para,balayı,ev meselesi

Evet yaa bana da hiç güven vermedi. Önce onun yerine şunu yaparız diyo sonra ondan da vazgeçiyor. Madem maddi çekinceleri var baştan açıkça söylesin çocuk kandırır gibi dolandırıp durmuş. İlerde de isteklernizi bu şekilde paspas altı yapacak gibi duruyor. En özel günlerinizde sizin isteklerinizi önemsemeyen başka zaman ne yapmaz. Yanımda sen ol yeter falan hikaye diyemiyor tabii hayatım ben biraz cimriyim darlanıyorum diye. Babası altınlarınıza göz diktiyse cimrilik olayı genetik gibi geldi bana. Bu tür ailelerde kalıtsal oluyor bu mevzular. Hertürlü durumda paradan kısmaya çalışan eş de zordur yani o bakımdan iyi düşünün derim.
yok ailemin yanında dediler şok olduk ben dedim öyle şey mi olur nerde görülmüş dedim babasına ailem kızım boşver dedi
İyi niyetli güzel ailelerimiz........

aileye zırnık vermeyin derim. düğünü onlar yapıyor olsa alsınlar derdim de çok gereksiz bi hareket olur. bi de evlenene kadar sen çocuğu bezdirdin evlendikten sonra da o sana çektirecek gibi geliyor bana. taviz vermeye bu kadar erken başlama bir şeylerin sözünü verdiyse az yesin de tutsun sözünü. düğün gereksiz ama balayından vazgeçmezdim ben. illa balayı suiti tutacak değilsiniz airbnb gibi siteler var gittiğiniz yerde güzel özellikli bi ev kiralayabilirsiniz otelden daha iyi olur uygun olur.

Seti senin baban alsin :) boynun boş kalmaz
Hem 5bin lirayla hangi yurtdışına cikiyorsunuz? Hadi 10bin diyelim...neye yeterki?

Daha şimdiden böyleyse, ev içerisinde düşünemiyorum... Evet kimileri takı olayını abartı buluyor, balayı olmasa da olur deniliyor fakat pardon da böyle diye diye ne özelliği kalıyor, herkes bir nikah yapsın yeter madem... bazı şeylerin özeni ve özeli olmalı diye düşünüyorum... Aile dediğin imkanınca destek olur, eş dediğin istekli olur, kendi insan sevmese dahi bazı şeyleri zaten eşi istiyor diyerek önem verir... Düğün bu
.. neyse, umarım hakkınızda hayırlısı olur...

Abovv bu ne sinir Ben okurken o hissi çok net aldım

karadeniz turu yapalım diyor ama onu her zaman yaparız
Bin beşyüz lira ev kirasına vermek yerine iki yüz elli lira daha ucuz güzel bir ev bulup parayi kenara atsanız yılın her zamanı yurtdışına gidebilirsiniz.
Yurtdışına gitmek pahalli birşey değil ki. İstanbul'dan 90 liraya otobüsle Yunanistan'a gidebilirsiniz. Ya da Karadeniz turu yaparsınız, artvinden 15 liraya da Gürcistan'a girer Batum ve tiflisi gezersiniz. Sizin için eşsiz bir deneyim olur, maceralar yaşarsınız,cebinizden az para çıkar. Vize pasaport vs vs masraf yapmazsanız. Hem onun dediği olur hem senin.
Gürcistan dediğin de güzel bir yer. Ben Avrupa'nın kuzeyi hariç neredeyse her ulkesine gittim ama eni boyu neticede nehir akan bir şehir, etrafında güzel evler ve devasa kiliseleri olan yerler. Bir süre sonra hepsi birbirine benziyor.
Ben şu fotolar bakınca Avrupa'dan çok da farklı bir yer goremiyorum.

Bence bu opsiyonu bir değerlendirin.
Yapıcı olmaya çalışın.
Ev konusunda da...
Bin beşyüz lira ev... İyi güzel de İstanbul'da yasamiyorsunuz. Bu para yüksek bir para. Üstelik iki kişisiniz.
Hadi " biz anında bebek istiyoruz,ureyecegiz çok cogalacagiz" bile dersen zaten bir bucuk sene hamilelik serüveninin baslamasi,bir sene de odaların ayrılması...nereden baksan 3 sene o boş odayı kullanmayacaksiniz bile. Boşu boşuna üç sene boyunca kullanmadığınız alan icin ev sahibini zengin edeceksin.
Yani şimdi daha makul bir eve geçip birikim yapsan ya da cicim ayını doya doya güzel yerlerde yiye yiye geze geze değerlendirip zamanı gelince,artık ev size yetmemeye başlayınca daha büyük bir eve gecseniz ?
Nisanlinin bu tarz 'pembik gelinlerin tatlı telaşi' olaylarına heveslenmemesi de çok normal. böyle şeyler genelde kadınlar istedigi için yapılır. Hiçbir erkek kolay kolay 'ah hayatımın en güzel gecesi, Nurettin amcam mutlaka göbek atmalı, canlı orkestra olsun. Yemekte de hem etli hem tavuklu menü ciksin' diye saçma sapan ve masraflı hayallere dalmaz. Bugün 'ya düğün yapmasak mi?' de, en çok o sevinir.
Alt tarafı bir düğün... Bu bir eşik. İnan ki o düğün günü değil sonrası önemli olan. Düğününde beş saat mutlu olmak için gereksiz kaprisler yapıp, o bu davranışa alınıp beş sene evinde huzursuzluk yaratma.
Boşver...
Herşey bir şekilde sonuçlanacak nasolsa. Düğün tek 'amaç' değil mutlu bir yuva için bir 'araç' olsun.

