Öğretmenler günü

Hangi mesaja cevap olarak yazdıysanız keşke alıntılasaydınız.

Meslekteki kötü örnekler en çok işinin hakkını vererek yapanları yaralar.

Burada öğretmenler günü kutlanmasın diyen olduğunu düşünmüyorum.
Herkesin söylediği, her kesimin olduğu gibi öğretmenin de iyisi kötüsü olduğu.
Hak edenin kutlu olsun dendi...

Ve konuda bir kaç abartılı kutlamaları yanlış bulan oldu, ki çocuklar açısından böyle bir yarışı sizin de dogru bulduğunuzu düşünmüyorum.

Öfkelendiğiniz neyse, belirtin,onu da konuşabilecek olgunluktayız, konuşalım.

Bugün ilk defa para verilerek alınmış hediyeler geldi öğretmenler gününde, daha önceki yıllarda bahçelerinden 3-5 tane ceviz , 2 yumurta ,1 elma ,evdeki vazodan 1 plastik yaprağı kopmuş gül gibi şeyler gelirdi. 8 yıldır ilk defa merkezde çalışıyorum ve hediyeleri kabul ederken çook utandım.
(Para verilerek demişken yukarda bi üyenin yazdığı gibi pırlanta vs değil. Kahve fincanı ,kupa,ayicik gibi.)
Hediye durumuna el konularak kutlanması daha doğru olur.
Alan var alamayan var. Kıyamam.

Çok tatlısınız :)

Her ogretmen kutsal degildir.. Esasinda herkes ogretmen de degildir..
Hele o ayrım yapan, cocuklari asagilayan, itip kakan tipler asla ve asla ogretmen degildir..
Durduk yere, pis egosunu tatmin etmek icin çocukları asagilayip iten kakan tiplerden nefret ediyorum..
Babam asker diye bana yalakalik yapip ailesi fakir olan arkadasimi surekli hirpalayan o ogretmen(!) hanimdan nefret ediyorum..
Gariban gordugu cocugu tartaklayip ailesi makam mevki sahibi oldugu icin kiza prenses muamelesi yapan ogretmen(!) beyden nefret ediyorum..
Ve, yanlis yaptigimda ve gerektiginde beni sert sekilde uyaran, iyiligim icin cabalayan, derdimle dertlenen, hakkaniyetli davranan ve insan olmaya çalışan sevgili ogretmenlerim, sizi cok seviyorum, pamuk ellerinizden opuyorum.. Sizleri ornek aldigim icin ogretmen olmak istedim zaten.. InsaAllah guzel sekilde anilacagimiz eserler birakiriz bizler de..

Bugün benim son zamanlarda geçirdiğim en güzel gündü
Sınıfa girmeden önce telefonda video kaydetmeye başladım çünkü birkaç gündür kuzularım sürekli sürpriz sürpriz deyip duruyorlardı
Kapıyı açtım hepsinin elinde kendi hazırladıkları kağıtlar Kâğıtlarda yazan güzel sözler Bahçeden alınmış çiçekler.. iyi ki varsınız diye karsiladilar beni ve 3 2 1 diye geri sayıp daha önce duymadığım bir ogretmen şarkısı söylemeye başladılar Sonrasında hep birlikte bana sarildilar tam 25 tane kuzu
İmkanım olsa da burda paylaşsam videoyu
Hediye almayi yasaklamış.olmama rağmen anneleri organize olup fincan takımı almışlar
Mesleğimi seviyorum Üstelik 24 kasım başöğretmenimize bu ünvanın verildiği gündür

atatürk e sormuslar öğretmenlerin maası ne kadar olsun diye.
o da cevaplamıs valla öğretmen maaşları ne kadar olsun bilemem ama milletvekili maasları mutlaka öğretmen maaslarından daha az olsun.

Bende malesef kötü öğretmenlere denk geldim çok sevdiğim hocalarda oldu tatbiki ayrıca mesleği öğretmenlik olan insanlardan kötülükte gördüm bu yüzden sevmiyorum bu günü ay bi de instagramda herkes paylaşıyor içim bayıldı

Bence de her öğretmen adı taşıyanın değil işini hakkıyla yapan öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.Bu konuyu okuyunca yine aklıma geldi de benim de hakkımı helal etmediğim bir öğretmen var ki o öğretmen özel olan çocuğuma iyi eğitim versin diye oğlumu hayatta bir adım ileri götürebilmesi için her türlü konuşmasına boyun eğdiğim karşılığında da hatta birkaç defa"istersem burda ayak ayak üstüne atar otururum parami da alirim"diyen bir öğretmen. Ben bişey diyemiyordum ozaman.Neyseki bir sene oğlumun öğretmenliğini yaptı ama o bir sene de hayatı zehir etti bana ve eşime de yansıdı tabi.Böyle öğretmenin öğretmenler günü kutlu olmasın.

