Sabah nafaka davam var ve 3 yıldan sonra karşı karşıya geleceğim

Her olay bir tepkiyi hak etmez :) nekadar sakin olursanız karşınızdaki nezaketinizden duruşunuzdan cıldırır. Bu en güzel intikamdır. Gerektiği yerde söz alın sadece. Madem öyle her iki çocuğa 9 bin isteyin nasıl fikir ? İki çocuğa da aynı parayı vermiş olur. Pek bilgim yok bu konuda. Öyle salladım iki çocuğa aynı parayı versin diye fakat avukatınız sizin için en iyisini ayarlayacağına eminim eğer iyi avukatsa mutlaka yardımcı olur. Ayrıca biraz da şıkır şıkır gidin yahu 3 yıl olmuş biraz yıkılsın sizi bakımlı görmekten 🤣 ne olmuş buna böyle desin biraz arkadan
Onun kafa normal değil hiçbir şeye üzülme. Zaten bu nafaka düşürme davası olduğu için yükselmez. Ya aynı kalır ya azalır. Yükselmesi için ayrı dava açmam lazım. O da hem süreç uzun hem de avukat mahkeme parası uğraşmalıyım. Benim deren hakim onun davasını reddetsin yeter

sizi hatırladım sanirim eski eşiniz polisti. allah iyi etsin 600 tl neymiş yahu? afedersiniz ama bu akşam eve sipariş verdim (dondurma birkaç adet) ve yemin ediyorum 414 tl tuttu. bu adamda hiç mi insaf yok? bu adamlar neden hanımdan bosaninca çocuğu da bosuyor? ülkemizde kadın olmak çok zor hele boşanmış çocuklu kadın olmak çok daha zor. 9 bintl nafaka kaç bin tl olur bilemiyorum ama eski kocanız insan olmaz bunu tahmin etmek hiç zor değil
Kesinlikle öyle. Çocuğa harçlık olarak veriyorum ben o parayı. Bu yıl 3 günlük harçlığı olacak okulda yemek çıktığı halde. Yemek parasını da ayrı ödeyeceğim. Bir suluk alamam o paraya. Hatta bizi rahatsız etmeyecekse ben vereceğim o parayı bozdurup bozdurup harcasın. Bana inat açtı davayı mikrop

Onun kafa normal değil hiçbir şeye üzülme. Zaten bu nafaka düşürme davası olduğu için yükselmez. Ya aynı kalır ya azalır. Yükselmesi için ayrı dava açmam lazım. O da hem süreç uzun hem de avukat mahkeme parası uğraşmalıyım. Benim deren hakim onun davasını reddetsin yeter
Anladım canım hayırlısı olsun para nafaka davası olduğundan yazdım ama asıl üzücü olan şey çocukların böyle bir babaya sahip olması yarın birgün çocukların aklı kestiğinde çok üzülecekler yazık günah yani herkes anne baba olamıyor ..

Yaklaşık 3 yıl önce boşandık. 3 yıldır da görmüyorum kendisini. Anlaşmalı boşanmaydı. Çok sıkıntılar yaşadık oraları anlatmayacağım.

Ben çalışan 2 çocuklu bir anneyim. Sadece çocuklar için 2022 yılında 2500 lira nafakada anlaşmıştık. O zaman bebeğimin kreşi de o kadardı. 2 yılda üfe oranında artarak anlaşmaya göre 9 bin oldu. Kızımın kreşi de 9 bin oldu.
Diğer çocuğuma 1 lira bile emeği yok. Kızıma da sadece kreş parası vermiş oluyor.

1 yıldır mahkememiz sürüyor. Nafaka çokmuş her çocuğa 300 lira toplam 600 lira verebilirmiş! Hiçbir duruşmaya ben gitmedim. Avukatım katılıyor. O her duruşmaya gidip arkamdan sallamış. Şahitleri de yalancı. Yalanlar da delillerle ortada. Ama artık yarın karar duruşması olacak ve katılacağım. Çok stresliyim. Kendimi kaybetmekten ağzıma geleni saymaktan korkuyorum. Nasıl sakin kalıp çizgimi bozmasam hanımlar?
(Maaşı şu an 50 bin civarı nafaka 2 çocuğuma 9 bin. Çocuklarımın gideri 30 bin civarı. )

Ekleme: hakim davayı erteledi Eylül ayına
50 binlerce alan birisi 30 bin veremez size.Bu adamında gecinmesi lazım.masraflari 30 bin ise 15 _15 paylasirsiniz

sonundaoldu sonundaoldu Size bir deccal hikayesi anlatayım. Eşimin anne babası o 3 yaşındayken boşanmış. Nafaka bağlanmasına rağmen babası tek kuruş ödememiş hatta çocuğu görmemiş bile kaç sene. Annesi de gurur yapmış ben bakarım oğluma diye istememiş. Eşim 6 yaşına geldiğinde artık annesinin durumu eskisi gibi olmadığı için demiş eski eşine, şimdiye kadar ödemedin bari bundan sonrakiler öde. Tamam bakarız demiş sonra oğlumu özledim az yanıma alıcam demiş. Oğlunu yanına alınca doldurmuş demiş ki "benim çok az param var annen onu istiyor. Ben onu annene verirsen ben aç kalıp ölürüm. Annen paramın az olduğunu biliyor yine de istiyor ben yemek yiyemiyim diye" buna benzer bir sürü laf. (O dönem kendisi çok büyük bir firmada kıdemli müdür. Yeni karısıyla senede üç kere tatile çıkıyor. Her sene sıfır arabasını değiştiriyor.) Eşim de çocuk tabi nafaka ne onu bile bilmiyor. Sanıyor ki annesi babasına zorbalık yapıyor. Neyse Eşim annesine saydırmış sen ne biçim annesin babamın parasını istemişsin niye istiyorsun babam açlıktan ölürse ne olacak. Babamdan para istemeyeceksin artık seni sevmem... Neler neler. Adamın şimdiye kadar yaptıklarından küçük bir kesitti sadece. Dünyada bunlardan çok yani.

X