para,balayı,ev meselesi

Önemli olan ikinizin evlenmesi. Balayı yurtdışında iyi olurdu ama olmuyorsa Türkiye'de güzel bir yerde yapın. Detaylarda boğulmayın, mutlu olmaya bakın. Ama bu ikinizin günü olduğu için kararları ortak almalısınız. Bir tek nişanlınızın ya da bir tek sizin istediğiniz olamaz. Oturun, ne istediğinize karar verin. Bana kalırsa borç da yapmayın. Gününüz güzel geçsin. Davetiyeler daha hazır değilse bir öneride bulunmak istiyorum. Çeşitli vakıflar bağış karşılığında düğün davetiyesi vs. veriyor. Güzel bir seçenek olduğunu ve değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

bence dugunden bir ay sonra balayi olmaz,
balayi dedigin zamaninda yapilmali.

Ama 5 bine on bine de bu kur farki ile yurtdisinda balayi zor olabilir, emin misiniz?
yani balayini Turkiyede yapin siz, sonra yurtdisina ayrica tatile gidin, dusuk butceli bir tatil ayarlayin.
Ama ne bileyim balayinda da 3, sinif otellerde kalmak hos bir ani olmayabilir, iyi dusunun bence.

onun disinda 3 ay kaldi ise simdiden vize icin randevu almalisiniz. Biletiniz oteliniz de hazir olmali.
Anca olur, son aya da birakilmaz cunku, o zaman bir suru baska isiniz olur.
balayi icin egeye gittim apartlarda kaldik otele bayilacagim parayla muğlanin her yerini gezdim canim nerede ne yemek istiyorsa onu yedim sonrasindan bes yildizlilarada gittim hic biri o balayi tatilinin tadini vermedi

set istiyorsan bilezik 10 olmasın 8 olsun o zaman

ceyrekleri bozdurup odesin bence

bilezikleri azaltmasin:KK53:

ben gunluk takabilecegim bisey begenmistim 1500 tl idi. aldirmadilar. 400 tl ye aldirdilar:işsiz: bide alcaz simdilik bunu al diyerek alip annemin bana o seti almasina da mani oldular. hala icimdedir o kandirilip salak yerine konmam

Yurt disinda balayi icin en azindan 25bini
Gozden cikarmaniz lazim. O da iyi bir ihtimalle yani. Kiytirik yerlerde hos anilar biriktirilmez bence balayi icin. Sonradan gidilir ekonomik tatillere de balayi bu. Kotusu olacagina hic olmasin bence yurt disinda. Bodrum Antalya daha cazip olabilir.

Bir de dugunden sonra altinlari toplayacak olan kp bana hic sempatik gelmedi sahsen.

Boynunuza set de cok mu sart? Ben sahsen dugunde kupe taktim sadece o da swarovskiydi.

gelinliği nişanlının önermesini geç. onu kendin seçip ona gösterirsin olması gereken bu. ucu ucuna yetiyor diyorsun yurt dışında balayına gitmeye gerek var mı? kendi ülkende yap. durum olsa git ama yoksa yapacak bir şey yok. ne yapıyorsanız kendiniz yapın kimseden bir şey talep etmeyin yok gerdanlık bilme ne diye. ama kendinize ait olanı da vermeyin tabi

Merhaba herkese iyi günler,
düğünüme 3 ay kaldı
mobilyalar beyaz eşyalar tamam, elektrikli ev aletlerini de nişanlımla yavaş yavaş alıyoruz
daha gelinlik bakmadım, balayı ayarlanmadı
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
kiraya gidicez 1500tl ye bir ev beğendim çok uçma diyor
düğün yerimiz için o istediğim kır yerini tutmayalım başkasını eğlendireceğimize yurtdışına gidelim o paraya balayına dedi tamam dedim ki zaten benim hayalim yurtdışında balayı
balayı için araştırma yapmıyor, gelinlik bakıp öneri sunmuyor her şeyi ben seçiyorum
neymiş onun için sadece benimle evlenmek önemliymiş,ayrıntılarla ilgilenmiyormuş
ama bu isteksizlik gibi değil mi her detaya ben karar veriyorum
balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor (çoğu şeyi nişanlımla ikimiz yapıyoruz da paramız ucu ucuna yetiyor)
düğünden 1 ay sonra gitsek olmaz mı diyor
düğünden 1 ay sonra balayı mı olur yaaaaaaaaaaa :KK43:
yurt dışına hava atmak için mi gidecekmişiz türkiyede yapsaymışız ya
baştan 10 bine kadar yaparız istediğin yerde diyordu şimdi 5000lik balayı çok geliyor
babası set takamam dedi parası olduğu halde
boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
babası çok cimri altınları da düğünden sonra üstünüzden alıcaz dediler düşünün
çok stresliyim
https://onedio.com/haber/ese-dosta-...rca-giren-damadin-agzindan-yasadiklari-860743

