Sabah nafaka davam var ve 3 yıldan sonra karşı karşıya geleceğim

Pü rezil herif. 600'den daha utanç verici ne var diye düşünüyordum, çocuğunu aç göndermek varmış. Ulan zaten bir iki saatte yapsan yapsan yemek yedirir oyuna görürürsün çocukları. Ne bok yiyor çocukları alınca? Sinirimden kudurdum.
Çocukları zorla köye götürmeye çalışıyor. Ailesi tam bir rezalet. Görseniz anlarsınız. Oğlum da gitmek istemeyince azarlıyormuş çocuğu. Sonra avm gidiyorlarmış. Oğlum 11 yaşında ben hiç oynamıyorum anne kardeşime bakamaz bu diye kardeşimin Peşinde dolaşıyorum diyor yavrum. Nerden tutsam elimde kalıyor yani. Ben de çok sinirli ve gerginim ama işte elimden hiçbir şey gelmiyor. Şimdi bunu doğuya sürmüşler bugğn defolacak uzun bir süre kafamız rahat umarım

Tiktokta nafaka veriyoruzzzz bilmem kaç sayılı kanunnnn feminizmmm aile yıkıyor kadın sabretmeliiiii diye zırlayan heriflerden biri senin ex olabilir mi ya? Asker polis duydum mu tüylerim diken diken oluyor yemin ederim.
İnstagramdan ağına salak bir kadın düşürmüş. Kadında boşanmış bir çocuğu var bunla tatil yapıyor eğleniyor. Sanıyor ki evlenir 😂 o nedenle sosyal medyadan çok korkarım

Siz çok güçlü çok güzel bir annesiniz, ileride çocuklarınız sizinle gurur duyacak. Bu emeklerinizin karşılığını alacaksınız inşallah 🥰 Tüm yorumları okudum, mahkemede o camışa iyi bi ders versinler, inşallah indirilecek sanarken hakim insiyatif kullanır arttırırda öyle fukara sümüğü gibi kalır orda. Pislik parazit leş adam. Hıncımızı bizde alamıyoruz 😄
Amin amin çok teşekkür ederim. Saolun valla benle bir beddua çemberi yaptınız hahaha 😜 tek başına, başına ne gelirse gelsin inş. İnsanlardan uzakta bulsun cezasını

Çocukları zorla köye götürmeye çalışıyor. Ailesi tam bir rezalet. Görseniz anlarsınız. Oğlum da gitmek istemeyince azarlıyormuş çocuğu. Sonra avm gidiyorlarmış. Oğlum 11 yaşında ben hiç oynamıyorum anne kardeşime bakamaz bu diye kardeşimin Peşinde dolaşıyorum diyor yavrum. Nerden tutsam elimde kalıyor yani. Ben de çok sinirli ve gerginim ama işte elimden hiçbir şey gelmiyor. Şimdi bunu doğuya sürmüşler bugğn defolacak uzun bir süre kafamız rahat umarım
Ne talihsiz bir evlilik olmuş. 11 yaşındaki kuzum babasına güvenip de çocuk bile olamıyormuş onun yanında. Köye götürecek sıfır sorumlulukla salacak anasının kardeşinin üstüne. Ne rezil adam. Kimsenin hassas noktasına basmak istemiyorum ama mesleğinde ölse şehit diyeceğiz kendisine. Ne acı...

Ne talihsiz bir evlilik olmuş. 11 yaşındaki kuzum babasına güvenip de çocuk bile olamıyormuş onun yanında. Köye götürecek sıfır sorumlulukla salacak anasının kardeşinin üstüne. Ne rezil adam. Kimsenin hassas noktasına basmak istemiyorum ama mesleğinde ölse şehit diyeceğiz kendisine. Ne acı...
Ben de artık böyle düşünüyorum biliyor musun? Mesleğine bakış açım aşırı değişti. Karakola işim düşse naparım diyorum. Umarım düşmez. Anası babası da öldü tam bir kaos yani çocukları götürmek istediği yer. Evet salaklığım benim bu adamı baba yapmak. Benim ailemin maddi manevi durumu iyi. Hep elleri üzerimde. O nedenle hiçbir şeyi gözlerinde koymuyorum çok şükür. Tabi içlerinde vardır burukluk ama napalım onların sınavı da babaları oldu. Alışacaklar mecbur. Dilerim hiçbir ahlaklı kadın böylesine denk gelmez. Tencere kapak olsunlar

velayet ve güvenlik konusunda endişer olduğu durumlarda hatırladığım kadarıyla çocuk izlem merkezlerinde polisler ve uzmanlar eşliğinde çocuğu teslim edip mesai bitiminden önce de merkezden teslim alabiliyorsunuz. bunu bir avukatınıza danışın arzu ederseniz. erkek çocuğun da benim o ailenin içine girmesine hiç gönlüm razı gelmezdi.

