Nişanlımla ayrılıyoruz

Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
Bazı ayrıntıları yorumda verdim kısura bakmayın :
1- Nişanlım kendine Audi aldı nişandan önce bi kısmını babası ödüyor kalan tüm borcu nişanlım ödüyor üstelik Audi babasının üstüne
2-Birlilte alalım desek tüm maaşı borca gittiği için yine ben ödeyeceğim eşyanın borcunu
3-Nişanlım yazın iki ay babamların yanına gideriz diyor hala da. Tatil yaparız diyor ki ben görmek bile istemiyorum onları
Zaten evlensenizde sorunlar sizi bekliyor eşiniz bir kere aileci o belli oldu maalesef ki aileci insanla ömür gecmezzzzzz bitsin gitsin kendinizi yormadan

Eşyaları siz kullanacaksınız tabiyki kendi eşyanızın kredi borcunu ödeyeceksiniz. Araba da size kalacak onlara değil. Aile zengin olabilir ama bu sizin hayatınıza sponsor olmak zorunda oldukları anlamına gelmiyor. Kendi eşyanızın borcunu ödemek zorunuzu gitmesin. Babanızın bu kadar zoruna gidiyorsa milletle kavga edip sizi rezil etmek yerine kendi ödesin.
Yanliz araba kp nin ustuneymis.hic onlara kalacağını da sanmiyorum

tamam oğlan olgun değil, şaşkın da bu kız da az değil yani

insan nişan takmadan büyükleri birbiriyle muhatap etmeden önce evleneceği insanla bi
biz neyi nasıl yapcaz, kim ne alacak ne ile nasıl ödeyecek, biz nerede oturacaz, nasıl geçinecez bir konuşmaz mı yav!
yaş da 24 desem ki bir sebeple hemen evlenmeleri lazım o da söz konusu değil.
e bu kız çok mu olgun yani bu durumda?
Haklısınız, kız araba konusunu konuşmuş galiba, yanlış okumuş da olabilirim 🙄 dinlememiş almış zaten daha orada bitmesi lazımdı ama işte noktayı koyamayan hemcinslerimiz var.

Haklısınız, kız araba konusunu konuşmuş galiba, yanlış okumuş da olabilirim 🙄 dinlememiş almış zaten daha orada bitmesi lazımdı ama işte noktayı koyamayan hemcinslerimiz var.
evet beni dinlemedi aldı demişti sanırım
ama yani işte şunu anlamıyorum ben
alma demişsin demişsin, adam dinlememiş.
eee sen ortada hiçbir şey yokmuş gibi niye nişan düğün işlerine giriyorsun? yahu seni dinlemeyen adamla bu yola neden çıkarsın?
ya eş ailesine güveniyorsundur -- o zaman kusura bakma yazın 2 ay da o eve gideceksin o zaman matmazel. düğünümü yapsınlar eşyamı alsınlar ama ben onlara gelin olmam diye bir dünya yok.
ya da hesap kitap bilmiyorsundur, ehh yanlış hesap Bağdat'tan döner demişler.

Şöyle diyeyim biz nişanlımla her şeyi kendimiz yaptık, gayette ödedik ödüyoruz. İki yıl olacak nişanlanalı. Babam ne altın ne eşya talep etti, bu şekilde kimse karışmıyor bize. Rahat rahat takılıyoruz.

Babasını izledim o kadar zoruma gitti ki kendimi aşağılanmış hissettim ben düşüneyim sizi ararım dedi kalktı gitti durumları çok iyi yoksa babam demez asla .Nişanlımla ikisi birleşip Audi aldılar yarı yarıya ödüyorlar eşyaları nişanlım alsa ben sürekli borçları ödeyeceğim çünkü nişanlım anca arabasını ödüyor babam da bunalrı görüyor benim kzım yetim mi diyor
Sana ne isterlerse on tane Audi alırlar sana ne kendi paraları istediği gibi harcarlar. Bu ne varoşluk ya

1- Nişanlım kendine Audi aldı nişandan önce bi kısmını babası ödüyor kalan tüm borcu nişanlım ödüyor üstelik Audi babasının üstüne
2-Birlilte alalım desek tüm maaşı borca gittiği için yine ben ödeyeceğim eşyanın borcunu
3-Nişanlım yazın iki ay babamların yanına gideriz diyor hala da. Tatil yaparız diyor ki ben görmek bile istemiyorum onları
Bu iş yaş sevgi karın doyurmuyor önce saygı lazım.
Nişanlının sana saygısı yok 2 ay tatil diye oraya düşürecek seni hizmetçileri olacaksın.

