Organik Ve Doğal Ürünlerim Var

sey_ren

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
2.749
47

*Merhaba kızlar uzun zamandır buradayım ama böyle bir yerin varlığının yeni farkına vardım:26:
Mutfakla aram iyidir.El becerilerim de vardır çok şükür.Çocuklarım olduktan sonra mümkün mertebe doğal olana yönelmeye başladım ve forumumuz da böyle bir yer varsa bende neden satış yapmayayım diye düşündüm.
Yaptığım ev yapımı bazı ürünlerimi uygun fiyatlarda satmaya karar verdim.

*Dileyen ve isteyen olursa Adana'dan kendi yaptığım ürünlerden yollayabilirim.Yazdıklarım dışında yaptığım şeyler varsa sipariş de verebilirsiniz.

ÜRÜNLERİM

-Yufka ekmek
-Domates ve biber salçası
-Kurutulmuş biber,patlıcan,domates
-Reçellik kuru incir
-Köftelik bulgur
-Yarma (içli köftenin dağılmaması için az miktarlarda kullanıldığında dilediğiniz incelikte açmanızı sağlar)(Sarımsaklı köfte,analı kızlı gibi yemeklerde de rahatlıkla kullanılır ve haşladığınız da dağılmasını engeller)
-Aşurelik buğday(döğme)
-Mantı(Halis kıymadan yapmaktayım)
-Ev eriştesi(tutmaç)
-Kurutulmuş bamya
-Kurutulmuş dolmalık patlıcan,biber,salatalık,kabak
-Dağ(adaçayı)çayı
-Un(esmer)

Köyümüzden gelen halis tereyağı ve zeytin yağı da mevcut.Halis İsot,kırmızı pul biber.....
Ve aklınıza gelen şeyler.

Boreas İsot için mutfak kokuyor dediğinde çok sevinmiştim.

Birkaç resimde ekleyeyim.Bazı ürünlerin yapışlışlarınıda zamanı geldikçe ekleyeceğim.

Ürünlerin fiyatlarını soranlara yardımcı olurum.PTT Kargo ile çok daha ucuza isteklerinizi yollayabilirim.Özel kargolar çok pahalı arkadaşlar......Sevgiler.

FİYAT LİSTESİ (GÜNCELLENDİ)

(Verdiğim fiyatlar 1 kg ve kurutmalıklar 1 er ip fiyatlarıdır)(1 ip kurutulmuş patlıcan biber salatalık kabak 50 adettir.Bamya 1 kg lık kurutulmuş bamyadır.Kavurmalık biber yine 50 adet artı eksidir)

Kurutmalıklar 15 TL
Salça 15 TL
BAL 25 TL
Bal (karakovan) 40 TL

İsot 15 TL
Pul biber 3
0 TL
Adaçayı(1 bağ,deste) 4 TL
Kuru Nane (1 bardak) 3 TL
Meyve Marmelatları 12 TL
Pilavlık,köftelik Bulgur 4 TL
Yarma 4 TL
Aşurelik Buğday 4 TL
Tereyağı 25 TL
Zeytinyağı 15 TL
Kaymak ..........18 TL
Pestil 15 TL(Kalmadı)
Sumak Ekşisi (1 bardak) 3 TL
Üzüm Pekmezi 15 TL
Dut Pekmezi 20 TL
Keçiboynuzu(Harnup)Pekmezi 15 TL
Ceviz (Kabuklu) :25 TL
Kurutulmuş Fasulye(500gr):12 TL
Kurutulmuş Bamya(1 kg):120 TL(Gram olarak yada istediğiniz fiyat aralığında yollarım)
Yemelik Kuru İncir 10 TL
Yemeklik Kuru Patlıcan(500 gr)12 tl
Nar Ekşisi 25 TL

İçli Köfte (Tane 2 tl)
Fellah Köftesi kg 7 tl

Buradan da MUTFAĞIMI ve YAPTIĞIM TARİFLERİN hepsini resimler ile görebilirsiniz.

http://www.kadinlarkulubu.com/yemek-tarifleri/593528-sey_renin-mutfagi-32.html#post30681769

http://www.kadinlarkulubu.com/receller-marmelatlar/645798-erik-pestili-nasil-yapilir.html#post31676283

http://www.kadinlarkulubu.com/yemek-tarifleri/645800-kislik-kurutmaliklarpatlican.html#post31676328

http://www.kadinlarkulubu.com/recel...irk-marmelati-nasil-yapilir.html#post31691457

http://www.kadinlarkulubu.com/tatlilar/648772-evde-cevizli-bandirma-sucukyapimi.html#post31796705

