Merhabalar kızlar. Erkek arkadaşımla ilgili ileriye dönük düşünüyoruz ama aklıma takılan şeyler var lütfen bana yardımcı olabilir misiniz

zeynep2310

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2024
35
19
23
Merhaba arkadaşlar. 1 yıllık bir ilişkim var 23 yaşlarındayız ve birkaç sene içinde (benim okulum bitince, çalışıp birikim yapınca) evlilik düşünüyoruz. Aklıma takılan şeyler var kimseyle paylaşamıyorum daha doğrusu paylaştıklarım var ama annem evlenmemi çok önemsediği için boşver diyip geçiyor, ablamlar şehir dışında iletişime çok geçemiyoruz, arkadaşlarımdan birkaç kişi biliyor onlarında 2 tanesi çok tecrübesiz ben tecrübeli biriyle doğruca konuşmak istiyorum. Biz yıllar öncede sevgiliydik ama o zaman olgun değildik anlaşamıyorduk aramızda kötü şeyler geçti ayrıldık. Açık konuşmak gerekirse ondan sonra hayatıma 1 kişiyi aldım ama ilişkiye dönüşmesede tanıştığım 2,3 kişi daha olmuştu. Hepsi çok kötüydü gelen gideni aratır derler ya gerçekten onu arar oldum ama onunla ilişkimiz çok toksikleştiği için kendime itiraf edememiştim. Tabiki bu toksikliği o yaratmıştı bu yüzden o benim değerimi çok daha fazla anlamış. 1 yıl önce tekrardan görüşmeye başladık benim değerimi çok anlamıştı, olgunlaşmıştık. Eskidende güzel özellikleri vardı şimdi onlar dahada artmıştı. Öncelikle sevgilim iyi bir insan, yardımsever, çok zengin değil ama eli açık, olgun, saygılı ve sakin biri, kötü alışkanlıkları yok, arkadaş çevresi ve ailesi iyi .Banada ailemede çok değer verir. Daha tanışmadılar ama eve hep bir şeyler yollar, bir ihtiyacımız olduğunda halleder. Sorun ne diyeceksiniz her erkek gibi sevgilimde zamanla ilgisini, jestlerini azalttı ama dozunda azalttığı için bunu sorun etmeyi bıraktım ben. Çünkü bilirsiniz her erkek böyledir. Sorun şu ki sevgilim 1 aydır askerde ve askerliği 1 yıl sürecek kendisi maddi anlamda toparlanmak için astsubaylığa başvurmuştu kabul oldu biliyorsunuz onlar maaşlı askerlik yapıyor. Ben bu durumdan çok hoşlanmadım ama maddi olarak ihtiyacı var tabiki sorun etmedim zaten banada hiç fikrimi sormadı hatta arkadaşları bekleyecek mi dediklerinde ‘mecbur bekleyecek’ dedi. Gerçektende öyle beni mecbur bıraktı ama ben bunu sorun etmedim. Askerde bazı huyları değişti ya da açığa çıktı bilemiyorum. Saç boyatma mevzum oldu çok pahalı olduğu için çok laf etti sanki kendi mi parasını ödüyor anlamadım neden bu kadar laf ettiğini. Onun yerine altın alırmışım saçımı siyahtan kahverengiye boyatmak için o parayı vermek çok anlamsızmış. Sarıya boyatsam hadi neyseymiş. Gitseymişim 1000 tl lik bir yere boyasaymışım ya da doğal gezseymişim falan falan.. bu arada 1000 tl ye istediğim saçı yapacak kuaför yok arkadaşlar siz de az çok bilirsiniz boya fiyatlarını ben 7000 tl verdim ve hayatımda ilk defa saçımı yaptıracağım bi farklılık istemiştim sadece. Bu kadar sorun edince benimde kafamda soru işaretleri oluştu tepkiler verdim ve bi soru sordum ‘peki ileride diyelimki bu ücreti senden istedim vermeyecek misin’ dedim. O da bana ‘neye para vereceğime karar veririm mantıklıysa veririm ama böyle mantıksız şeye para verilmez’ dedi. Ben bu cevabına çok şaşırdım baya bi tepki verdim . Askerde diye mi böyle yoksa böyle biride ben mi anlamadım diye düşündüm. Anneme sordum o bana bence böyle birisi dedi ama annem sevgilimi beğeniyor iyi özellikleri var daha iyisini bulamazsın herkesin bi kötü huyu var başkasınında başka huyu kötü olur dedi boşver diyip geçiyor. Yani sevgilimin eli açıktır ama durumu çok iyi değil her zaman çok harcama yapamıyor eskiden daha çok yapardı bazı şeyleri azalttı