para,balayı,ev meselesi

Esimle ben gibi
Ne gerek kafasindaydım .O da olmusken tam olsun kafası .
Haala aynı kafalardayız ama iyikide yapmış herseyi .
Ama erkek istemezse o isler yapılmaz ve durum pek hos olmaz .

Önce alternatif yaratıp istediğini yaptırmak ince zeka gerçekten. Ayrıca gelinliğe falan tabi bakmaz en son adamın dediği oluyor çünkü. Kayınpederin takacagi takmayacagi kendi sorunu. Ama düğün altınları sizin verme

Ayyy ünlemler filanben bile korktum:)

Bizde nisanliyken balayi hayalleri kuruyorduk sonra esim 3 bucuk yil sonra benim zorumla tatile goturdu.cunku balayina goturmedigini soz verip tutmadigini basina cok kalktim.tatile goturuncede cok hosuna gitti her yil gidelim demeye basladi.sakin sonra ayarlayalim 1 ay sonra gideriz falan bunlara sakin inanmayin

Ya sen ciddi manada bi prenses sendromuna girmişsin bu ne yaaa

Adam iyi dayanıyor sana. .ve sen maddiyatci bir insansın her şeyini yaptığı halde ve bu pahalilikta hala begwnmiyorsun..yani seni bi aganin ogluna vereceklerdide altina boğardi onlar seni sende ikide bir altindan söz etmezdin

Unutma bu kadar beklenti icinde olursan asla ama asla mutluluğu yasayamassin.

Altinlari alcam derken pardonnnn ????

Siz bence evlilik olayini bir daha dusunun.
Parasi yokken yapamaz anlarim, hatta sen istiyorsun diye sanada kizardim.

Ama.parasi warken boyle yaparsa siler atarimmmmm...

Prensesim malesef eşin olacak kisi uyanikmişş

Benim postumu okur musun canim yukarida yazdim . Bir de erkege takilanlar da mi kadinin?
Erkege takilanlar icin emin olmak adina avukata sormak lazim ama ben taki kadinindir biliyorum. Cunku bizde de eski esime takilanlar vardi. Ben bosanma sirasinda dugun cd sini delil olarak vermistim ve ona takilanlarla beraber hepsini aldim. Zaten ona cok fazla takilmamisti, birkac ceyrek altin.

Ya valla bu evlilik surecinde olan nisanliniza oluyor bence bir taraftan ailse bir taraftan siz. Ya benim kac tane arkadasim evlendi kendim evlendim ama damadin gelinlik arastirdigina sahit olmadim. Esim benim tek bir randevuma bile gelmemistir tamam bizimki ekstrimdi kabul ama damadin internetten gelinlik arastirmasini beklemek cok sacma bence. 22 milyarlik kir dugunu demissiniz bunu da siz ortaklasa mi paylasacaksiniz odemesini? Diyecgim o ki istemek kolay bu meblada bir yeri, gozunuzu kirpmadan 10 bin verecekmisiniz? Balayina yurtdisina gitmek heleki doviz bu seviyelerdeyken bence luks bunun icin yine gozden cikarabileceginiz birikmisiniz yoksa israr etmek gereksiz. Evlilik zaten stresli gereksiz beklentilerle daha da strese girmemek lazim.

Tesekkur ederim arkadaşım

ya erkeklerin çoğunun yapısında var o umursamazlık. benimde düğünüme 2 buçuk ay kaldı. başlarda anlattığın gibi hiç hevesli değildi. şimdi düşünüyor ama yine büyük çoğunluk bende balayı işi var. erkeklere göre halledilir ne var iki dklık iş

sen simdiden madiyatla tanismissin ama yuva kuracaksan sende fedakarlik yapican.orta butceli düğün takida israrci olmamak yurtdisi tatil yuvada huzura kapi acar huzur yuva kurmalar

Balayı hevesinizi okuyunca güldüm :)
Biz 5. yıla giricez hala gidemedik ama iş yoğunluğundan:))
Ama hiç problem olmadı bu aramızda çok da mutluyduk hala öyle:) Onu düşünmeyin sonra da yapılır veya ülke içi tatil olsun.

Takılarınızı ASLA vermeyin. Ne münasebet.

Erkekler pek anlamaz gelinlik işinden biz eşimle beraber gidip seçtik ama bana bıraktı yani değişen bir şey yok.

Maddi olarak uçmayın çok hesabınıza göre davranın. Biz evlendikten 5-6 ay sonra borç kalmamıştı ama çok hesaplı gittik her şeyi az ama öz aldık sonrasında çok rahat ediliyor emin olun. İnsanlar yıllarca düğün borcu ödüyor ne gerek var en güzel günleriniz öyle mi geçsin...

Mutluluklar...

Not: Nerde yaşayacaksınız bilmiyorum ama kira çok yüksek 1500 üstüne 1000 koysanız kendi evinizin taksidini ödüyorsunuz zaten kiraya verilen paraya yazık yüksek bir miktar.

1- Şu düğünde altınları biraz alırız vb. tarzda konuşan ailelere gıcık oluyorum. İnsanlar nasıl bu kadar görgüsüz olabiliyor. Bunu kabul ettiyseniz sıkıntı yok. Ama şimdiden kabul ettiyseniz düğünden sonra da sıkıntı etmemelisiniz.

2- Düğününüz ne zaman bilemedim ama yurt dışı balayı ha dediğinizde olmuyor. Önce nereye gideceğinize karar vereceksiniz. Tur şirketi ile anlaşacaksınız büyük ihtimal. Ödemeleri yapacaksınız, pasaport çıkarttıktan sonra vize işlemleri için büyük ihtimal aracı firmaya da bir ödeme yapacaksınız falan. Bence siz şöyle 4 gece 5 gün Antalya da 5 yıldızlı bir otele gidin. Hem düğünün stresini atarsınız. Yurt dışına da sonraki yıllarda giderseniz. Çünkü yurt dışı turları dinlenmekten ziyade yorucu olur.

3- Bütçenizin çok fazla olmadığını görüyorum. Evlilikten sonra da borç ödeyeceksiniz büyük ihtimal. Sıkıntı yaşamamak için ne kadar uygun bir kira bulursanız o kadar rahat edeceğinizi düşünüyorum. Evlendikten sonra eviniz çok güzel olabilir ama ekonomik sıkıntılar eşler arasında problemlere sebep olduğunda o ev size o kadar güzel gelmeyebilir.

4- Erkekler genelde düğün işini gereksiz görürler. Siz isteklerinizi mümkün olduğu kadar tatlı dille anlatın. Sürekli kendinizden ödün vermeyin ama bir kere oluyor hayatta diyerekten herşeyin en iyisini istemeyin bence. Burada önemli olan mutlu bir aile kurmak. Muhakkak bazı şeyler eksik olacak düğününüzde ama önemli olan düğünden sonra evinize yerleştiğinizde ne kadar mutlu olacağınızdır.

Umarım müstakbel eşiniz benim eşimin yaptığı gibi aşkııımmm düğünde çok açılmasak onun yerine güzel bir yere balayına gideriz dedikten 3 yıl sonra götürmez balayına ama tam balayı oldu 1.5 yaşında ki oğlumdan sonra ikinci kez baba olacağı öğrendi biraz ufak çaplı şok yaşadı tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…