Ölçülerimizle Konuşalım

Kızlarrrr

listeye eklenmekle olmuyorrr

haydi dökülün bakalım kimler spor olarak ne yaptıı ?
Merhaba! Ben her gün egzersiz yapmaya devam ediyorum;
kardio olarak ip atlama - 200 defa
kalça egzersizleri
sırtın alt kısmı (bel? nasıl dendiğini bilemedim) egzersizleri
yanlar ve ince bel için egzersizler
kollar için egzersizler
bacak inceltme için step egzersizleri.

Diyete devam,
sabah kahvaltıda peynir, sucuklu yumurta, 1 dilim ekmek, şekersiz kırmızı çay,
kahvaltıdan sonra latte,
öğlen ıspanak yemeği, yoğurt,
aralarda 1 şeftali, 1 muz, 1 elma,
akşam 5-6 tane çilek.
Tatlı olarak 3 tane kahveli-tereyağlı cam şeker (gündüz) ve bir tane Rulokat çubuğunu yedim, üstelik akşam (!), hep eşimin 'bir taneden bir şey olmaz'ı yüzünden =)
Saat 5ten sonra, şekersiz kırmızı çay (saymadım artık kaç fincan içtiğimi =) )

Ölçüler;
bacak (dizin hemen üstünden) 35.8
bacak (en üstten) 48.7
basen 88.8
kalça 87.7
göbek 68
bel 61
kol 24.3

İç bacağın ne olduğunu çözemedim bi. Yoksa onu da paylaşacağım.

ben ust bacagin en kalin yeri olarak aldim... alt bacak icin de oyle.

ben ust bacagin en kalin yeri olarak aldim... alt bacak icin de oyle.
Alt bacak dizin altından mı ölçülüyor? Onu da mı ölçüyoruz?
Neyse, dizin altından ölçtüğümde en kalın yer 32 cm oluyor, onu da ekleyeyim. =)
Bu arada kilomu yazmayı unuttum, daha doğrusu tartılmadım sabah, şimdi gidip tartıldım, 46,9 çıktı, sanırım akşam olduğu için bir de çok sıvı tükettiğim için öyle, sabahları daha az çıkıyor sanki... O yüzden kesin sonuç için yarın sabah tartılıp yazayım ben, kilomu değiştirmeyin şimdilik =)

evet dizin alti alt bacak :) aksam daha fazla cikman normal onu dert etme.

Sıkı Bir Vücut İçin 5 Önemli Madde

1) Kendinize Bazı Kurallar Koyun: Sıkı bir vücut için Kendinize belli kurallar koyun ve bu kurallara mutlaka uyun. Kendinize karşı acımasız olun bu sayede uzun vade de daha başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz. özellikle sevdiginiz yitecekleri yememeye çalışarak işe başlayabilirsiniz.

2) Farklı Egzersizler Yapın: Her zaman uyguladıgınız egzersiz programını degiştirin yeni hareketler yapın vücudun çalışmayan bölgelerini çalıştırın. Bu sayede daha sıkı bir vücuta sahip olacaksınız.

3) Kısa Zamanda Bol Kuvvet Harcayın: Yaptıgınız egzersizleri çabuk yapmaya çalışın. Uzun vadede yapılan egzersizler sıkı bir vücuda sahip olmanızı engeller.

4) Sık Sık ve Az Yiyin: Spor yaparken belirledigimiz diyet düzeni çok önemlidir. Bizim için önemli olan sık sık ve az yemektir. Aşırı bir akşam yemegi yerine sabah yapacagımız kahvaltı sıkı bir vücut için önemli ayrıntılardandır.

5) Asansör Yerine Merdiven Kullanın: Kendimize belli bir egzersiz düzeni yapmış olabiliriz ama sıkı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bunu tüm gün yaşamalısınız. Örnegin evinize çıkarken asansör yerine merdivenleri kullanmak veya yürüyen merdivenler yerine normal merdivenleri tercih etmek gibi…

Spor yaparken sıkılıyorsunuz ya da çok spor yapmanıza rağmen kilo veremiyorsunuz. Ünlülerin spor sırları size yardımcı olabilir.