Canım bizde eşimle her şeyimizi kendimz yaptık set biliyrsn bozulunca para etmyor ınci küpe ve kolye al daha sık durur.
Ayrıca ben dugunden 3 hafta önce ise girmstm sadece 3 gün izin verdiler balayı yıllık iznime kaldı ki aralıkta evlenmstm. Demem o ki 1 ay sonra balayı olur mu mis gibi de olur 17 gün balayı yaptık biz baştan agznzn tadini bozmayın çünkü huzur kaçınca tadı kalmaz. Takılan altinlrn paralarn sizde kalmasni istyrsnz 1 tl lik bile yardim almayn ailelernzden o zaman alırlar mı hesap etmezsnz.

Okudukça ruhum sıkıldı.Cimri bu insanlar , sinekten yağ çıkaracak türden.Eşin de ailesinden çekiniyor belli ki.Zor işin , keşke ayrılabilsen ama onu da yapamazsın gibi.Allah yardımcın olsun.

3 yil once 3.750 ye alinan setimi 4.250ye bozdurdum arkadaslar yani set para etmiyor demeyin altinin kazandigi degere gore gayette para ediyor her geline set aliniyor neden bu kiza alinmasin.? Yurt disi ve balayi icin diretin. Balayi sözü vererek sonucta düğün yapmama karari aldiniz sözünde dursun.
Ayrica babasina simdi laf soyleyemeyen ömür boyunca söyleyemeyecek evlenme fikrini bir daha düşünün bence.
Evlenirken herşeyi içinizde kalmayacak sekilde yapin sonra pisman olmayin.

adam niye gelinlik baksın?gelinlik baksa ay gelinliğime bile karışıyor diyeceksin.balayına anında gitmek zorunda değilsiniz daha ekonomik bir dönemde gidebilirsiniz.istanbulda yaşamıyorsunuz 1500 lira kira ne.bütün masrafları biz üstleniyoruz ucu ucuna yetiyoruz diyorsunuz.erkeklerin kafası maddiyat derdine daha çok gömülüyor.düğün zamanı her tarafa pembe bulutlar döşemeyi düşünemiyor aklı hesap kitapta ve siz de hiç yardımcı olan türden biri değilsiniz.kimin ne takacağına siz karar veremezsiniz.babası isterse sabancı olsun adamın parası isterse size bir çeyrek takar gider parayı sokağa atar.birazcık uzun mesafeli düşünün, en güzel yıllarınızı borç ödeyerek ucu ucuna maaşlarınızı yatırarak geçirirseniz erkenden yıpranır daha çok konu açarsınız.

Yaa bu arada herkes pahalli pahalli demiş durmuş yurtdışı için.
Internette tatil paketi bakarsanız tabii ki pahalli. Ya da 'bir kere gittim, kraliçe gibi hizmet gormeliyim' derseniz. Böyle düşününce Antalyada kiçikirik otel bile bulamazsınız beş bine...
Erkek arkadaşım bu ay daha yeni ev kiraladı Bali'de, bir aylık, ustelik yabancı diye kaziklandigi fiyattan ama yine de 280 dolar falan ödedi. Çevirince 1500 lira ediyor. Ev de denize yürüyerek beş dakika, yemyeşil bir bahçenin içinde... Beyaz duvarlar ahşap mobilyalar, inanılmaz güzel, bir odalı bir şirin bir ev .
Geçen ay da Tayland Koh samui adasındaydı, yine hemen hemen aynı fiyata bir aylık ev kiralamişti.
Yurtdışı demek illa Paris Amerika demek değil ki.
Böyle herşeyin en pahallisina bakarsanız bir ömür ya bir yere gidemezsiniz ya da tum sene çalıştığınızı yedi günlük tatilde yersiniz,yazık olur.
Bu da kamu spotu olsun :) insanlara 'ay o paraya gidilir mi? Vay bu paraya sınır kapısından gecemezsin' gibi şeyler söyleyip kimsenin moralini bozmayın
Ayrıca vize için 'üç aya yetismez' demiş bazıları.
Ama pasaport dediğin bir haftada geliyor. Shengen vizesi için nolur nolmaz, 3 hafta önceden başvuru yapmak yeterli. Hadi olsun bir ay. Hiç de geç kalmış sayılmaz yani.. Asya'ya gidecekse çoğu ülke Türklerden vize istemiyor zaten.
Bu kadar negatif olmayin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…