Nişanlımla ayrılıyoruz

Şimdi anlasildi. Sizin maddi durumunuz iyi değil. Baban size eşya alamayacak. Karşı tarafta bunu bildiği için kafalarına göre at kosturuyorlar. Sizin maaşı bile isteye kitliyorlar. O laflar da olmazsa olmaz demeleri, evlilik öncesi kredinin yarısını nisanlinin ödemesi vs Siz önce aile içi maddi durumları toparlayin. Dik durun. Evlilik hep yapılır.

Babanız çok haklı ve akıllı onu dinleyin.
Bundan sonra barışma ihtimaliniz olursa net olun.
Arabayı babasına versin ve nisanliniz borç odemesin. Eşyalar alınmadan,borçları bitmeden evlenmeyin.
Siz de farkındasınız ki her şey üzerinize kalacak gibi görünüyor

Babası çekme düğünşn olacak demiş o da çocukluk hayalim pahalanıyor dedi gitti trilyonluk bi Audi aldı başımıza bela etti

e siz sevgilinize
senin tüm maaşın araba kredisine gidecek
biz nasıl evlenecez bu durumda demediniz mi?
bu konu anca nişan yapıp k.peder evinize gelip babanız sorunca mı aklınıza geldi?

siz düğün yapacağınızı eşya alacağınızı o zamana kadar idrak etmemiş miydiniz?

daha 24-26 yaşındaymışsınız siz de yeni atanmışsınız
sizin birikiminiz sanıyorum ki 0 TL olsa gerek.

sevgili iken evlenmeye karar verince hiç mi oturup bunlar nasıl olacak diye konuşmadınız?

Ben çok karşı çıktım ama beni dinlemedi gitti aldı iki yıla biter borcu iki katı değerlendi diyor
o zaman 2 sene sonra evlenecektiniz siz
hiç bu muhabbetlere girmeden

aynı anda hem tüm maaşı arabaya verip hem düğün hem eşya nasıl olacaktı ki?

inşallah matematik öğretmeni değilsinizdir bu kafayla matematik öğrettiğinizi düşünmek istemiorum.

saçmalamışsınız. saçma yere duyar kasmışsınız. ben de babamı küçükken kaybettim önemliyse. adam ben kızımın arkasındayım demek istemiş
Bunu farklı şekilde dile getirebilirdi.
Size çok normal gelebilir ama ben kabul etmiyorum.
Ayrıca adam kızına 70 gr paha biçerek arkasında duruyor, evet çok mantıklı

nasıl alsın?
20 bilemediniz 25 bin lira maaşı olan memura hangi banka en kötü 1 milyon araba kredisi verecek pardon?
Banka bu çocuğa araba için kredi vermiş olsa bile, aklı bir karış havada.
Evleneceğim demiş kıza yüzük takmış, ya biz evleneceğiz bunun eşyası var, evin kirası faturaları var, mutfak masrafı, ekstra giderleri var diye hiç düşünmemiş, ben Audi istiyorum çocukluk hayalim demiş pat Audi almış, tavuk su içer Allah’a bakar misali, eşya, evlilik masrafı, kurulacak evin giderleri hiiiç düşünmemiş, hesap kitap zaten sıfır.

Böylesiyle evlenilir mi? Delikanlı daha evlenilecek olgunlukta değil.

e babanızın hiç geliri yoksa nasıl alacak sizin mobilyalarınızı. babanız daha kendi için gerekli 50 bini ödeyemiyor. 1 koltuk takımı 50 bin en az zaten. tuhaf bi şeyler var anlamadım

senin olmayacak arabayı ödeyeceksin yani kaç yıl kredi? ben olsam böyle bir yüke girmem önce borcunun bitmesini beklerim. Bir de 50 bin emekli için parayı ödeyemeyecek durumunuz varken mobilya nasıl alacak aileniz? her kültürde farklıdır bizde mesela kız tarafı mutfak ev tekstili yatak odası bulaşık makinesi alır genelde bunlar da ucuz değil 50 binden fazla. Bence büyük bir sıkıntı ben maddi sıkıntı yaşayacağım bir evlilik yapmazdım benim çevremde çoğu insan araba satar düğün masrafı için