Reese Witherspoon gibi egzersiz günlüğü tutun
Egzersiz eğitmeni ile yaptığı çalışmaları bir günlükte topluyor. Bizlerin eğitmen tutmak gibi bir lüksü olmadığı için sizler yaptığınız çalışmaların sürelerini ve adetlerini bir günlüğe not edin. Bu sizin için çok büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır. Günlüğünüze egzersizlerinizin yanı sıra günlük aldığınız besinleride yazarsanız sağlıklı yaşam yolunda daha başarılı adımlar atarsınız.

Jessica Biel'in direnç bantlarından kullanın
Jessica Biel eğitmeni ile birlikte gayet basit aletlerle çalışıyor. Bunlar jimnastik topu ve direnç bantları. Direnç bantları ile yaptığınız hamlelerle sadece bacak kaslarınız kuvvetlenmeyecek aynı zamanda her adımınızla merkeziniz birbirine bağlanmış olacak.

Paris Hilton gibi bisikletinizi zorlu yollara sürün
Bisiklet bilindiği üzere en fazla kalori yaktıran sporlardan biridir. Yaktığınız kalorilerin miktarını artırmak ve daha şekilli bir vücut için sizde Paris Hilton gibi zorlu yollarda bisiklet kullanın. Bunun için yokuşları ve ormanları tercih edebilirsiniz.

Fergie'ye uyun, rahatlayın gevşeyin
Zorlu bir çalışmanın ardından spor salonundan öylece çıkıp gitmeyin. Çalışma boyunca yorulan kaslarınızı rahatlatmak için gevşeme hareketleri yapın. Fergie'de dışarıda yaptığı ağır sporlardan sonra gevşeme hareketleri için soluğu çimlerin üzerinde alıyor.

Sporda Madonna'nın maymun iştahını örnek alın
Tek düze bir spor planına bağlı kalmak bir süre sonra size rahatsızlık verir ve spordan soğursunuz. Spora gitmeyi kendinizle verdiğiniz bir savaş haline getirmeyin. Bu nedenle spordan zevk almak için egzersiz rutininize farklı programlar ekleyin. Spor yapmak kilo vermek sadece spor salonlarına gitmekten aletlerin üzerine çıkmaktan ibaret değildir. Farklı sporlar deneyin. Vücudunuzu ne kadar şaşırtırsanız o kadar rahat kilo verirsiniz ve spor sizin için bir eziyet haline gelmez. Bu konuda Madonna'yı örnek alın. Onun egzersiz planının içinde at binme, bisiklet, koşu ve yoga var. Sizde hoşunuza giden farklı spor dallarına yönelin.

Kendinize Kim Kardashian gibi bir spor arkadaşı bulun
Gördüğümüz üzere hiçbir Hollywood aktristi tek başına spor yapmıyor. Yanlarında sürekli bir eğitmen oluyor. Tabiki onların yalnız olmamasının bir nedeni var. Yanınızda sizin gibi ter döken birini görmek sizin motivasyonunuzu artırır. Tek başına çalıştığınızda sporu dinlenmek ya da sıkıldığınız için bırakmanız mümkün. Bunun için ya sevgilinizden ya da Kim gibi spora meraklı kardeşinizden size eşlik etmesini isteyebilirsiniz.

Jennifer Lopez'i örnek alın sağlıklı beslenmeyi deneyin
Feminen hatlara sahip, fakat daima fit vücudu ile tüm dikkatleri üzerine çeken Jennifer Lopez'in vücudunun sırrı tüm gününü saatlerce dans stüdyolarında geçirmesine borçlu değil. Jennifer Lopez, sağlıklı yaşamın tüm gerekliliklerinin hayatında bir bütün haline getirmiş. Sigara ve alkol kullanmıyor, protein ağırlıklı besleniyor ve yogadan vazgeçmiyor.