Evlenince bütün maddi sorumluluk sende olacak.
Araba kpin üzerine hiçbir hak iddia edemeyeceksiniz.

IKi ay kayinailenin evi mi??? Benim de iki ay tatilim var ama bir hafta filan anca kalirim. O bile zor gelir. Tatil yapacak yer mi yok baska?

Şöyle diyeyim biz nişanlımla her şeyi kendimiz yaptık, gayette ödedik ödüyoruz. İki yıl olacak nişanlanalı. Babam ne altın ne eşya talep etti, bu şekilde kimse karışmıyor bize. Rahat rahat takılıyoruz.
Siz nisanlinizla birlikte yapmissiniz ve olmasi gereken bu zaten. Konu sahibinin de kayinpederi calisip odesinler demis. Ama oglunun maaşının tumunun arabaya gittigini de biliyor. Ne anlarsiniz bu cumleden?
Sana ne isterlerse on tane Audi alırlar sana ne kendi paraları istediği gibi harcarlar. Bu ne varoşluk ya
Ona ne tabii ama o araba alindigi icin alinan tum esyalarin borcunu konu sahibi odeyecek. Evi de o gecindirecek araba borcu bitene kadar. Bir de araba kayinbabasinin uzerine.

O arabayi asla babasi oglunun uzerine vermez. Ancak öldükten sonra miras yoluyla alir. Onda da konu sahibi en ufak bir hak idda edemez. Bu forumda neler okudu bu gozler. Tamamen planli, programli ilerliyor karsi taraf.
Ne nisanlisi, ne kayinpederi iyi niyetli degil.

Konun sahibi daha yeni atanmis. Ataninca hemen nisan oncesi araba almis nisanlisi. Zamanlama mukemmel. Cunku artik ikinci maas garanti. O kendi yatirimi olan arabayi oderken konu sahibinin maasiyla esya borcu odenip ev gecindirilecek. Adim gibi eminim ki esinin elinden maas kartini da alir bu adam.

evet beni dinlemedi aldı demişti sanırım
ama yani işte şunu anlamıyorum ben
alma demişsin demişsin, adam dinlememiş.
eee sen ortada hiçbir şey yokmuş gibi niye nişan düğün işlerine giriyorsun? yahu seni dinlemeyen adamla bu yola neden çıkarsın?
ya eş ailesine güveniyorsundur -- o zaman kusura bakma yazın 2 ay da o eve gideceksin o zaman matmazel. düğünümü yapsınlar eşyamı alsınlar ama ben onlara gelin olmam diye bir dünya yok.
ya da hesap kitap bilmiyorsundur, ehh yanlış hesap Bağdat'tan döner demişler.
Kesinlikle katılıyorum, evlenmeye karar vermiş bireylerden birisi ortada böyle bir plan varken sizi dinlemeyip kafasına buyruk hareket ediyorsa nişan yapalım evlenelim deyip devam edilmez, demek ki bu adam evlenseniz de kafasına göre hareket edecek, evlenince herkes ayrı telden çalacaksa evlenmenin ne anlamı var?
Valla hem düğün yapayım, hem oğlumla geline ev vereyim, hem eşyaları yapayım deyip de aman onlar mutlu olsun başka hiçbir şey istemem diyecek eş ailesi bir elin parmaklarını geçmez, madem o kadar masraf yaptık o zaman gelecekler gelin hizmet edecek diyenler çoğunlukta, sera varmış yaz-kış işi çok olur, eş ailesi seradayken evde temizlik, çamaşır, yemek işlerini yapacak biri lazım.

Yorumları şaşkınlıkla okudum gerçekten.. Arkadaslar kaçıncı yüzyılda yaşıyoruzsunuz? Bu devirde memurda olsan aile desteği olmadan ev kurmak çok zor. Evlendikten sonra borç ödeme derdine girip evlilikten gram tat alamayacaklar. Kızın babasına para göz demişşiniz de adam kendi cebine mi istiyor? İki gencin yuva kurması için herkes üzerine düşeni yapsın demiş ne var bunda? Zaten evlenen insanlara destek olmak bizim kültürümüzde yok mu? Ben bişey yapamam diyip kestirip atmak nedir? Herkes elini taşın altına koymalı. Ama maddi durumu yoktur ona bişey diyemem. Ancak konu sahibinin nişanlısının da böyle bir durumu yok. Adam araba almış. Üstelik borcunuda bu kişi ödüyor. Ee bu yuva nasıl kurulacak? Nerden bakarsak bakalım mantıksız. Lütfen geç olmadan at nişanı..

