Merhabalar kızlar. Erkek arkadaşımla ilgili ileriye dönük düşünüyoruz ama aklıma takılan şeyler var lütfen bana yardımcı olabilir misiniz

Bencede ben çekemem böyle şeyleri babamda cimri benim. Öyle böyle değil ama görmeniz lazım anlamanız için. Parası var ama yıllardır her defasında para almak için canımız çıktı. Şimdi şimdi düzeldi yaşı 70e dayandı.. benim erkek arkadaşımın sarf ettiği cümleler ağır şeyler. Az önce bi arkadaşın dediği gibi yarınların habercisi.. eve bir şeyler yolluyor diye bunlara katlanamam

Evet hayat tarzlarımız, görüşlerimiz biraz farklı zaten dediğiniz gibi bencede ileride pişman olacağım.

teşekkür ederim ayrıca ilk zamanlardaki kadar evlenmeyi dillendirmiyor biliyor musunuz yani dediğinizde haklısınız. Başta çok hevesli istekliydi hala evlilik hakkında konuşuyor ama laf arasında geçerse..

Ben de ona bunu dedim askerdesin ve hiç düşünmüyor musun ben bu kıza böyle davranmayayım zaten 1 senesini verip beni bekleyecek onu kaybetmeyeyim demiyor musun dedim fakat o kendisinde hiçbir problem görmüyor

Ben konuya biraz daha farklı bakacağım.
Burada annenin tutumu bana ilginç geldi.
Daha iyisini bulamazsın modunda. Ama ne yazık ki daha iyileri var. Sanki senin acabalarını görmüyor ve seni bu ilişkiye mecbur kılıyor gibime geldi.
Sevgilin anladığım kadarıyla mantık adamı. Yani parayı altına yatırması vs normal. Ama saç boyası için ücret cidden fazla. Askerde kalmayı da maddi güçten dolayı istemesi de normal. Çünkü devir geçinmek için çok zor. İleride kira, çocuk vs olursa bunları maddi olarak düşünmek istemiyor olabilir. Seven insan şehir değiştirir. Yani ben tam güvensem sevsem kabul ederim. Ama tabi bu benim.
Çok gençsin. Sevgililik moduna girip evlilikte için birikim yapıp evlenmek bunlar çok uzun süreç. Ve benim için çok uzun süreli bir eylem. Ben olsam tam ayaklarım yere basmadan ne sevgili yaparım ne de birikim yaparım. Birikimi sadece kendim için yaparım. Sevgilinin eli para görünce güç ben de moduna girmiş. İlerisinde de böyle olacaktır. Bunun kararını iyi düşün taşın. Kimse bulunmaz Hint kumaşı değildir.

Ben de ona bunu dedim askerdesin ve hiç düşünmüyor musun ben bu kıza böyle davranmayayım zaten 1 senesini verip beni bekleyecek onu kaybetmeyeyim demiyor musun dedim fakat o kendisinde hiçbir problem görmüyor
Ben çekmem ama seni bilemem hayırlısı olsun gözlemle biraz daha bakalım

Bana kim ne derse desin ben bu konu da erkek arkadaşını haklı buluyorum.
17 bin tl asgari ücret 7 bin tl saç açma.
Sana açmayı üzerine cila da nasıl atılır yazardım-k

Valla kuaförler bu paraları verilwcek yolunacak kaz buluyorlar demek ki yolsunlar ne diyeyim.

Diğer konularda haksız.

Evet tamamıyla mantıklı düşünmeye çalışıyor yatırım kafasında biri.O da böyle söylüyor. Burada kamu personeli olarak çalışmasına rağmen ücreti ev geçindirecek düzeyde değildi. Ben bizim için geleceğimiz içinde 1 senelik geldim düğünümüz için masraflarımız için falan diyor. Hatta geçen gün sen hep harcıyosun biraz biriktir diye kızdı. Zaten onunda askerde kalıp kalmayacağı belli değil..

Eğitim sürecinden sonra erkek arkadaşımda rahat olacaktı ama o özel kuvvetlere başvurdu o yüzden şartları baya zor olacak.

Sana müdahale edemez. Evi geçindirmek onun görevi. Bu görevi sana yükleyemez. Evlenmek isteyen adam öncelikle ben nasıl gecindiririm demeli. Gerekirse fedakarlık yapıp askeri personel olacak. Ama kesinlikle sana kızma hakkı yok . Sana ablan olarak tavsiye vereyim. Kardeşim de olsan ayrıl derdim. Ardına bakma. Başın çok ağrır. İnan bana birisinden eminsen kesinlikle en ufak acaba olmaz. O seni cepte görüyor.
Askerden gelmesini de bekleme. Psikolojisini kendi düzeltsin.