Ben de artık böyle düşünüyorum biliyor musun? Mesleğine bakış açım aşırı değişti. Karakola işim düşse naparım diyorum. Umarım düşmez. Anası babası da öldü tam bir kaos yani çocukları götürmek istediği yer. Evet salaklığım benim bu adamı baba yapmak. Benim ailemin maddi manevi durumu iyi. Hep elleri üzerimde. O nedenle hiçbir şeyi gözlerinde koymuyorum çok şükür. Tabi içlerinde vardır burukluk ama napalım onların sınavı da babaları oldu. Alışacaklar mecbur. Dilerim hiçbir ahlaklı kadın böylesine denk gelmez. Tencere kapak olsunlar
Benimki de aynı meslektendi ve benim de bakış açım değişti. Seninki deccal tabii. Benimki daha masum kalıyor yanında.

Yaklaşık 3 yıl önce boşandık. 3 yıldır da görmüyorum kendisini. Anlaşmalı boşanmaydı. Çok sıkıntılar yaşadık oraları anlatmayacağım.

Ben çalışan 2 çocuklu bir anneyim. Sadece çocuklar için 2022 yılında 2500 lira nafakada anlaşmıştık. O zaman bebeğimin kreşi de o kadardı. 2 yılda üfe oranında artarak anlaşmaya göre 9 bin oldu. Kızımın kreşi de 9 bin oldu.
Diğer çocuğuma 1 lira bile emeği yok. Kızıma da sadece kreş parası vermiş oluyor.

1 yıldır mahkememiz sürüyor. Nafaka çokmuş her çocuğa 300 lira toplam 600 lira verebilirmiş! Hiçbir duruşmaya ben gitmedim. Avukatım katılıyor. O her duruşmaya gidip arkamdan sallamış. Şahitleri de yalancı. Yalanlar da delillerle ortada. Ama artık yarın karar duruşması olacak ve katılacağım. Çok stresliyim. Kendimi kaybetmekten ağzıma geleni saymaktan korkuyorum. Nasıl sakin kalıp çizgimi bozmasam hanımlar?
(Maaşı şu an 50 bin civarı nafaka 2 çocuğuma 9 bin. Çocuklarımın gideri 30 bin civarı. )

Ekleme: hakim davayı erteledi Eylül ayına
Siz anlaşmalı boşanma ile boşanmışsınız. Nafaka miktarı ve artırımı konusunda aranızda bir anlaşma var. Boşanma kesinleştikten sonra bu şekilde bir talep iyiniyetli değil ve aranızdaki anlaşmaya aykırı. Çocukların giderlerinde bir azalma yok. Ancak bu adamın gerçeğe uygun olarak ekonomik durumunda olağanüstü bir değişiklik olursa ve bu durum hakkaniyeti getektirirse nafaka miktari değişir. Sırf nafakayi azaltmak için işten çıkanlar, çalışmaya devam etmesine rağmen sigortasız calısanlar bile nafaka veriyor. O durumda bile adam yeniden iş bulabilir vs. gibi sebeplerle nafakayı kesmiyorlar.

Cocukların bakımını siz üstlenmişsiniz. Bununla birlikte cocukların gideri zaten 30 bin TL civarındaymış. Madem bakmak istemiyor çocuklarına cocuk sahibi olmasaymış.

Cocukların velayetini sen al ben sana 600 TL vereyim desen hatta 9 bin TL vereyim desen yüzüne bakmaz topuklarına vura vura kaçar.

Bu şartlarda nafaka azaltımı olmaz merak etme sen.