Jessica Alba gibi mutfağınıza kimseyi sokmayın
Ünlü oyuncu ne yediğinden emin olmak için kendi yemeklerini kendi yapıyor. Sağlıklı beslenmenin öncelikle ne yediğini bildiğinden geçtiğine inanan Alba, sağlıklı beslenmek dışında aynı zamanda ağırlık kaldırmayı ve fazla kalori yakmasını sağlayan uzak doğu savunma sanatlarını yapmayı ihmal etmiyor.

Akşamları evde televizyon karşısında geçirdiğimiz saatlerde bir şeyler yeme ihtiyacı dayanılmaz bir istek oluşturur. Bu durumda tamamen kendimizi kısıtlayıp saat 6′dan veya 7′den sonra bir şey yemeyerek sınırlı, sıkıntılı bir gece geçirebileceğimiz gibi ne istersek onu yiyerek de özgür ama suçlu bir gece de geçirebiliriz. Yaz geldiğinde bir de bakmışız durum perişan. “Geceyi aklı başında bir beslenme sistemi ile geçirmek için bütün günü iyi geçirmeliyiz” diyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan, gün içinde beslenme önerilerinde bulundu.

- Sabah kahvaltıdan önce 1 su bardağı kadar ılık su içmek arkasından bir miktar da soğuk su içmek, sindirim sistemimizin düzgün çalışmasını sağlar. Sindirim sisteminin düzgün çalışması da kilo kontrolünü kolaylaştırdığı gibi sağlığımızı da korur.

- Sabah kahvaltısında karbonhidrat, protein, yağ açısından dengeli bir menü oluşturmalıyız. Sabahtan itibaren tek yönlü beslenme, iştah kontrolünü zorlaştırdığı gibi metabolizma hızımızı da düşürür. Kilo almamızı kolaylaştırır.

- Gün içinde sabah, öğlen, akşam 3 öğün beslenmeliyiz. Ve ana öğünlerimizde et grubu, ekmek grubu, süt-yoğurt grubu ve sebze grubu yiyeceklerden mutlaka olmalı. Yemeklerde çiğ sebze ve salata tüketmeyi ihmal etmemeliyiz. Salatalara zeytinyağı ilave etmekten kaçınmamalıyız. Yemekten sonra yemeğin üzerine tatlı ihtiyacını karşılamak, damak tadımızı tatlandırmak ve ayrıca yemeğin besin değerini artırmak için taze meyve yemeliyiz.

- Sabah, öğlen ve akşam yemek aralarında küçük atıştırmalar yapmak gece iştahınızın aşırı olmasını engeller. Bu atıştırmalara örnek; süt, ayran, ceviz, badem, fındık, peynir ekmek gibi alternatifler olabilir. Böylece kan şeker dengesini, iştahınızı ve metabolizma hızınızı sağlam tutmuş olursunuz.

- Gece evinizde artık dinlenme saatleri başladığında bol suyunuz yanınızda olmalı ve yudum yudum keyifle su içmeye özen göstermelisiniz.

- Gece atıştırmalarında da her zaman olduğu gibi yavaş yemeye ve lezzete odaklanmaya dikkat etmelisiniz.

- Akşam yemekten sonra karbonhidrat, protein, yağ açısından dengeli atıştırmalar yapmalısınız. Tek yönlü ve aynı yiyecek grubundan bol miktarda tüketmekten kaçınmalısınız.

Canim tablodaki bacak yazan yer nerenin ölçüsü :)
Benimkiler dizin altindan en kalin yer 36
Dizin hemen üstünden 38

Bacak sorunum yok canim ya sadece göbek ve bel çevresi beni rahatsiz ediyor :)

ALEKSANDRA çok güzel paylaşimlar , teşekkürler :) ,ama o sodaki kızlar çok zayiflar, hic göğüsleri yok , ben o kadar istemiyorum yaa

