Nafakada üfe artışına göre yeni nafaka

Biz boşandıktan sonra evlendi boşandı şimdi başkasıyla evleniyor Adam evlenme üzerine programlanmış gibi.
Ya yine herkes linç edicek ama dayanamiycam.2 kere evlenip boşanan , çocuklarina babalik yapmayan herifle kim? ne ? diye evleniyor.Bekar erkek kıtlığı var bence.Evlileri bosatmak yada boşananla evlenmek moda oldu.
Adam zaten adam olsa, iyi koca olsa 2 kadın bosanmazdi.

Bende anlayamıyorum böyle bir adama nasıl güvenebilirsin bile bile lades demek bu

Eğer 2021 de 800 tl alıyorsanız 2022 Haziran ayında nafakanız 12 aylık ortalamalara göre hesapladığımda 1.510 tl yapar

Ay ayrıntı yazmamışım 2023 ocakta haha
Şimdi Ocak enflasyon oranı 3 Şubat'ta yayınlanacak beklemek lazım. Tahminen 12 Aylık ortalamalara göre %70-%80 civarı olursa 1.300-2.000 Bin tl artış olur

Kararda kesinleşme tarihi ne? Önemli olan o. Dava açtığın tarih değil.

Hımm ben 2022 martta boşandım her yıl Ocak ayında ÜFE oranında artış ilk artış 2023 ocak diye yazılıp kabul edildi.
Ben üfeye göre %128 hesapladım 5700 ama o tutup enflasyona göre 4100 yatırmış 4500 da anlaştım hiç yoktan iyidir diye

Daha Ocak 2023 üfe açıklanmadı. Üfe oranında şuna dikkat etmen lazım. 12 Aylık ortalamalara göredeki oranı hesaplaman lazım. %128 hangisine ait?

Eğer 2021 de 800 tl alıyorsanız 2022 Haziran ayında nafakanız 12 aylık ortalamalara göre hesapladığımda 1.510 tl yapar
Teşekkürler,2022 Haziran'da 800 TL kararı verildi 2023 Haziran nafakasi şimdiden belli olmuyor tabi dimi haliyle

ÜFE TÜFE neye göre belirleniyor pek anlamadım
ÜFE mi büyük oluyor buna kim karar veriyor

Nafaka için ÜFE ye göre mi talep ediliyor?

ÜFE TÜFE neye göre belirleniyor pek anlamadım
ÜFE mi büyük oluyor buna kim karar veriyor

Nafaka için ÜFE ye göre mi talep ediliyor?
Genelde ÜFE büyük oluyor bunu Türkiye istatistik kurumu belirliyor yani TÜİK. Her ayın 3 ünde saat 10 da aylık ve 12 aylık oranları açıklıyor

Erkek kardeşimin eski eşi memur zammı oranında sürekli zam yapıyor valla Erkek kardeşim de evli huzuru bozulmasın diye kabul ediyor yazık. yetişkin üniversiteli kızına aylık 6 bin falan ödüyor şimdilik tabi. temmuz ya da ara zamda yine artar. bu konularda şirret olan kazanıyor sanırım

Genelde ÜFE büyük oluyor bunu Türkiye istatistik kurumu belirliyor yani TÜİK. Her ayın 3 ünde saat 10 da aylık ve 12 aylık oranları açıklıyor
Anladım teşekkür ederim aslında boşanmada ÜFE ya da TÜFE olarak küm belirliyor demek istemiştim. Biz mi diyoruz üfeye göre belirlensin

Anladım teşekkür ederim aslında boşanmada ÜFE ya da TÜFE olarak küm belirliyor demek istemiştim. Biz mi diyoruz üfeye göre belirlensin
Tabi mutlaka protokole ekle yoksa her yıl davayla uğraşır durursun. Protokole her yol Ocak ayında ÜFE oranında artış olacak yazmıştım ben

Merhaba benim nafaka davam sonuçlandı 6 ay sürdü 3 duruşma görüldü yaklaşık %80 arttı geçmişe dönükte ödeyecekmiş bundan sonrada her yılın ocak ayında üfe oranında artması şeklinde karar çıkmış.

Hadi hayırlı olsun. En azından çocuğun bir ihtiyacı karşılanır. 4500 bizi kurtarmıyor artık 7000 olacak kreş ben icraya verdim mesajla saldırdı ama boşa yani karar neyse o dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…