Nişanlımla ayrılıyoruz

Kız tarafı da erkek tarafı da birbirinden beter olan burada millete olmuş konu altında insanlar durduk yere gerilmişler. Şöyle bir dışarıdan bakıldığında gördüğüm şey gelin ve damat adayının memur olduğu bir ilişkide tüm eşyalarını anne babalarının alması olayı o kadar saçma ki o zaman sizin daha evlenip aile kurmanıza ne gerek var zaten siz mevcut aileler üzerinden gidiyorsunuz?
Öncelikle erkek tarafıyla başlamak istiyorum erkek tarafı isterse trilyonluk olsun bu memur olan, belirli bir gelir düzeyi olan çocuklarının evliliği esnasında tüm masrafları karşılayacakları anlamına gelmiyor hanımefendi. zaten 100 gramlık takı takacaklarını sizin de onayınızla belirtmişler daha eşyaların yarısını almaları neden gereksin ki ? Nişanlınız şımarık bir erkek çocuğu gibi evlenmeden evlilik hazırlıklarının sorumluluğunu almadan babasına araba aldırtmış tabi yarı peşinatını ödeterek bu önemli bir detay (Ha bu arada nişanlınız araba aldırtırken sizin ev eşyalarınızın da babanız tarafından alınması ayrı bir soru işareti) erkek tarafının uyanıklığı burada nikah öncesi oğullarına araba peşinatının yarısını vererek arabayı oğullarının değil de babanın üzerine yapmaları ile ortaya çıkıyor yarın öbür gün boşanmaya kalksanız arabada hiçbir talep hakkınız yok .Ancak kalan taksitleri siz ödeyeceksiniz. Ha bu arada peşinatın bir kısmını ödemeleri zaten çok büyük bir meblaya tekabül ettiği için zaten size büyük bir yatırım yaptıklarını da düşünüyorlar bu arada boşanmasanız bile arabayı babanın desteğiyle aldığınız için o araba ortak gibi olacak. Lütfen bunu da göz önünde bulundurun.
Sizin ailenize gelince ise evet ilk evlenen çocukları olabilirsin ancak siz memursunuz bir 6 ay- 7 ay daha bekleyip tüm eşyalarınızı kendiniz alabilirsiniz bu babanızın zengin oldukları için karşı taraftan eşya talep edebileceği anlamına gelmez adam yapmak istemiyor li zaten audi peşinatının yarısını ve 100gr altını veriyor kayınpeder.
Her iki tarafta birbirinden bir şeyler koparmaya çalışmış ancak her iki tarafında amacı aynı olunca niyet deşifre olmuş en iyisi birbirinizi bulmuşken evlenin ki başkaları üzülmesin, canı yanmasın

Ailelerin araya girmesi, pazarlık yapılır gibi konuşulması doğru değil ama nişanlıniz babasıyla ortak alıp ödediği lüks aracın borcunu öderken,eşyaları nasıl alacaksınız, alacaksanız kim nasıl ödeyecek? Size kalacak bu tamamen.
Kayinpeder bilmiyor mu oğlu yüksek borç ödüyor, kendi üzerine olan aracın borcu hem de. Kendiniz esyalari nasil alacaksınız bu durumda? Gelin Hanım alıp ödesin diyor yani.
Bu kadar borcu olan adam evlenmesin bir zahmet. Siz o arabayı bir kere alıp sürmeyeceksiniz, yıllarca o borcun zahmetini çekeceksiniz.
Babalara kalmadan bu borçla evlilik işine girmemesi gereken sizsiniz. Ayrilmaniz isabet olur.

Bir de şu var artık aileler kendilerince evlilik sözleşmesi yapıyorlar aslında. Oğluna araba almış parasını bir bakıma yedirmemek için, damadın bir kuruş parası yok ama eve eşya almaya yanaşmıyor. madem baba üzerine olan araçta oğul babasına yardım ediyor o zaman düğünde de babanın oğluna destek olması lazım. Ama buna yanaşmıyor baba. İstiyor ki gelin ödesin ki boşanırlarsa bizden fazla para gitmemiş olsun. Altın almaya da yanaşmaz çünkü bilezik alınınca da gelinin oluyor boşanma durumunda.

Sorun hiç kimsede değil, sende. Evlilik öncesi çocukluk hayalim diyerek tüm gelirini lüks bir araca yatıran bir adamla yola devam etmen hata. Kayınpederin zaten borçlanmış araba sebebiyle bir de düğün ve mobilyayı yüklenmek istememesi gayet normal. Senin zamanında araba alırken tavrını koyamadığın adamın babasından babanın senin hakkını gözetmek maksadıyla maddi talepleri dahi normal. Maaş arabaya gidiyosa borçsuz dahi evlenseniz evi bir tek sen geçindireceksin.

Valla nişan dönemi muhtemelen adamın üstüne bile olmayan milyonluk bir araba üstelik borcu evliyken ödenecek bana iyi niyetli gelmiyor

Yazın gideriz, iki ay tatil yaparız dediği yer eşinizin ailesi ise, asıl bunun için asla ama asla evlenmeyin.

Kayinpederin düşüncesini bosverin, bu durumda asıl sizin nisanliniz ve evlenmeyi planladığınız kişi ne dusunuyor??

