Organik Ve Doğal Ürünlerim Var

Canım biber salçası 1 kg olacak diğerleri doğru.
Canım son kez düzeltme yapayım; domates salçası 2, biber salçası 1 kg olacak da, sen bu hafta en geç Çarşamba kargoya verebilir misin? Çünkü bayramdan önce özellikle keçiboynuzunun elimde olmasını istiyorum. Ama sen yine de peynirlerin fotolarını paylaşırsan sevinirim; hiç olmazsa bayramdan sonra da peynir alırım

Seyren Hanım kargom geldi, çok teşekkür ederim
kullandıkça yorum yapacağım inşallah

Seyren Hanım kargom geldi, çok teşekkür ederim
kullandıkça yorum yapacağım inşallah
Krizsavar öncelikle şimdiden afiyet olsun. Salçaların kokusu nasıl, görüntüsü nasıl, kaşık ucuyla bir tatsan da yorumlarını paylaşsan. Biliyorsun seyren' ben tavsiye ettim sana ve merak ediyorum memnuniyetini

öncelikle koliyi zaten açınca bir koku yayılıyor etrafa, ama isotun mu pulbierin mi yoksa salçaların mı kokusu bilemedim :26: baharat kokusuna daha çok benzettim, bu arada gribim, koku almakta zorlanıyorum
salçanın tadına baktım. tuzu market salçalarından fazla. kısıra başka tuz eklemeden kullanılabilir; yemekte ekstra tuz ister tabi ki. eşim salçanın görüntüsünü çok beğendi. kesinlikle zannettiğim gibi kuru bir salça değil biber salçasından korkarak azıcık aldım, acı gelmedi :26:

onun dışında ben isotla pulbiberin farkını çok merak ediyorum, heveslendim aldım ama bilmiyorum farkını :44:
bulgurun rengi esmer, ilk defa gördüm böyle ve marketlerdeki pilavlık bulgurlardan daha küçük taneli.
erişteye dikkatli bakmadım.
eşimi kavanoz almaya gönderdim.
hepsini güzelce yerleştirip denemeye başlayacağım, kendimi iyi hissettiğimde

Bulgur dediğin gibi küçük taneli ama çok çok lezzetli. En azından biliyoruz ki marketlerde satılan nasıl yapıldığını bilmediğimiz tazeliğinden şüphe duyduğumuz bir bulgur değil! Bulgur kadar sağlıklı birşey var mı acaba?
İsotla pulbiberin farkını en iyi seyrenciğim açıklar da; bildiğim kadarıyla biberleri ve dolayısıyla tatları farklı ve isot daha faydalı
Salçadan ben de istedim ve kaşık kaşık salça yemeye bayılırım ben😊 aslında kaşık kaşık likopen yiyorum desem daha doğru olur
Sana da geçmiş olsun ve lütfen şu karışımı yap: zencefil, nar suyu, havuç suyu, bal, limon, tarçın. Hepsini karıştır, zencefilin etki etmesi için biraz bekle, süz ve iç ya da zencefili jülyen doğra, orta boy kavanoza at, üstüne 1 tane limonu dilimle, en üste de 1 çay bardağı kadar bal dök, bu karışım 1 gün bekleyecek, ertesi gün sulanıyor zaten; bir bardak ılık ya da sıcak suyun içine 1-2 yemek kaşığı bu şuruptan koy ve iç
Ama hemen yapabileceğim birşey dersen; ılık suya 1 tatlı kaşığı bal, yarım limon suyu ve biraz karabiber dök ve iç. Bu karışım seni açacaktır

Boreas09, maşallah bitki dr gibisiniz
haftasonu likopeni yaptım, çok beğendik eşim yazdıklarınızı görmüş, referansın da sağlamlığını artık öğrendi ya, diğer tarifi de yapar mısın bir ara dedi

bahsettiğiniz meyvelerin sularını çıkarmak benim için çok zor olur. en iyisi son tarifi yapayım ben.

salça bence kaşık kaşık yenecek gibi değil ama :44: bir yerde tuzlu gelebilir. ben birkaç kere ağzıma götürdüm; ama daha fazla götürseydim çok tuzlu gelir miydi bilmiyorum. siz salçanın tadını biliyorsanız, daha önce almışsanız sorun yok

Vay! Doktorun da onayından geçtiyse tamamdır😊 çok sevindim beğenmenize ve tabiki bana güvenmenize! Ne mutlu bana😊
Salçayı ilk defa alacağım seyren'den. Bu hafta gelince muhakkak tadına bakarım zaten
Meyve suyu konusuna gelince, haklısın. Pres makinen yoksa tabiki çıkaramazsın onların suyunu. O zaman diğerlerini yaparsın. Ayrıca yazmayı unutmuşum; o zencefilli karışım buzdolabında 2-3 ay durabilir. Kendinizi hasta, kırgın hissedince, hemen içersiniz, anında kendinize gelirsiniz

Allah izin verirse yollarım canım
Listen tam olarak şekillendi o zaman

*2 kg domates salçası
*1 kg biber salçası
*500 gr keçiboynuzu
*500 gr bandırma
*250 gr kaymak(taze çıkarsa yollarım yoksa ilk çıktığında kargolarım canım.Çünkü hemen tükeniyor maşallah.)

