Merhabalar kızlar. Erkek arkadaşımla ilgili ileriye dönük düşünüyoruz ama aklıma takılan şeyler var lütfen bana yardımcı olabilir misiniz

her erkek gibi sevgilimde zamanla ilgisini, jestlerini azalttı ama dozunda azalttığı için bunu sorun etmeyi bıraktım ben. Çünkü bilirsiniz her erkek böyledir.
kac tane erkek taniyorsun da "bilirsiniz her erkek öyledir" diyorsunuz?
benim sevgilim 3. yilda hala degismedi,bir seyler cizer besteler eder. enistem 11. yıla girecek ayni, babamlar 35te hala aynı ilgili sevgili jestli biridir. birisinin icinden gelen normal hali oysa oyle devam eder. kiz tavlamak için numaralı düşünceli taklidi yapiyorsa ozune doner
konuya gelince senin adam ozune donmus.
kim sevgilisine ceyrek alir ki dogumgununde? değerlenecek bir sey ariyorsa altin kolye alsin:) ama seni mutlu edip uc kurus zarar etmeye bile tahammulu yok..onun yerine sana ceyrek biriktirttirip kendine araba alirken vs bozduracak:)
7 bin bir saca bence de cok ama ben de cimriyim. cimri biriyle hayat gecmez:) benim de 7 bin lirayi saca sakala verecek sevgilim olsa benle mutlu olamazdi çünkü bu bana normal gelmez. yapacak tonla güzel sey varken boyle (bana göre) bos beles seylere para harcamasi. 7 bine (200$) gidis dönüş iki kisilik bilet almistim kazakistana😅 ben de sevgilimin basini yerdim "buna verene kadar soyle yapardik boyle yapardik" diye. gerçekten harcamayi seven insana hic cekilmez. en basiti balayinda bile sen 5 yildizli otel istersin o der "pansiyonda kalalim . sonucta ayni denize bakmiyor muyuz" cocugun olur sen cicibici heveslendigin herkeste olan luzumsuz ama sirin seyler almak istersin ne gerek var der, bebek arabasini ablamdan ikinci el alalim, tasarruf edelim der🤣🤣 devamli sana "ne kadar? oha gerek yok" falan der.
deger mi yani? hic gerek yok
dunyada baska erkek mi yok?
valla piyasa iyi adam kayniyor. ozu iyi yani- numaradan kiz tavlamak icin iyi olanlar gibj degil. yasin da gencecikmis. git salin yeni guzel saclarinla. o da askerde girsin depresyonuna.

tabiki bilemem evet bildiğim anladığım kadarıyla şiddet yok diye düşündüm. Bir de başta doğum günüm için çeyrekten bileklik yapalım dedi ve konu zincire geldi zincirini gerçek almayacakmış bana öyle dedi. Dediğiniz gibi ben ileriye dönük umudumu kaybettim zaten
Höh ta bunun muhabbetini mi yapıyor. Tamam altın pahalı da daha takı konusunda seni ailenden bile istemeden neye göre senden söz alıyor. Yarın itiraz etme kapını kapatacak ama böyle demiştin diye. Ayrıca kendi seni ikna etmek için kavga etmeyelim diye öyle dedim diyip kıvırırken yarın bu altın muhabbetinden kavga çıkar.

Kendi gözlemlerim ve tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim:
İlk başta senin aklında yokken zorla evlilik fikrini aklına sokmaya çalışan erkeklerden yarı yolda bırakan onlar oluyor çünkü seni ikna etmek senin üzerinde hakimiyet ve baskı kurmak onları bir şekilde tatmin ediyor sonra sen bir şeye itiraz edince onu bahane edip gidiyor

Askerle evlenenlerin çoğu aldatılma dertlerinden muzdarip.

