Nişanlımla ayrılıyoruz

Konu sahibinden vazgeçer arasından vazgeçmez bence nişanlı. Öyle olmasa evlilik arafesi o borcun altına girmezdi.
Evlilik olgunluğundu biri yok ortada. Yaşı da 26, arabasıyla gezip tozacak, başka kafalarda şuan. Yazında memlekete gidip arkadaşlarıyla takılacaktir. Konu sahibi de kayınvalidesi ile yemek, temizlik yapar.

Aynen katılıyorum o kadar burada örnekleri var ki kız buradan uzak olsun ama ileride böyle konu açabilir. O zaman bu insanların hepsi kıza sen saf mısın? Neden kabul ettin? Diyecekler. Baştan olmayacağı belli. Bu hikaye taktikler çok çok tanıdık. Klasik aileci eş. Resmen dolandırıcı ayrı bir türler.

Böyle adamları kendilerine eş diye seçmesinler. Evleneyim de ne olursa olsun kafasıyla aslında evlilik istemeyen erkekleri nikah masasına oturtucam diye iki kişinin düşünmesi gereken konuları kendi ana babaları ile çözmeye çalışmasınlar. Doğru olmayan insanlara yol verebilmeyi en başından öğrensinler.

Bunlar olsa bu sorunlar en başından yaşanmaz.

Bence araba zaten nişanlısının üstüne. Babası "kredi çekme evleneceksin" demiş ama adam dinlememiş.
Şimdi ne zamandır nişanlısıyla hiç konuşmadığını ama arabanın babasının üzerine olduğunu bugün öğrendiğini söylemiş. Haklı çıkmak için çevirdi bence.

Araba gerçekten babanın ustuneyse bile ve peşinati o odediyse arabayi vermese hakkı. 2 sene kredi ödemekle milyonluk araba alınmaz.

Konu sahibi bunları en başta düşünüp içmeye ayranı olmayan adam evlilik öncesi araba sevdası peşine düştüğünde "balım sen kafayı mı yedin, biz nasil evlenip gecinecegiz" demeliydi. Ama büyük ihtimalle "zengin ailenin oğluyla evleniyorum, onlar halleder yeaa, ben de audiye binerim ehehe" dedi.
Gelinen noktada analarına babalarına sırt dayamadan evlilik tarihi bile konusamiyorlar. Babaları evleniyor sanki.

Linç yedin çünkü kendini ilk yazdığın yazıda iyi ifade edemedin. Baştan detayları konuya eklesen, düzeltsen insnalar bunu okusa farklı yorum yapardı çünkü benim bir ayda okuduğum 20. benzer konu. Başlangıç, gelişme ve sonuç belli. O kadar çok ki artık özetini çıkardık.

Şimdi de arada ilk özeti okuyup ilk yorum yapanlardan sana feminist yaklaşanlar olacak. Konu ama kadın erkek eşitliği değil.

Senin nişanlın tam bir dolandırıcı. Daha henüz idrak edemedin.

Çocukluk hayalim diyerek araba alması asıl niyeti romantikleştiriyor o babasının açıklamasına da hiç güvenmiyorum. Yok eşya dedim araba dedi. Alakası yok. Baştan gıdım gıdım tüm hesaplar yapılmış.

Biliyorlar ki bir kaç sene daha çalışsan kendi gibi aç gözlüler saldıracak ve senin gözün açılacak. Çünkü artık böyle bir aile türü gelişti.

Bugün baban arasın bitti desin, oğlanla da muhatap olma. Blokla her yerden eşyalarını da biriyle gönder. Zaten eminim başta süper ilgili davranıp bir şeyler almıştır sonra sermiştir ipi.

Hayır babası çekmiş krediyi mal kaçırıyorlar. Çocuğun ödediği kredi tüm maaşına gidiyormuş.Adamlar düğünde altın takılırsa o geline ait olduğunu bile hesap etmişler.

Neden yalan söyleyim sanki haklı çıkınca benim elime ne geçecek aşağılık kompleksim yok . Telefonda dedi sat dedim benim üstüme değil babamın üstüne dedi.Önceden de uyardım dinlemedi Audi ye binince ne oluyor ben sürmedikten sonra yan koltukta gitmenin ne havası var durum çekip atacak öıyım snap falan.. keşke arabası olmasaydı hatta bize yararı yok zararı var…

Hiç bi şey de almadı …

Araba nişanlı üstüneyse bile nikah öncesi alındığı için yine konu sahibine sapı kalacak. Ayyy bilemiyorum altan. Topaça çevirdi konu beni, döndüm durdum. Hiç bilmiyorum hangisi gerçek

Hiç bi şey de almadı …

Bak daha ileri versiyonları var onları da oku. Nişanlı konuları kız memur olunca fix oluyor.

Bu da en uç noktası

Abla deli misin git göm paranı çantalara elbiselere, turlar falan vardır bak. Bu yaz kaynana ile konserve hazırlayacaktın az daha. Daha karnını kendi doyuramayan herif neyine gerek.
Oğlan akıllı, yaza evlenirse 6 ay daha sıkışmış olacak. Sonra kira yok, fatura yok, mutfak masrafı yok. Ohhh ne güzel

Babasının üstüne ise ödemeyi bıraksın babası tamamını ödesin o zaman?

Cidden çok sinir bozucu bir adam, sizinle çözüm bulmak yerine size sürekli bahane bulma peşinde.