Peynirleride en kısa zamanda inşallah.Yoğunluktan dolayı resim çeksemde atamıyorum bile

Koliyi açtığında etrafa yayılan koku İsot ve adaçayı kokusudur canım.Pul biberin pek kokusu olmaz olsada bildiğin biber gibi kokar.
İsot ile kırmızı biberin arasındaki fark,
*Pul biber fazla tüketilirse mide yanmasına reflüye sebep olablir.
*İsotu sadece eğzına atsanda lezzet veren bir acı tat gelir ağıza.Ama pul biber bildiğin yakar.
*İsot pul biberden farklı şekilde işlenir ve onun biberi orta boylarda etli mora yakın biberden olur.Kırmızı biber ise bildiğin ufak süs biberi veya acı tatlı salçalık biberin kurutulup ezilmesi ile yapılır.
*İsot kurutulurken naylon torbalarda terlemeye bırakılıp güneşletilip tekrar koyu rengi alana kadar terleme kuruma işlemi yapılırken kırmızı biber direkt güneşte kurutulur.

Salçalarında kokusu vardır taze olduğundan ama itici olduğunu sanmıyorum.
Tuzu marketlerlerdekinden çok az belli olabilir buda bozulmasını engellemek amaçlıdır.Market salçaları dediğim gibi kutusunu açtıktan hemen sonra bozulmaya başlar.
*Yoğun tuz seveyenler yemeklerinde yapacakları herşeyde kullanabilir.Bazende tuz ekleme gereği duyulacak kadardır.Yani baskın tuzu yok.
Bulguru pilav yap dene derim.Lezzeti marketlerin sattıklarından çok daha güzel kefilim.Marketlerdeki bulgurlar kaynatılmadığından ve rengini açmak için işlem gördüğünden ölçerek su eklesen bile diri kalabilir ama benim bulgurum ekstra kaynatılıp kurutulduğundan hem esmer hemde lezzetli canım.
İnşallah denedikçe beğenirsin.Benim için önemli olan parasını ödediğiniz şeylerden pişman olmamanız ve beğenmeniz.Ve hakkınızı helal etmeniz.

Tamam canım kaymak konusunda inşallah şanslı olurum. Peynirin de acelesi yok da sen Bandırmayla kaymağın fiyatını yazmadın henüz. Sana kolay gelsin öpüyorum

Tamam canım kaymak konusunda inşallah şanslı olurum. Peynirin de acelesi yok da sen Bandırmayla kaymağın fiyatını yazmadın henüz. Sana kolay gelsin öpüyorum

Canım ilk sayfada yazıyor hepsi

Bandırma Kilosu 15 tl
Kaymak kilosu 18 tl (yeni ögrendim ancak)Çünkü Pazar günü başladılar çıkarmaya

Canım ilk sayfada yazıyor hepsi

Bandırma Kilosu 15 tl
Kaymak kilosu 18 tl (yeni ögrendim ancak)Çünkü Pazar günü başladılar çıkarmaya
Canım ilk sayfaya bakmıştım ama görememiştim fiyatları.
Haydi bakalım şansıma inşallah kaymak gelir

Canım ilk sayfaya bakmıştım ama görememiştim fiyatları.
Haydi bakalım şansıma inşallah kaymak gelir

İnşallah canım elimden geleni yapacagım çünkü köyden araç hafta sonları geliyor,hafta içi bayram dolayısı ile gelen olursa diye araştırıyorum

Seyren Hanım, günaydın
Dün bulguru deneyeyim dedim. Bir öl.eğe ne kadar su koymamız gerekiyor benimki çok oldu galiba. Ama annemin bulgur pilavının kokusunu aldım, ilk defa. Kokuyu unutmuşum bile Alınca hatırladım. Annem de dışardan alırdı bulgurunu... Fakat tuzu çok ama çok koymuştum, resmen pilavlı tuz yapmışım, o sebepten yiyemedim Ama eşim çok aç olduğundan yedi
Kesinlikle hazırlardan daha farklı
Ben varsa hakkımı helal ediyorum, aldığınız para gani gani bereketlensin inşallah

krizzz ben bu topiği ilk defa görüyorum, domates ve biber salçasımıbende istiyorum, biz herşeyi organik tüketiyoruz bahçeden yiyoruz iyidir hoştur ama salça marketten alınıyor, tabi biber salçasını gaziantepten getirtttim ama bitmek üzere veee seyren hanımın salçası naısldır merak ettim şimdi topiği inceleyeceğim

gerçi bu topiği pek okumama gerek yok kriz sen kesin araştırmışsındır, bende sipariş vereyim neler lazım diye bir düşünedurayım evd eyeteri kadar biber salçası ve pul biber var yalnız ben acı biber salçasını kahvaltıda yemekte ekmeğe sürüp yiyorum bide peynir ve ceviz ekleyince her dakika yiyorum :)))))

o sebepten biber salçası sipariş vermek istiyorum beğeneceğimden eminim, en son istanbulda hatay günleri olduğunda pul biber ve salça stoğu yapmıştım :) bu topiği görmem iyi oldu adanalı değilim karadenizliyim ama acı yemeği çok seviyorum

Filizcim bana listeni yazabilirmisin canım.

Kusura bakma canım temizlik, bebek derken giremedim nete :)
Ama ödeme yöntemlerini yazmamışsın ben mi kaçırdım yaaaa?

1 kg domates salçası
Yarım kilo tatlı biber salçası
Yarım kilo acı biber salçası
10 TL lik pilavlık bulgur ( 4o TL'ye tamamlansın dedim)

Burda malum güneş salça için uygun olmuyor. Sütten,meyveden zengin buralar. Yoğurt beyaz peynir, lor yapıyorum.
Kaşar peynirimi bile kendim yaptım.
Fasulye, domates, biber, patlıcan, salatalık, mısır (buralara özel bir tür) yetiştiriyoruz eşimle.
Fasulye turşumda ünlüdür :)) Ha buralarda fasulye tavalısı derler turşusundan yapılır fasulyenin,
çok güzel olur:))
Bahçemiz var, malum çayımızda. Bende beyaz çay yapıyorum. Toplaması zor oluyor, uğraştırıcı tek tek elle :))
Faydalarını araştırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…