İşte kimse nişanlısını kendi keyfi için boğazına kadar borca sokmamiş ki. Oğlan kendisi tutturmuş audi de audi diye. Hatta babası "kredi işine girme evleneceksin" demiş, oğlu dinlememiş yine de.
Onlar da aman biricik oglusumuz istiyor deyip durduk yere borca girmişler. Şimdi oğullarının akilsizliginin cezasını bir kez daha çekmek istemiyorlardir.
Oğullarına yapmaları gereken atari kız ailesine yapmışlar çünkü kız da aklı beş karış havada nisanlisindan beklemesi gerekenleri adamın ailesinden bekliyor. Saçma saçma işler yani.

Ay alsın audi kiminse o ödesin hayrını görsün. Herife bak ya iyi kötü ev kiralayıp içine 3-5 eşya koyamaz, narin poposunu audilerde gezdiriyor. Evlenecekmiş bi de. Tipe bak. Tabi babalar nişan atar böyle.

Ayranı yok içmeye, audiyle gidiyor 2 aylık tatilde köy evine.
O arabanın bedelini de konu sahibi 2 ay hizmetcilik ederek ödeyecek. Yine bir erkek karısı üzerinden hayırlı evlatçilik oynayacak.

tamam oğlan olgun değil, şaşkın da bu kız da az değil yani

insan nişan takmadan büyükleri birbiriyle muhatap etmeden önce evleneceği insanla bi
biz neyi nasıl yapcaz, kim ne alacak ne ile nasıl ödeyecek, biz nerede oturacaz, nasıl geçinecez bir konuşmaz mı yav!
yaş da 24 desem ki bir sebeple hemen evlenmeleri lazım o da söz konusu değil.
e bu kız çok mu olgun yani bu durumda?

Olabilir,mecbur değil.
İsterse Audi alır,isterse yat..
Baban biraz fazla para göz ve fırsatçı..
Yanlış anlama ama böyle.
Bence tam tersi, kızın babası borçsuz evlendirmek istemiş. Karşı tarafın zaten hali hazırda borcu var. Üstelik araba kayınpederin üzerine. Bence kayınpeder paragöz ve densiz. Bütün borcu kadının üzerine yıkmaya çalışmış.
Ayrıca evlenirken durumlar el veriyorsa ailelerin katkıda bulunmalarını da destekliyorum

auidi kismina kadar ne var beraber alon esyanizi diyecektim. ben de yorumbyapanlar gibi kendi esyami kendim alayim nr var dedim ama esya almakla bitmedi. ailesi sömürdukce somurdu bizi evlenince, altin esya hepsini ikimiz aldigimiz yetmiyormus gibi ailesinin sacma sapan masraflarini odedik. simdi ise ekonomik anlamda cok kotu durumdayiz. o yuzden su devirde fedakarlik falan yapilmamali kimseye guven olmuyor cunku. nisanliniz eger barismak isterse en azindan o audiyi ikinizin uzerine yapsin ki siz dr esyalari birlikte alin. kendinizi gatantiye alin

Babalar bu muhabbeti açmadan önce neden sen konuşmadın nişanlınla masraflar konusunu?

Bu yolda tam gaz devam. ilk yazdığım yorumunda geçerli.

Evlilik ciddi maddiyat gerektirir, iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor artık. 1 + 1, 50 metrekare ayrı bir evi (kayınbaba evi olmayacak, aile apartmanı olamayacak, aynı mahalle olmayacak) geçindirebilecekseniz evlenmeyi gündeminize alabilirsiniz. Şu ailelerin yakasından da bi düşün artık yaa!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…