Bir yazı da ben yazmak istedim.. Ben doğuda canı pahasına oradaki çocuklara ailelere eğitim veren her konuda destek olan gencecik öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum iyiki varlar.. Amaaaaa kadrolu olduktan sonra oradan kaçmaya çalışan istediği il veya ilçeye gittimi hayatını sosyal medya hesaplarına ve alışveriş sitelerine adayıp akıllı tahta önünde saçma sapan fotoğraflar çekip sözde iyi eğitimciliği benimseyen boş mezunlar sizi de kınıyorum ve birde yeri gelmişken mesai çıkışı bu günü enteresan bir şekilde öğrencilerin izlemesine uygun olmayacak şekilde kutlayıp wp duruma atmanızıda kınıyorum.. Şimdi bu kutsa görevi hakkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun iyiki varsınız

X kutsal bir meslek demek kulağa onore edici bir sözmüş gibi gelse de meslekten olanlara bir uyarı gibi daha çok. Öğretmenlik kutsal bir meslek sözünün açılımını 'hareketlerine dikkat et, sorumluluğunun bilincinde ol, öğretmenliğin genel saygınlığını zedeleme çünkü öğretmenlik zarar görmemesi gereken (kutsal) bir meslek,' olarak düşünün.

Zaten dikkat ederseniz bu kutsal meslek muhabbeti bir sağlık sektöründekiler için iki eğitim sektöründekiler için yapılır. Her iki sektör için de anında şikayet hatları var, her iki sektördeki çalışanlara hasta yakınları/veliler tarafından çemkirilmesi normal, şiddet uygulanması ise kınanır ama sıkça rastlanılır bir durum. Bu sektörlerde istisnalar tenzih edilir ama genel olarak işlerini hakkıyla yapmadıklarına kazandıkları paraları hak etmediklerine inanılır. Öyle toplumca tapılan dokunulmazlığı olan bir meslek yok her iki sektörde de.

Diğer mesleklerin bir sorumluluğu, genel saygınlığı, topluma katkısı yok mu ki onlar zarar görse de oluyor diyeceksiniz. Belki öğretmenlerden daha fazla etkiliyorlar hayatımızı ama onların yüzyüze çalıştıkları insan sayısı az olduğu için işlerini nasıl yaptıkları, gerçekte nasıl yapmaları gerektiği ve nasıl insanlar oldukları konusunda daha az fikir yürütüyoruz toplumca. Hata yaptıklarında ya da görevlerini kötüye kullandıklarında mesleklerinin itibarı tüm toplum gözünde zedelenmiyor.

Örneğin yapı-denetim tüm toplumun can güvenliğini ilgilendiren bir iş, sorumluluğu çok fazla. Rant fazla olunca sektörde dönen oyunlar da fazla. Yakın zamanda biryerlerde okudum, deprem bölgesindeki bir ilimizde 3000'in üzerinde çürük binaya sağlam raporu verilmiş rüşvet karşılığında. Bir deprem olsa bu onbinlerce ailenin zarar görmesi demek. Kimse bu örnekten yola çıkarak inşaat mühendislerini topluca paragöz ve vicdansız olmakla suçlamaz ama atıyorum edebiyattan haz etmeyen yeni mezun bir fizik öğretmeni, alanında ve işinde yetenekli bir idealist olsa da yeni nesil öğretmenler hep hayatta başka birşey olmayı becerememiş kültürsüz gerizekalılar gibi yaftalamalara sebep olabilir. Ya da yoğunluktan hastalarla yeterince ilgilenmeyen sağlık çalışanları hemşireler suratsız, doktorlar kibirli gibi önyargılara sebep olur. Kısacası mesleklerin kutsallığı çabuk zedelenebilirliklerinden geliyor

İlk okul öğretmenim ve her gün yerlere yatırıp tekmelediği, şimdilerde disleksi olduğunu anlayabildiğim o gariban oğlan çocuğu , Ali .. bazen kabusum oluyor , ince topuklu çizmeleriyle aliyi tekmelemeleri, Ali’nin ağzından kan gelişi.. uslu hareketli , hepimizin o darbelerin akabindeki acınası sinişi..
En merak ettiğim şimdilerde 60-70 yaşlarında olmalı, acaba yastığına başını koyduğunda Ali aklına geliyor mu ? Vicdani rahat edebildi mi onca yıldır .. belki de hayattan koparttı aliyi ya da kötü yollara sapmasına neden oldu Ali’nin , kim bilir...