parası mı yetmiyor yoksa yapmak mı istemiyor bilmiyorum ama ben bu cümlelerindeki kafa yapısına şok oldum ve ileriye dönük korktum. Doğum günü hediyem içimde bana çeyrek altın alacağını söyledi biz evlenene kadar 5 katına çıkarmış kenarda kalsınmış. Ben böyle bir şey istemediğimi söyledim ve yine düşünce şeklinden rahatsız oldum. Geçen sene doğum günümde konuşmuyorduk 1 ay sonra konuşmaya başladık o da doğum gününü kaçırdım diye zorla bana istediğim şeyi aldırmıştı hatta daha pahalısını almak istiyorsanda çekiniyorsan söyle diye çok zorlamıştı şimdide bu davranışları tam tersi. Sonra düğün hakkında konuşurken bana kendi memleketinde yapacağını söyledi bunu askere gitmeden aylar öncede sormuştu ben istememiştim çünkü ikimizde aynı şehirde yaşıyoruz hani o memleketinde yaşasa anlayabilirim ama abisinin düğünüde burada oldu çünkü burada yaşıyolar burada da akrabaları var memlekettede var. Fakat askerden sonra bunu bana sormadan emir verir gibi söyledi bende bu sadece senin düğünün değil bana neden sormuyosun belki annenle baban bile bana sorar sen sormuyorsun dedim. O da annesiyle babasının beni asla takmayacaklarını asla sormayacaklarını söyledi ve dahada şaşırdım. Onlar sakin uysal insanlar ama böyle konularda bilemiyorum tabiki. Sevgilim bazı şeylere karıştıklarını söyledi . Ayrıca bunu önceden cevapladığımda tamam demiştin şimdi neden farklı konuşuyorsun dediğimde ‘e aramızda kavga mı çıksın mecbur tamam dedim zaten mecbur kabul ediceksin düğünü erkek tarafı yapar o ne şekilde yaparsa ayak uydurucaksın’ dedi. Bunların hepsi askere gittikten sonra oldu. Öncesinde böyle biri değildi. Acaba askerden mi yoksa gerçekten böyle biri mi anlamadım. Saç boyamamı kendime bakmamı kıskanıyor ondan mı böyle dedi acaba ya da askerde diye mi böyle diyerek kendimi avutmaya çalışıyorum ama söylediği cümleler çok düşündürücü. Ben varken yaptırmadın okula başlarken yaptırıyosun vs diyor. Bir de askere gitmeden önce beni aileme karşı sakın doldurmaya çalışma ben öylelerinden değilim dolmam falan demişti ben de doldurmam zaten ama ya kötü bir şey olursa dedim o da kötü bir şey olmaz ben aileme güveniyorum dedi. Evet ailesi gerçekten sakin insanlar hiç kavga gürültü laf olmaz evlerinde ama durduk yere böyle şeyler söylemesi beni çok şaşırtmıştı. Ben kötü bir insan değilim ki o da bunu biliyor. Bunlar olunca ne yapacağımı bilemez oldum askerdeyken bi tatsızlık olmasını istemiyorum ama ileriye dönük kafamda soru işaretleri oluştu güzellikle anlatmaya çalıştım ama oralı olmuyor. Ne yapsam arkadaşlar yarında çarşı izninde ilk defa onu görmeye gideceğim yaşadığımız yere yakın bi yerde askerliğini yapıyor ayrıca bu mesleğede devam edebilir ve bunuda asla bana danışmıyor. Kabul ediceksin maddi olarak daha iyi olucak tek zorluğu şehir değiştirmek diyor. Ben istemiyorum diyorum e o zaman sen bilirsin diyor daha doğrusu kabul etmeye mecbur bırakıyor ayrılırsam ben ayrılıcam devam edersem ben devam edicem. Beni kaybetmekten korkmuyor nasıl bu kadar havalandı bilmiyorum. Askerden 2,3 ay önceden biraz ilgisi alakası azalmıştı kaybetmekten korkmadığını farketmiştim ama böyle konular yoktu aramızda. Askerde onu eziyorlar mı bilmiyorum o yüzden mi benim üstümde baskınlık kurmaya çalışıyor anlamadım. Kafam çok karışık arkadaşlar lütfen düşüncelerinizi paylaşın. Zaten psikolojik olarak çok kötüyüm bu böyle yapınca daha kötü oluyorum. O gidince kendimi çok yalnız hissettim ablamlar şehir dışındalar, yakın 2 arkadaşımla aram bozuk, sevdiğim insan askerde.. annemle babam dışında kimsem yok onlarlada her şeyi konuşamıyorum