Para konularında şimdiden böyle başladıysa kesinlikle ileride daha kötü olur kendi harcadigin paraya bile kızıyor . Ömür boyu başına kalkma ihtimali var senden sürekli ev işi yemek hizmet çalıştığı için ve kendisi muhtemelen hiç yardım etmeyecek çalışmamanı da isteyebilir ki çalışsan da Parana el koyacak gibi görünüyor

Askerde bırakırsam hatalı olur mu diye düşünüyorsun evet ama o kadar ay beklersen sen de daha çok yıprancaksın ve emeklerim var diye daha çok sıkı sıkı sarılacaksın görmezden geleceksin belki de

Bunların farkında olman aslında güzel zamanla hazır olduğunda doğru kararı vereceğini düşünüyorum

Umarım hakkında hayırlısı olur

Teşekkür ederim haklısın ne diyimki bakalım kararımı vereceğim askerde olmasa ayrılırdım zaten
ne alaka askerde olmasi ben de askerdeyken eximi terketmistim hic pisman degilim. insan olsa zaten terketmezdim.
adam kendi istegiyle 1 yillik askere gitmis. sen koca yaşini ona mi ipotek ettin? askerde diye yalandan sevgililige devam mi edeceksin? sonra mi ayrilacaksin? sana bu daha masum mu geliyor?

Teşekkür ederim haklısın ne diyimki bakalım kararımı vereceğim askerde olmasa ayrılırdım zaten
Kendisi askerde, o düşünsün de seninle saçma sapan konuşmasın. Konuşuyorsa da ceremesini çeksin. Askere gitsin parasını kazansın ufacık başıyla patronluk taslasın sana mal muamelesi yapsın bi de üstüne şefkat görsün, olmaz öyle şey.

Şimdi şeker kız, askerde diye 1 seneni ayrılacağın adamla heba etme. Yahu ben askerdeyim bu kız beni unutur mu soğur mu diyeceği noktada, ay sevgilim askerde yazık diye senin düşünmen tamam hoş da adam sana acımıyor. Bana ordan çok da zor durumda gibi gelmedi.
1 seneye toparlar yeni bir hayat yolu çizersin. Ayrıca zaman kıymetli niye bu kadar bol keseden harcıyorsun

Sadece konuyu okudum yorumlara bakmadım ama konuyu okumak yetti. Ömrünüzü mahvetmek istemiyorsanız ayrılın. Daha sadece sevgiliyken saçınızı boyamanıza, harcamanıza karışmış. Doğum gününde çeyrek alıp beş katına çıkacağını hesap etmesi, aileme güveniyorum beni doldurma demesi.. Her biri ayrılık için yeterliyken burada kombo yapmış zaten. Anneniz sevgiliniz için o böyle birisi deyip sanırım devam etmenizi istemiş. O böyle birisi olabilir ama siz böyle birini çekmek zorunda değilsiniz. Böyle biriyle ilişkiye devam etmek mutsuzluğu kabullenmek demek.

Anneme sordum daha iyisini bulamazsın dedi
neden boyle söyledi? cok kotu bir ozelliginiz mi var? cok mu cirkinsiniz? boyunuz kilonuz vs cok mu anormal? huyunuz mu kötü? gecimsiz misiniz? sabikali misiniz? ilcede adınız falan mi cikti?
niye kötüye layik oldugunuzu düşünüyor?
ne kadinlar sirf regl olup uygun zamanda ilişkiye girdi diye anne oluyor ya 😡 anne dedigin kirpiye pamugum der,cocugunu en iyisine layik görür. sizinki ilk isteyene - mutlu olamayacaginiz asikar oldugu halde verme pesinde.
yerinde olsam bir anneme bir yasadigi hayata bakar asla ona boyle konularda akil danismazdim. belli ki hayata karsi bir beklentisi yok..doğdu diye yasayan, evlenmis olmak icin evlenen birisi

Bilirsiniz her erkek böyledir diye kodlamışlar bi de kaç erkek tanıyorlarsa
Ben her erkeği tanıyorum demedim ama çevremdeki herkesin ilişkisisinde erkekler başta gösterdiği özeni, ilgiyi, alakayı sonradan ilk gün kadar göstermiyor bunu kastettim. Dozunda olduğu sürece ihmalkar olmadığı sürece sorun olmaz demek istedim. Ben zaten bundan değil bambaşka şeylerden muzdarip durumdayım