Haklısınız teşekkür ediyorum

Nişanlının içine Mert Başaran kaçmış. Onu çok dinliyor herhalde

Daha gencsın huc gerek yok her lafı emır resmen kendı paranı belkı aılenın karsıladıgı sac kuafor paranın lafını eden adamdan hayır gelmez canım daha ıcıne sınen ınsanlar cıkar karısına hıc uzatmadan bıtır bence ve sılesı hakkında boyle konusmasıda ılerde aılecı olacagını gosterıyor sımdıden vermıs sınyallerı

Ben insanların kuaför ücretine bu kadar tepki vermelerine de şaşırdım. Her gün verilen bir para değil ki bu, uzun süre belki bir yıl gidiyor o saç. Ayrıca herkesin kendi muhasebesi yani kimine göre ihtiyaçtır saç bakımı boya vs herkesin keyfi bilir. Daha şimdiden senin paranı harcama şekline karışıyorsa bence de bu çok rahatsız edici. Ben hayatta gelemezdim şahsen böyle tiplere, bi saç yaptırmışsın ağzından burnundan getirmiş iltifat edeceği yere. Çok itici geldi bana tüm anlattığınız özellikleri, hele annemi babamı bana doldurma falan demesi. Genelde böyle tipler karısıyla kurduğu aileyi kabul edemez, anne babasıyla aile kalır. Lütfen seçimlerinde çok dikkatli ol, neyi hak ettiğini unutma.

Saçımı boyayan kişi kalitesiz bir kuaför değil yine de 7000 tutmuyor boya parası. Üstelik dibi geldikçe ve aktıkça boyanan bir şey bu. Diğer konular için bir şey diyemem. Askerlik farklı bir ortam. Gördüğü baskıyı atacak yer arıyor demek ki. Dönünce iyice gözlemleyin gidişatı

7000₺ saç boyamaya vermeyi ben de saçma bulurum. Erkek olsam eşime böyle bir para da vermem. Çok isteyen kendi çalışıp boyatır, tabi üstüne düşen harcamaları karşıladıktan sonra.

Burayı okursanız sık sık duyarsınız. Özellikle doğu taraflarında kıtlık mi var nedir? İl dışına çıkınca noktalarda işini yapanda var, telefonunu almak için kırk takla atanda ve çoğunda alyans var. Hele bir keresinde gbt sorguladılar ve alakasız şekilde aracım arandı. Bekliyorum sonuç ne olacak diye. Hani eşimin kim olduğunu söylesem durum kökten çözülecek ama bir sigara yakıp, az uzaklaşarak izledim sadece 2 tanesi yanıma geldi " Alakasız bir şekilde muhabbete girdiler" eee dedim sonra??? Yine salakça şeyler zırvaladılar. Ben sizi dinlemek istemiyorum, eşim şu onunla muhatap olun dediğimde beti benizleri attı. "Yenge kusura bakma şöyledir, böylede" Az önceki laubali konuşanlar sanki onlar değildi. Yani bunlar her yerdeler maalesef ve karılarıda zahmet çekiyor.

Pardon da siz vermiyor ya da eşiniz sizi boşar diye veremiyor olabilirsiniz ama bu demek değil ki başka insanlar da vermemeli.
Sizin hiç piyasadan haberiniz yok galiba.
Siz nerede ve kaça boyatıyorsunuz ki merak ettim.

Konu sahibi siyahtan kahveye dönecekmiş. O saçın önce bir açılması sonra boyanması belki üzerine cilalanması lazım. Bir bakım bir kesim yapılır mis gibi çıkar kuaförden. Bu işlemler evde bu kadar profesyonelce yapılamaz ki saçın bir yeri bir renk olur diğer yeri başka renk. İyi kuaförde cillop gibi yaparlar. Piyasaya ve bu işlemlere göre bu fiyat normal artık.
Geçen sene Nişantaşı’nda sarı renk saçıma bu işlemleri daha pahalıya yaptırdım ama harika oldu. Herkes mahalle kuaförüne gitmek zorunda değil.

Sizin hayat standartlarınız başkalarınınkine yetişemiyor diye orayı yanlış ilan edip garip hayat dersleri vermeyi misyon edinmişsiniz ama absürd oluyor. İnsanlar sizin gelmediğiniz belli hayat standardından geliyor, bunu devam ettirmek istiyor ve hayatında bu yeterlilikte insanları tutmak istiyor olabilirler. Bu gibi öznel ve subjektif şeylerin salt doğrusu yanlışı olmaz.

Ayrıl. Hiç düşünmene gerek yok. Yaşın da çok genç zaten. Aman başkasını bulamam vs diye de korkma. Kötü bir eş yalnızlıktan bin beter emin ol.
Annen de mantıklı makul düşünmüyor. Sen işine kariyerine odaklan. Gez toz mutlu olacağın şeyler yap.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…