Nişanlımla ayrılıyoruz

Ay vallahi ya çok sinir oldum ben de. Ayranı yok içmeye tahtirevanla gidiyor sıçmaya 🙄 Bu detayları da konuya yazsaydı keşke konu sahibi. Direkt babası paragöz gibi görünüyor. Herkes yorumları okumaz ki.
Hoş böyle şeyler nişanlıyla konuşulmalı kayınpederle evlenmeyecek sonuçta değil mi?
Sıkıntı evleneceği adamda. Babası önünü almış arabayı üstüne alarak uğrayacağı zararın. Konu sahibi napacak bu adamla? Adam yazın 2 ay anasına hizmet ettirmenin peşine düşmüş şimdiden.

Sıkıntı evleneceği adamda. Babası önünü almış arabayı üstüne alarak uğrayacağı zararın. Konu sahibi napacak bu adamla? Adam yazın 2 ay anasına hizmet ettirmenin peşine düşmüş şimdiden.
Zaten böyle sorunlar hep tırt adamları koca diye seçince yaşanıyor. Aklı başında adam tabii ki her şeyi ölçer biçer kendi düğününün sorumluluğunu alır. Adam o kadar şey yaşanıyor ortada yok arabasına binip turlamaya çıktı herhalde 🙄

Ay vallahi ya çok sinir oldum ben de. Ayranı yok içmeye tahtirevanla gidiyor sıçmaya 🙄 Bu detayları da konuya yazsaydı keşke konu sahibi. Direkt babası paragöz gibi görünüyor. Herkes yorumları okumaz ki.
Hoş böyle şeyler nişanlıyla konuşulmalı kayınpederle evlenmeyecek sonuçta değil mi?
Baba damadın borç olayını biliyorlarsa eşyalar konusunu tabi ki sıkıntı eder ama konu sahibi babasını pada muhabbetlerine sıkmadan kendi konuşup halletmeliydi dediğiniz gibi. Eşyalar alınsa evin geçimi de kolay değil zaten. Yine koni sahibine kalacak, ortada plan kendisine ait olmayan, bir kere suremeycegi bir araba için hemde. Akli varsa evlenip,kendini kullandırmaz, yazları eşinin memleketinde geçirecek günlerini üstelik. Nişanlınin kafa yapisi belli.

Baba damadın borç olayını biliyorlarsa eşyalar konusunu tabi ki sıkıntı eder ama konu sahibi babasını pada muhabbetlerine sıkmadan kendi konuşup halletmeliydi dediğiniz gibi. Eşyalar alınsa evin geçimi de kolay değil zaten. Yine koni sahibine kalacak, ortada plan kendisine ait olmayan, bir kere suremeycegi bir araba için hemde. Akli varsa evlenip,kendini kullandırmaz, yazları eşinin memleketinde geçirecek günlerini üstelik. Nişanlınin kafa yapisi belli.
Garibim babası bakmış bu aile kızı harcayacak, kız da hakkını koruyamiyor olaya dahil olmuş. Bu muhabbetler hiç hoş değil ama aile bir şekilde müdahale edip nabız yokluyor işte. Adam hiç karışmasa paldır küldür olacakmış evlilik 😬

Neden sizin yerinize babanız konuşuyor? Meslek sahibi okumuş bir kadınsınız ve babanız sizin evliliğiniz için pazarlık yapıyor 70 gram altın istiyor? Utanç verici. Sizin ağzınız yok mu,kendi başınıza neden evlenemiyorsunuz?

Eşim alcam dese de yine ben ödeyeceğim aynı şey olacak onun maaşı komple borca gidiyor .Altına Audi aldı sürekli omun borcunu ödüyor yine tek başıma Ödemiş oluyorum yani
Hadi eşya işi çözüldü diyelim. Siz nasıl geçineceksiniz peki ?? Nişanlınızın maaşı krediye gidiyor diyorsunuz.. senin maaşla mı geçineceksiniz? Bunu nasıl kabul ettin ki ??

Garibim babası bakmış bu aile kızı harcayacak, kız da hakkını koruyamiyor olaya dahil olmuş. Bu muhabbetler hiç hoş değil ama aile bir şekilde müdahale edip nabız yokluyor işte. Adam hiç karışmasa paldır küldür olacakmış evlilik 😬
Korumak altın salkım isteyerek olmaz ama, buraya yazıyorum bu çok korumalı baba elini çekecek kızı evlenince, kayın aile sorunları çıkarsa kızım onlar senin anan baban artık, idare edeceksin diyecek. Bir baba evladını karşı taraftan altın isteyerek eşya isteyerek korumaz, onun yerini kendi yapar, ben hala burdayım, baktım fazla mı geliyor çeker alırım aklını başına al mesajı verir, evlat böyle korunur.

