Nişanlımla ayrılıyoruz

Eğer araba evlilik sonrası adamın üstüne geçirilip, konu sahibinin de yarısına hak kazanması sağlanmazsa, konu sahibi arabayı gönlünce kullanmayacaksa aynen dediğiniz gibi olur. Yok bunları yaparlarsa, ekstra 70 gram istemek yanlış olmuş.

İyi güzel de herkes aynı şeyi söylüyor bakın, suç sizin nişanlınızda, nişanlınız evlenecek adam gibi değil çocuk gibi davranıyor, nişanlınız sorumsuz hatta bencil. Siz kayınpederi dolamışsınız dilinize ama nişanlınızla oturup bir bütçe planı yapmamışsınız. Adam babasına ait arabayı öderken size ev sorumluluğu kitliyor onu görmüyorsunuz, kayınpeder suçlu oluyor.

Zerre sanmıyorum sağlanacağını rachel green

Fiyatlar yükselecek diye düşünerek kendisine Audi aldıysa bir zahmet nisanliniz arabasını satacak o zaman bu kadar basit.

Ha ipsiz sapsız biri, ha sözde bir zengin. Bu şekilde yuva kurulmaz.

Babasından önce nisanliniza açık açık neden sormuyorsunuz neden nisandan önce araba borcuna girdiğini? Yatırım için mi aldın satacaksin o zaman yoksa evi nasıl kurucaz senin düşüncen nedir diye?

Sizin sormadığınız bu soruyu babaların konuşması ne derece doğru? Kayinpederle evlenmiyorsunuz. Alenen olan bu durum nişanlınızın sizinle evliliği vs çok da umursamadigini gösteriyor ki onun gözü sizde değil arabadaymis planını da buna göre yapmış.

Tek başınıza evlenecekmis gibi nasıl eşya alınacak nasıl ev geçindirilecek stresine bi başınıza ya da babanız ile beraber girmeniz gerçekten doğru geliyor mu size??

Bu nisanliniz ile ikinizin şahsi problemi olmalı ve çoktan kendiniz cozebilmeliydinis. Daha bunu çözemeyen insanlar bence şimdiden sonu ayriliga gidecek bir evlilik yapmasınlar. Balık baştan kokarmis. Emin olun bu ilişki olmamış, bu şekilde mutlu olmanız çok zor.

Özet olarak böyle kıza sözde nişanda çeyrek altın da takılmamış düğünde de takılmamasının nedeni kayınbabanın boşanmaya göre ailesini planlaması ve bu çok çirkin. Böyle şeyler yapmasalar çocuklar kendileri alsa anlaşılır ama sen hem oğlanın evlendikten sonraki maaşını da 3-4 yıl yemeyi planla, kızın düğün ve eşyaları almasını düşün sonra da mutlu olmalarını bekle.

Kızın ailesi altınların kıza ait olacağını bile bilmiyor kızın babası altın isterken kız daha yeni mezun ve birikimi yok altınları bozar eşyaları alırlar diye düşünüyor. Dışarıdan sanki biz bilezik isterük gibi anlaşılmış.

Zerre sanmıyorum sağlanacağını rachel green
O zaman zerreni bu adama göstermemelisin. Güçlüyüz kadınız falan da enayi yok karşılarında. O araba sağlam bir yatırım demek. Sen evi tek geçindireceksen o yatırımın yarısı da senin olmalı. Bu durumda 70 gram daha eşyalar için istemek anlamsız ayrıca. sizin isteyeceğiniz şey o arabada hak sahibi olabilmek olmalı. Eşya dediğin ne? Bugün koltuk takımını 30 bine alırsın üstünde 1 gün oturur 10 bine zor satarsın. Ne anlayacaksın bu işten?

Babası çekme düğünşn olacak demiş o da çocukluk hayalim pahalanıyor dedi gitti trilyonluk bi Audi aldı başımıza bela etti
Eee kusura bakmayın da nisanliniz da iş yok o zaman,evlenmeyi düşünen adam neden gidip bu kadar pahalı bir araba alıp,dünya kadar borcun altına giriyor?

Yani audi arabayla 70 gram altını kıyaslamak bile komik olur şu dönemde. Bir kişi bile bu arabanın bu kadına verileceğine inanıyor mu burada? Ayrıca da adam diyor ki tekrar tayin olun ondan sonra eşya alacağım, peki buna inanan var mı gerçekten? Kızın babası da madem olay maddiyat değil tayin durumu, o zaman o eşya parasını şimdi altın olarak verin onlar tayin olunca onunla alsınlar demiş. Zaten yarısını ben yapacağım da demiş. Tabi ki ideal bir ilişkide bunlar konusulmamali, ben gelinlik damatlıgi dahil kendim aldım, eşyaların çoğunu kendim bir kısmını da eşimle ortak aldım yani. Ama dediğim gibi bizim durumumuza bu uygundu diye aldım, bu demek değildir ki her ilişkide böyle olmalı. Burda bir de eşyayı bu kız öderler o adam ne demeye evleniyor, o evdeki vasfı ne, ne katmış bu ilişkiye derim.

Altın maltın muhabbeti olmadan nikah sonrası araba eşe geçirilmeli. Yoksa eşya falan bu işi çözmez. Kadına o yatırımın yarısı verilecek ki tek başına ev geçindirmesinin bir nedeni olsun. Konu sahibi bilir yapılır mı yapılmaz mı, eğer yapılmazsa kendini çeksin derim. Kerizlik yapılacak dönem değil. Ben çok yaptım zamanında, Allahtan ekonomi iyiydi o zamanlar

Bu erkek tarafları nasıl bu kadar sinsi oluyorlar. Böyle gördüğüm kaçıncı konu bu, düğünden önce apar topar araba alınıyor o da krediyle, kendi maaşlarıyla kişisel mülk ediliyorlar, hanımın maaşıyla da geçiniriz, eşya alırız, biz aile değil miyiz vs vs.

Hayır yani bir de bu nisan bozulunca suçlu kız tarafı olacak. Altin istedi, eşya istedi bilmem ne. Asıl paragöz erkekler ama sanki kadınlar gibi bir algı var.

Vallahi kadınlar “yiyici” görünmemek için öyle çok ezildiler ki. Bazen diyorum feminizm kadına en büyük zararı verdi. Herkes kendi kendine yetebilmeli, herkes elini cebine atmalı, her insan adımını atarken önce kendine güvenmeli fikri sadece kadının kendine yetebilmesine dönüştü. Aslında kadın da erkek de kendine güvenmeli tabi ki. Düğün günü bile bileğinden bilezikleri sıyrılıp alınan kadınlar gıkını çıkarmıyor paragöz görünmemek için. Şurada ayan beyan erkek tarafının uyanıklığı ortada ama herkes kızın babasının konuşmasına takıldı kaldı. Damat ortada yoksa gelin mi kp ile düğün, para konuşacak. Damadın basiretsizliği tamamen. İnsan koynuna alacağı kadını alır benim durumum bu senin durumun nedir diye planlama yapar, anne babasıyla konuşur, dünürleri çatıştırmaz.

Sonra boşanma konularında da herkes sen eşek olursan semer vuran çok olur diyor. Ee ne yapsın bu kadınlar?

Düğünde 100 gr konuşuldu ben de tamam dedim nişanda hiç bi şey takmadılar bi iğne bile arkadaşlarım ailem kalktı taktı onlar oturdu
Ee tamam düğünde 100 gr takacaklarsa daha ne? Nişanda tabii yine ufak bir set, gerdanlık takılsa şık olurdu ama düğünde 100 gr takılacak. 100 gr altın da bu devirde ideal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…