Siz anlaşmalı boşanma ile boşanmışsınız. Nafaka miktarı ve artırımı konusunda aranızda bir anlaşma var. Boşanma kesinleştikten sonra bu şekilde bir talep iyiniyetli değil ve aranızdaki anlaşmaya aykırı. Çocukların giderlerinde bir azalma yok. Ancak bu adamın gerçeğe uygun olarak ekonomik durumunda olağanüstü bir değişiklik olursa ve bu durum hakkaniyeti getektirirse nafaka miktari değişir. Sırf nafakayi azaltmak için işten çıkanlar, çalışmaya devam etmesine rağmen sigortasız calısanlar bile nafaka veriyor. O durumda bile adam yeniden iş bulabilir vs. gibi sebeplerle nafakayı kesmiyorlar.

Cocukların bakımını siz üstlenmişsiniz. Bununla birlikte cocukların gideri zaten 30 bin TL civarındaymış. Madem bakmak istemiyor çocuklarına cocuk sahibi olmasaymış.

Cocukların velayetini sen al ben sana 600 TL vereyim desen hatta 9 bin TL vereyim desen yüzüne bakmaz topuklarına vura vura kaçar.

Bu şartlarda nafaka azaltımı olmaz merak etme sen.
Uzun uzun ayrıntılı olarak anlatmışsınız elinize sağlık teşekkürler. Tabi 9 bin lirayı versem benim gibi baksa ben 19 bin vereyim. 6 aydır oğluma ortaokul arıyorum. Eğitim düzeyi iyi ve körelmesini istemiyorum. Ama o bu durumu bile bilmiyor. Hatta hiçbir şeyi bilmiyor ve çocuklara güzel olan hiçbir şeyi layık görmüyor. Hakime demiş ki memelekete geleli 5 gün oldu ama param yok diye çocukları görmedim. Hakim de yüzünü ekşitmiş gerilmiş. İnş dediğiniz gibi çocuklarımın lehine sonuçlanır ve kurtuluruz. Son olarak avukatım da dilekçede henüz 1 yıllık boşanmada nafaka düşürme davası art niyetlidir. Hem anneyi hem de mahkemeyi kandırmaktır dedi

Yaklaşık 3 yıl önce boşandık. 3 yıldır da görmüyorum kendisini. Anlaşmalı boşanmaydı. Çok sıkıntılar yaşadık oraları anlatmayacağım.

Ben çalışan 2 çocuklu bir anneyim. Sadece çocuklar için 2022 yılında 2500 lira nafakada anlaşmıştık. O zaman bebeğimin kreşi de o kadardı. 2 yılda üfe oranında artarak anlaşmaya göre 9 bin oldu. Kızımın kreşi de 9 bin oldu.
Diğer çocuğuma 1 lira bile emeği yok. Kızıma da sadece kreş parası vermiş oluyor.

1 yıldır mahkememiz sürüyor. Nafaka çokmuş her çocuğa 300 lira toplam 600 lira verebilirmiş! Hiçbir duruşmaya ben gitmedim. Avukatım katılıyor. O her duruşmaya gidip arkamdan sallamış. Şahitleri de yalancı. Yalanlar da delillerle ortada. Ama artık yarın karar duruşması olacak ve katılacağım. Çok stresliyim. Kendimi kaybetmekten ağzıma geleni saymaktan korkuyorum. Nasıl sakin kalıp çizgimi bozmasam hanımlar?
(Maaşı şu an 50 bin civarı nafaka 2 çocuğuma 9 bin. Çocuklarımın gideri 30 bin civarı. )

Siz soğukkanlı ve gerçekçi olun, kışkırtmalardan da kaçının, eminim sonuç sizin için iyi olacaktır🙏 Ayrıca 600 TL nedir? Dava o kadar art niyet kokuyor ki..Hâkimler de aptal değil!

Uzun uzun ayrıntılı olarak anlatmışsınız elinize sağlık teşekkürler. Tabi 9 bin lirayı versem benim gibi baksa ben 19 bin vereyim. 6 aydır oğluma ortaokul arıyorum. Eğitim düzeyi iyi ve körelmesini istemiyorum. Ama o bu durumu bile bilmiyor. Hatta hiçbir şeyi bilmiyor ve çocuklara güzel olan hiçbir şeyi layık görmüyor. Hakime demiş ki memelekete geleli 5 gün oldu ama param yok diye çocukları görmedim. Hakim de yüzünü ekşitmiş gerilmiş. İnş dediğiniz gibi çocuklarımın lehine sonuçlanır ve kurtuluruz. Son olarak avukatım da dilekçede henüz 1 yıllık boşanmada nafaka düşürme davası art niyetlidir. Hem anneyi hem de mahkemeyi kandırmaktır dedi
Siz içinizi ferah tutun bu koşullarda nafaka azaltılmaz. Diğer yorumlarda yanlış görmediysem zaten polis o yüzden maaşında bir değişiklik yok.

