ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar şey diyor. Sen şimdiden boşanmayı mı düşünüyorsun hani hayat arkadaşıydık sana güvenemeyecek miym diyor. Para katmazsam da muhtemelen evi kendi üstüne alır
Adam sizinle evliliğe kâr zarar gözüyle bakıyor tamamen menfaat gözüyle.Daha çok yolacagi salak birini bulsa anında sizi şutlar emin olun bu adam sizi sevmiyor.Biz ne desekte evlenip başınızı yakacaksınız.Sonucta yaşayıp görüp pişman olmakta bir tecrübe ve sizin bu dersi yaşayarak almanız gerekiyor.

İbana attık direkt gitti para. Öyle kredi kartından çektirmedik. Niye onun hesabına yatırdık . Sanırım erkek diye. Onuru incinmesin gibi düşündüm ben de
Aferin ailecek safsınız hiç sizin gibisini görmedim.Bu kadar erkek tarafına tapilmaz, ananınz babanızda bir tuhaf,adam sizi iyi bulmuş istese böylesini bulamazdi Aile boyu ultra verici, oturup biz ne yapıyoruz diyen bir akıllı yok içinizde ????

Arkadaşlar o dediğim arsayı alacak adam vazgeçmiş. Ama bu tavrına şok oldum . Limon satar sana bakarım diyen adam paraya mı taktın diyor. ayrılmayı söyledim etraflıca düşüncem. Yani hala yarı yarıya yaparız diyemiyor. Böyle kızınca derdin bu muydu hallederdik diyor . Şey düşündü en son gelen parayla küçük bir ev almayı denicekmiş bulursa. Bir yandan da komu kapandı aileme söylicem falan filan deyince. Babama söyledim şaşırdı baya .gündem olur yakın konuşurlar annemle.
Babanlar ayrıl diyecek, ayrıl. Seni şimdilik soyamayacağını anladı. Başka yollar deneyecek. Ayrılmayacaksan da evlenmeden 5 kuruşluk mülk edindirme kendi paranla. Ve zamanla bütün edindiğiniz malların kendi üzerinize olmasını sağla.
Arkadaşlar şey diyor. Sen şimdiden boşanmayı mı düşünüyorsun hani hayat arkadaşıydık sana güvenemeyecek miym diyor. Para katmazsam da muhtemelen evi kendi üstüne alır
Hayat insana ne getirir bilinmez, boşanmayız da birimiz ölür, neden düşünmeyeyim ki desenize. Sizden para almasın da varsın kendi üzerine olsun. Babasının üzerine olmasından iyidir.

Bu kadar kolay mı silip atmak dedi ben de düşüncem bu akşam dedim. Hani seviyordun seviyorduk dedi öyle özür falan diledi de ya gözümde böyle sogudum cidden inanmıyorum sanki ona
İnanılacak bir şey söylemiyor zaten. Dediği her şeyi inkar ediyor şu an. Bir süre sonra sen de ben yanlış anladım galiba, diyeceksin. Yanlış anlamadın, adam yanlış adım attığını gördü, taktik değiştiriyor

merhabalar herkese, yakın bir zamanda evleneceğiz. Nişanlımın babasının bir mülkiyeti vardı satılma durumu var birkaç gün içinde. Gelen parayla nişanlım hemen ev alalım diyor. Ailemizden düğünde takacakları altınları şimdiden alalım diyor. Benim de biraz param vardı onu da istiyor. Yani şuan bozdurmasak daha iyi diyorum sadece altını bozdururuz diye düşündüm. Bu sefer zorlaştırıyorsun para yetse ben istemem senden diye kızdı. Stres yapmış baya .Niye bu kadar acele ediyor. Yani babası belli bir miktar verecek yani faize yatırsak ya da altın alsak evlenince evi alsak daha iyi değil mi? bir yandan o da haklı bir anda ev fiyatları artabilir faiz düşmesiyle. Ya da paramız kadar alalım diyorum. sonuçta biz kiradayız birkaç yıl otururuz. alacağımız evi kiraya verip onun kirasını buraya veririz gibi düşünmüştük. Şimdi ama güzel bir ev alalım otururz oldu iş
Siz birikmisinizi evlenmeden verirseniz herhangi o evde hakkınız olmayacaktır hem hele bismillah kimden altın isteyeceksiniz görgüsüz mu ne derim yani annemin bir lafı vardır kulağınıza küpe olsun gelin ata binmis ya nasip demiş der annem düğünde ayrılıyor çiftler yani bence fazla acele etmeyin gelen parayı faize koyun altin alın falan artık siz karar verin önce bir düğün olsun ondan sonra evinizi alirsiniz

Kart borcu her ay maaşı bitiyor. Üstüne kirayı geçen ay ben ödedim. 15 bin de maaşından fazla kredi kartı borcu çıkmış onu da yolladım. Sırf para senin benim olmasın hep ondan harcıyoruz diye. Kalktı paracı diyor şimdi
Bütün ödemeleri o yapıyorsa destek olman hatalı değil bence ama her şeyin sınırı var. Evlenmeden birikimini vermen bunlar gibi bir şey değil. Paracı olan bizzat kendisi.

arkadaşlar vermicem dedim diye senin gerçek yüzümü gördüm oldu iş. annenlere de anlatma dedi. allah korusun bişi olsa para vermeyeceksin .herkesin parası kendinde olsun 5 kuruş istemiyorum falan diyor ileri de biz evlenince de her şeyi soracak mısın böyle diyor. annemlere sorayım dedim de
Tam dolandırıcı ağzıyla konuşuyor.

İbana attık direkt gitti para. Öyle kredi kartından çektirmedik. Niye onun hesabına yatırdık . Sanırım erkek diye. Onuru incinmesin gibi düşündüm ben de
Onurlu bir insan olmak cinsiyet meselesi değildir
Ayrıca ben ortada onurlu bir erkek filan göremedim vera96 vera96

Veeee sen sabahtan beri bu kadar yazılıp çizilenden daha bir çıkarımda bulunamadın mı vera96 vera96

Güzel kardeşim, eşyaları biz ödedik (200 bin tl) çünkü onlar ev alacaklardı deyip duruyorsunuz da ,siz eşyaları almışsınız sözünüzü tutmuşsunuz diyelim, ama onlar ev almamış ki kiralık ev tutmuşsunuz kendinize , ellerinde bir para var da sanki onla ev alacaklarmış gibi , arsa satılacakta para gelecekte bilmem ne ölme eşşeğim ölme yani, gayette eşyalar ortaklaşa alınabilirdi bu durumda , şurda nikaha bir ay kalmış imzaları atın o arsa hayatta satılmaz ben diyeyim size.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X