para,balayı,ev meselesi

usuyenprenses

Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2014
5.333
3.990
Merhaba herkese iyi günler,
düğünüme 3 ay kaldı
mobilyalar beyaz eşyalar tamam, elektrikli ev aletlerini de nişanlımla yavaş yavaş alıyoruz
daha gelinlik bakmadım, balayı ayarlanmadı
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
kiraya gidicez 1500tl ye bir ev beğendim çok uçma diyor
düğün yerimiz için o istediğim kır yerini tutmayalım başkasını eğlendireceğimize yurtdışına gidelim o paraya balayına dedi tamam dedim ki zaten benim hayalim yurtdışında balayı
balayı için araştırma yapmıyor, gelinlik bakıp öneri sunmuyor her şeyi ben seçiyorum
neymiş onun için sadece benimle evlenmek önemliymiş,ayrıntılarla ilgilenmiyormuş
ama bu isteksizlik gibi değil mi her detaya ben karar veriyorum
balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor (çoğu şeyi nişanlımla ikimiz yapıyoruz da paramız ucu ucuna yetiyor)
düğünden 1 ay sonra gitsek olmaz mı diyor
düğünden 1 ay sonra balayı mı olur yaaaaaaaaaaa
yurt dışına hava atmak için mi gidecekmişiz türkiyede yapsaymışız ya
baştan 10 bine kadar yaparız istediğin yerde diyordu şimdi 5000lik balayı çok geliyor
babası set takamam dedi parası olduğu halde
boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
babası çok cimri altınları da düğünden sonra üstünüzden alıcaz dediler düşünün (damada takılan çeyrek altınları sadece)
çok stresliyim
güncelleme: nereye istiyorsan gidelim dedi,gidicez Allah izin verirse yurtdışına
altın mevsuzu da birkaç çeyrek için olay çıkarmak hiç istemiyorum

Son düzenleme:
bence dugunden bir ay sonra balayi olmaz,
balayi dedigin zamaninda yapilmali.

Ama 5 bine on bine de bu kur farki ile yurtdisinda balayi zor olabilir, emin misiniz?
yani balayini Turkiyede yapin siz, sonra yurtdisina ayrica tatile gidin, dusuk butceli bir tatil ayarlayin.
Ama ne bileyim balayinda da 3, sinif otellerde kalmak hos bir ani olmayabilir, iyi dusunun bence.

onun disinda 3 ay kaldi ise simdiden vize icin randevu almalisiniz. Biletiniz oteliniz de hazir olmali.
Anca olur, son aya da birakilmaz cunku, o zaman bir suru baska isiniz olur.

1- Kimin ne takacağına siz karar veremezsiniz!

2- Balayı bir ay sonra değil, bir sene sonra olsun ne olacak, önemli olan sevdiğinle yuva kurmak değilimi?

3 - O altınları düğünden sonra kimseye vermiyorsun! Yok efendim bende dursun siz sahip çıkamazsınız gibi laflara kulak tıkıyorsunuz!

Düğünden sonra yaparız denilen hiç birşey sonra yapılmıyor haberiniz olsun.Şuan düğün stresiyle olayları daha çok abartıyorsunuz dur belkide (sizinle aynı durumdayım kendimden biliyorum) üstüne gitmeyin çok nişanlınızın.Ama eğer maddi durumunuz da elveriyorsa olması gereken şeyleri de sonraya bırakmayın derim.

Prenses sen bu duruma düştün ya çok şaşırdım...
Durum kötü olmuş. Yurtdışı balayı ve gelinlik için elinizi çabuk tutun. Gelinlik dikim olacaksa gecikebilir. 5bin tl ye yurtdışı balayı çok ucuz değil mi? Öğrenci işi hostel takılmayacaksınız sonuçta.
Durumları yoksa Set takmayın zaten ilerde kullanabileceğiniz güzel gümüş bir set de alabilirsiniz onu yerine bir bilezik daha alsın. Altınları ailesi almasın tabi ki...

kandırdı başta böyle demedi
paramızın bu şekilde kalacağını bilmiyordum diyor

Esiniz olacak kisinin ve babasinin cebinde akrep var galiba. Ben ailenin altinlari almasina karsiyim, onlar sizin. Erkegin ivir zivir alinacak seylere karismamasi bence iyi bir sey, kafaniza gore butceniz dahilinde alirsiniz. Yurtdisi dolar euro cok yuksekken bence de gereksiz, ama yurtici oteller de el yakiyor. Balayini da taksitli alin pesin para yerine, 5bin tl'ye bir suru otel var ama ultra hersey dahillere gucunuz yetmez maalesef.
Uzulmenizi istemem ama simdiden bu kadar maddiyatcilik varsa nisanlinizda ve ailesinde, ileride uma

yok ohrid üsküp ucuz bilet de ucuz otel de

5 bine yurt dışında 3 gün kalamazsınızkur almış başını gitmiş bir şişe suya 5 tl mi vereceksiniz daha ev kirasını sayıyorken. Sonradan okudum Üsküp mü, sırf yurtdışı diye de bilemedim
Orta bütçeli bir düğün yapın derim, ayrıca ne münasebet üstünüzdeki takıları alıcaz demek. Hem takı takma hem de al
Ben olsan yapardım
Bu Arada siz çalışıyor musunuz, adam niye gelinlik önerisinde bulunsun o konu sizin konunuz saçma model önerecek boş yere kavga çıkacak beklentiniz yüksek

ben sana bu sefer hak verdim bazi konularda. Dügünden bir ay sonra gidilen balayi tatildir benim gözümde. Dügün yeri, ev, balayi gibi konularda bencede fazla umursamaz. Ama bence gelinlik isine karismamasi normal geldi. Ama sürekli agiz degistiriyor nisanlin. Malesef ki babasinin ne takacagina karisma hakkin yok ama ne yaparsan yap o altinlari asla ama asla verme sakinnn.

İlk olarak altınlarını verme. Size hiç bir yardımı olmayan biri ne hakla altın istiyor bide alacakmış!
İkinci olarak düğünün maliyetini hesaplayın, pastası salonu dekorasyonu ne kadar tutacak?
Sonrada balayını ona göre planlayın eşinize de söyleyin ya bu paraya düğün ya balayı yapılacak diye. Paranız yoksa kredi çeksin gerekiyosa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…