DİĞER ÜRÜNLERİ BURADA GÖREBİLİRSİNİZ

YAPTIĞIM ÜRÜNLER

http://www.kadinlarkulubu.com/girisimci-kadinlar-kulubu/642621-organik-dogal-urunlerim-var-16.html
http://www.kadinlarkulubu.com/girisimci-kadinlar-kulubu/642621-organik-dogal-urunlerim-var-7.html

CEVİZ PEKMEZ

http://www.kadinlarkulubu.com/girisimci-kadinlar-kulubu/642621-organik-dogal-urunlerim-var-8.html

BAL ZEYTİNYAĞI POLEN

http://www.kadinlarkulubu.com/girisimci-kadinlar-kulubu/642621-organik-dogal-urunlerim-var-9.html

Şimdilik bunlar diğerlerini ekleyeceğim tamamladıkça

SATIŞINI YAPTIĞIM ÜRÜNLERİN YEMEK TARİFLERİ

Eklentiler

• $1.jpg
    51,8 KB · Görüntüleme: 26
  • $2.jpg
    29,5 KB · Görüntüleme: 24
  • $3.jpg
    54,7 KB · Görüntüleme: 22
  • $4.jpg
    122,1 KB · Görüntüleme: 27
  • $5.jpg
    132 KB · Görüntüleme: 23
  • $6.jpg
    10 KB · Görüntüleme: 25
  • $7.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 25
  • $8.jpg
    21,3 KB · Görüntüleme: 24
  • $88.jpg
    22,7 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Hayırlı satışlar canım
Ürünlerin gr olarak miktar ve ücretlerini belirtirsen daha iyi olur gibi geldi bana..
Örneğin;
500 gr salça = (fiyat)

Teşekkür ederim canım ya sağol.Burayı yeni gördüm,inşAllah güzel olur.
Haklısın fiyatları yazayım oğlumu uyutup geliyorum

Teşekkür ederim canım ya sağol.Burayı yeni gördüm,inşAllah güzel olur.
Haklısın fiyatları yazayım oğlumu uyutup geliyorum

İnşallah canım,çalışan arkadaşların ilgileneceğini umuyorum.
Veya kendileri hazırlama imkanı olamayanlar...
Benim herşeyimi A-Z ye annecim yapıyor ama belki canımın çektiği bişey olursa kapını çalabilirim

Son düzenleme:
Ahh anneler Allah yokluklarını göstermesin.Yıllarca annem yaptı herşeyimi halada salçamı falan yapar ama artık kendimde öğrendim herşeyi.Peynir bile yapıyorum evimde daha ne olsun.İlgilenen arkadaşlarıma elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım zaten.
Büyük şehirlerde herşey çok pahalı hele ev yapımı doğal olan şeyler çok daha fazla para doğal olmayana vereceğimiz parayı doğal olana yatırıp 3-5 tl altı kargoya vermek en güzeli diye düşünüyorum.
Çok sağol canım.

Son düzenleme:

Aminn canım
Ben rahata alıştım o konuda o yüzden annemin ellerinden yemek haz veriyor resmen...:)
Söylediklerinde çok haklısın canım,doğal organik bulup tüketiyoruz bizde herşeyi uzun zamandır..
Tereyağda yapıyorsun sanırım,zeytinyağı falan...
Zeytinyağ tamamda,tereyağ ulaştırmak zor olmazmı canım..
Biz geçende pikniğe gittik bayramda ailemle,sabah kahvaltıyıda orada yapıcaktık ben bi saklama kabına tereyağda koydum,biz gidene kadar erimiş gitmiş sıvıyağ olmuş:))))

Haklısın canım.Anne eli değmiş olan herşey çok güzel.Anamsız bir hayatı düşünmek bile istemiyorum.Nefesi yetiyor.

Canım zeytinyağımız eşimin teyze oğlunun bahçesinden.Geçen yıla kadar çapa yaptıka rtık hasat zamanı.Yalnız geçenb yıl inanılmaz zeytin veren ağaçlar bu yıl nadasa çekildiler.Çok fazla vermediler yinede idare eder.Bu yıl genelde zeytin pek yok.Bakalım yinede az çok olur birşeyler.Terayağını köyümüzden süt geliyor annemlerle yapıyoruz.Ben geçenlerde Boreasa ufak tefek birşeyler yollamıştım 2 güne varacak olan kargo ertesi gün öğlene ulaşmış eline.PTT kargo nazar değmesin güzel çalışıyor.Dondurucuda tutarsak mevsim dönüyor zaten.İsteyen olursa o kadar sıkıntı olacağını sanmıyorum.Birde kargoda fazla çekmesin kırılma tehlikesi olmasın diye dolap poşetlerinde aliminyum folyoya sarıp yollayacağım o kadar çabuk eriyeceğini sanmıyorum.Antepten dondurma geliyorsa bizde tereyağını yollarız herhelde değilmi ama.

