nurovic diyet yolculuğu

Bu 25 gün önceki sonucum. Buraya göre yağ kaç çıkmış GangstaParadise GangstaParadise

Eklentiler

• IMG_20240514_184742.jpg
    IMG_20240514_184742.jpg
    122,6 KB · Görüntüleme: 20
Ben diyetisyenle ilerliyorum normalde, sabah kahvaltısında yumurta ekmek peynir vs vardı ama yapamadım. Akşam da 3 günü bakliyatlı salata tarifleri verdi onları yapacagım, 2 tabak fırın sebzem yanında yoğurt 2 gün ve yine 2 gün kremasız çorba ve salata olarak verdi. Ara öğünlerimde etimek/peynir vs var. Ben bugün kahvaltıdan kaynaklı az kalori almış oldum. :KK43:
İş yoğunluğu insana fırsat vermiyor haklısın ama kaçırdıgında dengelemeye calıs burda aclıgı ben hissediyorum 😂
Diyetisyenleri pek sevmiyorum hepsi aynı deildir tabi ama çoğu aynı benzer listeleri verio herkeze ben geçen sene gittim sıkıntıdan sırf tartılım yağ kas oranımı gorim arkadasım gidiyodu ona da uydum tek seferlik gittim dedim ben spor yapıyorum hergün dedim ağırlık çalışıyorum anlattım bana verdiği liste 1000 kalori 1100 kalori var yok öğlen akşam öğün var 1 ara öğün yazmıs sabah kahvaltı etmıom dıe ee onun kalorisini diğer o günlere dagıtsana bu kaloriyi spor yapmayan insanlar alıp zayıflıo zaten sen nasıl diyetisyensin o yüzden soğudum kendı basıma daha iyiyim diğer kızların da dediği gibi 😂

İş yoğunluğu insana fırsat vermiyor haklısın ama kaçırdıgında dengelemeye calıs burda aclıgı ben hissediyorum 😂
Diyetisyenleri pek sevmiyorum hepsi aynı deildir tabi ama çoğu aynı benzer listeleri verio herkeze ben geçen sene gittim sıkıntıdan sırf tartılım yağ kas oranımı gorim arkadasım gidiyodu ona da uydum tek seferlik gittim dedim ben spor yapıyorum hergün dedim ağırlık çalışıyorum anlattım bana verdiği liste 1000 kalori 1100 kalori var yok öğlen akşam öğün var 1 ara öğün yazmıs sabah kahvaltı etmıom dıe ee onun kalorisini diğer o günlere dagıtsana bu kaloriyi spor yapmayan insanlar alıp zayıflıo zaten sen nasıl diyetisyensin o yüzden soğudum kendı basıma daha iyiyim diğer kızların da dediği gibi 😂
Hahah benim maalesef mecburi bir süreç oldu. Önceden de denemiştim evet söylediğiniz gibi sıkıntılar yasadım ben de motivasyonum düştü ve cok aç kalıyordum. Ama şu an prof. destek olmadan zayıflayamayacagımı dusundum, denedim cunku 2-3 aydır asla durduramıyordum kendimi. Şimdi ona bir ödeme de yapınca uymak zorunda hissediyorum :KK70: Kendimi frenlememe destek oluyor. Karakter meselesi ben kendi başıma yaparsam ipin ucunu kaçırıyorum elimde listeyle alışverişe gitmek bile daha iyi oluyor benim için. Motivasyonumu çabuk kaybediyorum cunku. Spor salonu var oturduğum yerde ama inemiyorum fırsat yaratıp üşeniyorum açıkcası giyin et in gel dus al yorucu geliyor. min. 45 dakika tempolu yürüyüş verdi bana. Sabah kahvaltım 10-12 arası ara öğünüm 14-16 arası aksam da 18-20 arası aralıklı oruç yapıyorum listeyle. :KK70:

Bugün hem doğum günüm hem de kızımin sınıf pikniği var. Bugüne kadar kaçamak hiç yapmadım. Bugün belki tek öğün yaparak piknikte bir tabak hazırlayıp yiyebilirim. Duruma göre hareket edeceğim gerçi. Patates salatası ile gecistirebilirsem yine kaçamak yapmayı düşünmüyorum. Zor bir piknik olacak şahsım adına :KK70:

