ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Onlar ev alacaklar diye bir nevi ailenizi kandirmissiniz. Ortada ev yok. Bütün eşyaları siz almışsınız. Kendileri doğru düzgün size altin takmamış. Bir de ailenin takacagi altin ve birikiminize göz dikmiş. Çok uygun fiyatlı bir ev karşısına çıkmış olur sizin düğünde seneye falandır yine olmaz da hadi agiz yokladı diyelim. Zaten düğün 28' inde. Şurada ne kadar süre kalmış. Evlenince alırsınız. Ne bu acele. Adamın kendi birikimi yok anlaşıldığı kadarıyla. Devamlı başkalarının parası üzerinden plan yapıyor. Babasının parasını kullanacak, senin birikimine göz dikmiş. Takılacak altınlara göz dikmiş ve bunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliyor. Şaka gibi bir adam. Çok yüz vermişsiniz.

arkadaşlar sordumm. bana güvenini de böyle görmüş olduk bravo sana diyor. iki gün sonra boşancaz paranın üstüne mi yatıcam az çok beni tanıyorsun. çıkardın ağzındaki baklayı sonunda. ortak yapardık diyor. bunun çaresi var gübensizişiğin yok diyor
manipule etmeye çalışmasın izin vermeyin
tmm aramızda güven sorun yoksa benim üzerime yapalım hadi diyin

sakın izin vermeyin manipule etmesine
sordun birilerine.. kim olsa seni haklı görür

Bu arada evli kızkardeşimin de sizinkine benzer ama farklı durumu var. Kayınpederinin bir arsası satılacak ve arsanın tüm parasını onlara verecek, üzerinin cüzi miktarını kardeşim ve eşi tamamlayacak ama tapusu kızkardeşim adına olacak. Bu kararı veren direk kayınpeder ve kayınvalidesi.

1,5 yıllık 😊 , evlendikten sonra eşi arabasının modelini yükseltti, o araba da kardeşimin üstüne 😁😁😁

Evlilik birliğinde zaten hepsi ortak oluyor. Tapuyu kardeşinize yapmalarının bir anlamı yok ki. Hatta boşanma durumunda, kayınpederinin sattığı arsa da kanıtlanabiliyor.

Arkadaşlar şey diyor. Sen şimdiden boşanmayı mı düşünüyorsun hani hayat arkadaşıydık sana güvenemeyecek miym diyor. Para katmazsam da muhtemelen evi kendi üstüne alır
sana güvenemeyecek miyim ne yaa
Allah ım çıldırıcam
güven sorun değilse o zaman benim üzerime yapalım takılacak altınları bile hesapladın diyemediniz mi? sustunuz mu öyle?

Evlilik birliğinde zaten hepsi ortak oluyor. Tapuyu kardeşinize yapmalarının bir anlamı yok ki. Hatta boşanma durumunda, kayınpederinin sattığı arsa da kanıtlanabiliyor.
Evet biliyoruz, zaten böyle bir talebi de olmadı☺️.Sadece jest yapmak istemişler.

Tüm mesajları okuyamadım ilk sayfayı okudum. Evlenmeden önce alacak uyanık, kimden akıl aldıysa ona söylemişler olası bir durumda kadına mal kaptırma diye. Şimdi de “hühü güven yok mu aramızda” çekiyor. O kadar delikanlıysa o size güvensin ev alıp sizin üzerinize yapsın. Hani hayat arkadaşıydınız?

arkadaşlar sizden aldıgım gazla her şeyi sordum. dolandırıcı gibisin dedim. Söyledikleri samimi gelmiyor. Hiç düşünememiş ortak tapu falan.. Vay be vay be diyip duruyor. nişanı atıyoruz he dedi yüzüğü çıkardı cebine koydu. ya resmen şov yapıyor. inanasım gelmedi ama konuyu kapattırmak istiyorum artık. İsteyenlere özelden yazarım. Bu konunun dışarıya açık olmasını iistemiyroum. kaybolup gitsin kk'da

Canım bende sana evli biri olarak tavsiye vermek isterim. Bu durum hakkında yeterince yorum yapılmış. Ben farklı bir şey için diyeceğim. Evlilik sürecinde illa ki birikim yaptığınız zamanlarda olacak, borca girdiğiniz zamanlarda. Elbette senin benim param hesabı hoş değil ama her kadının belli bir miktar birikimi olmalı ve bunu eşi bilmemeli bence. Çünkü lazım olunan an da , o para akla gelir. Vermem desen, tantana çıkar. Versen, hayatın ne getireceği belli olmuyor. Şuanki durumda ne yaparsın bilmiyorum. ( Ben olsam evlendikten sonra ev alıp ortak olurdum kesinlikle) Ama sonrası için bir birikim yaparsan, eşinin haberi olmasın derim.

arkadaşlar sizden aldıgım gazla her şeyi sordum. dolandırıcı gibisin dedim. Söyledikleri samimi gelmiyor. Hiç düşünememiş ortak tapu falan.. Vay be vay be diyip duruyor. nişanı atıyoruz he dedi yüzüğü çıkardı cebine koydu. ya resmen şov yapıyor. inanasım gelmedi ama konuyu kapattırmak istiyorum artık. İsteyenlere özelden yazarım. Bu konunun dışarıya açık olmasını iistemiyroum. kaybolup gitsin kk'da
Ortak tapu düşünmemiş ne düşünmüş paşa? Karısının birikimiyle kendine ev, kayinpederin parasıyla esya alırken utanmayacak miymis? Bu adamı siz bu hale getirmişsiniz ailece. Ne biçim erkekler var ya ben utandım yani.

Canım bende sana evli biri olarak tavsiye vermek isterim. Bu durum hakkında yeterince yorum yapılmış. Ben farklı bir şey için diyeceğim. Evlilik sürecinde illa ki birikim yaptığınız zamanlarda olacak, borca girdiğiniz zamanlarda. Elbette senin benim param hesabı hoş değil ama her kadının belli bir miktar birikimi olmalı ve bunu eşi bilmemeli bence. Çünkü lazım olunan an da , o para akla gelir. Vermem desen, tantana çıkar. Versen, hayatın ne getireceği belli olmuyor. Şuanki durumda ne yaparsın bilmiyorum. ( Ben olsam evlendikten sonra ev alıp ortak olurdum kesinlikle) Ama sonrası için bir birikim yaparsan, eşinin haberi olmasın derim.
teşekkür ederim. gerçekten şuan kuruşu kuruşuna biliyor. ve çok rahatsız oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X