Sen onu eli açık, modern ve sana zarif davranacak bir beyefendi sanmışsın, ama tersi çıkmış. Standart bir Türk erkeği. Yani kötü biri diyemem, ama annen evlenmeni önemsiyor diye koşa koşa evlenilecek biri de değil. Kaldı ki askerlik çoğu adamı çok değiştiriyor. Kısa dönem askerlikler için demiyorum yani meslek olan askerlik için söylüyorum. Çok zor şartlarda çalışıp sürekli saçma muamele görüyorlar. Hele de astsubaysa subayların ona edeceği eziyeti tahmin edemezsin. Eğitim sürecinde de adamı çok hırpalarlar. Ama ister askerlikten sonra oldu ister yüzü yeni ortaya çıktı de, bu adam hep böyle olacak. Para da sakınacak, emrivaki de yapacak, ona göre seçimini yap.

Evet banada öyle geliyor demekki bir tek ben böyle düşünmüyorum bunu anlamış oldum teşekkürler. Ne yapacağımı inanın bilmiyorum seviyorum ama bu şekilde çatışarak bir ömür geçirmek istemiyorum sonra daha mutsuz olurum diyede korkmuyor değilim ama ayrılsamda askerdeyken ayrıldığım için ben suçlu olacağım bunuda biliyorum

Çok sağolun doğru diyorsunuz ben de yıpratıcı olacağını düşünüyorum ama askerdeyken suçlu ben olurum arkamdan beklemedi bırakmak için bahane attı diye sıralar o yüzden sizin dediğiniz gibi bitene kadar sabredeceğim galiba tabi sabrım kalırsa :)

Saç boyama ücreti fazla tabi ama doğum gününde çeyrek almak nedir birde hadi onla istediğini al dese herneyse düğüne kadar birikir ne kaç kurtar kendini senin düğününde seni önemsemiyor seni saymıyor ve saygısızlık gösteriyor eli biraz para tutunca ne oldum delisi olmuş. Ayrıca askerde diye değişmemiştir hep böyledir ama gerçek yüzünü yeni gösteriyordur.siz ne okuyorsunuz neden okul bitince hemen evlenmeyi düşünüyorsunuz biraz daha bekleyin ve böyle biri ile hiç evlenmeyin

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Ben okul biter bitmez hemen evlilik düşünmüyordum o aklıma soktu. İç mimarlık okuyorum. Doğru söylüyorsunuz bu davranışlarından sonra ben de ileriye dönük düşünemez oldum. Ayrılıkta cesaret istiyor özellikle askerdeyken kendimi suçlu hissedeceğim. Kimse onda hata bulmaz benim bıraktığıma takılır. Hatta kendisi bile. Fakat böyle gittiği sürece ayrılık kaçınılmaz. Yarın yüz yüze gelince konuşacağım ama değişeceğini düşünmüyorum..