Hak eden, işini aşkla yapan her bir öğretmenimizin günü kutlu olsun

İlkokul öğretmenimin yiğeni bizim sınıftaydı, ve tabi ki hep ayrıcalıklıydı.

Bir gün sınavdan tam puan alanlara kalemlik alıcam dedi. Bizde nerde yeni kalemlik, genelde ablalarımın eskisini kullanırdık.

Çalıştım çabaladım tam puan aldım. Kendi yiğeni alamadığı için benimkini de vermedi.
O kadar hayalini kurmuştum ki, söyledim hep dalga geçer gibi alırız tamam diye güldü ve tabi ki bişey yapmadı. Ağladığımı hatırlıyorum o derece içimde kalmıştı.

Ondan sonra da hiç bir öğretmene güvenmedim.
Taaki lisede ki matematik öğretmenime rastlayana kadar.

“Bir sevdadır Matematik”
yazardı hep yazılı kağıtlarının altına :)

Sayesinde gerçekten sevdaya dönüştü:)

Ayyy ruh hastasi igrenc okurken sinirim bozuldu. Resmen canim acidi hissettim bu sayfaya yorum yazdim. Konu icerigini tam okumadim ogretmenler gunu bilmem ne diyince ataturk un o soylevi gelir bir tek benim aklima. Zaten hic sevmem ozel gun kutlamayi. Hic soylememisimdir. Bildirim gelince okudum size denk geldi ayy gercekten cok kotuyum.

Aman Allah’ım bu nasıl birşey. Gözlerim doldu ya vicdansız yaratık nasıl böyle bir kin besleyebilir el kadar çocuğa

Ben,"alın beni okuldan dedim 4cü sınıfta,ama kimse aldırış etmedi
5 yaşında kendi ısrarlarıyla okula kaydolmuş bir çocuktum.
4cü sınıfa başladığımızda kitaplarım alınmıştı.O gece hiç uyumadan kitaplarımı okudum,fen bilgisi kitabına bayılmıştım.İlginç bulduğum sayfaların arasına kağıt parçaları koydum.Heyecanla onlara sıra gelmesini bekliyordum.Deneyler yapacaktık,gözü kesip inceleyecektik.
Kablolarla devreler hazırlayacaktık,aayy ne heyecanlı
Ama hiçbiri yapılamadı,öğretmen sayfaları yalnızca defterimize aktarmamızı istedi.
Oysa yazıyı hiç sevmiyordum,ben onları gerçekten yapmak istiyordum
Alın okuldan beni dedim, almadılar,bana dersler çok yavan geliyordu.Keşke sonraki yıllarda da böyle kararlı olsalardı,neyse

Üzerinde düşüneceğim bir bakış açısı olmuş, teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığınız için :)

Kuzenimin öğretmeni geldi aklıma. Ben 2. Sınıfa gidiyordum kuzenim de 1 e başlamıştı.

Sapsarı saçları ve kocaman göğüsleri vardı onlar kazınmış çocuk aklıma.

1 sene boyunca 7 yaşındaki kuzenime sistematik olarak psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladı sırf kuzeniyim diye bana bile nefretle bakardı. 7 yaşında bir çocuk ne yapmış olabilir yahu? Sessiz sakin kendi halinde bir çocuktu zaten. En son halam büyük kavga edip almıştı kuzenimi okuldan.

Onun öğretmenler günü kutlu olmasın mesela

nasıl üzüldüm anlatamam...

Benzer şeyleri yaşamışız :)
Ben de 4. Sınıfta kendimi çizgi film çizmeye adamıştım okuldan sıkılıp.
Ay savaşçısı çizgi filmine karakterler çizmeye çalışıyordum.
5+3 sistemi öğrenciydim,
Tek bildiğim İlk 5 yılın 1 bilemedin iki yılda bitirilebileceği :) geri kalan 3 ünde oyun oynayıp, deney yapıp, yaratıcılık geliştiren aktivitelere ayırıp, enstrüman falan öğretebilirlerdi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…