Kızi savundum da, o da çok masum değil bakma.Kiz hakkını koruyamiyor değil nasıl olsa yapacaklar kafasında. Çok iyi niyetli olsa araba alındığında karşı çıkardı. Nasıl olsa babası zengin, serası, parası, arabası hesabını yapmış. Ama karşı taraf cok fena çıkınca kızın babası duruma uyanmış. İki kişi ailemizden bağımsız ne yaparız hiç konusmamislar bile. Evlilik için kp geline, gelin kpye guvenmis. Nişanlı zaten inanılmaz, durumla bağlantısı yok. Audisi, yaz tatili peşinde:)

Ben ailelerin destek olmasından yanayım açıkçası. Evlendikten sonrası için bi şey demiyorum ikinizde memursunuz geçinirsiniz. Ama başlarda '' onu yapmam, bunu yapmam, şunu almam '' demesi hiç hoş değil. En başta böyle ters ters konuşması sinir bozucu. Babanız orta yolu bulmaya çalışmış. Hepimizin aileler hep destek olmaya çalışırken evlenirken hatta kız tarafının alacağı şeylerle erkek tarafının az çok bellidir. Bu noktada evlenmeden yapılan destekle evlendikten sonra yapılacak destek farklı. Ayrıca yazın gideriz derken yukarıda ki üyenin dediği gibi hizmetçi olarak götürecek sizi belli ki. Babasını da az çok gözümde canlandırabiliyorum. Eş ve ailesi çok önemli. Önemli olmamalı lakin erkek ana kuzusu olduğundan ve göbek bağını ailesinden koparamadığı için önemli bir hal alıyor. Başlamadan bitirin bence

Ay bende evlendim kız tarafını benim babam yaptı erkek tarafını eşim birikmiş parasıyla yaptı kalanları da ortak aldık. Madem babasının gönlü yok eşiniz alacak tabiki neden aileleri mecbur bırakıyorsunuz. Durumundan size ne ? Sizin için mi çalışıyor para biriktiriyor insanlar
Eğer ailenin durumu var ise çocukları evlenirken destek olunmasından yanayım, tabii yapmak istemeyeni zorlayamayız ama hali vakti yerinde iken destek vermeyene de içten bir saygı duymam. Benim eşimin ailesi de kendi ailem de biz evlenirken kendi yaglarinda kavrulan insanlardı, herşeyi ikimiz yaptık borç harç, şimdi şükür herseyimiz var, kayinpederim daha sonra bize bir ev verdi (arsaları müteahhite gitti vs) bir kısım mal varlığımızı da biz çalışarak elde ettik. Babamın da elinde çok olsa dünyayı önümüze serer. Biz de eşimle ömrümüz yettikce evladımız için elimizden gelen herşeyi yapmak isteriz. Anne baba olmak bunu gerektirir tabii eğer imkan var ise. Dolayısıyla erkek tarafının yaptığını bencillik olarak görüyorum, en azından elinden geldiğince destek vermeli ama bu içten gelmeli, zoraki olmaz, istemiyorsa zorlanmamali, eğer nişanlınizla olan ilişkinizden eminseniz aşmaya çalışmanız doğru olur. Her iki baba da yapmak istediği kadarını yapar, bu onların kalbine kalmış, geri kalanını sizle yaparsınız
Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
Eğer ailelerin durumu var ise çocukları evlenirken destek olunmasından yanayım, tabii yapmak istemeyeni zorlayamayız ama hali vakti yerinde iken destek vermeyene de içten bir saygı duymam. Benim eşimin ailesi de kendi ailem de biz evlenirken kendi yaglarinda kavrulan insanlardı, herşeyi ikimiz yaptık borç harç, şimdi şükür herseyimiz var, kayinpederim daha sonra bize bir ev verdi (arsaları müteahhite gitti vs) bir kısım mal varlığımızı da biz çalışarak elde ettik. Babamın da elinde çok olsa dünyayı önümüze serer öyle bir babadır ❤️ Biz de eşimle ömrümüz yettikce evladımız için elimizden gelen herşeyi yapmak isteriz. Anne baba olmak bunu gerektirir tabii eğer imkan var ise. Dolayısıyla erkek tarafının yaptığını biraz bencillik olarak görüyorum, en azından elinden geldiğince destek vermeli ama bu içten gelmeli, zoraki olmaz, istemiyorsa zorlanmamali, eğer nişanlınizla olan ilişkinizden eminseniz aşmaya çalışmanız doğru olur. Her iki baba da yapmak istediği kadarını yapar, bu onların kalbine kalmış, geri kalanını da siz yaparsınız, çalışırken ödersiniz sonra da birikim yaparsınız. Allah çalışanın ve evlenenin yardımcısı olur 🙏

