Nişanlımla ayrılıyoruz

Bu kız bu çocukla evlense ve boşansa bu adam kıza krediyi ödetmiş olacak tüm maaşını krediye verdiğinden kız tüm evin yükünü çekecek ve hiç bir hak iddia edemeyecek. Bu da kızdan mal kaçırma oluyor. Üstelik arabayı kız kullanmıyor ve sonrasında babası geri de alabilir araba babasının üzerine. Adamlar düğünde nişanda hiç bir şey takmamaya çalışıyorlar ki düğünde takılanlar da kıza ait oluyor.

Baba ile oğlan bence takım çalışması. Zaten oğlanı aileden ayırmak veya sadece babasını eleştirmek yanlış. Bu hikaye klasik evlenmeden önce krediyle çocuğuna bir şey aldırıp evlenme kötü sonuçlanırsa geline bir şey kalmasın mantığı.

Zaten böyle planlı programlı hareket edenler ileride çocuktan peşinatı başka nedenlerle de isteyebilir. Burada artık okuduğumuz kaçıncı konu.

Bu arabanın pesinatini kim verdi?
Nisanliniz verdiyse siz niye "biz hangi parayla evlenecegiz, sen kredi oderken nasil gecinecegiz" demediniz? Dediyseniz ve dinlemediyse neden nisanlandiniz?
Siz de gayet ailelere yikilmayi planlamissiniz bence.

Ikiniz de bir evliliğin iki kişinin sorumluluğunda olduğunun farkında değilsiniz. Kimse sizin esyanizi almak zorunda değil. Nisanlinizin akilsizliginin bedelini kayinpederden tahsil edemezsiniz. Ailesinden önce seçtiğiniz adamı sorgulayın bu ne yapmaya çalışıyor diye.

Ay valla içim daraldı böyle düşünenler gerçekten mutlu mu hayatta merak ediyorum bu kadar hesap kitap?

Araba nişanlı üstüneyse bile nikah öncesi alındığı için yine konu sahibine sapı kalacak. Ayyy bilemiyorum altan. Topaça çevirdi konu beni, döndüm durdum. Hiç bilmiyorum hangisi gerçek

Herkes kendince uyanıklık yapmaya çalışmış, kendi uyanikliklarinin kurbanı olmuşlar bence.
"Evlenen biziz, planımız ne" diye bir kere birbirlerine sorsalardi ne o araba alınırdı ne bu konu acilirdi.
"Aileler halleder yeaa" kafasıyla hareket edilirse böyle olması çok normal.

Ay valla içim daraldı böyle düşünenler gerçekten mutlu mu hayatta merak ediyorum bu kadar hesap kitap?

Hepsi mutsuz. Benim anlamadığım kendi kültürlerinden neden insan seçmezler ki? Yani hep böyle saf birilerini bulma derdindeler. Bir de kendilerini hep iyi anlatıyorlar. Geçen de biri İstanbul’da küçük 4 daireleri var çocuk bilmem kaç kardeş ama araba aldı kredisi çok diye anlatıyordu.

Herkes kendi kültüründen kendi hesapçı kişiliğinden insanlarla evlensin.

Bence erkek tarafı kız tarafı düşünce olarak benzer olmalı. Kız da oğlanla benzer olmalı. Aileler hiç karışmamalı. Ama o kadar çok hesapçı dolandırıcı insanlar var ki… En iyisi arkana bakmamak. Güven kırıldı mı bitiyor.

Bu kız da erkek kendisini zengin tarif ettiği için pek düşünmemiş. Sonra da gerçek yüzlerini görmüş. Zaten şu ana kadar kendini göstermiş ama kız anlamak istememiş.