Ben burada sizin tarafı haklı buldum. Evlenene kadar aileler çocuklarına yardım etmeliler. Sizin babanız size olması gerektiği gibi destek olurken karşı tarafınki olmuyor. Sorun olan senin nişanlının bunu sorun olarak görmemesi. Neden yardım etmiyorlar dediğiniz için suçlu siz olmuşsunuz.

Kimse kimseye destek olmak zorunda değil tamam da; anne babadan bahsediyoruz. Ayrıca Türkiye şartlarında artık ev dizmek evlenmek hiç kolay değil. Aile yardımı olmadan çok zor.Ayrıca Abd’de bile aile ev kuracak çocuklarına altın takmasa da ev eşyalarını alırlar hatta davetliler de ev eşyası alır verilen listeye göre.

Nişanlınız ailesini haksız görmüyor ve onların ağzına bakıyor. Bu adamdan bir cacık olmaz soru sahibi. Ailesinin ağzına bakmaya devam eder sonuçta mutsuz olursunuz. Nişanı atın, babanızın sözünü dinleyin.

Bu arada soru sahibi; Yerinde olsam nişanı atardım. Yeni okudum evi sen geçindirecekmişsin. Gencecik kızsın; elin herifi için hem özgürlüğünden, hem parandan pulundan vazgeçeceksin hem de hizmetçiliğini yapacaksın. Değmez. 50 yaşında olsan da aynı şeyi derdim ki 24 yaşındasın. Yaşa hayatını. Bekar olmak yalnış bir evlilik yapıp boşanmaktan daha iyidir.

Babanız biraz daha yumuşak davranabilirdi.Benim babam böyle dese asla arkasında durmam tatlı bir dille durumu anlatırım ekonomi çok kötü ikiniz memursunuz elbette zor olacak sizin için ama herseyimde büyüklerden beklemek bilemiyorum Haa memur olmasaydınız elbette sonuna kadar destek çıkarlardı Oda yine elinde geldiği kadar

Şuan öyle bir devirdeyiz ki herseyi dört dörtlük olanın huzuru yok zor şartlarda olanın parası
O yüzden tavsiyem siz nişanlılar duyduğunuza sagır gördüğünüze kör olmazsanız işimiz zor
Büyüklerin ortasını yumuşatmaya ortasını bulmaya çalışın gerekirse karşılıklı fedakarlık yapın
Hakkınızda hayırlısı olsun

Babamın emekliliği olmuyor ödeyemediği için inat ettim 50 bin çekcem babamı emekli yapacağım hiç geliri yok babamın kafaya koydum . Kimse de bana hiç kendi geleceğini düşünmüyorsun da diyemez çatır çatır da öderim 50 bin bana dokunmaz
bak bu yazdığın çok mantıklı. yeni atanmışın zaten. önce ailene yardımcı ol, babanı emekli et. biraz toparlansınlar.
şu anda bu evlilikten sana hayır gelmez. hem cebindeki parandan olur, hem de dert sahibi olursun. nişanlının diğer hayali sensen, borcunun bitmesine de iki yıl varmış beklenir. gençsiniz.
her şeyinizi yapar borçsuz dertsiz evlenirsiniz. zira sen tek başına bu kadar borcun altında evlenirsen, evliliğin burnundan gelir. geçim derdi ortada aşk meşk bırakmaz.

Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
Yani siz nişsanlınızla konusup ayarlama yapmanız gerekirdi. biz de eşimle iki memuruz kendimiz planladık aldık ödedik.neden babaları karsı karsıya getirdiniz?

Bir de ıkiniz de memursanız hangi izinle yazın 2 ay gıdeceksınız ?

Bak kardeşim.Baban çok haklı birileri lüks arabaya binecek sen sıkıntı mı çekeceksin.Erkek tarafı yapar düğünü.Simdi erkek tarafları uyanık asla taviz verme.Onlar ev alacak arsa alacak.Sen yeni evliyken eşinle gezemeyeceksiniz çalışmak zorundasın.Cocuk yapmayı bile erteleyeceksiniz.Dugunden sonra altinlarina cokecekler.Kazancinda gözleri olacak.İyi düşün karar ver.

X