Nafakada üfe artışına göre yeni nafaka

O da kısmet. Allah ona bu güzel duyguyu nasip etmemiş. Ne acı o adam için
Onun hiç bir duygusu yokki. Aşk sevgi babalık güvenmek ağlamak gülmek
Oyle askeri bi disiplinle büyümüş ki asla duyguların önemi yok. Hea tek önemli şey var para.
Çocuk büyüyüp iş güç sahibi olursa sahip çıkar

Allah bildiği gibi yapsın onu. Ne diyim annemin bşr sözü var bendeki pislik için para atlı olsun kendi yaya. Hah aynısından olsun buna da.
Bendeki evlatlarından çok çekiniyor yarın öbür gün görüşmek istemezler diye. Bende az da olsa işte vardır sevgisi. Birkaç günde bir arıyor ayda bir de alıyor birkaç saat. Para vermezse de ben gereğini yaparım ondan korkuyor.
Yoksa dini imanı para!

Ne demek ya çocuklara kalmasın diyekime kalacakmış..kendi çocuklarına düşman mı bu adam

Ne demek ya çocuklara kalmasın diyekime kalacakmış..kendi çocuklarına düşman mı bu adam
Aç gözlü ölmeyecek gibi yaşıyor maalesef. Bana diyor ki benim kadar sen de koydan yeter
Kendinin verdiği 2500 e 1000 koyup kreş ödenecek sadece. 2 çocuğum var düşün yani. Sadece ulaşım giderleri 2000. Neyse ağzının payını verdim de göreceğiz 15 inde

Seninkiler kız mı?

Ben de bu Ocak ayında açmayı planlıyordum henüz 2 yıl olmadı bu beni biraz üzdü
Açmayı planlıyorsanız şimdiden doküman biriktirin,çocuğa yaptığınız harcamaları belgelendirip saklayın,benim avukatım arkadaşıma öyle söylemiş

Seninkiler kız mı?
Büyüğüm erkek küçüğüm kız. Kızım ayrıldığımda 11 aylıktı o nedenle bağ kuramadı. Ama 9 yaşındaki oğluma 2 yaşına kadar benden daha çok baktı. Çünkü ben gündüz işte olurdum o gece olurdu. Yedirir içir giydirir banyo yaptırır gezdirirdi. Emeği geçtiği için bağı oluştu ama kızım yabancı gibi onun için. Oysa kızım onun kopyası baktıkça kızıma onu görüyoruz

Kocalıgı beceremesede babalıgı becermesini takdir ettim. İki çocukla senin hayat mücadelene de hayran kaldım. Başarılarının devamını dilerim:)

Arkadaşlar bu Tüfe artısi karar kesinleşince mi oluyor bizim mahkeme bir üst mahkemeye taşındı da dava çekişmeli gerekçeli karar da karar kesinleşince Tüfe oranına göre artış yazıyor ama tam anlayamadım

Mahkeme düzenine göre çocuklari almıyor mu ? Benim oğlum 4.5 aylıkken çıktık evden ama araları çok iyi düzenli görüştükleri ve dolu dolu vakit geçirdikleri için

Mahkeme kararında ne yazmışsa o uygulanır ama tuhaf olmuş sizinki,bizim kararda sinir koymamış,her yıl Üfe Tüfe ortalamasında artış olacak diye yazıyor (istinafta bizimki de)

Nafaka arttırım davası açın bir ödesin mahkeme masraflarını sizin avukatın parasını da aklı basina gelsin her yıl sorar sonra ne kadar istiyorsun diye.

Memur maaşına haciz koydurabiliyorsunuz. Ne kadar haciz olursa olsun öncelik çocuk nafakasinda oluyor. Belki meslekten atılır falan siz alabileceğinizi alın.

Yargıtay, nafaka artırımı davalarında emsal bir karara imza attı. Kararda, nafaka artırım oranının TÜİK 'in yayınladığı ÜFE 'ye (Üretici Fiyatları Endeksi-Bir önceki yılın aynı ayına göre değişim) göre belirlenmesi gerektiği belirtildi. Bu kararın ardından nafaka artırım talepleri ÜFE oranını geçemeyecek.

Bizim için de yıllar sürebilir ama kesinleşme şartı yok bizde, avukatıniz o şekilde mi talep etti ki hakim öyle şartli karar verdi U Uhibbuka

ÜFE oranına göre 5700 yapıyor. Ama o tutmuş enflasyona göre hesaplayıp 4100 yollamış. Tartıştık. Dedi ki maaşım hacizli gidip nafaka düşürülmesi davası açacağım. Ki düşüşte olabilirdi. Mahkemeler malum 300-500 veriyor. 4500 te anlaştık. Çocukların giderlerine de ek olarak destek olacak. Kreşin kırtasiye gideri, çocukların mevsimlik alış verişi, kurs gideri gibi
Artık gerçekten onla muhatap olmaya tahammülüm yok.

Sizmi taşındıniz ust mahkemeye .

Nafaka arttırım davası açın bir ödesin mahkeme masraflarını sizin avukatın parasını da aklı basina gelsin her yıl sorar sonra ne kadar istiyorsun diye.
Nafaka artırım yıl dolmadan olmuyor zaten ki ÜFE artırımı var daha fazlasını mahkeme vermez. O da nafaka düşürme davası açacağını hacizlerinin de olduğunu falan dedi. 4500 olarak anlaştık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…