Bak bu kadar kadın pazar günü senin icin yirtiniyoruz burda:) Bize ne senin sorumsuz nisanlindan? Para odaklı ilişkiden? Niye biliyor musun? Ama buradaki çoğumuz evlenirken neyse dediğimiz şeylerin evlilik içinde buyudugunu deneyimledik, okuduk ve gördük. Genç yaşında göz göre göre lades olmasın diye. Sen önce yok nişanlım aradı, yok ben aradım vs değil de. Sen evliliğe hazır mısın, karşındaki hazır mı onu bir sor kendine. Kp'in serasında güvenip ev kurulmaz. Hele de Tr gibi yarinimizin belli olmadığı yerde. Yanılıyor olabilirim , sen de kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez vibe'i alıyorum. Her türlü cakalligi yaparım, nasılsa hallederim diyorsan devam. Ama öteki türlü şimdi yanında olan babana güvenip gidiyorsan bu aileye. 2 çocuktan sonra baban kızım sen istedin, idare et diyecek. Ayrıl, ayrılma demem bu senin kararın. Ama karşında sana çözüm sunamayan evliliğin sorumluluğu yerine kendine lüks araba alan, yazın 2 ayı annesinin yanında geçirmeyi planlayan gösteriş düşkünü bir adam var. Sense kp bunu dedi, babam bunu dedi derdindesin. Az biraz güçlü ol. Al karşına konuş. Bu evi nasıl kuracağız de? Borçları tek başıma ödeyemem de. Senin baban Audi sahibi olurken, benim babam bizim borçlarımızı mi ödesin de. Benden beklentin ne de? Ben hem yıl boyu çalışıp 2 ay bir de ailenin yanında mi çalışayım de. Telefon bekleme, ara yetişkin bir insan olarak aileleri karıştırmadan konuş. Bu kadar laf ettim ama sen muhtemelen küçük kız çocuğunu oynamaya devam edip oradan oraya surukleneceksin. Babana yazık valla. Üslubu ve tarzı kötü olsa da burda en cesur baban.

Mutsuz olurlar tabii paran olsa da ailenle sevdiklerinle yiyemedikten sonra kağıt parçasının ne önemi var? Benim rahmetli babam da cimriydi hiç bana maddi manevi babalık yapmadı ne oldu yaşlılığında hastalandı kendi başına yalnızdı ve öldü. Parasını götürebildi mi öldüğünde? Boş işler gerçekten ya. Maddiyat önemli ama bu kadar hesap kitap günah, değmez yani.

Evet öyle olacak ve böyle bir şeyi ben en başından kabul etmem. Yani ortak araba olayini.
Ama "biz araba alalım, pesinati ve kredinin yarısını baban ödesin, arabayı da bizim üstümüze yapsin" diye bir dünya da yok. Kimse gelsin de elin kızı yesin diye kazanmıyor o paraları.
Konu sahibi en başta "sen neyine güveniyorsun da maaşın kadar kredi ödemeye kalkiyorsun" demeliydi. O zaman ses çıkarmayıp şimdi araba bizim üstümüze değil diye ağlamanın anlamı yok. Adam 70 gram altın verse de bir şey değişmeyecek ki.

Ayrıca zaten 100 gramlık altın takacaklarmis. "70 gram daha" istediklerini söylemiş konu sahibi. Hiç altın takilmayacak değil yani.
Ama oturup bunları konuşmak da çok çirkin zaten. Böyle pazarlikla evlilik mi olur?

Ay alsın audi kiminse o ödesin hayrını görsün. Herife bak ya iyi kötü ev kiralayıp içine 3-5 eşya koyamaz, narin poposunu audilerde gezdiriyor. Evlenecekmiş bi de. Tipe bak. Tabi babalar nişan atar böyle.

Aynen öyle. Birkaç sayfa önce babasını savunan birkaç kişiden biriydim herkes kızın babasını suçlamıştı. Adam yilların tecrübesi görüyor bunların çakallıklarını tabii. En başından beri aslanlar gibi tavrını belli etmiş karşı çıkmış. Keşke benim de böyle arkamda duran bir babam olsaydı. Çok şükür annem var o görevi yetiren yine de. Konu sahibi şanslı, illa evlen diyen bir ailesi yok.

Oğlanın tüm maaşı krediye gidiyormuş elinde hiç bir şey kalmıyor yani ve şu ana kadar yapılan ne düğün ne ev hazırlığı var. Sorulduğunda babası ikisi çalışır öder diyor onun üzerine de kızın babası diyor ki aile olarak biz alalım paylaşalım. Oğlanın babası onu da almam diye söyleyince siz en azından biraz daha altın takın biz de alalım ki evlendikten sonra kızın üzerine kalacak her şey diyor. Bu muhabbet bundan geliyor.

Baba da oğlan da en baştan arabayı alarak hata etmişler. Kızın hatası baştan dediğiniz gibi bunları konuşup oğlanın yüzüne vurmamış. Oğlanın arabasının bile üzerine olmadığı da dün konuşma esnasında anlamış.