Hmm o zaman merakla takipteyim canım

Haydin hanımlarrr organik ürünlerim vaaaaar.El değmemiş değil mis gibi elde evde yapılmış.Gııı hatınlar sipariş veren yokmuuuu.1 kg tereyağı alana 1 kg bılgır bidavaaaa.

Ayy gene kaptırdım kendimi özüme dönüyom sanki Elossacım

ehehehe:)))
bak fiyatlarını yazmadın unuttun hatunn

Oğlumla uğraşırken unuttum yaaa.Sohbette olunca.

Şimdik bulgur ekmek salça aşurelik buğdayı yazabilirim canım.
Yağ,salça ve pestilleri giden malzemelerime göre yazabilirim.Ki geçen yılki bildiğim ve burada sattığımız fiyatları yazayım ben ona göre değerlendirme yaparız olmazmı.

Yufka ekmeğin tanesi 1 TL
İnce bulgur ve iri pilavlık esmer bulgur 2,5 TL
Aşurelik buğday 3 TL
Salça 14 TL

Geçen yılki fiyatlar

Zeytinyağı:12 TL bu yıl çok çok üstüne 1-1,5 tl ekler gibi
Terayağı 20 Tl
Reçel 10 TL
Pestil 13 TL idi

Ha aklıma gelmişken eşimin teyze oğlu bal da satıyor onun kilosu 30 tl idi.Ballarda çeşit çeşit.Doktorlar kesinlikle uyarıyorlar çiçek balı,kestane ve çam ballarını asla karıştırmayın ve süzdürmeyin peteği ile yiyin diyordu.

Kuru patlıcan biber kabak bunlarda tane hesabı 50 tanesi 15 TL
isotun kilosu (buna Boreasta kefil)15 TL
Erişte 3 TL

Son düzenleme:
Sayfan hayırlı olsun canım organik dogal aslında kullanmamız gereken en dogru ürünler hormonlu gıdalar kullana kullana hastalıklar çogaldı sağlıksız bir hale geldik

Hayırlı satışlar Seyren.Bol kazançlı olur inşallah sayfan.

Sayfan hayırlı olsun canım organik dogal aslında kullanmamız gereken en dogru ürünler hormonlu gıdalar kullana kullana hastalıklar çogaldı sağlıksız bir hale geldik

Sağol canım benim.Herşeyi biz bozduk şimdi aslına yani özümüze dönme gayreti içindeyiz.İnşallah daha sağlıklı ve doğal ürünler tüketmeye tekrar başlarız da bunun pazarından çok hakkıyla yapanlardan oluruz.

Evet canım artık farkına varmalı daha sağlıklı beslenmeliyiz buna yardımcı oluyorsun Allah razı olsun

yeni sayfan hayirli ugurlu olsun.

yurt disinda olmasam has müsterin olurdum kesin.

özellikle tereyag ve salca icin.

bende cogu yiyeceklerimi evde kendim yapiyorum ama, almanyada salca yapacak günes yok malesef.

eski zamanlarin kiymeti bilinmedi, hatta bir dönem hazir seylerle insanlar hava atiyordu, sanki en iyi seyleri yiyiyorlarmis gibi.

simdi yavas yavas özümüze geri dönuüyoruz.

Teşekkür ederim canım Allah razı olsun.Allah nasip eder memleketine dönersen birgün kısmet olur belki neden olmasın.Aslında anlaşma falan yapsak daimi müşterilerimiz olsa yurt dışında şirketler daha ucuza yolluyorlar.Ama bunun için hem müşteri hem daimi pazar olması lazım gülüm.Ama kısmet zaman neyi gösterir bilemeyiz.

Aslında cebinde parası olanlar bunu düşünüyorlardı taa ki sağlıklarından olana kadar.
Babamın çok samimi bir arkadaşı varkı kebap dükkanı işletiyordu.Bu adamcağız birgün hastalandı ve doktora gitti.Doktor kanser olduğunu söylediğinde doktora,
-Nasıl olur hocam ben sürekli proteinle beslendim,her şeyin en iyisini yedim.Et kanser için koruyucu diyorlardı,eee etlerimde hormonlu ilaçlı değil ben nasıl kanser olurum demiş.
Doktor,
-Sen hayatında hiç yeşillik yedinmi diye sorunca
-Yooo ben etin yanında ayran götürürüm hepsi birde ezme salata demiş.
Doktor gülmüş,
-Eeee demiş herşey et olsaydı Allah yeşilliği neden yarattı ki demiş.
O hesap herşey pahalı ve kaliteli ürün yemek değil.
Herşeyin başı doğal olan ve herşeyden azar azar tüketmektir.
TR den bulunduğun şehirlere selam olsun canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…