Ben her erkeği tanıyorum demedim ama çevremdeki herkesin ilişkisisinde erkekler başta gösterdiği özeni, ilgiyi, alakayı sonradan ilk gün kadar göstermiyor bunu kastettim. Dozunda olduğu sürece ihmalkar olmadığı sürece sorun olmaz demek istedim. Ben zaten bundan değil bambaşka şeylerden muzdarip durumdayım
cevrendeki herkes annen gibi "aamaaan erkegin iyisi mi var" diye konustugu, az da evlenmeye hevesi olan insanlarla evleniyorlar çünkü 😅 benim cevremde de var onlardan mutsuzlar evliliklerinde.
ama duzgun koca seçen insanlar da var. annem mesela teee 80lerde yirmi yasa evde kalmis muamelesi yapilan donemde bile kimsenin gazina gelmemis. otuza doğru duzgun kocayi secmis cok da mutlu evliliginde. boyle de cook insan var. ama iste sanki bir yarışmis da gec kalmis gibi sirf zamaninda iki elini tuttu guzel soz duydu diye sorgulamadan düşünmeden evlenenlere mutluluk cok zor. hele ki yoldaki isaretler boyle ayan beyan ortadayken "ama basta cok iyiydi yaaa" diyenlerin evliliginde kalici mutluluk imkansiz gibi bir sey.
sen onlardan olmak istemiyorsan bu adami dehle.
hic de korkma askerde diye. sanki nusaybinde karakolda mi yani? insan olsaydi duzgun olsaydi ayrilmazdin

Cok uzun anlatmışsın okuyamadım hepsini. Yani bir saç boyatma için fazla kimse karısına çok zengin değilse o parayı vermez. Ve yardım da yapıyormuş sana daha ne istiyorsun kim sevgilisine yardım yapar kii.

neden boyle söyledi? cok kotu bir ozelliginiz mi var? cok mu cirkinsiniz? boyunuz kilonuz vs cok mu anormal? huyunuz mu kötü? gecimsiz misiniz? sabikali misiniz? ilcede adınız falan mi cikti?
niye kötüye layik oldugunuzu düşünüyor?
ne kadinlar sirf regl olup uygun zamanda ilişkiye girdi diye anne oluyor ya 😡 anne dedigin kirpiye pamugum der,cocugunu en iyisine layik görür. sizinki ilk isteyene - mutlu olamayacaginiz asikar oldugu halde verme pesinde.
yerinde olsam bir anneme bir yasadigi hayata bakar asla ona boyle konularda akil danismazdim. belli ki hayata karsi bir beklentisi yok..doğdu diye yasayan, evlenmis olmak icin evlenen birisi
Hayır kendimi övmek amacında değilim ama konu geçtiği için söylüyorum herkes dış görünüşümü fazlasıyla beğenir. İnsanlar her zaman hatta arkadaşlarımın anneleri babaları bile ağırbaşlığıma ve karakterime övgüler yağdırır. Hiçbir problemim yok ama ablamların karşısına hiç doğru insanlar çıkmadı anneminde öyle o yüzden annemin bu konularda korkuları var bence.Benim erkek arkadaşım bi şey olduğunda hemen yardım etmeye çalışıyor hep koşturur eder, özel günlerde eve bir şeyler yolluyor. Dışarıda mangal yapıyoruz anneme babama özel olarak yapıyor. Tatlı yiyoruz eve yolluyor vs. O yüzden annem iyi biri olduğunu ve cimri olmadığını düşünüyor. Mesela dün doğum günümdü eve çok güzel bi çiçek ve pasta yollamış. Bu tarz şeylerden dolayı Annem cimri değildir diyor. Memleketinde düğün yapmak isteyebilir herkes öyle diyor.

