerinde hakkın olmasa bile.
Ama bir dk ,ev alacak parası olup da eşyayı yine senin ve ailenin üzerine yıkmış olsaydı yine sıkıntı.

İbana attık direkt gitti para. Öyle kredi kartından çektirmedik. Niye onun hesabına yatırdık . Sanırım erkek diye. Onuru incinmesin gibi düşündüm ben de

Kart borcu her ay maaşı bitiyor. Üstüne kirayı geçen ay ben ödedim. 15 bin de maaşından fazla kredi kartı borcu çıkmış onu da yolladım. Sırf para senin benim olmasın hep ondan harcıyoruz diye. Kalktı paracı diyor şimdi
Bacım bu adam sana büyü yapmış. Ben başka türlüsüne inanmak istemiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X