Popüler Konu Kış hazırlıkları başladı,siz neler yapıyorsunuz?

1000477990.jpg
tarhanami kurmaya bıraktım 🥰

Kışlık hazırlıklarım bitti şükürler olsun🤲
Buzluğa bezelye, barbunya, taze fasulye, dolmalık biber, kıl biber, vişne koydum bolca birde birer pişirimlik paketlenmiş türlüler
Çilek, vişne, kayısı ve şeftali reçellerini yaptım
Kavanoz domatesler yapıldı
En son dün elma sirkemi yaptım
Bu sene turşu yapmayacağım yaptıklarımızı sağlıkla yemek nasip etsin Rabbim🤲

Buzluğa bezelye, barbunya, taze fasulye, dolmalık biber, kıl biber, vişne koydum bolca birde birer pişirimlik paketlenmiş türlüler
Pazardan alınan elmalarla da sirke yapılabilinir mi; bilginiz var mı?

Pazardan alınan elmalarla da sirke yapılabilinir mi; bilginiz var mı?

Onlarla sirke olmuyor ilaçlılar çünkü, yıkamayla arınmıyor, bir kez denedim olmadı bozuldu. Bahçeli evi olan bir arkadaşım var ondan alıyorum elmaları ağaçtan ilaçsız onlarla yapıyorum

Maşallah ağız tadıyla yiyin. Ben de kendi capimda kış hazırlığı yapıyorum. Konserve yapmıyorum güvenilir gelmediği için. Daha çok buzluğa hazırlık yapıyorum. Buzdolabının buzlugunu fazla doldurduğum için yeni dondurucu aldik. Onu doldurmaya başladım. Asma yaprağı koydum küçük paketler şeklinde, vişne koydum, bamya, taze fasulye , dolmalık biber. Birazda domates koyacağım. Benden bu kadar . Kış sebzelerini de seviyoruz. Hatta ben onları da donduruyorum. Mesela ıspanağı yıkayıp kurutup doğrayıp koyuyorum aşırı piratik oluyor kullanması. Pırasayı da doğrayıp koyuyorum. Işe gitmeden sabahtan hazırlayabiliyorum böylece yemekleri.

Maşallah ağız tadıyla yiyin. Ben de kendi capimda kış hazırlığı yapıyorum. Konserve yapmıyorum güvenilir gelmediği için. Daha çok buzluğa hazırlık yapıyorum. Buzdolabının buzlugunu fazla doldurduğum için yeni dondurucu aldik. Onu doldurmaya başladım. Asma yaprağı koydum küçük paketler şeklinde, vişne koydum, bamya, taze fasulye , dolmalık biber. Birazda domates koyacağım. Benden bu kadar . Kış sebzelerini de seviyoruz. Hatta ben onları da donduruyorum. Mesela ıspanağı yıkayıp kurutup doğrayıp koyuyorum aşırı piratik oluyor kullanması. Pırasayı da doğrayıp koyuyorum. Işe gitmeden sabahtan hazırlayabiliyorum böylece yemekleri.
Bereketli olsun inşallah afiyetle yiyin🩷 aslında bu yaptığımız pek kış hazırlığı da sayılmaz, buzluğu aktif kullanıp yemek yapmayı kolaylaştırıyoruz. Kış sebzelerini bende çok severim hele karnabahar her gün olsa itiraz etmem🙈 böyle böyle çeşitlendiriyoruz işte Allahım sağlıkla yemek nasip etsin🙏

Bereketli olsun inşallah afiyetle yiyin🩷 aslında bu yaptığımız pek kış hazırlığı da sayılmaz, buzluğu aktif kullanıp yemek yapmayı kolaylaştırıyoruz. Kış sebzelerini bende çok severim hele karnabahar her gün olsa itiraz etmem🙈 böyle böyle çeşitlendiriyoruz işte Allahım sağlıkla yemek nasip etsin🙏
Aynen buzlugu aktif kullanmak diyelim ❤. Bir de hamur işleri yapıp koyacağım. Sabah oğluma kahvaltı için iyi oluyor. Sigara böreği saracağım. Bir de bi ara kruvasan poğaça yapacağım. O da güzel oluyor. Fırsat buldukça da kek , kurabiye yapar koyarım.

Aynen buzlugu aktif kullanmak diyelim ❤. Bir de hamur işleri yapıp koyacağım. Sabah oğluma kahvaltı için iyi oluyor. Sigara böreği saracağım. Bir de bi ara kruvasan poğaça yapacağım. O da güzel oluyor. Fırsat buldukça da kek , kurabiye yapar koyarım.
Hamurişi iyi oluyor bugün çaya misafirim vardı kek, börek,mercimekli köfte ve şekerpare yaptım, çok az yendi kekler ve börekler doğru buzluğa gitti acil zamanlar için iyi oluyor

Kış sebzelerini seviyorum mevsiminde taze sebze yediğimiz için çok sebze koymadım dolaba
  • vişne çilek kayısı reçeli
  • 25 şişe domates sosu
  • salça
  • kuru dolmalık biber
  • dondurucuya biber doğradım
  • dondurucuya vişne
Turşu da bu haftasonu yapıp kış hazırlığımı bitiriyorum

Herkese merhaba. Konserve domates soslarım ve menemenlerimde beyazlamalar fark ettim. Kapakta atma yok, bir tanesini açtım tadında ve kokusunda herhangi bir sorun yok. Ne yapmalıyım

Taze fasulye, barbunya, bezelye, börülce, bamya,karnıyarık patlıcan,kızartmalık, patlıcan,yeşil ve kırmızı biber kızartması,türlü yemeği(patlıcan, taze fasulye,yeşil ve kırmızı biber, domates karışık)yine patlıcan ve domates kavurması, dolmalık biber,dolmalık patlıcan ve dolmalık kabak, kabak kızartması ve kavurmalik kabak Yemeklik yeşil biber ve kırmızı biber,caciklik semizotu .

Közlenmiş patlıcan,közlenmiş kırmızı ve yeşil biber.

Kapya biber turşusu
Asma yaprağı
Çilek,erik, kayısı ve erik reçeli

Bugün domates konservesi yapimina başladık bitmedi daha.

Domates ve biber salçası.

X