Hayır kendimi övmek amacında değilim ama konu geçtiği için söylüyorum herkes dış görünüşümü fazlasıyla beğenir. İnsanlar her zaman hatta arkadaşlarımın anneleri babaları bile ağırbaşlığıma ve karakterime övgüler yağdırır. Hiçbir problemim yok ama ablamların karşısına hiç doğru insanlar çıkmadı anneminde öyle o yüzden annemin bu konularda korkuları var bence.Benim erkek arkadaşım bi şey olduğunda hemen yardım etmeye çalışıyor hep koşturur eder, özel günlerde eve bir şeyler yolluyor. Dışarıda mangal yapıyoruz anneme babama özel olarak yapıyor. Tatlı yiyoruz eve yolluyor vs. O yüzden annem iyi biri olduğunu düşünüyor. Mesela dün doğum günümdü eve çok güzel bi çiçek ve pasta yollamış. Bu tarz şeylerden dolayı Annem cimri değildir diyor. Memleketinde düğün yapmak isteyebilir herkes öyle diyor.
peki küçük bir soru. sence ablanlarin mutsuz evliliklerinde annenin sevgililik- nisanlilik donemindeki kavgalarinda "iyidir iyidir. guzel guzel. sanki iyi erkek mi var, ne var bunda? bisey yok. iyidir iyi" diye yorum yapıp kizlarini evlilige gazlamasinin etkisi olabilir mi?
belki de annen biraz daha basima kalirlar korkusu olmayan, sevgili hayati yasadigi kisiyle mutlaka evlenmesi taraftari olmayan, kizlarim en iyisine layıktır diyen bir kadin olsaydi, bjraz daha mantik cercevesinde yanasip kızlarını oyle yonlendirseydi belki de daha dogru secimler yaparlardı.

kac tane erkek taniyorsun da "bilirsiniz her erkek öyledir" diyorsunuz?
benim sevgilim 3. yilda hala degismedi,bir seyler cizer besteler eder. enistem 11. yıla girecek ayni, babamlar 35te hala aynı ilgili sevgili jestli biridir. birisinin icinden gelen normal hali oysa oyle devam eder. kiz tavlamak için numaralı düşünceli taklidi yapiyorsa ozune doner
konuya gelince senin adam ozune donmus.
kim sevgilisine ceyrek alir ki dogumgununde? değerlenecek bir sey ariyorsa altin kolye alsin:) ama seni mutlu edip uc kurus zarar etmeye bile tahammulu yok..onun yerine sana ceyrek biriktirttirip kendine araba alirken vs bozduracak:)
7 bin bir saca bence de cok ama ben de cimriyim. cimri biriyle hayat gecmez:) benim de 7 bin lirayi saca sakala verecek sevgilim olsa benle mutlu olamazdi çünkü bu bana normal gelmez. yapacak tonla güzel sey varken boyle (bana göre) bos beles seylere para harcamasi. 7 bine (200$) gidis dönüş iki kisilik bilet almistim kazakistana😅 ben de sevgilimin basini yerdim "buna verene kadar soyle yapardik boyle yapardik" diye. gerçekten harcamayi seven insana hic cekilmez. en basiti balayinda bile sen 5 yildizli otel istersin o der "pansiyonda kalalim . sonucta ayni denize bakmiyor muyuz" cocugun olur sen cicibici heveslendigin herkeste olan luzumsuz ama sirin seyler almak istersin ne gerek var der, bebek arabasini ablamdan ikinci el alalim, tasarruf edelim der🤣🤣 devamli sana "ne kadar? oha gerek yok" falan der.
deger mi yani? hic gerek yok
dunyada baska erkek mi yok?
valla piyasa iyi adam kayniyor. ozu iyi yani- numaradan kiz tavlamak icin iyi olanlar gibj degil. yasin da gencecikmis. git salin yeni guzel saclarinla. o da askerde girsin depresyonuna.
Verdiğiniz örnekler o kadar doğru ki gerçekten o kafa yapısında biri. Hayat tarzlarımız farklı. Verdiğiniz örneklerin birebiri olmasada benzerlerini yaşadık