bu arda 3 ay sonra dediğin Mayıs ise Kıbrıs öneririm

hem yurt dışı hem de fiyatlar daha makul olur

şimdiden uçak vs de ayarlarsın vize pasaport vs derdi de olmaz

pasaport var mı mesela o bile 2000 lira eder iki kişi vizesi bileti vs yurt dışı balayı maliyetli olur

sen üsküp vs demişsin Kıbrıs işini bir düşünün derim

bu arda 3 ay sonra dediğin Mayıs ise Kıbrıs öneririm

hem yurt dışı hem de fiyatlar daha makul olur

şimdiden uçak vs de ayarlarsın vize pasaport vs derdi de olmaz

pasaport var mı mesela o bile 2000 lira eder iki kişi vizesi bileti vs yurt dışı balayı maliyetli olur

sen üsküp vs demişsin Kıbrıs işini bir düşünün derim
kıbrısa gidelim dedi de ben istemedim

balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor
Adam cok net izah etmis aslinda maddi durumu el vermedigi icin acik acik aanlatmakta istemez erkekler..seni kirmak istememis ama yurtdisinda balayina bütcesi yetmiyor demekki..siz de yurticinde makul bir balayi yapsaniz olmuyor mu? Ayrica nerde gorulmus erkegin gelinlik baktigi :)) boyle davranirsaniz dugun sonrasi kavgalar eksik olmaz..cok hakli esin..eger imkan yoksa millete hava atmak oluyor cogu sey.

Yurt dışı balayına gitme . 5000 tl çok az.
Öncelikle kır düğününü yap ve mekanla konuş düğünde takılacak küçük altınlarla ödeneceğini söyle . Düğün esnasında altınları toplayacak iyi güvenilir birini seç . Düğün bitiminde sana getirsinler. Onlara da paramız yok salonun parası burdan ödenecek de. Ama bunu önceden demeki müdahale edemesinler.

Düğünden sonra toplanan altındır şudur budur bütçene göre 2-3 gün içinde yurt içi bir otele gidip balayı yaparsın.

Hem düğünün istediğin gibi olur hem altınları kaptırmamış olursun hem de belki balayında olur.

düğünüme 3 ay kaldı
mobilyalar beyaz eşyalar tamam, elektrikli ev aletlerini de nişanlımla yavaş yavaş alıyoruz
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
düğün yerimiz için o istediğim kır yerini tutmayalım başkasını eğlendireceğimize yurtdışına gidelim o paraya balayına dedi tamam dedim ki zaten benim hayalim yurtdışında balayı
balayı için araştırma yapmıyor, gelinlik bakıp öneri sunmuyor her şeyi ben seçiyorum
neymiş onun için sadece benimle evlenmek önemliymiş,ayrıntılarla ilgilenmiyormuş
balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor (çoğu şeyi nişanlımla ikimiz yapıyoruz da paramız ucu ucuna yetiyor)
baştan 10 bine kadar yaparız istediğin yerde diyordu şimdi 5000lik balayı çok geliyor
boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
çok stresliyim

''boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
çok stresliyim''
bence bu damat seni uğraştıracak canım,Altınlarını asla verme canım böyle diyen kayınpeder mi damat adayı mı ?valla bunu diyen damatsa benim gözümde bitik,kayınpeder ise başın çok ağrıyacağına işaret

Öncelikle konudan bağımsız yazıyorum Ağustosta sözlenip Kasım ayında evlendim.
Tabi hazırlıklar bir anda başladı, çünkü durumumuz belirsizdi bayağı. Yaza kalmak mı yıl sonunda yapmak mı derken düğüne 1 ay kala gelinliğimi aldım, kına &düğün için ekim ayında salonları ayarladık falan. Çünkü şartlar gereği yaza kalmak hem benim hem eşim için gereksizdi, aynı şehirde farklı dairelere kira veriyorduk. Yer yer telaşa kapıldım tabi bir şeyler eksik kalacakmış hissiyle karşı karşıya kaldım ama bu hisler 10 ay da hazırlansam olacaktı diye düşünüyorum. Velhasıl çevremde gördüklerimden yola çıkarak ay düğüne şu kadar kaldı ay şu ne olacak ay bu ne olacak deyip ay vah etmenin hiç gereği yokmuş. Yani benim açımdan çoğu şey yetişti, hatta düğünü borçsuz yaptık üstüne çeyrek ve bileziklerim de bende kaldı. İçimde kalan çok bir şey yok tabii, yaz olsa daha mı iyi olurdu bilmiyorum ama şartlar işte buna müsaade etti. Evet konudan baya bi bağımsız oldu ama çok içimde kalmıştı bu, buraya yapıştırıverdim :KK70:

Konu ile ilgili olarakta şunu söyleyebilirim; çok kararsız kalmıştık balayı için italya istiyordum hatta ciddi ciddi bakıyorduk ilanlara ve nişanlım ilgileniyordu ha sonuç olarak karadenize gittik kasımın soğuğunda :KK70: ama ilk gece için otel rezervasyonundan çoğu şeye kadar ilgilendi, nişanlına büyük iş düşüyor o yüzden böyle geçiştirmek değil ciddi ilgilenmesi lazım.

