Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

ya nolur bana yardım edin şu lensleri takmanın pratik bir yolu yokmu kör edicem valla kendimi takıcam diye :)

Nasıl yani hiç mi açmıyor göz rengini açık rengini değil de koyusunu düşünmüştüm :S Değiştirmiyorsa boşuna almıyım yahu fisfisfis

canım fantasy line light hazel bu...lens sahibi bunun kumlu ve çamurlu gibi bi renk verdiğini söylüyor..
Koyu sonuç verdiğini fakat değişikliğin farkedilebilir olduğunu söylüyor..

Son düzenleme:
Merhaba,

Internette resimli açıklamalı pek çok site bulabilirsin lenslerin nasıl takılacağı ile ilgili. Ama ben kendim ilk nasıl takabildim onu söyleyeyim. Lensi takacağım gözün alt kısmından bir elimin işaret-orta parmağıyla tutup, gözlerimi kırpmayı biraz önlemiş oluyorum. Diğer elimin işaret parmağıyla, bombeli haldeki lensi gözümün üstüne yerleştirirken yukarıya bakıyorum hep. Sonra gözü sağa, sola yukarı aşağı oynatıp birkaç saniyede gözümü kapalı tutuyorum. Batma varsa çıkarıp tekrar takıyorum. Çıkarırken de aynı şekilde parmaklarimla gözaltımı tutup, yukarı bakıyorum. Gözbebeğinden aşağıya doğru lensi çekiyorum. Lensi taktığın parmak hem su hem de solüsyonla çok ıslanmamış olsun. Böylece gözüne lensi yerleştirmeye çalıştıkça lens ters dönmez, sen de tekrar tekrar takmaya çalışıp gözünü tahriş etmezsin. Umarım işe yarar...

kızlar yardım lütfen...
kızlar benim durumum kritik süs için değil dereceli lens kullanmak istiyorum..lisede gözlerimin biraz problemli olduğunu anladım ama çok rahatsız etmediği için ilgilenmedim lise biteli 3 yıl oldu bu durum sıkıcı olmaya başladı..doktora gittim 2 derece astigmat miyop çıktı..gözlük yada len kullanırsan bi iki seneye düşer dedi kullanmazsan ilerler geçici bi durum sana bağlı dedi..herkez lens zararlı gözlük kullan dedi istemesemde gözlük aldım fakat cildim çok hassas olduğu için gözlüğün burun üstüne gelen yeri tahriş ediyo evde hep pamuk koyyorum oraya o derece(zaten dışarı takmıyorumda)..yani en hafif en kalitesini aldık hemde baya fark ödedik..gözlükçüye sordum yapacak bişi yok dedi kremlerde güçlendir cildini dedi..lens düşünüyorum ama bana 450 ytl fiyat verdi bi senelik lens fiyatı oda sülüsyon hariç..astigmat olanların lensleri türkiyede yokmuş avrupadan geliyomuş fln fln..bi kaç kişiye sordum sallıyo dediler.. 450 ytl etmez lens diyolar..kullanan vardır bilir fiyatlar hakkında beni bilgilendirirmisiniz kime danışayım bilmiyorum..

canım fantasy line light hazel bu...lens sahibi bunun kumlu ve çamurlu gibi bi renk verdiğini söylüyor..
Koyu sonuç verdiğini fakat değişikliğin farkedilebilir olduğunu söylüyor..

Bu renk grimsi durmuş canım ama benmkinden çok koyu gözleri ben de nasl durur acaba :S gerçi ben koyu ela düşünüyorum muhtemelen ya onu alıcam ya da amazonu.. Bir de rainbow kullanmadım hiç yapısı nasıl..Frshlook kadar rahat mıdır ? Frshlook kadar damarlı görünmüyor ama genelde orta delik mi ne ondan şikayetçiler sanki Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Son düzenleme:

canım bende de 2.75 astıgmat ve mıyop vardı. ve gerçektende astıgmat lensleri daha pahalı oluyor hatta bayagı pahalı oluyor normal dereceli lenslere göre bende 5 6 sene once 180 ytl mı ne almıştım 6 aylıklarını.
suanda almayı duşunuyorsan acueve markanın astıgmatlı lenslerini almanı onerırım benım kullandıgım zamanda acuee markası yenı yenı çıkarıyordu ve o zamanlar 2.75 astıgmata göre yoktu. ama çok çok rahat bır lens diye anlatılmıştı bana.
ama sunu dıyeyım lensin rahatlıgı çok çok ıyı gözlüğe göre. ben evde gözlük dışarda oklda lens kullanıyordum. tabıkı bırkaç zorlugu var ama gözlükten çok daha ıyı.