Peki sence bu makina mi doğrudur netten olctugum mu
Nette attıgım sitede yazı var onu oku canım bu daha gerçekçi sonuçlar veriyor mantıkende vücut ölcüleri zayıflayınca azalıyor buda yağ yakmak anlamına geliyor daha sonra kas kazanınca da sıkıslasmak yani incelmek demek buda yağ oranını düşürmek demek yine makineler daha tahmini sonuçlar veriyor diye düşünüyorum spor salonunda tartı yada yag kas ölcen makine yoktu mesela dedim gibi mezura ile ölcüm alıyordu hocam haftalık olarak tartılma böyle takıp edelim daha verimli diyordu ama ondan önce gittiğim salonda tartı vardı yağ kas ölcen ama üstüne cıktıgımız birşey ne kadar doğru tahmin yapabilirki dıe düşünüyordum hep içimizdeki vücudumuza yapışık olan yağ parcasını nasıl nokta atışı tespit edebilir düşündürücü

Bugün hem doğum günüm hem de kızımin sınıf pikniği var. Bugüne kadar kaçamak hiç yapmadım. Bugün belki tek öğün yaparak piknikte bir tabak hazırlayıp yiyebilirim. Duruma göre hareket edeceğim gerçi. Patates salatası ile gecistirebilirsem yine kaçamak yapmayı düşünmüyorum. Zor bir piknik olacak şahsım adına :KK70:
İyiki doğdun nice senelere sağlıkla inşallah ailen Sevdiklerin ile 🥰💐 bugün kendine free ver 1 öğün dilediğini ye az porsiyon olarak hak ettin bunu cok guzel ilerledin afiyet olsun 🥰

Hahah benim maalesef mecburi bir süreç oldu. Önceden de denemiştim evet söylediğiniz gibi sıkıntılar yasadım ben de motivasyonum düştü ve cok aç kalıyordum. Ama şu an prof. destek olmadan zayıflayamayacagımı dusundum, denedim cunku 2-3 aydır asla durduramıyordum kendimi. Şimdi ona bir ödeme de yapınca uymak zorunda hissediyorum :KK70: Kendimi frenlememe destek oluyor. Karakter meselesi ben kendi başıma yaparsam ipin ucunu kaçırıyorum elimde listeyle alışverişe gitmek bile daha iyi oluyor benim için. Motivasyonumu çabuk kaybediyorum cunku. Spor salonu var oturduğum yerde ama inemiyorum fırsat yaratıp üşeniyorum açıkcası giyin et in gel dus al yorucu geliyor. min. 45 dakika tempolu yürüyüş verdi bana. Sabah kahvaltım 10-12 arası ara öğünüm 14-16 arası aksam da 18-20 arası aralıklı oruç yapıyorum listeyle. :KK70:
Liste doluysa aç kalmazsan sıkıntı yok ama dunkü menün benı benden aldı 😂
Herkez kendini tanır bilir ne iyi gelir bilir oyüzden kendin için doğru olanı yap öyle iyiyse devam et ama şu konuda cok haklısın insan para verince yapmak zorunda kalıyor 😂 aralıklı oruç güzel çoğumuz şuan onu yapıyoruz galıba ben istemeden onu yapıyormusum mesela sonradan fark ettim 😂 ama ben yıllardır bu sekılde besleniyorum sadece saglıksız şeyler yiyordum onu değiştirdim birtek 😂

Kahvaltı 08 :00

1 tane tereyağ da yumurta (tatlı kaşığı yağ)