Kızi savundum da, o da çok masum değil bakma.Kiz hakkını koruyamiyor değil nasıl olsa yapacaklar kafasında. Çok iyi niyetli olsa araba alındığında karşı çıkardı. Nasıl olsa babası zengin, serası, parası, arabası hesabını yapmış. Ama karşı taraf cok fena çıkınca kızın babası duruma uyanmış. İki kişi ailemizden bağımsız ne yaparız hiç konusmamislar bile. Evlilik için kp geline, gelin kpye guvenmis. Nişanlı zaten inanılmaz, durumla bağlantısı yok. Audisi, yaz tatili peşinde:)
İnsanları gerçek anlamda tanımadan çok peşin hükümlü davranmışsınız bence

Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
Zorlamakla olmaz, içinden gelmeyen birinden zorla istenmesi doğru olmamış. Ben imkanı olan ailelerin çocuklarına destek vermesinden yanayım ama yapmayanı zorlamam açıkçası, bu onun kalbine kalmış.

Korumak altın salkım isteyerek olmaz ama, buraya yazıyorum bu çok korumalı baba elini çekecek kızı evlenince, kayın aile sorunları çıkarsa kızım onlar senin anan baban artık, idare edeceksin diyecek. Bir baba evladını karşı taraftan altın isteyerek eşya isteyerek korumaz, onun yerini kendi yapar, ben hala burdayım, baktım fazla mı geliyor çeker alırım aklını başına al mesajı verir, evlat böyle korunur.
Yok kızı korumuş anlamında demedim aslında. Konu eşya olduğu için kız konuşmayınca devreye girmiş anlamında. Yoksa dediğine katılıyorum. O değil de ebeveyn olmak ne zor ya 🙄 iki oğlum var şimdiden derdine düştüm nasıl kaynana olacağım ben diye 😅

Memur oğullarına (15 +/- 2000 TL) kendi üzerine olan arabanın kredi borcunu ödeten kayınpeder ve babası tarafından sömürülen süklüm püklüm damat adayı. İş erkekte bitiyor ama bu feodalite içinde çok zor. Pazarlıkta anlaşamamışlar. Pazarlık kayınpedere girerse bu uyanık adam bu parayı gelininden sağlam çıkarır. İter, kakar, kullanır, aşağılar, hizmet bekler. Uyanık adam masrafı kıza yıkacak bence. Buna da ailecek evlenme denir. T towandaaa 'nın ataerkil ailelerde olduğu gibi birkaç kocası olacak. Olsun ama gene de başında erkeği olacak, belki de değecektir.

Bırak defolsunlar o zaman. KP gerçekten sinir bozucu ve berbat birisi, iki eşya almaktan aciz üstüne bir de cek cök çekiyor. Sein baban gayet alalım beraberce para koyarım demiş karşı taraf artık cimri mi manyak mı ne saçma sapan konuşmuş. Nişanlın nasıl cimri mi? Bu aileden de, bu aileden çıkan çocuktan da hiçbir b.k olmaz yol yakınaken kaç, babanın da değerini bil koç gibi kovalamış rezilleri.
İnanın bazen armut dibine düsmeyebiliyor, tabii istisnadir. Baba aslında iyi birşey yapmak istiyor çocuklar için, kayınpeder istemiyorsa zorlamanın da alemi yok. İstemiyorsa istemiyordur ama bence durumu uygun olan aileler çocuklarına destek vermeli, daha değerli ne var bu hayatta çocuklarımızdan başka ❤️

Yok kızı korumuş anlamında demedim aslında. Konu eşya olduğu için kız konuşmayınca devreye girmiş anlamında. Yoksa dediğine katılıyorum. O değil de ebeveyn olmak ne zor ya 🙄 iki oğlum var şimdiden derdine düştüm nasıl kaynana olacağım ben diye 😅
İşin çok zor, her şey senden beklenecek ama bir çay koymayacaklar önüne. 😂

Çocuğum için çok fazla detaya takılmamaya çalışırım, onların mutluluğu için. Saygılı ve samimi bir gelin ise verici olurum sıkıntı yok ama saygısız, insan kullanan vb.tarzda biri ise mesafeli durmaya çalışırım. Hadsizliğe tahammül edemem, kimseye de hadsizlik yapmam. Mümkün olduğunca insanları iyilikle çekmeye çalışan biriyim, bir insana birşey anlatmayı/öğretmeyi başarabileceksem buna değer olduğunu düşünüyorum, ama karşı taraf anlamıyorsa üstelemem, kalbimize göre olsun 🙏❤️

İşin çok zor, her şey senden beklenecek ama bir çay koymayacaklar önüne. 😂
🙂 Muhtemel
Eşim alcam dese de yine ben ödeyeceğim aynı şey olacak onun maaşı komple borca gidiyor .Altına Audi aldı sürekli omun borcunu ödüyor yine tek başıma Ödemiş oluyorum yani
İyi de araba da sizin değil mi, eşiniz onun borcunu öderken siz de diğer borcu ödemeye başlarsınız. Destek verilmesini istemenizi anlıyorum ancak zorla güzellik olmaz maalesef.

X