Nafakada üfe artışına göre yeni nafaka

Tefe Tüfe ortalamasidir o büyük olasilikla

Ocak 2022 de boşandıysan Ocak 2023 te üfe oranı 97 falan buda demek oluyorki 2500 tl olan nafaka 4.925 tl yapıyor

Nasıl bir pislikmiş ya daha önce fark edemediniz mi? Yıllık ÜFE oranı olması gerek bence.
Nöbete gidiyorum diyordu görev diyordu annem hasta babam hasta diye diye beni kandırmış maalesef. Çok geç anladım. İnş yıllıktır o zaman rahatlarım biraz
Mahkeme işine girmem artık üfe en yüksek oran sanırım zaten. Ama icraya vermem gerekebilir. Ben de çok tesadüfi bir şekilde üfe yazdım. Avukatsız kendim hazırlamıştım protokolü avukat bşr arkadaşa göstermiştim sadece. Tarih yoksa karar kesinleştiği ay itibariyle artar. Ben ocaktan ocağa diye ekledim. Hakim de saolsun ilk artık 2023 Ocak yazdırdı karara
Benimde Mayıs'ta hesaplanacak ama ben mayıstan Mayıs'a diye dusunmustum
Karar mayıstaysa mayıstır artırım. Ama ben özellikle Ocak diye belirttiğim için o baz alınacak

canım benim tefe tüfe ikiside aynı ama üfe normalde bir tık daha falza. Geçmiş yıllara bakarsan üfe tefeye göre daha düşük değişkenlik gösteriyor yani.

o zaman 5.700 tl yapar. Eski eşinde düşük maaş alıyorsa itiraz edebilir çünkü nafaka %100 den fazla arttığı için dengesizlik olur.
Edemez bence ama elinden gelse eder. çünkü uğraşırım zaten sürüldü mimli pislik. 17 bin civarı maaşı var ödesin ben tüm maaşımı evlatlarıma harcıyorum helali hoş olsun ama o da harcasın ki çocuklarım daha iyi şartlarda yaşasın

Haklısın ben sadece yasal olarak söyledi :) mesela enflasyon hızla düşmeye başladı ocak 2023 üfe %97,72 oldu. düşüyor yani. 17 bin alıyorsa rahat öder :)

Bu erkeklerin boşanma sonrasi çocuklarından da boşanmasi yaygın galiba.Insan bir tek ben böyleyim sanıyor.Forumda ki boşanma ve nafaka mevzularını okuyunca içim daralıyor.Sanki biz bu çocukları tek başımıza yaptık.
Ben de asla dava acmiycam nafaka artırımı icin.Çünkü 3 kuruş veriyor diye bu sefer sürekli çocuğu almak isteyecek.Onunla muhatap olmamak için herşeyi kendim üstlendim.Allah bizim gibi hem anne hem de baba olanlara güç versin

Tabi karakola gelen evli kadınlarla ilişkilerde var, başka evli kadınlarla komşu gibi basılmalar falan.. pavyon daha başlangıcı yani
Konuyu dağıtmak istemem ama bunlar memur için disiplin suçu değil mi en basitinden… yüz kızartıcı suç bile olabilir hatta

Amin amin. Tabi değişik oluyorlar. Kendilerini bekar hiç evlenmemiş sanıyorlar. Allah’a havaleler. Zaten açıkçası evlat baba ilişkisi kurmasını istemiyorum çocuğumun. Çünkü çok kirli hayatı. Çamuru bulaşmasın çocuklarıma. Ben dümdüz bir hayat yaşasınlar isterim.

Konuyu dağıtmak istemem ama bunlar memur için disiplin suçu değil mi en basitinden… yüz kızartıcı suç bile olabilir hatta
9 kere il içinde sürüldü en sonunda il dışına sürüldü. Ama ben en son il dışını duydum. Ha bir kere de komiserle tartıştım dedi sürülmesine

Hem polis hem pavyon mu E yuh yani...
pavyonların çoğunun müdavim polis müşterileri var.
polislerin/jandarmaların böyle anlaşmalı çok işi var da (defineciler mesela) neyse.

pavyonlarda da yabancı uyruklu olan kadınların çoğu da evli zaten türk birileriyle. böyle işlere de polisler çok yardımcı oluyor (!).

not: ankara altındağın pavyonlarıyla maltepenin pavyonları arasındaki mahallede yaşadı ailem 20+ sene. seçim sandığında aynı sandıkta kayıtlıydık. dolayısıyla evli olduklarını ve doğumyerlerinin bakü erbil kişinev vs olduğunu görebiliyorduk, gündüzleri aynı yerlerden alışveriş ediyorduk vs vs.

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ( 2013/1557 E. – 2015/2021 K.) kararına göre; TÜİK’in yayınladığı ÜFE 12 aylık ortalama artış oranı nazara alınmak suretiyle nafaka artışının yapılması gerekmektedir.

diyor (alıntı)

ama sizin durum gerçekten istisna olmuş çünkü dava martta karara bağlanmış nafaka martta artar normalde siz ocak yazdırmışsınız hiç öyle örnek bulamadım.

Sorunun cevabını bilmiyorum ama erkeklere boşanma ne güzel ya kadınla beraber evladinida bosuyor resmen. Çocuk için insan cekisirmi ya ne kadar az vereyim diye. Allah yardımcınız olsun inşallah

Evet farklı ve teknik bir konu oluştu ben de. 2 avukatla görüştüm birisi 9 aylık artış dedi diğeri hayır 12 aylık hesaplanır dedi. Bir arkadaşım aile mahkemesi hakimine soracak perşembe günü bakalım ne olacak
Sorunun cevabını bilmiyorum ama erkeklere boşanma ne güzel ya kadınla beraber evladinida bosuyor resmen. Çocuk için insan cekisirmi ya ne kadar az vereyim diye. Allah yardımcınız olsun inşallah
Amin amin. Zaten insan olsa bu kadar çirkinleşmezdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…