Nafakada üfe artışına göre yeni nafaka

ÜFE oranına göre 5700 yapıyor. Ama o tutmuş enflasyona göre hesaplayıp 4100 yollamış. Tartıştık. Dedi ki maaşım hacizli gidip nafaka düşürülmesi davası açacağım. Ki düşüşte olabilirdi. Mahkemeler malum 300-500 veriyor. 4500 te anlaştık. Çocukların giderlerine de ek olarak destek olacak. Kreşin kırtasiye gideri, çocukların mevsimlik alış verişi, kurs gideri gibi
Artık gerçekten onla muhatap olmaya tahammülüm yok.
Onun bunun üstüne mal kaçıracağına icralarını kaldırsın. Yahu ne zavallı adamlar var. Ama siz iyi bir annesiniz. Çocuklarınızla sağlıklı, mutlu bir yaşamınız olsun. Hiç üzmesinler sizi. Siz de üzmeyin artık kendinizi. Belli ki daha fazlası çıkmayacak adamdan, canınız sağolsun.

Mahkeme düzenine göre çocuklari almıyor mu ? Benim oğlum 4.5 aylıkken çıktık evden ama araları çok iyi düzenli görüştükleri ve dolu dolu vakit geçirdikleri için
hayır. bu sürüldü başka bir ile. geliyor cuma akşamı. ne halt ediyorsa ediyor. ahlaksız ailesiyle takılıyor. pazar günü alıyor çocukları birkaç saat. onda da köye gidelim diyormuş köyde onun bunun üzerine atacak çocukları. neyse oğlum biz köye gitmek istemiyoruz diyormuş. 12 de alıyor 16-17 de bırakıyor. bunu da ayda bir falan.
sonra da çocuklarımı bana ve aileme karşı düşman ettin diyor. gel buyur burdan yak.

Onun bunun üstüne mal kaçıracağına icralarını kaldırsın. Yahu ne zavallı adamlar var. Ama siz iyi bir annesiniz. Çocuklarınızla sağlıklı, mutlu bir yaşamınız olsun. Hiç üzmesinler sizi. Siz de üzmeyin artık kendinizi. Belli ki daha fazlası çıkmayacak adamdan, canınız sağolsun.
Teşekkür ederim çok incesin. evet artık vazgeçtim ne alırsam kar diyorum . mesela nisan da tazminatım var ödenmesi gereken. ödeyemeyeceği sinyalini aldım. belki icraya veririm ama canımı sıkacak durum oluşursa onu da yapmam. çünkü gerçekten hacizli bir maaşı var üzerine başka da birşeyi yok. üzerime sıçratmak da istemiyorum

Maalesef şimdi avukatimla da görüş tüm karar kesinleşence artış olacakmis
ne kadar alıyorsun kaç çocuk var?
ya bizde artış var da onu bile düzenli yapmıyor. zaten insan olan çocuğumun rızkı der en iyisini yapar.
bizim anlaşmalı olduğu halde durum bu

Avukat ne talep ederse hakim ona karar verir sizin avukattan kaynaklı bir sorun bu
yok ya öyle olmuyor. arkadaşımın avukatı kaç kere 750 liralık nafakaya artırım talep etti. hep reddedildi. birkaç yıl sonra 1100 olmuş o da bakıcı faturasıyla falan yani. adamın maaşı şimdi 15 bin.

Bir diğer arkadaşımda 400 çocuk 400 anneye alıyordu 400 e düştü. kadın daha çok kazanıyormuş. bir de 400 lira alan özel çocuk arkadaşım özel öğretmen getirtiyor, özel eğitime gönderiyor, çiçek gibi bakıyor. bir suluk aldım o paraya diyor. şaka gibi

Devlette işçi aslında az da almıyor ama mahkemeler bu konuda cimri galiba bilmiyorum
aa kadrolu işçiyse eğer 20 bin alıyordur yeni maaşla. kesinlikle peşini bırakma yükselttir nafakayı. sen uzat gerekirse çekişmeliyi. ölse çocuğa daha faydalı olurmuş peh

yok ya öyle olmuyor. arkadaşımın avukatı kaç kere 750 liralık nafakaya artırım talep etti. hep reddedildi. birkaç yıl sonra 1100 olmuş o da bakıcı faturasıyla falan yani. adamın maaşı şimdi 15 bin.

Bir diğer arkadaşımda 400 çocuk 400 anneye alıyordu 400 e düştü. kadın daha çok kazanıyormuş. bir de 400 lira alan özel çocuk arkadaşım özel öğretmen getirtiyor, özel eğitime gönderiyor, çiçek gibi bakıyor. bir suluk aldım o paraya diyor. şaka gibi
Simit hesabı yapsan yine yetmiyor :) Şaka gibi ya. Mahkeme ne derse desin insanda vicdan olacak. Çocuk senin çocuğun. Erkekler sanıyor ki kadın harcıyor, tatillere çıkıp keyif yapıyor o parayla. Adam diyecek ben çocuğuma daha iyi imkanlar vereyim diye. Ama nerdeee.

Simit hesabı yapsan yine yetmiyor :) Şaka gibi ya. Mahkeme ne derse desin insanda vicdan olacak. Çocuk senin çocuğun. Erkekler sanıyor ki kadın harcıyor, tatillere çıkıp keyif yapıyor o parayla. Adam diyecek ben çocuğuma daha iyi imkanlar vereyim diye. Ama nerdeee.
aynen öyle . bir de biliyor ki anneleri ne yapar eder bakar. ve bir türlü toparlayamaz kadınlar kendilerini ohh diyorlar.

Ama gerçekten Allah çok büyük kaybeden onlar oluyor. maaşı full hacizliymiş bana ne dese beğenirsin? bu haciz birlikte yediğimiz içtiğimiz zazmanların diyor. 6 yıl civarı benim lojmanımda oturduk, 3 yıl kira verdi sadece. çocuğuma annem baktı sonra devlet anaokuluna gitti. evin mutfağını ben karşıladım. kredi çektim araba aldık 2 tane. ben verdim ikisinin parasını da. o da güya birikim yapıyordu. ama ne yaptıysa batırmış işte. boşandıktan sonra bile satıp yediği bmw 5.20 aracın kredisini ödemeye devam ettim.
karşısına çıkan kadınlara ne palavralar sallıyordur Allah bilir. ağına düşene Allah yardım etsin
bir twit atmış demiş ki: öyle güzel yalanlar söylerim ki ben bile inanırım diye.
bunlardan ne beklenir Allah çoluk çocuğumuzu korusun böylelerinden tabi bizleri de.

Aynen oyle düşünce kit bu adamlarda

X