Kredi ödemesi yapıyor ve babası da para vermek istemiyorken, eşyaların alımı için kendisinin bulduğu çözüm nedir? Sadece evlenince sizin ödemeniz de yeterli olmayacağı için o da bir çözüm değil.

Asıl düşünmesi gereken nisanliniz. Sanki kayinpederle evlenecekmissiniz gibi konuyu sadece ona yıkanlar çok komik :))

Babanızı tebrik ediyorum. Ayrıca sizi o arabanın sürücü koltuğuna bile oturmayacağına da eminim

Nişanlınız olayın hiçbir yerinde yok yalnız iki kişi çalışıyorsa eşyaları falan kendi yapmalı yetişmediğiniz yerde aileler devreye girmeli tabii ki o başka. Sizin babanız sizin yerinize ahkam kesmiş. Kayınpeder kestirip atmış. Nişanlı ölü taklidi yapıyor. Düğün öncesi bu kadar pahalı araba alınıp borcuna girilir mi? Eşyalar, düğün ve diğer masraflar nasıl ödenecek? Acayip bir karakulli dönüyor ve nişanlı yok ortada. Ayrılmanız mantıklı geldi şu an

Bugün babası hiç bir şey olmamış gşbş babamı arayıp dğpün salonu doluyor tarih ne zaman dedi babam da kızıma sorayım dedi nişanlımla konuşmuyoruz ortadayım
Hala ortadayım diyorsunuz. Saf mısınız siz? Evlilik çok mu önemli? Kocamız olsun diye akşama kadar çalışıp maaşımızı da borçlara mı yatıralım yani

Hepimiz sizden çok dertlendik valla:)
Şahane iki çözüm buldum. Siz de az değilsiniz de, karşı taraf tam uyanikspor.
1-Nisanliniz borcuyla beraber Audi'nın yarı hissesini babanıza devretsin:)))))Siz de nisanlinizla ortak eşya alın.
2-Kp borcuyla beraber Audi'nın yarı hissesini size devretsin, yarı hissesini de oğluna. Siz kocanizla Audi'nın içinde yaşayın. Hem o gösteriş budalası, dünyadan bir haber, şark kurnazi nisanliniz da 7/24 çocukluk hayali ile beraber olur:))))

Ne altın eşya muhabbetiymiş gerçekten bunaldım ya yazık ya maddiyat sebebiyle neler yaşanıyor insanlar ayrılıyor kavga ediyor

Nişanlı lüks aracıyla fors atarken esyalarin borcunu, evin geçimini karısına ödetmeyi düşünüyor. Erkek gibi erkek maşallah.
Konu sahibi kayinpedere bilenmiş sadece
ama asıl suçlu nişanlı ve bu şekilde evlenirse kendi olacak.

Size araba almışlar, kaç gram altın alacaklar fazladan 70 gram daha istiyor. Ben olsam babama çok alınırdim.

Allah tan babam boyle saçma muhabbetlere hiç girmedi. Eşim her şeyi tek başına yaptı. Benim arkamda babam vardı.

Siz evlenme kararı aldığınızda bunları eş adayıyla konuşup planlamanız gerekiyordu. Bütçeniz nasıl, tek başına altından kalkabilir misiniz, aileler yardım eder mi vs. Sizin kullanacağınız eşyaları aileler almak zorunda değil, ama yardım etseler güzel olur. Evlenen sizsiniz, neden ben alıyorum diye hayıflanıyorsunuz. Hem evlenirim, hem eşyam alınsın diyorsunuz. Yarın öbür gün istediğim mobilyayı almadılar, beğendiğim gelinliği almadılar, eşya alınırken kavga çıktı diye yazacaksınız. Ben her şeyim güzel olsun isterim. Az olsun öz olsun. Öyle şeyler de maliyetli oluyor. Pişkin pişkin bunun parasını kimseye ödetemem. Aileler biz de yardım edelim derse mutlu olmalısınız, yardım etmediklerinde gücenmeyin. Araba kredisi ödendiğini biliyordunuz, evlilik kararını ona göre almalıydınız. Şahsen ben tüm parası krediye giden ve tatillerde iki ay ailemde kalırız diyen bir adamla evlilik düşünmezdim. Acele verilmiş bir karar gibi. İkiniz de evlenecek kadar olgun değilsiniz

Ay vallahi ya çok sinir oldum ben de. Ayranı yok içmeye tahtirevanla gidiyor sıçmaya Bu detayları da konuya yazsaydı keşke konu sahibi. Direkt babası paragöz gibi görünüyor. Herkes yorumları okumaz ki.
Hoş böyle şeyler nişanlıyla konuşulmalı kayınpederle evlenmeyecek sonuçta değil mi?

Kıza almamışlar ki oğluna ve kendine almış. Kadının söz hakkı olacağını mı düşünüyorsunuz. Bence hiç altın falan da almamışlar. Eşyaları da ödemek istemiyorlar. Düğüne de konu mankeni gibi gelip giderler, hatta takıları da isterlerse şaşırmam.

Araba babasının üstüne alınmış. Onu sonradan okudum. Evet saçma olmuş.

Araba adamın üstüne olsa bence ikisinin olurdu. Ben araba onlara alındı adam araba kredisine yardım ediyor haklı olarak eşya almak istemedi gibi algıladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…