Nafakada üfe artışına göre yeni nafaka

Bu erkeklerin boşanma sonrasi çocuklarından da boşanmasi yaygın galiba.Insan bir tek ben böyleyim sanıyor.Forumda ki boşanma ve nafaka mevzularını okuyunca içim daralıyor.Sanki biz bu çocukları tek başımıza yaptık.
Ben de asla dava acmiycam nafaka artırımı icin.Çünkü 3 kuruş veriyor diye bu sefer sürekli çocuğu almak isteyecek.Onunla muhatap olmamak için herşeyi kendim üstlendim.Allah bizim gibi hem anne hem de baba olanlara güç versin🙏🙏
Bende de öyle aklinca para ile cezalandiriyor bosaniyorim ya ne halin varsa gor sanki cocuk agac kavugunda büyüyor. Cahil cahil düşünceler bunlarda 1500 nafaka veriyor 500 indirmek icin avikati yeri göğü inletiyor adamin maasi 16 bin bu arada.kendi kaybetti mahkeme günü neyse o zaman gelir görür akilli adam anlasmali bitirir cocuklu olan .yuzyuze bakiyorsun cocuk icin sonucta bu cocugn mezuniyeti gosterileri basarilari egitimleri olacak hicbirinde gelemeyecek mahkeme gününu sasirmam görüşte .nefret ettirdi kendinden iyice

Benimki de 600 tl vermeye aciz şimdi arttır desem 600ü zor veren artmış hiç vermez cidden biz kadınlar çekiyoruz herşeyi..

Yorumlari okudum da ne kadar kotu insan var su hayatta. Varin yogun bir evladin işte, 3 kuruşun lafını yapmaya deger mi? Hep diyorum 200 300tl de fazla yollasinlarda anne-cocuk disarida birgun disarida yemek yesin.
Allah iyi insanlarla karsilastirsin yavrularimizi

Merhaba arkadaşlar. Ben avukatsız anlaşmalı olarak boşandım. 2 çocuğuma 2500 lira nafaka aldım. Mart ayında boşandım ilk artış üfe oranında Ocak ayında olacak yazıldı karara.
Şimdi çocukların nafakası ne kadar olur? Yıllık üfe mi hesaplanır yoksa marttan itibaren 10 aylık mı olur?
Sadece bir çocuğumun kreşi 3500 lira. Geri kalan masrafları demiyorum bile. Düşünmekten başım ağrıdı bugün. Nafaka artırım falan da açmam zaten. Çünkü onunla asla muhatap olmak istemiyorum. Bu artışı bile yapmak istemez belki. En azından bedeli öğrenirsem ona göre yol izlerim
Anlaşmaya göre ocaktan ocağa diye mi kararlastiniz ?
Nafaka artırım davası iki yıl dolunca açılıyor

Ben ayrılalı 5 yıl olcak o zmn 100 tl yazdırmıştık tüfe artışlı. Şuan 200 ödüyor. Türkiyeye gidiyim faiziyle geri alcam. Maasına icra yollayıp. Yok hesabı kisabı doğruysa diycek lafım yok

Peki bişey sorcam hanımlar,nafaka artışı için dava açıldı ve karara bağlandı diyelim, tefe ufe ye göre artış yapılacağına da karar verildi,buna rağmen tekrar dava açılabilir mi

Bende de öyle aklinca para ile cezalandiriyor bosaniyorim ya ne halin varsa gor sanki cocuk agac kavugunda büyüyor. Cahil cahil düşünceler bunlarda 1500 nafaka veriyor 500 indirmek icin avikati yeri göğü inletiyor adamin maasi 16 bin bu arada.kendi kaybetti mahkeme günü neyse o zaman gelir görür akilli adam anlasmali bitirir cocuklu olan .yuzyuze bakiyorsun cocuk icin sonucta bu cocugn mezuniyeti gosterileri basarilari egitimleri olacak hicbirinde gelemeyecek mahkeme gününu sasirmam görüşte .nefret ettirdi kendinden iyice
Babasi bir de eyt di emekli oluyor.Iyi de maaş alacakmis.Calisiyorda.Yeni hayatinda yeni ailesiyle yiyecek evladimin hakkını.Allahin adaleti vardır inşallah

Babasi bir de eyt di emekli oluyor.Iyi de maaş alacakmis.Calisiyorda.Yeni hayatinda yeni ailesiyle yiyecek evladimin hakkını.Allahin adaleti vardır inşallah

Dava sonucunda belirlenen nafaka otomatik olarak her sene artmıyor ne yazık ki .Yani nafakayi gönderenin insafına kalıyor o oranı hesaplayıp göndermek.Maaşindan kesilen için bile artis otomatik olmuyor , itiraz eden olmazsa her sene ayni para kesilmeye devam ediyor .Nafaka gonderen kisi artışı yapmazsa gidip her seferinde dava açmak gerekiyor.Ben bosanali 14 15 yıl oldu 350 ile başlayan nafaka ancak benim artır vs demelerimle 1000 tl olarak veriliyor bana.Kizim 10. sinif özel okulda inanın verdiği para kızımın 1 haftada harcadığı para 😉 .Ocakta 2000 tl gondersin diye ilettim bakalim ne yapacak?

Dava sonucunda belirlenen nafaka otomatik olarak her sene artmıyor ne yazık ki .Yani nafakayi gönderenin insafına kalıyor o oranı hesaplayıp göndermek.Maaşindan kesilen için bile artis otomatik olmuyor , itiraz eden olmazsa her sene ayni para kesilmeye devam ediyor .Nafaka gonderen kisi artışı yapmazsa gidip her seferinde dava açmak gerekiyor.Ben bosanali 14 15 yıl oldu 350 ile başlayan nafaka ancak benim artır vs demelerimle 1000 tl olarak veriliyor bana.Kizim 10. sinif özel okulda inanın verdiği para kızımın 1 haftada harcadığı para 😉 .Ocakta 2000 tl gondersin diye ilettim bakalim ne yapacak?
hımm şu 2-3 senedir yüksek enflasyon ortamında kadınlar iyice mağdur oldu öyleyse desenize

Kendisi memur ve kararda artış yazılı. İcraya verdiğim an maaşından otomatik kesilir. Bir de çalıştığı kurumun maaş birimini arayıp kararı yollarsam gerekli oranda artırım olur. Ama ben bunlarla uğraşmak istemiyorum gerçekten 2 çocuk biri bebek ev iş vakit kalmıyor. Bakalım ayın 15 de ne yatıracak.

X