Kızın da hatalı olduğu şeyler var ama kimse oğlunu boğazına kadar krediye sokup sonra her şeyi karşı tarafa yüklememeli. Zaten 100 gram altınla eve alınacak eşyaların bir koltuk takımı karşılanır.

Kızın babası her şeyi alın üstüne de altın alın demiyor yani.

Büyük ihtimalle oğlan hep kızın gözünü boyadı babamın maddi durumu iyi, merak etme gibisinden ama patladı tabi.

Ama işte burada yine de iş nişanlanan delikanlıda bitiyor, mesajımda belirttiğim gibi babasının ne düşündüğünün önemi yok, o kendince plan yapabilir, kurnazlık yapabilir, tüm maddi yükü gelinin üstüne yıkmak isteyebilir, ağız değiştirebilir, peki oğlan ne yapıyor? Tıssss arabası nişanlısından kıymetli, arabası için nişanlısını herkese ezdirir.

Babasının babalığı değil, bu çocuğun kocalığı problem. T towandaaa kendisini birazcık seviyor, kendisine biraz saygısı varsa bu çocukla evlenmez, babası yüzünden değil nişanlısının karakteri yüzünden evlenmez.

siz de kredi çekip araba alsaydınız babanızın üstüne. O zaman sizinle evlenir miydi bakalım. Şimdi ararsa ben de kredi için başvurdum, babama araba alacağım. Neyle geçineceğiz yaa. En iyisi bu işleri erteleyelim deyin. Bakalım nasıl bir cevap alacak. Biz nasıl geçineceğiz hiç düşündün mü diyecek

Hı hıı dünürlerden altın isteyerek çok güzel savunmuş kızını, el malı ile evlat mı savunuluyor bunu da ilk defa duyuyorum. Dönecekti oğlana, hadi bi şekil evlendiniz, sen nasıl bu evi geçirdireceksin üstünde zibil borç varken, borcunu öde hele sonra gel diyecekti. Kızını dünürlerden bişey talep ederek koruyan baba yarın bi sorun çıkınca kızına idare et, kolay evlenmediniz diyecek.

İnşallah ya. Umarım konu sahibi farkına varır da bitirir hepten. Bu kazıkçı adam ve ailesinin planı da ellerinde patlar. Böyle memur kız ve ailelerinin nahifliğini, alçakgönüllüğünü kullanıyorlar. Yarın öbür gün kendileri gibi köylü kurnazı bir aileye denk gelirler umarım da görürler anyayı konyayı.

babam da bunalrı görüyor benim kzım yetim mi diyor
Baban hadsiz terbiyesizin teki.
Benim babam vefat etti mesela ben senin hak ettiklerini hak etmiyor muyum yani?
Ne saygısız ne seviyesiz bir insan.
Öyle babaya öyle dünür işte.
Sinir oldum ya lafa bak.
Yetim olunca pek çok şeyi hak etmiyor sanki insanlar ya da ezilmeye layıklar.
Zaten 100 Gr altın üstüne 70 Gr daha istemesinden belli görgüsüz olduğu.

Ben de bunu söylüyorum oğlanda iş yok. Şimdi sessiz kalması bile her şeyi açıklıyor. Hala babasını savunuyor kızı ikna etmeye çalışıyor.
Kız onun gözünde değerli değil. Bu şey kafası ben öğretmen memur kız alayım şu özellikleri olsun, arabam şu olsun. Yani materyal gibi. Kız bundan ayrılsa kendisini kurtaracak. Çocukta a yerine b’ye gidecek. Gram onun gözünde kızın anlamı, değeri yok.

İnşallah kız kurtarır kendisini. Kızın bundan sonra ayaklarının üstüne basan düzgün birisini bulması gerekiyor.

Tek söylemek istediğim ailelerden medet ummayın, böyle bir sorumlulukları da yok mecburiyetleri de. Yani evlenirken eşyayı da aileden beklemek çok garip, evlenen insanlar evini kendileri dizemiyorsa hiç evlenmemeliler. Borca harca girin ne olmuş, insanlar neden sizin evinizi dizsinler? Aileler altın desteği verdi bizde, onlar kenarda duruyor; evimizi kendi kazandıklarımızla dizdik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…