düğünüme 3 ay kaldı
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
çok stresliyim
Düğün bir günlük önemli olan geçinebilmek. Gelinlik kısmını niçin o seçsin anlamadım. Geliriniz ne bilmiyorum ama şu anda bana ödediğim 750 tl lik ev kirasi fazla geliyor.( ikimiz de çalıştığımız halde) Varken yapmamak onların problemi ama ısrarla istemek bana göre gereksiz. Şubat tatilinde evlendik. Ikimizde yaz tatilini sevdiğimiz için temmuzda deniz kıyısında bir otele balayına gittik. Ailelere yazın balayınızı yapıp geleceğiz dedik. Eşya borcu ödememiz 2 senede bitti. 15bin iken sıkışmamak için az az ödedik. O arada bir de araba için kredi çektik. Bizim için ihtiyacı. Sonra arabayı değiştirmek için tekrar kredi çektik. Kredi kartları dolu. 4 senelik evliyim ve borç hiç bitmiyor. Dengeli harcamayı öğreniyorsun. Çocukla beraber diğer masraflar geldi. Ben bileziklerini borç olarak kv verdim, daha ödemediler. Altınlarla borularınızın büyük kısmını kapatabilirsiniz. Davetiyeyi son 1 ay kala internet üzerinden en uygunundan sipariş ettik. Gelinlik bakmak istiyorum dedim, beraber 3 gelinlikçi dolaştık, beğendiğim 3 modeli denedim ve kararımı verdim. Tabi yanımda iken ona da fikrini sordum. En zor damatlık almak oldu. Beğenemedi adam :)) gelinlik alırken bu kadar dolaşmadık diye espri yaptım:)) bana en çok koyan ona 350 liraya ayakkabı aldık düğün gününden sonra bir daha giymedi. Ben 60 liraya ayakkabıyı aldım, 50 liraya suslettim. Bende giymiyorum:)) Mutluluğa huzura odakların. Mutlu olmak değilse tercihiniz lütfen evlenmeyin. Insanoğlunun başına çok şeyler geliyor, önemli olan üstesinden gelebilmek beraberce.Bunlar en basitleri diyeyim size. Size göre bu adam umursamaz, ilgisiz.. Peki niye evlenmek için diretiyorsunuz?

Para pul mevzularına takılmadım bende siz niye hiçbir sey ile ilgilenmiyor demissiniz ya erkeklerin kafasında sadece bir görev bu yani kimseyle kıyas yapmayın nisanlınızı. Bu çok yanlış kendinizi mutsuz hissetmenize sebep olur. Karsı tarafa baskı kurmaya hakkımız yok ki. Benim erkek arkadasım benimle beraber tepsi aradı, kumas baktık, ettik. (karakter itibariyle zevk alıyor bunlardan) Bunu gören arkadaslarım kendi sevgililerine nisanlılarına laf etti ve ayrılma noktasına geldiler. Balayı için de şöle düşünün. Adı balayı olmasın ama iyi bir tatil olsun.Herseyin iyisi olsun diye tutturursanız olmayacak birsey cıkar, planlar bozulur,üzülmeyin diye söylüyorum bunu .

10 Bilezik takacaklar onu almıyorlar çeyrekleri alacaklar
Set istiyorsanız 6-8 bilezik alsınlar. Buna yanaşmıyorsunuz sanırım. 10 bilezik oldukça fazla zaten. Siz kısabilirsiniz.

kıbrısa gidelim dedi de ben istemedim
Kıbrıs’ta gezilecek yer yok ama otel anlamında iyidir. Neden istemeniz kötü tecrübe mi? Diğer şehir/ülkeler için Pasaport ve vizeler tamam mı?

Sizin giyeceğimiz gelinliği nişanlınız niye araştırsın? 10 bilezik zaten takıyorlarmış. Derdiniz gerçekten boynunuzun boş kalmamasıysa çok güzel imitasyon setler var, onlardan alabilirsiniz. Ya da iki bilezik az takıp altın su yolu set alabilirler.

Anladığım kadarıyla biraz premsessiniz, 5-10 bine yurt dışında balayı standartlarında bir tatil yapamazsınız. Temiz olmayan hostellerde konaklamak, karnınızı doyurmak için üçün beşin hesabını yapmak zorunda kalırsınız. Antalya balayı için daha iyi bir seçenek bu yüzden. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, nişanlınız da aşırı vizyonsuzmuş, yurt dışına hava atmak için mi gidiliyor?

Babası hem yardım etmiyor, hem de altınları istiyor. Nişanlınızın bir dediği diğerini tutmuyor. Bence rest çekin, düğünü iptal edebileceğinizi söyleyin. Cimri oldukları için bunca masraf-emek boşa gidecek korkusuyla belki daha makul fikirlerle gelebilirler. O da belki...

X