Nişanlımla ayrılıyoruz

Siz kullanacağınız için olabilir mi acaba? Sizin kullanacağınız eşyayı neden başkası alsın?
Nisanliniz da kullanacağınız arabanın kredisini ödeyecek.
Yetişkin olmak böyle bir şey yani; bir seyler alirsiniz, parasini odersiniz, elektrik, doğalgaz kullanirsiniz faturasini odersiniz. Ne bekliyordunuz, ömürlük sponsor mu?
Nisanliniz da arabanin sadece yarısını ödeyecekmis zaten. Sizin kullanacağınız arabanın yarısını da kayinpeder ödüyor farkında mısınız?

Kimsenin durumu sizi ilgilendirmez. Evlenmeye gücünüz yetmiyorsa evlenmeyin.
Babanızın yaptığı şeyi ailem yapsa utancımdan yerin dibine girerdim. Bi de pazarlık yapmiş insanlarla

Sizin iyi niyetinizi anladım da. Durum öyle değil.Konu sahibi yorumlarda yazmış. Kızla nisanliyken bu dönemde gayet lüks olan bir araba erkeğin babasinın uzerine alınmış, nişanlısı kullanıyor. Borç yari yariya. Kız da diyor ki eşyaları ortak alsak dahi nişanlım araba borcundan dolayı ödeyemez. Tüm borç bana kalır. Yani dolaylı olarak kiz , kpnin üzerine olan bir aracın borcunu ödeyecek. Babası da biz enayi miyiz, eşya için ortak para koyalım diyor. Yoksa ben kişisel olarak kendim karşı tarafın gücü olmadığı için, kendi ailemden de almadım.Bir de zaten karşıyım ailenin para vermesine. Kendimiz yaptık.

Ama o da olmaz, arabayı siz de kullansanız anlarım.

Araç kayınpedere aitse o durum hoş değil tabii. Oğluna ödetiyor o halde yarısını..Oğlu bekar olsa hadi bir derece anlarım (ama orda da niyet önemli) hele de evlilik arifesinde olan oğluma hiç destek olmayacagim ve alınan eşya vs.hep gelin ödeyecek! İyiniyet göremiyorum.

Ben detaycı, takıntılı ya da kompleksli bir insan değilim. Ama gel gelelim gelin adayı öyle olursa

İşte bu yüzden tırnağın varsa başını kaşı derim ben. Biz evlenirken her şeyi eşimle yaptık. Daha doğrusu eşim yaptı ben de ondan kendisini zora sokacak hiçbir şey istemedim. ( Çalışmıyordum param da yoktu) ailemi de karıştırmadim bu işlere. Hâlâ da kimseden herhangi bir beklentiye girmeden kendi yagimizda kavrularak yaşıyoruz. En huzurlusu da bu.

Ben detaycı, takıntılı ya da kompleksli bir insan değilim. Ama gel gelelim gelin adayı öyle olursa
Yaşamadan bilemeyiz, çok ince bir çizgi. Bir tarafta evlat var. Tabii yetiştirdiğim çocuğumun da haksızlığı görebilen, yerinde müdahale edebilen, tarafsız değerlendirme yapabilen, kimseyi kırmadan dökmeden anlatmayı becerebilen bir insan olmasını çok isterim

Yorumunuzu bir an ben yazdım sandım

Bende eğer ailelerin durumu yoksa veya aksi insanlarsa eşya alma, düğün yapma olayını evlenecek insanların yapmasından yanayım. Altın isteme vs. karşı ailenin durumuna bağlı. İyi değilse zaten istenmez ama durumu varsa da baba tabiki kızını düşünüp bi güvencesi olsun ister.
Aile ve nişanlı pek çakallar bence. Nişanlı üstüne fazla aileci. Arabanın evlenmeden ne acelesi varmış? Öncelik düğün ve eşyalar olması gerek. Eşinizin şuan tüm maaşı krediye gidiyor, ailesi de eşya yapmıyor. Ee kim yapacak eşyaları? Sadece siz mi yapacaksınız? Ya da sırf babasının üstüne araba alındı, eşiniz kullanıyor diye tüm eşyaları siz alıp evlenince borç mu ödeyeceksiniz? Babanız altını da bu yüzden istiyor zaten. En azından borçları onlarla ödersiniz, kızı zorlanmaz diye.
Sırf evlenince boşanırsanız arabada ortak sayılmasın diye önce alınmış ve babanın üstüne yapılmış gibi geldi.
Kayınpederin tavrı da hoş değil, çekip gitmek ne?
Nişanlınızın 2 ay anne evinde tatil (!) Olayı da ayrı şok. Kendi tatil yapacakta siz durmadan kayinvalide evinde iş güçle mi uğraşacaksınız?! Oldu paşam başka?! Bu ne aile sevicilik? 2 ay ne yapacaksınız kayinvalide evinde? Öyle tatil mi olur?
Ama sizde de hata var. Bu konuları babalardan önce sizin konuşup halletmeniz gerekirdi.

almak isterseler alabilirler ama kayinbabaniz haklı, ikinizde çalisiyormuşsunuz mecbur degil insanlar sizin evinizi düzmeye.
babanizin onu almiyosan 70 gr daha altin alın o zaman demesi vs cok sacma.
siz belirli bir esya yada ziynet karsiliginda verilmeyi, istenen verilmezse geri alinmayi sindiriyormusunuz icinize?

Kusura bakmayın başta her şeyi yazamadım çok uzun olurdu bi de ben de darlandım

Ben çok karşı çıktım ama beni dinlemedi gitti aldı iki yıla biter borcu iki katı değerlendi diyor

Aman Allah ım, arabada yaşarlarsa yeni bir Palu vakası çıkmasın…

Sizin anlamadığınız kisim mobilyanın yarısını ödeyecek para yok. Hepsi audinin kredisine gidiyor ve araba kp üstüne. Kp para vermeye yanaşmıyor zaten...70 Gr altın istenmiş, 81 bin falan yapıyor..orta karar yatak odaları 45 binden başlıyor. Çokta bisey istememiş kızın babası. Paşam götünü audilerde gezdirecek, konu sahibi asla o direksiyonu kullanmayacak, üstüne dünya borcu tek başına ödeyip 2 ay köyde hizmet görecek oldu, başka?

İşte hala kızın babasını eleştirenler var maalesef. Adam tüm bunları görmüş tepkisi bu yüzden

70 gr altın ek olarak isteniyor, zaten daha önce de ondan daha çok miktar istendiği anlaşılıyor burdan. Adam konusunda çok haklısınız, lakin bunun çözümü çok altın istemek olamaz, o altını iyi ki vermemişler, eğer bu iş bozulmasa düğün olsa idi tonla sorun çıkacaktı, konu sahibinin babası yuva yıkma taraftarı olmayacaktı. Kızından idare etmesini bekleyecekti. Kızına sahip çıkacak baba bunu dünürlerden altın isteyerek yapmaz, ben böyle bir sahip çıkma görmedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…