Cok uzun anlatmışsın okuyamadım hepsini. Yani bir saç boyatma için fazla kimse karısına çok zengin değilse o parayı vermez. Ve yardım da yapıyormuş sana daha ne istiyorsun kim sevgilisine yardım yapar kii.
7 bin günümüz ekonomisinde asgari ücretle tek maaş çalışmıyorsa çok da büyük bir meblağ değil karı koca çalışan için. Abartma istersen. Ayrıca üç kuruş veriyor diye kimse kimseyi satın almıyor vermesin böyle çemkirecekse

Hayır kendimi övmek amacında değilim ama konu geçtiği için söylüyorum herkes dış görünüşümü fazlasıyla beğenir. İnsanlar her zaman hatta arkadaşlarımın anneleri babaları bile ağırbaşlığıma ve karakterime övgüler yağdırır. Hiçbir problemim yok ama ablamların karşısına hiç doğru insanlar çıkmadı anneminde öyle o yüzden annemin bu konularda korkuları var bence.Benim erkek arkadaşım bi şey olduğunda hemen yardım etmeye çalışıyor hep koşturur eder, özel günlerde eve bir şeyler yolluyor. Dışarıda mangal yapıyoruz anneme babama özel olarak yapıyor. Tatlı yiyoruz eve yolluyor vs. O yüzden annem iyi biri olduğunu düşünüyor. Mesela dün doğum günümdü eve çok güzel bi çiçek ve pasta yollamış. Bu tarz şeylerden dolayı Annem cimri değildir diyor. Memleketinde düğün yapmak isteyebilir herkes öyle diyor.
Ölümü gösterip sıtmaya razı olmak gibi bir şey olmuş bu. Anneniz, çevrenizdekiler doğru düzgün karakterli bir erkek göremeyince olması gereken şeyleri çok pozitif bir şeymiş gibi görebilir. Çevremizdeki erkekler insanlıktan nasibini alamamış olabilir hatta çevremizdeki kadınlar da bunu normal görüyor olabilir ama bu normal değil. Bazen bir yanlışın ağırlığı diğer tüm normal şeyleri götürür. Sizin konunuzda birden fazla yanlış şeyler var ve öyle küçük de değil.

Verdiğiniz örnekler o kadar doğru ki gerçekten o kafa yapısında biri. Hayat tarzlarımız farklı. Verdiğiniz örneklerin birebiri olmasada benzerlerini yaşadık
yani devam etmek ona da zarar. birak kendi gibi tutumlu cimri biriyle evlensin altin alip alip yatirim yapsinlar . kiz da mutlu olsun o da:)

peki küçük bir soru. sence ablanlarin mutsuz evliliklerinde annenin sevgililik- nisanlilik donemindeki kavgalarinda "iyidir iyidir. guzel guzel. sanki iyi erkek mi var, ne var bunda? bisey yok. iyidir iyi" diye yorum yapıp kizlarini evlilige gazlamasinin etkisi olabilir mi?
belki de annen biraz daha basima kalirlar korkusu olmayan, sevgili hayati yasadigi kisiyle mutlaka evlenmesi taraftari olmayan, kizlarim en iyisine layıktır diyen bir kadin olsaydi, bjraz daha mantik cercevesinde yanasip kızlarını oyle yonlendirseydi belki de daha dogru secimler yaparlardı.
İşte tam tersi annem onları hep engelledi. Şu an 1 ablam evli değil yaşı 35. Kendisi evlenemediği için üzülüyor ve annem de keşke ben engel olmasaydım diye pişman çok kötü biriyle evlenicekti annem engel olmuştu. Ablamda evlenemedi diye biraz saçmalaştı çünkü. Evli olan ablamda hiççç mutlu değil ama annem o adamla evlenmemesi için yalvarmıştı.

Biz evli değiliz o bana para vermiyor ben kendi paramla saçımı boyattım zaten bizim maddi durumlarımızda biraz farklı. Evet uzun oldu ama birçok konu olduğu için yoksa uzun yazmak istemezdim

X