🍀 Nisan ve mayıs ayı gebelik planlayanlar 🍀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burcu canım kendim de aynı dönemden geçtim bak gerçekten takma valla biliyorum çok zor ama üç ayda gerçekten sadece %15 çiftin çocuğu oluyor ilk aydan bak sen stres yaptıkça vücut progesteron hormonu üretiyor kendin hamile kalmaya engel oluyorsun bende öyle oldu istemiyorum dediğim ay ekstra çaba göstermediğim ay oldu
Ya :KK43: sizin kaçıncı aydan oldu ? Ne biliyim ben acaba sorun mu var yoksa olurdu demeye başladım

Ya :KK43: sizin kaçıncı aydan oldu ? Ne biliyim ben acaba sorun mu var yoksa olurdu demeye başladım
Hiç öyle düşünme bende 5 aylık evliyim bu aya kadar stres yapıyordum doktora gidiyordum artık eşim bile tmm sende sorun yok sanırım sorun bende dedi bugün gebelik testim pozitif çıktı biraz akışına bırakmak lazım ben bu ay düşünmedim hiç hatta yumurtlama gününü degerlendiremedim ertesi gün yaptık sadece bıraktım düşünmeyi bugün şok oldum gorunce

Sat 5 mart beni de ekleyin. 5 gün femera kullandım uzun zamandır olmuyorbebek.çarşamba kontrol var bakalım nasıl bir yol izlenecek.sizi takip ediyorm arkadaşlar.allah herkesin yüzünü güldürsün inş mübarek ramazan

Kuzucum doktora gitmeyi düşünmüyor musun ☺️
Takviye alacaksan megamoms öneririm içeriği çok iyi nette pek bilgi yok eczaneden getirtebilirsin 🥰
Kuzum doktoruma e2 ve progesteron sonuçlarımı attım. O da 6 ay boyunca gelme dedi. Kaygını yönetmeyi öğren dedi. Hiç bir sorun yok sadece streslisin o yüzden olmuyor dedi. Ben yine de bu ay gideyim bi tedaviye başlasın diyordum ama eşim hocanın sözlerini duyunca gitmeyelim bi ay daha sabredelim dedi napsam bilemedim

ilk iki ay takip yaptım korunmayı bırakınca baktım ben yumurtluyorum sıkıntı yok sıkıntı bizde acele ediyoruz bi yere yetişcez çünkü hep böyleyiz yani kendimde böyleyim 😔ama tatile gideceğim diye çok üstüne durmadığım ay bir gün boş bir gün dolu şekil de değerlendirdim Allah verdi ama sağlıklı değilmiş maalesef gitti ha şimdi iki ay mecburen korunma var onkadar acele ettim ne oldu yani şimdi ise çok korktum kürtajdan falan hiç gerek yokmuş diyorum acele etmeye strese siz bırakın kendinizi en az altı ay deneyin herkesin yapısı farklı bir yıl sonunda olmazsa stres yapın
Bende çok umursamadığım farklı sorunların olduğu bir aydı o zaman olmuştu sanırım stresle çok alakalı bir durum gebeliğin oluşması ve hamileliğimi öğrendiğimden beri aşırı strsliydim bormalin istünde

Kuzummm ben de muhtemelen yarın olacağım regl. Bu ay her gün avakado yiyeceğim. Bol bol yeşillik tüketeceğim. Bir gebenin günlüğü sayfasında ebru hanımın yumurtlama masajı var onu yapacağım her gün. Bol su, bol yürüyüş. Onun haricinde bazı günler testere dişli aslan pençesi çayı içebilirim diye düşündüm. Bi de dr mfk var instagramda onunla iletişime geçtim. Progesteron değerimin 8.5 çıktığını söyledim. Bi iki takviyesini önerdi. İçinde inositol olması gerekmiş. Ondan alıp içmeyi düşünüyorum
Avokadoyu bende artık yemeğe başladım kuzumm ama haftada bir anca😂 yeşillik desen o zaten var kuru incirde iyi geliyodu sanki yumurtlamaya☺️ ben maydonoz süt buharı yapmıştım geçen ay bu ay yapıp yapmama konusunda kararsız kaldım 🙈 mfkyı biliyorum alem adam çokta gülüyorum😂
Yaa ne minnoşsun 🥰
Hayırlı ramazanlar kuzucum, güzel sürprizlerle gelmiştir inşallah 🤩
inşallah canım benimm bol dua ve tevekkül sağlıkla inşallaah😍 ayrıca sensin minnoşşş🌸🥰

Ben dört ay denedim beşinci ayda gebe kaldım ama aynı senin gibi hep stresle geçirdim günlerimi bunun tuhaf olduğunu düşündüm ama bu zamanla olan bir şey inan bana hiç üzülme bak oldu sonra da öldü içimde bebek gerçekten çok yıpratma kendini akışa bırak hayatını yaşa ben çok istedim benimle böyle konuşsun insanlar diye

Hiç öyle düşünme bende 5 aylık evliyim bu aya kadar stres yapıyordum doktora gidiyordum artık eşim bile tmm sende sorun yok sanırım sorun bende dedi bugün gebelik testim pozitif çıktı biraz akışına bırakmak lazım ben bu ay düşünmedim hiç hatta yumurtlama gününü degerlendiremedim ertesi gün yaptık sadece bıraktım düşünmeyi bugün şok oldum gorunce
Evet sizinle o süreçte mesajlaşmışız özelde rabbim sağ Salim ilerletsin süreci ben yarıda kaldım bana da dua edin iyileşeyim

Ben dört ay denedim beşinci ayda gebe kaldım ama aynı senin gibi hep stresle geçirdim günlerimi bunun tuhaf olduğunu düşündüm ama bu zamanla olan bir şey inan bana hiç üzülme bak oldu sonra da öldü içimde bebek gerçekten çok yıpratma kendini akışa bırak hayatını yaşa ben çok istedim benimle böyle konuşsun insanlar diye
Yaşım 31 olmasaydı belki bu kadar takmazdım da eşim de 35

Kuzum ben 35 eşim 42 yaşında 🙄 der susarım takıntı etme gerçekten bunu banada derlerdi inanmazdim
Oldu mu peki sizin ? Ya ne bilim bi de akıllı gibi ilk aylae korunduk🤣 sanki isteyince hemen oluyormuş gibi. Şimdili akşım olsam korunmaz akışına bırakırdım en azından o zaman takıntı yapmazdım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X