Böyle bir pislikten kurtulmuşsunuz boş verin. Merhametsiz biriymiş belliki. Bu tarz adamlar çocuklarınız için verdiğiniz emeğin kıymetini bilmediği gibi kendisi de çocuklarını için emek harcamaz.

Siz çocuklarınız için doğru olanı yapıyorsunuz hiç merak etmeyin. Kaldı ki, aile mahkemesi hakimi her şeyin farkında oluyor. Zannediyor ki bu adam herkesi kandırabilirim ama o kadar basit değil. Tanıklar bile ezberletilmiş beyanları konusunda tereddüte düşmüş. Bunların hepsi sizin delillerinizle birlikte dosyada mevcut.

sizi hatırladım sanirim eski eşiniz polisti. allah iyi etsin 600 tl neymiş yahu? afedersiniz ama bu akşam eve sipariş verdim (dondurma birkaç adet) ve yemin ediyorum 414 tl tuttu. bu adamda hiç mi insaf yok? bu adamlar neden hanımdan bosaninca çocuğu da bosuyor? ülkemizde kadın olmak çok zor hele boşanmış çocuklu kadın olmak çok daha zor. 9 bintl nafaka kaç bin tl olur bilemiyorum ama eski kocanız insan olmaz bunu tahmin etmek hiç zor değil

Ben sadece kreşi sunmadım tabi. Mama süt bez kreş etüt kurs yol gideri hepsini sundum. İnş yine kaybeden kötü bir baba müsveddesi olur
Para bir şekilde yerine konur ama baba konmaz. Çocuklarınızın böyle bir babaları olduğu için çok üzüldüm. 3 ayda bir görüp, 600 tl para vermek için çirkefleşen bir adama "baba" kelimesi çok lüks. Bazı babalar hiç var olmasa daha iyi. En azından çocuklar hayallerinde bir baba canlandırır, böyle rezil bir babayla muhatap olmak zorunda kalmaz.
Umarım nafaka miktarı şimdikinden daha da yüksek olur. Çocuklara hayrı yok adamın, bari maddi anlamda siz bi nefes alın.

Her olay bir tepkiyi hak etmez :) nekadar sakin olursanız karşınızdaki nezaketinizden duruşunuzdan cıldırır. Bu en güzel intikamdır. Gerektiği yerde söz alın sadece. Madem öyle her iki çocuğa 9 bin isteyin nasıl fikir ? İki çocuğa da aynı parayı vermiş olur. Pek bilgim yok bu konuda. Öyle salladım iki çocuğa aynı parayı versin diye fakat avukatınız sizin için en iyisini ayarlayacağına eminim eğer iyi avukatsa mutlaka yardımcı olur. Ayrıca biraz da şıkır şıkır gidin yahu 3 yıl olmuş biraz yıkılsın sizi bakımlı görmekten 🤣 ne olmuş buna böyle desin biraz arkadan

Asla asla. Daha anlatamadım konu dağılmasın diye. Ailesi ensest ben kızımı tek başına bir dakika vermiyorum. Hakim de kızımı yatılı kesinlikle vermedi. O zaman hakime bağırdı. Kızımı da ver bakarım ben diye. Hakimde sana ihtiyacı yok annesine var vermiyorum hadi bakalım dedi.
Hakime bagrılabılıyor mu ya

Hakime bagrılabılıyor mu ya
Özgüveni tavan ama gereksiz bir tavan. Zaten hakim de şok oldu höst yaptı kibar kibar. Ben böyle karar veriyorum dedi sana ihtiyacı yok anneye ihtiyacı var dedi. Ben polisim verdiğiniz hafta çalışıyor olabilirim her hafta verin çocukları bana dedi( şaka gibi 3 ayda bir alıyor 😂) hakim de o senin sorunun beni ilgilendirmez dedi. Yani bağırdı ama gördü gününü. Bu boşanırkendi nafaka davasına ben gitmedim hiç

X