Nişanlımla ayrılıyoruz

Ben de bunu söylüyorum oğlanda iş yok. Şimdi sessiz kalması bile her şeyi açıklıyor. Hala babasını savunuyor kızı ikna etmeye çalışıyor.
Kız onun gözünde değerli değil. Bu şey kafası ben öğretmen memur kız alayım şu özellikleri olsun, arabam şu olsun. Yani materyal gibi. Kız bundan ayrılsa kendisini kurtaracak. Çocukta a yerine b’ye gidecek. Gram onun gözünde kızın anlamı, değeri yok.

İnşallah kız kurtarır kendisini. Kızın bundan sonra ayaklarının üstüne basan düzgün birisini bulması gerekiyor.
İnşallah çocuk bu kızdan sonra kendi gibi hesapçı kitapçı, çingene, köy kurnazı bir aileye denk gelirdi bunu bir güzel sömürürler aklı başına gelir.

Babasını izledim o kadar zoruma gitti ki kendimi aşağılanmış hissettim ben düşüneyim sizi ararım dedi kalktı gitti durumları çok iyi yoksa babam demez asla .Nişanlımla ikisi birleşip Audi aldılar yarı yarıya ödüyorlar eşyaları nişanlım alsa ben sürekli borçları ödeyeceğim çünkü nişanlım anca arabasını ödüyor babam da bunalrı görüyor benim kzım yetim mi diyor
Babanız fazlasıyla görgü ve şenlik görmemiş. Ödeyeceksiniz tabii borç, yetimim mesela ben kendim ödedim. Ay kıyamam hüüüğğğğ yetim miyim ben diye ağlamanın mantığı ne?

Son düzenleme:
Baban hadsiz terbiyesizin teki.
Benim babam vefat etti mesela ben senin hak ettiklerini hak etmiyor muyum yani?
Ne saygısız ne seviyesiz bir insan.
Öyle babaya öyle dünür işte.
Sinir oldum ya lafa bak.
Yetim olunca pek çok şeyi hak etmiyor sanki insanlar ya da ezilmeye layıklar.
Zaten 100 Gr altın üstüne 70 Gr daha istemesinden belli görgüsüz olduğu.
Ben bunu görmemiştim inanılmaz gerçekten. Bir yetim olarak kimsenin audisinin parasını ödemedim en azından. Zihniyete bak rezalet.

Sinir oldum ya lafa bak.
Evet ya. Hem onun kızı yetim değil diye neden kayınbaba sponsor olsun, madem kızının babası var önden alalım kendisini ne münasebet 😂

Hı hıı dünürlerden altın isteyerek çok güzel savunmuş kızını, el malı ile evlat mı savunuluyor bunu da ilk defa duyuyorum. Dönecekti oğlana, hadi bi şekil evlendiniz, sen nasıl bu evi geçirdireceksin üstünde zibil borç varken, borcunu öde hele sonra gel diyecekti. Kızını dünürlerden bişey talep ederek koruyan baba yarın bi sorun çıkınca kızına idare et, kolay evlenmediniz diyecek.
heh bak süper bir yorum, canım babamı rahmetle anıyorum🙏 kısa keserek anlatayım, biz yüzük taktığımızda eşim henüz askerdi haliyle bir işi gücü yoktu henüz, askerlik bitti iş arıyor vs rahmetli babam kızı evlenince zorluk çekecek diye dertlendiyse aklında neler kurduysa bir akşam eşimi çağırdı, beni de aldı yanına parmağımdan yüzüğü çıkardı, bak oğlum annen baban geldi istedi, kızım sana aşık sen ona diye rıza gösterdim ama kızımı anne babana değil sana verdim, çalışıp evine bakamayacaksan al yüzük burada dedi, hiç unutmuyorum o geceyi eşim yüzüğü parmağıma geri takıp baba söz de benim teminat da benim, madem kızını bana verdin yüzünü kara çıkarmam dedi.

Velhasıl aileler büyüklerdir imkanları dahilinde yardım ederler ya da etmezler, evlenirken sorumluluk 2 kişidedir, onlardan bir tanesi yan çiziyorsa ailelerin yardımıyla evlilik yürümez.

Son düzenleme:
heh bak süper bir yorum, canım babamı rahmetle anıyorum🙏 kısa keserek anlatayım, biz yüzük taktığımızda eşim henüz askerdi haliyle bir işi gücü yoktu henüz, askerlik bitti iş arıyor vs rahmetli babam kızı evlenince zorluk çekecek diye dertlendiyse aklında neler kurduysa bir akşam eşimi çağırdı, beni de aldı yanına parmağımdan yüzüğü çıkardı, bak oğlum annen baban geldi istedi, kızım sana aşık sen ona diye rıza gösterdim ama kızımı anne babana değil sana verdim, çalışıp evine bakamayacaksan al yüzük burada dedi, hiç unutmuyorum o geceyi eşim yüzüğü parmağıma geri takıp baba söz de benim teminatta benim, madem kızını bana verdin yüzünü kara çıkarmam dedi.