Son düzenleme:
merhaba kızlar. beni de ekler misiniz :)
Boy: 1.54
kilo: 54.300
Göğüs: 96 (silikon:))
Bel: 72
Göbek: 82
Kalça: 96.5
Kol: 27.5
Ben 1 aydır spor yapmaya çalışıyorum. Haftanın 5 günü yarım saat setler arası 1er dakika dinlenerek yo... dan izleyerek şu hareketleri yapıyorum http://www.youtube.com/watch?v=nPFp-DL3RxA . Baya faydasını gördüm. Selülit görünümüm kesinlikle azaldı ve kalçam yukarı kalktı. Ancak göbek ve bel çevresinden hiiçç memnun değilim. Ki 9 ay kadar önce memeye silikon taktırırken basen ve belden lipo yaptırdım ama yinede görünüm iyi değil. Gerçi basen görünüm olarak iyileşti ama bel göbek aynen duruyor. zaten toplamda 900cc alınmıştı bunun yarısı kan ve sıvı yani toplamda 450cc civarı yağdan gitti (basen bel toplam 450cc yarım kilo bile değil). Amacım kilo vermek falan değil yuvarlak hatları seviyorum ama böyle sıkı sıkı göbek ve bel, azıcıkta sırtta kas istiyorum:) Gerçi eşim kastan nefret ediyor ama seviyorum ben :) Alt bacağımda bariz kas var hep dalga geçiyor :) Sizin bel ve göbek için tavsiye edeceğiniz egzersizler var mı?

Kızlar selammm

aleksandra çok güzel paylaşımlar tesekkürlerr benimde tam istediğim buydu.

Kızlar bacak derken dizin alt kısmından bahsetmiyorduk.

Bunu resimli koyacaktım ama unuttum yarın mutlaka ekleyecegim.

İç bacak ve dizin üst kısmı

jillian, 100 squat ve tibet.

bugün de böyle geçti :)

ekliyorum tatlım

hoşgeldin.

merhaba kızlar bnde aranıza katılmak istiyorum 28 yaşında 1.58 boyunda 49 kiloyum ... ( 2 ayda spor ve diyetle 6.8 kilodan kurtuldum ) yaza formda merhaba dedim ))) .. bnm amacım sıkı bir vücut en şikayetçi olduğum yer göbek bölgem normal doğum yaptım ama kaldı göbeğim ... ( 21 aylık kızım var )
ölçülerim : göğüs: 80 cm
bel : 75 cm
, bacak üstkısım: 55 cm
basen : 90 cm

merhaba

öncelikle kilo için tebrikler kızın içinde Allah bağıslasın

aramıza hoşgeldin

bilgilerini ekliyorumm

Kızlar ben bugun 20 dakika yürüyüş 20 dakika kalca kaldirma egzersizleri 20ser kez 2 set yarım mekik 12 şer kez 2 set şuna cektim

Merhabalar,
Ben de aranıza katılmak istiyorum. 2 ay önce 54.5 kiloydum şuan ise 51 kiloyum. 11 gündür de Jillian Micheals 30 days Shred programı yapıyorum, ara ara da yürüyüş yapıyorum. Belli bir yaptığım diyet yok sadece yediklerime dikkat ediyorum, akşam 8’den sonra birşey yemiyorum.
Ölçülerim ise:
Kilo: 51
Boy: 158
Göğüs: 88
Bel: 70
Göbek: 86
Kalça: 96
Basen: 94
Bacak: 31 ( dizimin hemen altından ölçtüm yanlış ölçtüysem düzelteyim )
İç bacak: 55
Kol: 26

günaydın :)

alt bacağı ölçmüştüm ben, dizin hemen üstünden de ölçtüm : 41

Kızlar bi hariksınızzz

ben 2 gündür hala başlayamadım

dün eşim ii değildi hem akşam hem bu sabah onunla ilgilendim.

Sabah pilates için erken kalktım ancak eşimin rahatsızlığı nedeniyle pilatese başlayamadım .

Üzgünüm ama dönüşüm muhtesem olacakk

Kızlar ben bugun 20 dakika yürüyüş 20 dakika kalca kaldirma egzersizleri 20ser kez 2 set yarım mekik 12 şer kez 2 set şuna cektim

günaydın :)

alt bacağı ölçmüştüm ben, dizin hemen üstünden de ölçtüm : 41

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…