Evlenmeden önce aileye sorulmalı hatta kız sormalı ki hakkı sizin oğlunuz ne iş yapar baba parası yiyen biri mi eğer baba parası yiyen Bi oğlunuz varsa kusura bakmayın sizin oğlunuz dan Bi cCık olmwz demeyi bilmeli üstelik memur maaşlı kız alıyorsa hatta ilerde eve bişey alsak parayı sizden mi isteyecem denmeli katınpedere. Baba parası yiyen erkek sorumluluk alamaz. Memur kız istemeyi biliyolarsa oğlunuz beni kaldırabilir mi demeyi bilmeli hatta oğlunuz sinirli mi küfür eder mi bunlar sorulmalı bunları sormadan kendimizi teslim ettiğimiz, için bu hallere geliniyor ayruca ailesi zengin diye biriyle evlenmem e napcaz parayı kpederdenmi istiycem hem koca ne güne duruyor pehhh

Son düzenleme:
Kız T towandaaa ben, sende çok fazla finansal köle vibe'ı alıyorum. Elin mızmız ve bencil sonradan görme heriflerine bu kadar yedirebilecek paran varsa senin finansal sahiben olabilirim. En azından akarım, kokarım yok ve rafine zevklerim olduğu için sana da bu zevklerisahiben olarak dijte edebilirim. Köylülükse köylülük de var.....
DM at aşkım. IBAN vereceğim. İstersek ayak fotosu da atarım

Hayır babası çekmiş krediyi mal kaçırıyorlar. Çocuğun ödediği kredi tüm maaşına gidiyormuş.Adamlar düğünde altın takılırsa o geline ait olduğunu bile hesap etmişler.
Ben olaya mal kaçırma gibi bakmıyorum, delikanlı muhtemelen tek erkek çocuk veya evin en küçük çocuğu, babası oğlunun şımarıklıklarına prim veriyor sadece, daha dün memur olmuş aldığı maaş belli çapı belli, babası seracı yani kendi işini kurmuş banka üzerinden para döndüren orta ölçekli bir işletmeci, delikanlının almak istediği araç üst segment, bankaların kredi verme politikası değişmediyse, hiçbir banka ödemeye kudreti olmayan birine bir Audi parasını vermez, oğlana yüksek miktarda kredi çıkmaz ama babasına çıkar zira adam çalıştığı bankalarda güven kazanmış bir mudidir ödemelerini aksatmıyordur, çek vs geri dönmüyordur, yüklü miktarlarda para yatırıyordur vs vs, o yüzden de krediyi babası çekmiştir, krediyi çeken ödeyecek kişi olarak babası göründüğünden de araba onun üzerine alınmıştır, kredi çekince uygulanan prosedir bu çünkü.

Ödemeler yüksek olacağından, babasının da tek derdi, tek ödemesi oğluşuna alınan Audi olmadığı için madem araba diye tutturdun o zaman çektiğim krediye destek atacaksın, sen kullanıyorsun ödeyeceksin demiştir.

Babanın ne yaptığı ne düşündüğü de o kadar mühim değil, burada önemli olan nişanlı olan delikanlının tutumu ve tavrı, ayakları yere basan biri olsaydı eyvallah ama öyle biri değil, ben yiyeyim içeyim gezeyim, babam arkamı toplasın evlenince de kadın evin yükünü sırtlansın diyenden koca olmuyor.

nişanlınızın bu saate kadar arayıp sesinin çıkmaması da tuhaf o da belli ki ailesine ses çıkaramıyor.

Babası oğluma trilyonluk Audi aldı kredi çekip durumları iyi yarısını nişanlım yarısını babası ödüyor babam diyor durumu olmazsa anlarım kimseye diyecek bi şeyim olsa ama durumları var
Audi neden babasının üzerine nişanlınız kendi üzerine neden almadı

Eğer evlenecek olmasa oğluşu istediğini yapsın
Normalde babası ile oğlan arasında denilir ve geçer ama nişanlı bu çocuk ve hemen bastırıp düğün planlanıyor.

Babası da oğlan da her şeyde kızın maaşına güveniyorlar. Eşya alacaktık ama araba istedi hiç masum değil diğer açıklamalardan sonra. Çünkü sürekli ağız değiştirmişler. İlk eşya yerine araba aldık, sonra eşyayı kız öder demişler sonra da eşya almasınlar zaten tayin olacak eşyalar yıpranacak denilmiş.

Kıza sözde nişanda veya öncesinde en ufak hediye de yapılmamış. Yani bu oğlan en ufak kıza bir hediye bile almamış. Şimdi hemen ne gereği var diyenler çıkabilir ama insan sevdiği birine bir ufak doğum günü hediyesi, bir kolye falan almaz mı? Ben kendi arkadaşlarıma bile neler aldım alıyorum?

Adam da diğer yarısını ödüyormuş. Büyük ihtimalle birkaç yüz bin TL'lik peşinati da baba odemistir. Neden mal kaçırma olsun ki?
Mal kaçıran biri varsa o kisi çatır çatır parasini ödediği arabayı üstüne alan baba değil, araba ugruna 5 kuruş para ödemeden karısının üstüne yıkılmaya çalışan nisanli.
Babasi akilsiz oğlunun araba sevdasına sponsor olduğu yetmiyormuş gibi hem arabayı verip hem geline 70 gramlık altın mı alsın? Kerizligin de bir sınırı var gerçekten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…