Velhasıl aileler büyüklerdir imkanları dahilinde yardım ederler ya da etmezler, evlenirken sorumluluk 2 kişidedir, onlardan bir tanesi yan çiziyorsa ailelerin yardımıyla evlilik yürümez.
Benim babacağızım da "Oğlum işçi adamsın, elinin emeği ile kazanıyorsun, İstanbul' da düğün yapmayıver, küçük bi davet versen yeter." demişti eşime. Eşim benim akrabalarım var çevrem de var yapmam lazım diye orda da düğün yaptı. Benim kızım yetim değil diye elin boğazına basmaya kalkmadı, kendi verdiğini bildi tek.

Evet ya. Hem onun kızı yetim değil diye neden kayınbaba sponsor olsun, madem kızının babası var önden alalım kendisini ne münasebet 😂
Ailelerden eşya isteme, altını gramajına kadar belirtme de burada gördüm. Üstüme iyilik sağlık ne şenlik görmemişliktir bu. Bana çok ayıp ve görgüsüzce geliyor böyle durumlar. Kızımız bedavaya mı gidiyor, yetim mi dul mu mantığı, zaten demiş ya bey amca benim kızım yetim mi diye, zihniyetleri o kadar çarpık ki. Ayrıntılar için nişanlısına hesap sorsun, muhatabı nişanlısı, nişanlısının babası değil. Ha oturulacak ev de bu insanlardansa içini de bir zahmet kız dizmeli zaten.

siz de kredi çekip araba alsaydınız babanızın üstüne. O zaman sizinle evlenir miydi bakalım. Şimdi ararsa ben de kredi için başvurdum, babama araba alacağım. Neyle geçineceğiz yaa. En iyisi bu işleri erteleyelim deyin. Bakalım nasıl bir cevap alacak. Biz nasıl geçineceğiz hiç düşündün mü diyecek
Babamın emekliliği olmuyor ödeyemediği için inat ettim 50 bin çekcem babamı emekli yapacağım hiç geliri yok babamın kafaya koydum . Kimse de bana hiç kendi geleceğini düşünmüyorsun da diyemez çatır çatır da öderim 50 bin bana dokunmaz

Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
Bazı ayrıntıları yorumda verdim kısura bakmayın :
1- Nişanlım kendine Audi aldı nişandan önce bi kısmını babası ödüyor kalan tüm borcu nişanlım ödüyor üstelik Audi babasının üstüne
2-Birlilte alalım desek tüm maaşı borca gittiği için yine ben ödeyeceğim eşyanın borcunu
3-Nişanlım yazın iki ay babamların yanına gideriz diyor hala da. Tatil yaparız diyor ki ben görmek bile istemiyorum onları
Konunu da bir kısım yorumları da okudum.. geleneksek görünüyor ama size hak verdim ben de. Benm ailem kızım sıkıntı çekmesin, borç ödemesin diye kendince hazırlık yaptıysa aynı sorumluluğu karşı tarafın da almasını isterim; babanızı. Altın teklifi de en az bizim kasar aizin de ekstradan faydanı olsun çocuklara diye. Ben abes görmedim, forumdaki arkadaşları da çevremde hiç görmüyorum demek ben de baya çevremin mi etkisinde kalmışım bilmiyorum. Aileyle geçirelecek iki aydan hiç sözetmiyorum, hayat müşterek diyip modern ayaklarına yatıp geleneksek gelin beklemyi biliyorlar. Memur olmasan isterler miydi seni bunu sorgula.

Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
1- Nişanlım kendine Audi aldı nişandan önce bi kısmını babası ödüyor kalan tüm borcu nişanlım ödüyor üstelik Audi babasının üstüne
2-Birlilte alalım desek tüm maaşı borca gittiği için yine ben ödeyeceğim eşyanın borcunu
3-Nişanlım yazın iki ay babamların yanına gideriz diyor hala da. Tatil yaparız diyor ki ben görmek bile istemiyorum onları
Hala evlencem diyorsan sorun nişanlında değil sendedir

Tam evlilik arası nişanlınız araba almış. Madem satsınlar babasının payını versin. Geri kalan ile de evinizi kurun. Burdan bakınca tüm masraflar size kalıyor. Nişanlınınızın düşüncesizliği. Aileler karışmak zorunda değil elbette. Ama sizin taraf yapıp diğer taraf elini hiç cebine atmayacak. Üstelik durumları da iyi. 🙄 Tam evlenirken kayınpeder araba alıp kredi borcuna sokmasaymış oğlunu. O da rahatça düzenini kursaymış. Ben pek iyi niyet göremedim.