1 tane üçgen peynir

Şekersiz çay

1 ince dilim tam buğday ekmeği

Öğlen yemeği (eşim evde olduğu için yedim) 13:00

Çılbır (2 yumurtadan yoğurtlu yaptım ) eşimle yedim

1 ince dilim tam buğday ekmeği

Şekersiz çay

Akşam yemeği 18 :10

2 kepçe mercimek çorbası

2 ince dilim tam buğday ekmeği

2 lt su

3700 adım

Sabah sporu:
20 dakika karışık karın egzersizleri

Öglen sporu:
33 dakika tüm vücut egzersizi +aralarda hafif kosu
15 dakika hit (Interval Training) koşu
3 dakika esneme soğuma egzersizi

Akşam sporu:
30 dakika ağırlıklı 5 kilo ile tüm vücut egzersizi + 5 dakika kosu
11 dakika leslie
3 dakika esneme soğuma egzersizi

Eklentiler

• IMG_20240605_191625.jpg
    IMG_20240605_191625.jpg
    84,2 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20240605_191611.jpg
    IMG_20240605_191611.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 12
Evet canım ben sana atıyorum cok zorlamayacak videolar onları yap daha sonra yenilerini atarım bitirdiğinde söyle elimden geldince yardımcı olurum yeterki yap ❤ evet gerçekten birlikte sağlıklı sekılde güzel bir fiziğe sahıp olarak bitirelim bu süreci istiyorum hepimiz için bu yüzden kendimi tutamıyorum herşeye burnumu sokar gibi oluyor ama kendi bakıs açımdan sizlerin iyiliği için umarım kımse kızmıyordur kimsenin işine karısmaya hakkım yok tabiki sadece bildiğim araştırdığım ve deneyimlerime dayanarak naçizane fikirlerimi sunuyorum ❤💐
yok canım istediğin gibi ateşleyebilirsin bizi. yoksa herşeye okey verirsek motivasyonumuz kalmaz. arada birbirimizi gerçek anlamda yorumlayalım. öbür türlüsü sahte olur. ben memnunum bu durumdan
nice mutlu yaşların olsun canım. bu yıl inşallah istediğin kilona ulaşırsın:KK68::KK200:

selam kızlar dün uğrayamadım buraya. tatil zamanı yaklaştıkça beni bi ateş sardı. herşeyi reddediyorum. çok güzel geçiyor bu haftam inşallah hafta sonuda bozmayacağım.

dünkü menüm
öğle 12:00

mercimek çorbası
taze fasulye yemeği
çeri domates 5 adet

ara
şekersiz türk kahvesi
1 adet minik bayram çikolatası

akşam 17:00
1 kase yorğurt içine pul biber+keten tohumu+nane
1 adet salatalık doğradım birde

1 saat tempolu yürüyüş
15 dk yağ yakıcı egzersiz yapıldı
3 lt su içtim

daha ne olsun :halay:

yok canım istediğin gibi ateşleyebilirsin bizi. yoksa herşeye okey verirsek motivasyonumuz kalmaz. arada birbirimizi gerçek anlamda yorumlayalım. öbür türlüsü sahte olur. ben memnunum bu durumdan

nice mutlu yaşların olsun canım. bu yıl inşallah istediğin kilona ulaşırsın:KK68::KK200:
Cok sağol canım cok sevindim cok doğru birbirimize iyi geliyoruz güzel motivasyon oluyor 🥰💐

Kızlar regl sancım basladı bir iki güne olurum bu haftada eksi az olacak üst üste geliyor ya 🥴😒 kötü tarafıda agrısı dizlerime vuruyor sporda zorluyor olmazsa bir kaç gün cok agır spor yapmam yani agırlık calısmam daha hafif kardiyo lar tüm vücutlar seçerim yoksa agrısı zirve yapar bu sefer spor eziyet olur 😏

Kızlar regl sancım basladı bir iki güne olurum bu haftada eksi az olacak üst üste geliyor ya 🥴😒 kötü tarafıda agrısı dizlerime vuruyor sporda zorluyor olmazsa bir kaç gün cok agır spor yapmam yani agırlık calısmam daha hafif kardiyo lar tüm vücutlar seçerim yoksa agrısı zirve yapar bu sefer spor eziyet olur 😏
benimde yaklaşıyor. pazartesi gibi olmam gerek. neyse olayımda biteyim hemen. inşallah tartıya yansımız

X