Merhaba bende numaralı lens kullanıyorum, miyop var. Astigmatlı lenslerin fiyatları daha pahallı doğru. Ama yıllık almak zorunda değilsin. Lens satan bazı yerler ya da özel hastaneler astiğmatlı lenste deneme lensi getirebiliyorlar. Bakalım lens alerjin var mı, lensle rahat edebilecek misin, bunları deneyimlemen için iyi olur. Ben Zeiss kullanıyorum. Bundan önce farklı markalar kullandım hiç rahat edememiştim. Bunda da rahat etmesem lens kullanmayı bırakacaktım. Kendin şöyle birşey yapabilirsin; muayenede belirledikleri göz çapı ve lens numarana uygun olarak hangi markaların toric-astiğmatlı lensi var, fiyatları ne civarda bunlara bakabilirsin internette lens satan yerlerin sayfalarından. Deneme lensi bulamazsan, lens satan bir yere aylık kullanılanlardan 3 çift (3 aylık) lens almak istemediğini, belirlediğin markaların birinden, tek çift lens satıp satamayacaklarını sorarsın. Ankara'da olsan tek çift lens satacak bir yer önerebilirdim. Bu arada internetteki fiyatlar optikçilerden daha ucuzdur ama tek çift satacaklarını sanmıyorum. Umarım deneme lens bulma şansın olur..

ya benimde bi sorum olacakti

benimde gözüm bozuk lens almayi düsünüyorum fakat bi yandanda göze zarar veririm diye korkuyorum

sizce ne yapmaliyim (

ya benimde bi sorum olacakti

benimde gözüm bozuk lens almayi düsünüyorum fakat bi yandanda göze zarar veririm diye korkuyorum

sizce ne yapmaliyim (

canım temiz kullanırsan sorun olmaz benim 4. senem olacak amann neyseki bir sorun çıkmadı .. gözün bozuksa ve istiyorsan kullan bendede hem astigmat hem miyop var kullanıyorum bişe olmadı

cevabin icin tesekür ederim :)

birde su sorun var benim kirpiklerim biraz uzun bazen gozume kaciyor (yada söylede diyebiliriz yolda yürürken gözümüze bisey kacti) bu esnada ne yapabilirim lensi hemen cikarmak mi gerekiyor

amozon mavi......
tam amazondan vazgeçiyorum ama siz resim koyunca yine alasım geliyo..ama sanki sizde bi farklı duruyor bu amazonlar resimden mi kaynaklanıyor acaba? damarlanma hiç belli olmuyor mesela resimde normalde nasıl peki ya çok rahatsız edici damarları var mı? bu aralar solotica sipariş vermeye çalışıyorum yurt dışından eğer beceremezsem belki amazonu deneyebilirim ama grysini pek beğenemdim..

ben çok memnunum amazonladan, herkeste çok beğeniyo ve doğal olduğunu söylüyo,damarlanmada bana göre çok az ,tavsiye ederim sanada cnm.

canım bana sorarsan sende (daha doğrusu bizde) böyle durmaz daha koyu durur ve taktığına değmez belli bile olmaz...bana sorarsan resimdede o kadar güzel durmamış...boz bir renk....rainbowun bazı renkleri böyle çok koyu olan gözlerde ters etki gösterip açık renk durabiliyorlar..o etkiyi yaratması için gözlerin gözbebeği seçilmeyecek kadar koyu olması ve parlak olmaması gerekiyor..
bu rengin bu kişide böyle grimsi ve açık durmasının sebebi o..Aynı şekilde bu tarz çok koyu gözlerde rainbowun grisi de çok beyaz duruyor ama normal kahverengi gözlerde daha koyu duruyor gözler açık olmasına rağmen...

evet dokusu çok güzel ama ortası geniş...bu genişlik bazen rahatsız edebiliyor bazen farkedilmiyor...elite line serisindeki delik düzgün bir delik olmadığı için fantasy e göre daha rahatsız edici...fantasy lineın deliği diğer marka lensler gibi düzgün yuvarlak...bir tarafı geniş yuvarlak değil...damarları yok denecek kadar az...fakat bazı renk seçenekleri damarları belli edebiliyor..mesela emerald green renginde damarlarını görüyorum...ama menekşe renginde görmüyorum...daha açık renklerde damarları daha az gözüküyor..menekşe emerald greena göre çok açık..
rainbowlar rahatlık olarak freshlook kadar rahat değiller..bazı kişilere bu lensler kalın geliyor..ilk kulanımlarda çok rahatsız ediyor ama zamanla lens yumuşuyor ve inceliyor sanki..

bende de böyle kendisi turuncu olan bir lens vardı...b&l dark hazel....ve gözümde sonucu çok çok koyu yeşil oluyordu pek güzel değildi...yani öyle durabilir...

Son düzenleme:

kızlar tavsiyelerinize teşekkürler takabilyorum artıkhihoyyyt:1hug::lepi::sm_cool:

cnm resmini eklersen beni mutlu edersin ,yeni lens arayışı içersindeyim .resimlerini bekliyorum en kısa zamanda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…