Babanın şu kadar şunu istiyoruz demesi çok yanlış. Ne öyle dilenci gibi. Kimse kimseden şu kadar altın yapılacak diye talepte bulunamaz çünkü ne haddine.

Nişanlın ayrı sorunlu. Babasıyla ortak ödediği araç neden babasının üzerinde? Babasının malı olarak mı görünecek? Vefat durumunda kardeşler bölüşecek mesela. Ayrıca koştura koştura araba alacağına neden eşyaları almamış nişanlın? Yaz tatillerinde 2 ay ailesinin yanında kalma planı da ayrı komedi. Bütün sorunlar bitti bunun planı kaldı yani. Hem sen ister misin falan yok. Evlendikten sonra bu sorunu sık yaşayacağınızı bilerek evlenin.

Benim babacağızım da "Oğlum işçi adamsın, elinin emeği ile kazanıyorsun, İstanbul' da düğün yapmayıver, küçük bi davet versen yeter." demişti eşime. Eşim benim akrabalarım var çevrem de var yapmam lazım diye orda da düğün yaptı. Benim kızım yetim değil diye elin boğazına basmaya kalkmadı, kendi verdiğini bildi tek.

Allah tüm babalara uzun ömürler versin, vefat etmişlere rahmet eylesin 🙏

Genç kadınlara tavsiyemiz olsun, sizin değerinizin hiçbir maddi karşılığı yok, dünyayı ayağınızın altına serseler saçınızın bir teline eşdeğer olamaz.
Kendi değerinizi kendiniz belirleyecek kendiniz bileceksiniz, mesela kendine bile yetemeyen adamı koca yapmayacaksınız, en ufak bir maddi manevi sıkıntı da anne babasına koşan birey olamamış adamla beraber olmayacaksınız, anne babaya saygı hürmet, onların evlatlarını koruyup kollaması ayrı, lakin maddi olarak hatta manevi olarak da anne babasının gölgesinde yaşayıp eşini hayat arkadaşı değil de ailesine hizmetkar diye görenle işiniz olmayacak.

Kendini kaşıyacak tırnağı var mı? Dürüst mert çalışkan mı? Kendini evini eşini çocuğunu kimseye muhtaç etmiyor mu? Sözünün eri mi? Bunlar yoksa adam olmaz, adam etmek için yıllarınızı heba edeceğinizle değil adam olmuşla evlenin.

Bence kayınbabaniz almak zorunda değil bu konuda haksizsiniz babanızın sinirlenmesi tamamen saçma yani çocuk musunuz canım nisanlinla konuşun aranizda yani aileleri nie katiyorsunuz diğer şeye gelince de eşinizin ayrıni yok içmeye misali bide neden araba babasının üstüne ne saçma bence nişanlın ve sizin buyumeniz gerek evliliği tekrar düşünün

Sorun esyalarda degil sanirim. Mesele esyadan patlak vermis anladigim kadariyla. Boyle bir kirginlik yasandiysa nisanlinizla evlenseniz de ileride her tartismada yasanilan bu olaylar surekli ortaya sacilir durur, tat vermez, bu olay hic kapanmaz. Aileler arasinda yasanan bu olay sonucunda da iki taraf birbirinin ailesine gelip gitmek istemez. Kadinlar alttan alsa da erkekler genelde bunu bahane edip ailenle gorusmene kısıtlama getirebilir. Bence tertemiz bir sayfayla baska biriyle hayata devam etmek daha mantikli. Bu aileyle artik o evlilik tat vermez.

Almadı işte . Eşyaları o alcam dese bile yine ben ödeyeceğim eşya borcunu çünkü o kendi araba borcunu ödemekle meşgul . Tek bana kalacak gşbş yani o borçlar . Ehliyetim de var bi kere direksiyona oturmadım benden bile sakınıyor yan koltukta süs köpeği gibi gidiyorum
Kardeşim nişanlında en lüks arabayı alacağına baba ben evleneceğim bu kredi altına giremem düğün için çekersem çekerim deseymiş hem pastam olsun hem benim eşyalarımı da ailem ödesin ne güzel dünya. Ben evleneceğim sene aileme diyeceğim ki bana en lüksünden araba alın yarısını da siz ödeyin ama benim eşyalarımı da siz alın hayata bak keyfe bak.

Sinir oldum ya lafa bak.
saçmalamışsınız. saçma yere duyar kasmışsınız. ben de babamı küçükken kaybettim önemliyse. adam ben kızımın arkasındayım demek istemiş

X