Daha 23 yaşındasınız neden hemen evlenmek zorunda hissediyorsunuz ki. Bekleyin askerden dönsün, iyice tanıyın düşünün. Askerlik psikolojisi ile saçmalamış olabilir yada üniformalı erkeklere kızların ilgisi malum şımarmış da olabilir.

Bazı genç yaşta asker polis olan erkekler enteresan bir havaya girebiliyor, bu hava Vehbi Koç'ta bile yoktur.
Erkeklerle aynı ortamda dura dura maço moda geçmiş olabilir körle yatan şaşı kalkar.
Ekonomik özgürlüğü kuvvetlenince değişmiş olabilir. Kadını parasızlık erkeği para bozar diye boşa dememişler.
Düğün için para biriktirmeye çalışma isteği normal de taşın suyunu sıkarak yapıyor terör estiriyor ise sıkıntı. Yarın hepsinin acısını fitil fitil getirir. Ben bu koltuğu aldırmam şunu alalım parasını ben ödüyorum der üstüne de senin yüzünden para biriktirdim yemedim içmedim bunları ödüyorum der muhtemelen.
Saç konusu kıskanmıştır. İşlem de eğer saçın uzun değil ve açma işlemi yapılmadı ise kesim vs yoksa pahalı. Kahve tonları için pahalı bir işlem ücreti. Sarı olsa normal derim.
Her erkekte problem vardır mesele senin gözüne batıyor mu tolere ediyor musun noktası.
Eğer şimdiden istemeden kuru seviyorum ilişkimin emeği hürmetine bu yola düşeceksen, girme bu yola. Düğün olunca sihirli değnek değip değişmiyor. Daha kartlar açık hale gelir.
Olgun değildik demişsin hala yaşınız küçük, 30'larda insan daha sakin oluyor. Şu an pata küte tartışabilirsiniz.
Gözlemle bence acele etmeye gerek yok, baktın evham yola devam, baktın sorun çok şutla.
Kaybetme korkusu yok demişsin ben başkasını bulurum kafasına girdi ise işin zor. Değer verme meselesi sıkıntıya girmiş.
Kocaya da kıran girmedi istemediğin erkeği sırf seviyorum diye dayatmasını kabul etmek zorunda değilsin ayrıca yaşın 23 çıtırsın, işine gelmezse daha okul da bitmemiş pek hayli birini bulursun illa sevgilim olsun diyorsan. Millet 30 küsürlerde evleniyor.

Yok zaten okulum bitecek ve sonra çalışacağım en az 2,3 sene sonra ancak evlilik yoluna girilebilir. Ayrıca ben evlilik kafasında değildim o baştan beri evlilik diye tutturdu ben önümüzde zaman var dedim. İnşallah dediğiniz gibi askerlik psikolojisindendir..

Ne güzel yorum yapmışsınız çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi orda erkeklerle aynı ortamda durarakta biraz maçolaştı. Çünkü bana ‘senin gibi baskın birine baskı yapmak çok iyi hissettiriyor’ dedi. Telefonlarını açmayınca ben aradığımda açıcaksın tarzında cümleler kuruyor hatta sonra kendisi bile gülüyor. Yanındakilere mi hava atıyor anlamadım. Huyları gerçekten değişik. Dediğiniz gibi acele etmeye gerek yok bekleyip kararımı vereceğim. Bu arada başkasını bulurum kafasında değil ama benim gitmeyeceğimden çok emin o yüzden çok rahat. Ne yapsamda eskisi gibi yüz vermesemde değiştiremiyorum bu durumu. Bu arada mutsuz bi evlilik süreceğime hiç evlenmemeyi tercih ederim o yüzden her söylediği cümle benim için önemli. Dediğiniz gibi daha genciz evlilik için acele edende oydu. Ben önümüzde birkaç sene olması gerektiği fikrini ona aşıladım. Yorumlarınız için tekrardan teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…